Skocz do zawartości
IGNORED

Zepsuł mi sie CD, co w zamian , nowe CD, streamer?


andrzejekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Do tej pory sluchalem muzyki na CD, podłączonym do wzmacniacza {Leema Tucana} i pary kolumn podłogowych  ATC.

CD trafił szlag i teraz mam dylemat, czy ponownie nabyc jakiś CD {mam sporo plyt cd} a jesli tak to jaki?

Cena, jaką bym mogl przeznaczyć  na CD to do 5 tys. zł, moze byc nowy, może jakiś uzywany w dobrym stanie.

 Druga opcja to zamiast CD kupić streamera lub też obok CD nabyć streamera, by moc korzystac i z CD i bogatej biblioteki np. Tidala.

  Ponieważ praktycznie mam b. mgliste wyobrażenie o streamerze,{moja pobieżna  znajomość audio zatrzymala sie na dawnych latach} to proszę mi wytłumaczyć prosto, jak krowie na granicy, jak z niego korzystać?

Czy mogę go obslugiwać przy pomocy pilota czy też raczej smartfona, jesli smartfona to musi być podłączony fizycznie kabelkiem do streamera czy poprzez wi-fi?

Jeśli mam obslugiwac streamera poprzez smartfona i wi-fi to czy jest taka opcja, że sobie wybiorę jakąś kolekcję utworów np. 25 u i streamer to bedzie caly czas odtwarzał , aż sie skończy do numeru 25 czy muszę kolejno klikać kazdorazowo prosząc o kolejny utwór?Czy streamer {Tidał} będzie przesyłał mi cały czas żądaną kolekcję tych 25 utworów, jeśli np. wyłączę smartfona, wyłączę w nim wi-fi, rozladuje sie itp.?Czy też by streamer i Tidał działał, muszę mieć caly czas włączony smartfon razem z wi-fi?

Jakiego streamera polecacie w cenie do 5 tys. zl, jesli już?

Czy potrzebny jest do tej konfiguracji DAC, bo w moim starym wzmacniaczu zintegrowanym raczej DACA nie ma?

Jeśli bez DACa streamer nie pojdzie, to jakiego DAca polecacie?

Słucham raczej spokojnych, relaksujacych  klimatów {jazz itp.} i nie szukam najlepszego dzwieku za wszelka cenę, ot jakieś minimum.Cenie wygodę i albo wkladam cd i spokojnie slucham, albo byloby dobrze zapodać sobie jakąś sekwencje utworów i nie  slepic sie w smartfona, ekran itp.

Każda rada jest pożądana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie odpowiem na pytanie czy lepiej CD czy streamer. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety (użytkowe). Grać będzie jakościowo w zależności od charakteru oraz jakości danego urządzenia.

Z naszej oferty jeśli chodzi o odtwarzacz CD mogę zaproponować Rotel RCD-1572 MK2. Dobrze zbudowany, mało awaryjny i sprawdzony na rynku cedek. Jest jednak druga opcja: zakup modelu starszego (zmiany kosmetyczne), który jest aktualnie wyprzedawany w rewelacyjnej cenie 2999 PLN (nówka z kartona, nie żaden dziad z półki) https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/rotel-rcd-1572.html Zostaje jeszcze kasa na zakup/wejście w świat streamingu: Bluesound Node (tutaj nie będę się rozpisywał, informacji i opinii wszędzie mnóstwo. Mega dopracowany odtwarzacz plików). Będziesz chciał dźwięk poprawić kiedyś to dokupisz dam DAC.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrzejekk napisał:

Witam.Do tej pory sluchalem muzyki na CD, podłączonym do wzmacniacza {Leema Tucana} i pary kolumn podłogowych  ATC.

CD trafił szlag i teraz mam dylemat, czy ponownie nabyc jakiś CD {mam sporo plyt cd} a jesli tak to jaki?

Cena, jaką bym mogl przeznaczyć  na CD to do 5 tys. zł, moze byc nowy, może jakiś uzywany w dobrym stanie.

