Skocz do zawartości
IGNORED

Nad C700 czy Musical Fidelity M2si + Topping D30Pro + Ifi Zen Stream


Music_FAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłośników muzyki i miłośników sprzętu

Proszę o opinię czy porównując te dwa "samograje"usłyszy się jakieś różnice 🙂

Cenowo wychodzi podobnie, nie licząc przewodów ale czy warto iść w tyle sprzętu?

Teoretycznie oddzielne audio powinno zagrać lepiej ale ten NAD to cud techniki 🙂, jakość dźwięku jest chwalona a biorąc pod uwagę ilość połączeń w porównaniu do kompaktowego Nada to czy jest sens składania tylu komponentów?

Może ktoś porównywał coś podobnego i mógłby podzielić się opinią?

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci mieszać, ale cudem techniki to jest NAD M10 z serii Master, bo co jak co, ale to od tego maleństwa się wszystko zaczęło. Może warto odłożyć 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C700 szczytem wyrafinowania nie jest.

Chcesz mieć prawdziwe high-fidelity to proponuję:

iFi ZEN Stream -> Topping HS01 -> SMSL SU-9 -> AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

Całość zagra lepiej niż NAD M10 czy Cambridge EVO150.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o M10v2, który jest jednak droższy ale i wg mnie też zagra lepiej niż  reszta 🙂 tyle tylko że już przy takim budżecie wolałbym inny zestaw 🙂 i już oddzielny, np. Rotel 1592 + Zen Stream.

C700 ma fajną cenę jak na all-in-one ale już zwiększając budżet to osobiście nie jestem zwolennikiem wszystko w jednym, wole sprzęt na kilogramy 🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli Ci się podoba ta mała skrzynka i czujesz "flow" to sobie kup 🙂 Nie zawsze musi to grać najlepiej w swojej klasie, czasem inne rzeczy są ponad to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Music_FAN napisał:

Też myślałem o M10v2, który jest jednak droższy ale i wg mnie też zagra lepiej niż  reszta 🙂 tyle tylko że już przy takim budżecie wolałbym inny zestaw 🙂 i już oddzielny, np. Rotel 1592 + Zen Stream.

C700 ma fajną cenę jak na all-in-one ale już zwiększając budżet to osobiście nie jestem zwolennikiem wszystko w jednym, wole sprzęt na kilogramy 🙂 

 

Podałem Ci przepis na świetne granie. Nie kupisz nic lepiej grającego w tej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare tysi robi jednak różnice 🙂

I to nie małą bo 7 tysi 🙂

Ale czy słychać taką różnicę M10 względem C700, mówimy tu o kolumnach typu Polk L100, B&W 706S2, Dynaudio Evoke 10 , mocy jest wystarczająco w każdym a monitory z tego przedziału cenowego nie potrzebują wybitnych wzmacniaczy.

Cena C700 + kolumny wychodzi pewnie 12-13 i jest to jeszcze fajny budżet, dokładając do 20 lepiej składać zupełnie inny zestaw

 

24 minuty temu, Piopio napisał:

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

Widziałem właśnie że to polecałeś gdzieś wcześniej i brałem to jako opcję ale chyba nie ma sprzedaży w PL?

Jednak Nad jest bardziej medialny 🙂

I bez Sabre oczywiście, w Toppingu jest Cirrus Logic 🙂

No i osobiście wolałbym tego Rotela, nawet do takich kolumn 🙂 , tyle że to 7 tysi różnicy a to tylko muzyka i tak już bardzo dobre granie

Piopio masz tego NC252MP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Music_FAN napisał:

Widziałem właśnie że to polecałeś gdzieś wcześniej i brałem to jako opcję ale chyba nie ma sprzedaży w PL?

I bez Sabre oczywiście, w Toppingu jest Cirrus Logic 

No i osobiście wolałbym tego Rotela, nawet do takich kolumn 🙂 , tyle że to 7 tysi różnicy a to tylko muzyka i tak już bardzo dobre granie

Piopio masz tego NC252MP?

