Skocz do zawartości
IGNORED

Magnat Quantum 677 vs Dynavoice vs Heco prośba o opinie


Dyzio_997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aktualnie Cambridge Audio AXR100D i Magnat Quantum 677, źródła różne, odczucia podobne. Fajny dół, spoko średnica, góra przy wyższym poziomie głośności zbyt agresywna. Chce zmienić na lepsze... Pomieszczenie ok. ~35m2, prostokąt 4,5x7,5m, z tym, że kolumny stoją wężej, bo kominek w rogu. Pomieszczenie otwarte na 15m2 kuchnię. Czy zmieniając Quantum 677 na Heco Aurora 700 albo Dynavoice M-65 jest szansa na znaczącą poprawę? Czy darować sobie i iść w Heco 1000 albo Dynavoice M-105 albo DF-8? Od razu mówię, nie istnieje dla mnie coś takiego jak za dużo basu, lubię czuć go w klacie, czy to perkusja czy muzyka elektroniczna. Chciałbym, żeby nakierowały mnie osoby, które słyszały wymienione kolumny z podobnym wzmacniaczem. Niektórzy, wręcz twierdzą, że zmiana Magnatów 677 na Heco Aurora 700 nie ma najmniejszego sensu. Wiem, że odsłuch by wszystko wyjaśnił, ale nie mam gdzie posłuchać wybranych kolumn w okolicy 200km a płacić za wysyłki po 300zł to też uzbiera się suma, za którą mógłbym już kupić Aurory 700 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego, aby odwiedzić (umówić się na odsłuchy) w 2-3 salonach, gdzie mają różny asortyment. Przegadaj temat z salonem, niech sami coś zaproponują w założonym budżecie, pod Twoje preferencje i w Twoim budżecie. Sam wyrobisz sobie zdanie słuchając kilku propozycji jedna po drugiej. Tylko tak można wybrać dobrze i za 2 tygodnie nie żałować decyzji 😉

Z naszej oferty w założonym budżecie koniecznie odsłuchaj Indiana Line Tesi 661 i PSB Imagine X1T, oraz Elac Debut F6.2.

Wszystkie moje trzy propozycje powinny Ci się spodobać.

Zapraszamy do kontaktu 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie koniecznie muszę odsłuchać. Takie głupie myślenie może, ale boje się, że przetworniki 6,5" nie są w stanie na mnie zrobić wrażenia przy zmianie z Magnat Quantum 677, stąd właśnie DF-8 jest moim faworytem lub Heco 1000, tylko koniecznie muszę odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z całkiem innej beczki 😉  - czy bierzesz pod uwagę dołożenie do systemu

subwoofera ? Kambodża ma wyjście a wielkość i zasięg działania suba można sobie

regulować do woli. Co do góry pasma, mając podwójne zaciski można ją sobie

dopasować do gustu i średnich głośności wcale nie ingerując we wnętrze kolumny.

Powinno to wyjść sporo taniej niż  kupno nowych kolumn, a efekt raczej pewny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam Dynavoice DF-6 i bas w nich jest potężny, niewiarygodnie szybki i rozciągnięty, słucham metalu.

DF-8 mają go oczywiście więcej lecz kosztem szybkości. 

Lubią dynamicznie grające klocki o niezbyt ciepłej sygnaturze dźwięku.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie DF-6 chyba były by optymalne. KEF950 też wchodzą w grę, ale kurcze jak tak będę rozszerzał grono to nigdy nie wybiorę 😕 muszę jechać gdzieś na odsłuch ze swoim ampli pod pachą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

U mnie DF-6 grają z zestawem dzielonym rotela i to najżwawiej grający zestaw do metalu jaki udało mi się złożyć,  😉 ich plus jest taki że zwrotnicę można zmodyfikować i przenieść głośniki o klasę wyżej bo nie jest zbyt rozbudowana, a już fabrycznie grają dobrze i są dobrze wykonane.

No ich cena robi swoje bo te KEFy Q950 są prawie 2x droższe, i tutaj odsłuch wymagany bo sporo pieniędzy idzie przyoszczędzić 😉 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając kolumny na Heco Aurora otrzymasz łagodniejszą górę i cieplejszą barwę, ale poziom jakościowy będzie zbliżony do Magnata, ale paczki Dynavoice grają lepiej, potężniej w dole pasma bez agresywnej góry, takie granie może zrobić wrażenie i się spodobać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pod warunkiem że Dynavoice dostaną żwawy wzmacniacz z dużą dawką prądu, u mnie grały wcześniej z Rotel RB-03 i było ok ale przy RB-1582mk2 pokazały co potrafią, niestety pomimo wysokiej skuteczności lubią prąd 🙂

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.