 Druga opcja to zamiast CD kupić streamera lub też obok CD nabyć streamera, by moc korzystac i z CD i bogatej biblioteki np. Tidala.

  Ponieważ praktycznie mam b. mgliste wyobrażenie o streamerze,{moja pobieżna  znajomość audio zatrzymala sie na dawnych latach} to proszę mi wytłumaczyć prosto, jak krowie na granicy, jak z niego korzystać?

Czy mogę go obslugiwać przy pomocy pilota czy też raczej smartfona, jesli smartfona to musi być podłączony fizycznie kabelkiem do streamera czy poprzez wi-fi?

Jeśli mam obslugiwac streamera poprzez smartfona i wi-fi to czy jest taka opcja, że sobie wybiorę jakąś kolekcję utworów np. 25 u i streamer to bedzie caly czas odtwarzał , aż sie skończy do numeru 25 czy muszę kolejno klikać kazdorazowo prosząc o kolejny utwór?Czy streamer {Tidał} będzie przesyłał mi cały czas żądaną kolekcję tych 25 utworów, jeśli np. wyłączę smartfona, wyłączę w nim wi-fi, rozladuje sie itp.?Czy też by streamer i Tidał działał, muszę mieć caly czas włączony smartfon razem z wi-fi?

Jakiego streamera polecacie w cenie do 5 tys. zl, jesli już?

Czy potrzebny jest do tej konfiguracji DAC, bo w moim starym wzmacniaczu zintegrowanym raczej DACA nie ma?

Jeśli bez DACa streamer nie pojdzie, to jakiego DAca polecacie?

Słucham raczej spokojnych, relaksujacych  klimatów {jazz itp.} i nie szukam najlepszego dzwieku za wszelka cenę, ot jakieś minimum.Cenie wygodę i albo wkladam cd i spokojnie slucham, albo byloby dobrze zapodać sobie jakąś sekwencje utworów i nie  slepic sie w smartfona, ekran itp.

Każda rada jest pożądana .

Czy mogę go obslugiwać przy pomocy pilota czy też raczej smartfona, jesli smartfona to musi być podłączony fizycznie kabelkiem do streamera czy poprzez wi-fi?

Dobry streamer powinien mieć obie opcje – ale zdarzają się urządzenia obsługiwane tylko przez smartfona. Lepiej kupić streamer z obsługą ethernet i w ten sposób łączyć – ale wifi też wiekszośc modeli obsługuje.

 

Jeśli mam obslugiwac streamera poprzez smartfona i wi-fi to czy jest taka opcja, że sobie wybiorę jakąś kolekcję utworów np. 25 u i streamer to bedzie caly czas odtwarzał , aż sie skończy do numeru 25 czy muszę kolejno klikać kazdorazowo prosząc o kolejny utwór?Czy streamer {Tidał} będzie przesyłał mi cały czas żądaną kolekcję tych 25 utworów, jeśli np. wyłączę smartfona, wyłączę w nim wi-fi, rozladuje sie itp.?Czy też by streamer i Tidał działał, muszę mieć caly czas włączony smartfon razem z wi-fi?

Dobry streamer obsłuż pewnie i kolejkę 100-200 utworów. Mój obsłuży nawet 400-500 – potem zaczyna się zawieszać. Ale streamery z dopracowanym oprogramowaniem to pewnie łykną tysiąc albo i dwa.

Jakiego streamera polecacie w cenie do 5 tys. zl, jesli już?

Od strony użytkowej to może Ci pozować bo ma CD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale wadą jest to, że przysłuchaniu plików prawdopodobnie nie ma funkcji gapless (są zawsze przerwy między kolejnymi utworami – nawet jeśli na płucie przejście jest płynne). Oczywiście nie dotyczy to CD.

 

Jeśli chodzi o typowy streamer to bezpieczny wybór to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wtedy własną kolekcje płyt najlepiej zripować.

 

Powyższe model mają już DACi. Można oczywiście kupić dowolny DAC za 3,5-4,5 tys. i do tego jakiś tani streamer z wyjściem cyfrowym.