1. Kupuje się na www.audiophonics.fr

2. Kość ES9038PRO jest bardzo dobra. Najlepsza obecnie poza AKM4499EQ. W czym problem ?

3. Rotel jest dużo gorszy niż Hypex Ncore.

4. Tylko słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podałem Ci przepis na świetne granie. Nie kupisz nic lepiej grającego w tej cenie. 
Ty tak serio? Naprawdę uważasz, że jeden system, który polecasz w kolejnym wątku, zadowoli wszystkich i to z różnymi kolumnami?
Też myślałem o M10v2, który jest jednak droższy ale i wg mnie też zagra lepiej niż  reszta tyle tylko że już przy takim budżecie wolałbym inny zestaw i już oddzielny, np. Rotel 1592 + Zen Stream.
C700 ma fajną cenę jak na all-in-one ale już zwiększając budżet to osobiście nie jestem zwolennikiem wszystko w jednym, wole sprzęt na kilogramy  
 
Strasznie chaotyczny punkt wyjścia. All-in-one to prostota i pewien kompromis. Osobne klocki - wiadomo, można się bawić w nieskończoność. Pomijam fakt, że NAD, Rotel i MF to jednak różne szkoły.
Nie wiem czy tego NADa nie nasładzają za bardzo - ze względu na dystrybutora. Nawet z entuzjastycznych recenzji wynika, że to bardzo jednostronnie grający sprzęt. Podobnie było, z CA Evo - w tej samej gazecie potrafili dać nagrodę roku a potem w reckach innych sprzętów pisać, że to gra przeciętnie do bólu. Akurat Evo słuchałem i niestety to te drugie opinie opinie są wg mnie trafne. Jak jest z C700 nie wiem. Ale jak mi Kulpa wmawia, że gra to lepiej niż Marantz n40 - to jestem sceptyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, dzarro napisał:

Ty tak serio? Naprawdę uważasz, że jeden system, który polecasz w kolejnym wątku, zadowoli wszystkich i to z różnymi kolumnami? 

Owszem. Hypex Ncore napędzi każde budżetowe i ze średniej półki kolumny. Zagra świetnie z każdymi rozsądnymi kolumnami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Owszem. Hypex Ncore napędzi każde budżetowe i ze średniej półki kolumny. Zagra świetnie z każdymi rozsądnymi kolumnami. 
Ha, ha, ha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HypexNcore,Purifi to może być faktycznie czarny koń, opinie użytkowników, którzy przecież jak słuchają takich klocków to i innych też słuchali, są bardzo dobre.

Cena tutaj są bardzo dobre więc można spokojnie zainwestować i przekonać się samemu i ja chyba tak zrobię 🙂

Tyle że taki Nadzik jest kompaktowy, lekki i bardzo wydajny i ciekaw jestem czy w ślepym teście idzie wychwycić różnice w cenie względem M10

Dobrze skrojony zestaw w dobrym budżecie i do tego w normalnych, domowych warunkach może utrzeć nosa kilkukrotnie droższym zestawom, dźwięk jest pewnie że lepszy ale tak naprawdę to są często śmieszne różnice.

Opinie o C700 od użytkowników są bardzo dobre, z prasą to wiadomo jak jest 🙂

45 minut temu, dzarro napisał:

Pomijam fakt, że NAD, Rotel i MF to jednak różne szkoły

No niby tak, kwestia preferencji i zestawienia kolumn ale całościowo daje to budżet w okolicach C700, jeden klocuszek przeciwko "trochę tego będzie"

Trzeba będzie wypożyczyć i się samemu przekonać 🙂

Zapytałem bo może ktoś doświadczony słuchał czegoś podobnego i napiszę że dźwiękowo może i lepiej z dzielonego ale gra nie warta świeczki, technika tak poszła że to przyszłość i wygryzie tradycyjne sprzęty 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dzarro napisał:

Ha, ha, ha...