 

Jeśli wolisz zintegrowane urządzenie to ten Cambridge wydaje się względnie rozsądnym wyborem – tym bardziej, że gra ponoć dobrze.

 

PS> Jeśli kupować CDeka to z wejściami cyfrowymi - dzięki czemu będzie można dodać jako przystawke streamera. Ten polecany przez Branże Rotel nie ma takiej funkcji.

Z tego co widzę ten model Marantza ma wejście optyczne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odtwarzacze Atoll też mają tę funkcję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wtedy streamer można dokupić za kilka stówek i podłączyć do wejścia cyfrowego w CD (aczkolwiek - raczej bez "gapless"):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CD do 5k warty zainteresowania jest Musical Fidelity M2scd lub Arcam CDS50. Arcama możesz też wykorzystać jako zewnętrzy DAC i podłączyć do niego dowolny transport sieciowy, który dostarczy do niego sygnał cyfrowy.

Co do odtwarzaczy sieciowych w okolicach twojego budżetu też polecam CA CXN V2, posiada sterowania z aplikacji czy to na telefonie, tablecie. Dodatkowo masz pilot i sterownie z panelu przedniego,  podstawowymi funkcjami odtwarzania. 

2 godziny temu, andrzejekk napisał:

Czy mogę go obslugiwać przy pomocy pilota czy też raczej smartfona, jesli smartfona to musi być podłączony fizycznie kabelkiem do streamera czy poprzez wi-fi?

Smartphone nie musi być podłączony żadnym kablem do urządzenia, łączysz się po przez WiFi.

 

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrzejekk napisał:

Witam.Do tej pory sluchalem muzyki na CD, podłączonym do wzmacniacza {Leema Tucana} i pary kolumn podłogowych  ATC

Masz bardzo dobra integre i kolumny, na zrodle tez nie ma co oszczedzac, bo to istotna sprawa jest. Mysle, ze przyda sie w tych czasach dobry dac, cedek moze byc jako transport i do tego odtwarzacz sieciowy/strumieniowy lub mozna grac rowniez z komputera. Generalnie granie z plikow ma tak szerokie mozliwosci i rozne funkcjonalne rozwiazania, ze wybor zalezy od naszych oczekiwan i preferencji. Masz swietne komponenty audio, ktore zasluguja na rownie dobre jakosciowo zrodlo/transport, a nie pierwsze lepsze, bez odsluchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli smartfon jest rozladowany, wyłączony, nie ma wi-fi itp. to czy  mogę używać streamera i sluchać muzyki?

Czy da radę poprzez pilota sterować streamerem? Czy dalej będzie szedł streaming te powiedzmy wybrane wcześniej 25 utworów gdy np. smartfon mi sie w trakcie rozladuje itp.?

O komputerze i plikach  nie myślalem, być może to wygodne rozwiazanie.

 

 

 

 


d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli smartfon jest rozladowany, wyłączony, nie ma wi-fi itp. to czy  mogę używać streamera i sluchać muzyki?
Czy da radę poprzez pilota sterować streamerem? Czy dalej będzie szedł streaming te powiedzmy wybrane wcześniej 25 utworów gdy np. smartfon mi sie w trakcie rozladuje itp.?
O komputerze i plikach  nie myślalem, być może to wygodne rozwiazanie.
 
 
 
 

d
W streamerze, który ma niezależne oprogramowanie - tak. To samo dotyczu streamera z Chromecastem. Nie wiem jak sprawy się mają z wynalazkami typu Airplay albo DTS-PlayFi.

Dobrym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie takiego sprzętu i sprawdzenie w domu czy obsługa Ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu odtwarzacz Marantz SA-15S2 z wejściem  optycznym, a więc  może  pracować  jako  wysokiej klasy DAC

Myślę  że  jak masz dużo  płyt  to warto.

Stan idealny z kompletem akcesoriów,  sprzęt  bdb klasy, z DACem, więc wystarczy "kiepski i tani" streamer podpiąć przez wejście cyfrowe i stream też gra jak trzeba,  u mnie to tak pracowało,  płyt  mam bardzo niewiele 

Koledzy  niech się  wypowiedzą,  doradzą  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi padł odtwarzacz CD to kupiłbym inny, podobnej albo wyższej klasy co dotychczasowy. Również mam bogatą kolekcję płyt cd i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że nie mam odtwarzacza. 5.000 zł na odtwarzacz to sporo. Osobiście kupiłbym używany sprzęt do plus minus 2.000 zł, a resztę przeznaczyłbym na coś innego. Na marginesie, mam też streamer, z którego odtwarzam muzykę z plików i czasem ze spotify, przy czym jedno drugiego wcale nie wyklucza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedzi, jesli CD to jaki model, jeśli streamer także, jeśli DAC i transport to jaki model itp.?

Jeśli chodzi o streamer z niezależnym oprogramowaniem to czy to znaczy, że ma np. Tidal na pokladzie i gra niezależnie od smartfona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfon jest tylko do wygodnej obsługi 

Z nie za drogich i dobrze, ciepło brzmiących streamerow polecam Onkyo NS-6170 , miały  cene sklepową 3 tys.,  teraz z cenami się porobiło,  ale nadal uzywke można  upolować poniżej 3 tys.

Nie ma wejsc cyfrowych  więc  jako DAC nie posłuży 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mocno jakościowo się różni od NS-6130 ale kiedyś taki kupiłem i to była tragedia, strasznie płaski dźwięk. Nawet na słuchawkach porównania robiłem będąc załamanym. Cieszyłem się jak dziecko po sprzedaniu. 

 

O wiele bardziej jestem zadowolony z malinki.

 

Może 6170 jest o niebo lepszy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli streamer to polecam bluesound node 2 lub 3. Posiadam i jestem bardzo zadowolony. Bardzo funkcjonalne urządzenie z przyjazną apką, często aktualizowaną. Co do brzmienia, to się nie wypowiem, bo na codzień używam DACa z Yamahy CX-1000. Jednak pamiętam, że brzmienie z DAC w Node było całkiem fajne, raczej ciepłe, nieostre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, andrzejekk napisał:

Proszę o podpowiedzi, jesli CD to jaki model, jeśli streamer także, jeśli DAC i transport to jaki model itp.?

Jeśli chodzi o streamer z niezależnym oprogramowaniem to czy to znaczy, że ma np. Tidal na pokladzie i gra niezależnie od smartfona?

Jeśli podział zadań będzie taki, że do streamingu jest tylko Tidal a własna muzyka jest grana z CD - to warto zainteresować się tym wyżej polecanym Aramem CDS50, który ma wbudowany streamer. Ostatnio urządzenia Arcama dostały funkcję Tidal Connect - nie mam pewności czy jest dostępna na tym CD ale Arcam zaktualizował oprogramowanie również do tego odtwarzacza - więc jest na to szansa. W streamerze Arcam ST60 Tidal Connect działa bardzo dobrze.

Firmowa aplikacja Arcama (Musiclife) nie jest zbyt udana ale jeśli potwierdzi się, że CDS 50 obsługuje Tidal Connect i będzie to jedyne źródło streamingu to wydaje się to optymalnym rozwiązaniem.  Wtedy mieścisz się w budżecie i masz wszystko co potrzebujesz. Tym bardziej, że playery Arcama brzmią świetnie w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2022 o 15:09, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jest jednak druga opcja: zakup modelu starszego (zmiany kosmetyczne), który jest aktualnie wyprzedawany w rewelacyjnej cenie 2999 PLN (nówka z kartona, nie żaden dziad z półki) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Jakoś nie widzę tego modelu w tej cenie. Już wyprzedany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za 3999;🤣