Czasy się zmieniają. Ncore to technicznie doskonałe końcówki. Kasują większość konkurencji do 10k. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że sam nie słuchałem ale rozmawiałem z osobą która słuchała Gato, nie wiem jaki model ale to nielubiana klasa D 🙂 , grało to ponoć bardzo zacnie, kolega bardzo polecał posłuchać i był zdziwiony jak to gra 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co do HypexNcore,Purifi to może być faktycznie czarny koń, opinie użytkowników, którzy przecież jak słuchają takich klocków to i innych też słuchali, są bardzo dobre.
Cena tutaj są bardzo dobre więc można spokojnie zainwestować i przekonać się samemu i ja chyba tak zrobię
Tyle że taki Nadzik jest kompaktowy, lekki i bardzo wydajny i ciekaw jestem czy w ślepym teście idzie wychwycić różnice w cenie względem M10
Dobrze skrojony zestaw w dobrym budżecie i do tego w normalnych, domowych warunkach może utrzeć nosa kilkukrotnie droższym zestawom, dźwięk jest pewnie że lepszy ale tak naprawdę to są często śmieszne różnice.
Opinie o C700 od użytkowników są bardzo dobre, z prasą to wiadomo jak jest
No niby tak, kwestia preferencji i zestawienia kolumn ale całościowo daje to budżet w okolicach C700, jeden klocuszek przeciwko "trochę tego będzie"
Trzeba będzie wypożyczyć i się samemu przekonać
Zapytałem bo może ktoś doświadczony słuchał czegoś podobnego i napiszę że dźwiękowo może i lepiej z dzielonego ale gra nie warta świeczki, technika tak poszła że to przyszłość i wygryzie tradycyjne sprzęty
Ja myślałem o all-in-one za 12-14 tys. W końcu kupiłem osobno wzmak i streamer - mimo, że w moich warunkach było to mniej wygodne. Nie wiem nawet czy oznacza to różnice w "klasie" dźwięku. Generalnie większość all-in-one grała podobnie a system ze wzmacniaczem, który potem wybrałem - zupełnie inaczej. Była to sygnatura, której szukałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten C700 waży 2,5 kg , 80W no to trochę jest, odtwarzanie z USB, możliwości naprawdę niezłe

2 minuty temu, dzarro napisał:

Ja myślałem o all-in-one za 12-14 tys. W końcu kupiłem osobno wzmak i streamer - mimo, że w moich warunkach było to mniej wygodne. Nie wiem nawet czy oznacza to różnice w "klasie" dźwięku. Generalnie większość all-in-one grała podobnie a system ze wzmacniaczem, który potem wybrałem - zupełnie i naczej. Była to sygnatura, której szukałem.

No i o to chodziło 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Music_FAN napisał:

Tyle że taki Nadzik jest kompaktowy, lekki i bardzo wydajny i ciekaw jestem czy w ślepym teście idzie wychwycić różnice w cenie względem M10

C700 oparty jest na poprzedniej generacji modułów Hypexa - ucd102. Dużo słabsza jest też kość DAC. Będzie jednak gorzej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa NADy, Rotel i wspominane B&W 706 znajdziesz w salonie firmowym dystrybutora. Pozostaje tylko poświęcić trochę czasu i umówić się na odsłuch.

Nic nie zastąpi doświadczenia zdobytego poprzez odsłuchiwanie różnego sprzętu, dzięki temu będziesz w stanie określić, jaki rodzaj brzmienia lubisz najbardziej. Niezależnie od tego, co tutaj napiszemy to TOBIE musi się podobać jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MarcinQoo napisał:

Obydwa NADy, Rotel i wspominane B&W 706 znajdziesz w salonie firmowym dystrybutora. Pozostaje tylko poświęcić trochę czasu i umówić się na odsłuch.