Sorry , niema . Skądinąd poważny sprzedawca nie powinien zamieszczać błędnych informacji. O SACD oraz napędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nieco dołożysz to za niecałe 6000,- możesz kupić jeszcze lepszy model odtwarzacza sieciowego firmy Cambidge Azur 851N. Model ten brzmi naprawdę świetnie i w tej cenie biorąc pod uwagę jego wykonanie i wyposażenie to doskonała propozycja. Co do CD to jeśli miałbym sporo płyt to jednak brałbym pod uwagę ponowny jego zakup, płyta to wciąż wysoki poziom i wiele odtwarzaczy nie dorównuje im jakością. Z odtwarzaczy polecałbym Musicala Fidelity M2scd, czy Atoll CD100 Signature.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, costa brava napisał:

Juz do tego doszło że  nominalna cena 851N jest niższa  od CXN V2 (5800 vs 5990) 

Komedia 

Pewnie wchodzi nowy model. Zabieg celowy - każdy kto myśli o CA kupi 851N, a dystrybutor i dealerzy mają szanse na wyczyszczenie magazynów.  Oczywiście nabywcy CXN V2 z ostatnich tygodni raczej nie są zachwyceni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważam zakup DACa i granie z plików , to czy mogę używać smartfona {android}, na ktory mogę nagrać pliki plus pliki z Tidala {offline} poprzez połączenie smartfona kablem usb do DACa?Czy mozna tak puszczać swoje pliki czy potrzebne jest do tego jeszcze jakieś inne oprogramowanie?Czy też muszę to puszczać przez streamera?

Zastanawiam sie nad różnymi rozwiazaniami i wiadomo, myslenie ewoluuje.Może lepiej wlasnie kupic "lepszego" DAca i potem do niego zapodać coś z laptopa, smartfona, napędu cd itp.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tak słuchać - ale nie ma pewności czy dobry DAC z kiepskim transportem(smartfon) da lepszy efekt niż dobry streamer. Pomijam brak wygody tego pierwszego wariantu. To lepiej kupić DAC i tanią przystawkę z funkcją streamingu. Szczerze mówiąc wątpię żeby ten Cambridge w promocji wypadł słabiej od DACa z tanią przystawką do streamingu .
Być może udana kombinacja stramer iFi plus DAC za ok. 4 tys. da podobny efekt. Ale użytkowo ten CA nadal będzie górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2022 o 13:05, andrzejekk napisał:

Jeśli rozważam zakup DACa i granie z plików , to czy mogę używać smartfona {android}, na ktory mogę nagrać pliki plus pliki z Tidala {offline} poprzez połączenie smartfona kablem usb do DACa?Czy mozna tak puszczać swoje pliki czy potrzebne jest do tego jeszcze jakieś inne oprogramowanie?Czy też muszę to puszczać przez streamera?

Zastanawiam sie nad różnymi rozwiazaniami i wiadomo, myslenie ewoluuje.Może lepiej wlasnie kupic "lepszego" DAca i potem do niego zapodać coś z laptopa, smartfona, napędu cd itp.?

Tak jak wspomniał @dzarro można używać smartfona jako odtwarzacza muzyki. Działać to będzie nawet z wbudowanym w telefon odtwarzaczem muzycznym. Są też specjalne programy do tego pomijające silnik audio w Androidzie, na przykład USB Audio PRO Player. Jest to jednak o tyle niewygodne, że jesteśmy przewiązani smyczą do DAC.

Streamer, czy to jednolity, czy dwuelementowy jest znacznie bardziej komfortowy w użyciu. Model 851 jest już niemłody, stąd okazyjna cena. Nie miałem z nim do czynienia, ale z CXN v2 już tak i to fajny sprzęt. Stawiamy skrzynkę i gramy. Rozwiązania takie jak nasz iFi Zen Stream plus jakiś DAC charakteryzują się większą elastycznością. Można w łatwy sposób zrobić następny upgrade sprzętu zmieniając w przyszłości sam DAC. Co do jakości dźwięku z oczywistych względów się nie wypowiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2022 o 14:15, andrzejekk napisał:

Witam.Do tej pory sluchalem muzyki na CD, podłączonym do wzmacniacza {Leema Tucana} i pary kolumn podłogowych  ATC.

CD trafił szlag i teraz mam dylemat, czy ponownie nabyc jakiś CD {mam sporo plyt cd} a jesli tak to jaki?

Cena, jaką bym mogl przeznaczyć  na CD to do 5 tys. zł, moze byc nowy, może jakiś uzywany w dobrym stanie.

 Druga opcja to zamiast CD kupić streamera lub też obok CD nabyć streamera, by moc korzystac i z CD i bogatej biblioteki np. Tidala.

  Ponieważ praktycznie mam b. mgliste wyobrażenie o streamerze,{moja pobieżna  znajomość audio zatrzymala sie na dawnych latach} to proszę mi wytłumaczyć prosto, jak krowie na granicy, jak z niego korzystać?

Czy mogę go obslugiwać przy pomocy pilota czy też raczej smartfona, jesli smartfona to musi być podłączony fizycznie kabelkiem do streamera czy poprzez wi-fi?

Jeśli mam obslugiwac streamera poprzez smartfona i wi-fi to czy jest taka opcja, że sobie wybiorę jakąś kolekcję utworów np. 25 u i streamer to bedzie caly czas odtwarzał , aż sie skończy do numeru 25 czy muszę kolejno klikać kazdorazowo prosząc o kolejny utwór?Czy streamer {Tidał} będzie przesyłał mi cały czas żądaną kolekcję tych 25 utworów, jeśli np. wyłączę smartfona, wyłączę w nim wi-fi, rozladuje sie itp.?Czy też by streamer i Tidał działał, muszę mieć caly czas włączony smartfon razem z wi-fi?

Jakiego streamera polecacie w cenie do 5 tys. zl, jesli już?

Czy potrzebny jest do tej konfiguracji DAC, bo w moim starym wzmacniaczu zintegrowanym raczej DACA nie ma?

Jeśli bez DACa streamer nie pojdzie, to jakiego DAca polecacie?

Słucham raczej spokojnych, relaksujacych  klimatów {jazz itp.} i nie szukam najlepszego dzwieku za wszelka cenę, ot jakieś minimum.Cenie wygodę i albo wkladam cd i spokojnie slucham, albo byloby dobrze zapodać sobie jakąś sekwencje utworów i nie  slepic sie w smartfona, ekran itp.

Każda rada jest pożądana .

Cyrus CD T super transport CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dzarro napisał:
13 godzin temu, hlary napisał:
Cyrus CD T super transport CD

Grunt to czytanie ze zrozumieniem...

Czepiasz się i tyle. Ja uważam, że lepiej jest kupić zewnętrzny DAC i do niego transport CD i transport sieciowy. Jak ma się taki dobry wzmacniacz to lepiej trochę doinwestować i kupić coś porządniejszego. Łatwiej wymieniać poszczególne urządzenia lub z czasem inwestować w coraz lepsze.

@andrzejekk

Ja też mam wzmacniacz bez przetwornika C/A i wg mnie na przyszłość lepiej pomyśl o dokupieniu osobnego DAC-a i do niego łatwiej dobierzesz odtwarzacz CD, ale też i transport CD. Także masz większe możliwości podłączenia streamera lub transport sieciowy. U mnie np. Yamaha WXV-50 lepiej gra przez coaxiala do DAC i dalej do wzmacniacza niż bezpośrednio z własnego przetwornika do wzmacniacza. Masz po prostu większe możliwości.

Co do odtwarzaczy CD to ciekawym rozwiązaniem jest Pier Audio CD-880 SE. Cena wyjściowa większa, ale możesz trafić upusty lub używany. Wyjście tranzystorowe i lampowe lub jako czysty transport. Cena większa, ale i możliwości podłączenia większe. Ja osobiście używam transport Cyrusa CD T przez M-DAC+ do wzmacniacza.

Co do wyboru to też mam streaming przez w/w Yamahę z Deezer HiFi, ale uważam, że jednak płyty CD dają lepszy dźwięk. Teraz np. zakupiłem płytę xrcd odtwarzaną na zwykłym CD i ... muszę powiedzieć, że jest różnica. Nowy mastering przez JVC daje efekty. 