Nic nie zastąpi doświadczenia zdobytego poprzez odsłuchiwanie różnego sprzętu, dzięki temu będziesz w stanie określić, jaki rodzaj brzmienia lubisz najbardziej. Niezależnie od tego, co tutaj napiszemy to TOBIE musi się podobać jak gra.

Oczywiście ale od tego jest forum 🙂 , można popytać, wiem jakie granie lubię i jest to dobre granie 🙂 

ogólnie albo coś gra fajnie, na poziomie sprzętu premium albo na poziomie wieży z mediamarktu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2022 o 09:09, Piopio napisał:

C700 oparty jest na poprzedniej generacji modułów Hypexa - ucd102. Dużo słabsza jest też kość DAC. Będzie jednak gorzej. 

różnica między M10 a C700 jest spora. Wszystko też zależy od samych kolumn, bo jednak te Nady grają trochę inaczej od siebie. C700 jest bardziej żywy. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w kwestii Twojego pytania tytułowego. Jeśli rozważasz wygodę to oczywiście zestaw all in one. Jeśli zależy Ci na jakości dźwieku to zdecydowanie drugi zestaw.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2022 o 09:03, Music_FAN napisał:

to nielubiana klasa D...

To stwierdzenie już dawno stało się mitem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2022 o 13:30, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

różnica między M10 a C700 jest spora. Wszystko też zależy od samych kolumn, bo jednak te Nady grają trochę inaczej od siebie. C700 jest bardziej żywy.

21 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

w kwestii Twojego pytania tytułowego. Jeśli rozważasz wygodę to oczywiście zestaw all in one. Jeśli zależy Ci na jakości dźwieku to zdecydowanie drugi zestaw.

Pozdrawiam,

Michał

I to są konkrety 🙂

Szkoda że jakość dźwięku, na tych poziomach cenowych, nie poszła na tyle w zestawach all in one żeby dorównać składanym zestawom bo jednak wygoda i ilość zajmowanego miejsca robią różnicę.

Osobiście chcę posłuchać M10v2 bo trochę się różni od pierwszej wersji i sam wyrobić sobie opinię względem klasycznego zestawu, no i może jeszcze Arcama SA30, oba w cenie solidnej integry, pewnie z dakiem ale bez odtwarzacza plików

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Music_FAN napisał:

I to są konkrety 🙂

Szkoda że jakość dźwięku, na tych poziomach cenowych, nie poszła na tyle w zestawach all in one żeby dorównać składanym zestawom bo jednak wygoda i ilość zajmowanego miejsca robią różnicę.

Osobiście chcę posłuchać M10v2 bo trochę się różni od pierwszej wersji i sam wyrobić sobie opinię względem klasycznego zestawu, no i może jeszcze Arcama SA30, oba w cenie solidnej integry, pewnie z dakiem ale bez odtwarzacza plików

Z tym podziałem bywa różnie - np. miałem okazję porównać wzmacniacz ATC z wbudowanym DAC (poziom cenowy omawianych modeli) a potem ten sam wzmacniacz z DACiem Chord kosztującym 50% ceny wzmacniacza. Różnice były - ale nie na tyle duże by wydawać tyle kasy. Obiektywnie Chord grał trochę lepiej ale DAC w ATC - fajniej. 😉

Pewnie można sobie wyobrazić sytuację, że do tego Chorda znajdzie się wzmacniacz za 7 kpin i razem zagrają wyraźnie lepiej od all-in-one. Ale można też pewnie zrobić zestawienie - z wzmacniaczem 2 razy droższym, który postępu nie da. 

Najlepsze all-in-one jakie słyszałem to PS Audio Stellar Strata - ale sekcja streamera bazuje na tanim sofcie bez gapless. W dodatku cena wzrosła do ponad 15 tys. 

PS. Tzn. z tego co widzę to można wyrwać za 11 kpln - jak komuś nie przeszkadza brak gapless to fajna opcja (tym bardziej, że jest USB audio). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.