W każdym razie nie rezygnuj z płyt CD. Wystarczy, że wysiądzie internet lub dostawca usunie część płyt CD z kolekcji (brak licencji, itp.) i nie możesz już dłużej słuchać "swojej" muzyki. Już to przerabiałem i pewne płyty zniknęły w Deezera. A co Twoja płyta to płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hlary napisał:

Czepiasz się i tyle. Ja uważam, że lepiej jest kupić zewnętrzny DAC i do niego transport CD i transport sieciowy. Jak ma się taki dobry wzmacniacz to lepiej trochę doinwestować i kupić coś porządniejszego. Łatwiej wymieniać poszczególne urządzenia lub z czasem inwestować w coraz lepsze.

 

Co do odtwarzaczy CD to ciekawym rozwiązaniem jest Pier Audio CD-880 SE. Cena wyjściowa większa, ale możesz trafić upusty lub używany. Wyjście tranzystorowe i lampowe lub jako czysty transport. Cena większa, ale i możliwości podłączenia większe. Ja osobiście używam transport Cyrusa CD T przez M-DAC+ do wzmacniacza.

 

Powtórzę co powtórzę, Misiu Różowy - czytaj ze zrozumieniem. Skoro kolega pisze, że ma budżet 5 (słownie - pięć) kilozłociszy to nie polecaj mu zestawu za 10 (słownie - dziesięć) kilozłociszy.  Już pominę milczeniem, że w tej propozycji nie ma streamingu - a miał być. W takich rozmówkach polsko-polskich nie chodzi o preferencje różowych misiów tylko o preferencje inicjatorów wątków. A że te ostatnie są na ogół owiane mgłą niezdecydowania i niedopowiedzeń - to już  insza inszość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dzarro napisał:

Powtórzę co powtórzę, Misiu Różowy - czytaj ze zrozumieniem. Skoro kolega pisze, że ma budżet 5 (słownie - pięć) kilozłociszy to nie polecaj mu zestawu za 10 (słownie - dziesięć) kilozłociszy.  Już pominę milczeniem, że w tej propozycji nie ma streamingu - a miał być. W takich rozmówkach polsko-polskich nie chodzi o preferencje różowych misiów tylko o preferencje inicjatorów wątków. A że te ostatnie są na ogół owiane mgłą niezdecydowania i niedopowiedzeń - to już  inna inszość.

Nie bądź złośliwy. Bo kolega pisze o ewentualnie używanych. Więc te owe mityczne 5000 zł to może starczyć na pewne rzeczy. Wyżej Q21 też coś pisali o 6.000 zł. Będziesz teraz te wszystkie posty śledził ? Ja piszę swoje, a ty pisz swoje. Chyba, że jesteś jego marketingowcem, wiesz lepiej, i masz możliwość kasowania każdego postu, który wg ciebie nie pasuje. Wiele razy koledzy i koleżanki pisali jedno, a potem podejmowali nieraz inne decyzje. Ja nie czytam twojego postu i daj sobie siana w pouczaniu innych.

Napiszę Ci tak jak ty mi. Czytaj ze zrozumieniem. Kolega pisze o opcjach. Jedna to nowy lub używany CD, a druga opcja streamer. Ja uważam, że lepszą opcją jest odtwarzacz (transport) CD, a streamer jako coś dodatkowo. 

I zajmij się swoimi postami, a nie kontrolowaniem tego co inni piszą i jak doradzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, trochę rzeczy mi sie wyjaśniło.Zakup CD {jeśli już} i DACa{jeśli już} odkladam na przyszlosc a w pierwszej kolejnosci zakupilem streamera Rose rs 250, ktory teoretycznie ma spełniać moje oczekiwania.Ma mieć Tidala i Qobuza na pokladzie, ma dotykowy ekran , ktorym ponoc można sterować jak smartfonem, ma możliwosc podpięcia zewnetrznego dysku, ma funkcje ripowania cd po podpieciu cd odtwarzacza itd.{ a wiec jednak jakiś cd bedę musial nabyć}.Spzęt czeka na rozpakowanie, zakup kabla ethernet {są jakieś polecane czy to jest obojetne?}, przewiercenie sie przez scianę i voila. 

Teraz jeszcze jedno pytanie odnośnie serwisów muzycznych, jesli streamer ma na pokladzie Tidala i Qobuza to będzie to grane bez dodatkowych aplikacji rozumiem. A jeśli będę chcial korzystać np. z czegoś, czego nie ma na pokladzie np. Deezera, czy muszę dokupić, instalować jakis dodatkowy program do obsługi Deezera, a jesli tak, to mam go instalować na swoim komputerze?

Tidal: dziś sie chcialem zarejestrowac na tej platformie, ale niestety nie do konca mi sie to udało.Otóż wybrałem formę platnośći pay pal {taka opcja istnieje}, ale przy kontynuacji paypala pojawia sie okienko żądające podania nr karty bankowej, ktorej nie zamierzam podawać, skoro chce regulowac platnosci paypalem.

Czy coś robię nie tak {pluję 2 razy a nie trzy i do tego przez lewe a nie prawe ramię}.

Chcialbym wybrać jakis serwis , ktory gra nie podkolorowaną muzykę, Qobuz niedostepny w Polsce {chętnie bym go sprobowal}, Deezer, Tidal {wersja hi-fi z problemami jak widac}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzarro napisał:

Powtórzę co powtórzę, Misiu Różowy - czytaj ze zrozumieniem. Skoro kolega pisze, że ma budżet 5 (słownie - pięć) kilozłociszy to nie polecaj mu zestawu za 10 (słownie - dziesięć) kilozłociszy. 

I Putinie złoty, kolega wziął sprzęt za ponad 10 000. Wiec może to będzie dla ciebie nauczka, aby tak się nie rzucać na innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A koledze gratuluję fajnego sprzętu …👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, trochę rzeczy mi sie wyjaśniło.Zakup CD {jeśli już} i DACa{jeśli już} odkladam na przyszlosc a w pierwszej kolejnosci zakupilem streamera Rose rs 250, ktory teoretycznie ma spełniać moje oczekiwania.Ma mieć Tidala i Qobuza na pokladzie, ma dotykowy ekran , ktorym ponoc można sterować jak smartfonem, ma możliwosc podpięcia zewnetrznego dysku, ma funkcje ripowania cd po podpieciu cd odtwarzacza itd.{ a wiec jednak jakiś cd bedę musial nabyć}.Spzęt czeka na rozpakowanie, zakup kabla ethernet {są jakieś polecane czy to jest obojetne?}, przewiercenie sie przez scianę i voila. 
Teraz jeszcze jedno pytanie odnośnie serwisów muzycznych, jesli streamer ma na pokladzie Tidala i Qobuza to będzie to grane bez dodatkowych aplikacji rozumiem. A jeśli będę chcial korzystać np. z czegoś, czego nie ma na pokladzie np. Deezera, czy muszę dokupić, instalować jakis dodatkowy program do obsługi Deezera, a jesli tak, to mam go instalować na swoim komputerze?
Tidal: dziś sie chcialem zarejestrowac na tej platformie, ale niestety nie do konca mi sie to udało.Otóż wybrałem formę platnośći pay pal {taka opcja istnieje}, ale przy kontynuacji paypala pojawia sie okienko żądające podania nr karty bankowej, ktorej nie zamierzam podawać, skoro chce regulowac platnosci paypalem.
Czy coś robię nie tak {pluję 2 razy a nie trzy i do tego przez lewe a nie prawe ramię}.
Chcialbym wybrać jakis serwis , ktory gra nie podkolorowaną muzykę, Qobuz niedostepny w Polsce {chętnie bym go sprobowal}, Deezer, Tidal {wersja hi-fi z problemami jak widac}
Jeśli Deezera nie ma to musisz podłączyć coś co go obsługuje. Jeśli Rose ma USB - to może być komputer albo smartfon. Chyba, że Rose ma Airplay albo Chromecasta. Wydaje mie się jednak, że lepiej skupić się na Tidalu albo Qobuzie. Natywna obsługa zawsze działa lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.