Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny i wzmacniacz 15-22 tys.


Green_Wood
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Państwa 🙂

Mój pierwszy post na forum audio i proszę o opinie, porady:

Chcę kupić zestaw kolumny podłogowe plus wzmacniacz do salonu w domu (budowa trwa) i na ten czas sprzęt zagra w salonie w bloku.

- 15-22 tys. to kwota jaką chcę przeznaczyć

- wzmacniacz all in one lub inny obsługujący hdmi do TV, WiFi Spotify

- muzyka którą słucham: rock od ciężkiego do indie, muzyka klasyczna i filmowa, czasem muzyka popularna. Papa Roach, Hey i Ania Rusowicz to takie ogólne przykłady.

- od sprzętu wymagam aby dobrze grał ale też ładnie wyglądał, wzmaka mogę ew. schować do szafki rtv, ale kolumny muszą się jakoś prezentować..

- salon w którym będzie się grało:

podłoga drewniana, ok. 40m2 + komunikacja i jadalnia z kuchnią dalej, vis a vis schody przy ścianie i antresola, wysokość salonu ok 4,5m, sufit "połamany", częściowo wyłożony boazerią, za TV i stereo ściana z lameli drewnianych, po lewej stronie przeszklenie 4,5x4,5, po prawej biblioteczka z książkami. Także jak mi się wydaje dość urozmaicone warunki.

Obecnie jestem po 2 odsłuchach i wytypowałem sobie: NAD M10 V2 (ponoć nie brać bez v2?) + B&W 603 (białe z drewnem) za 16k, ale mocno mnie kusi zmiana 603 na Elac Vela FS407 (orzech). Odsłuchałem też m.in. B&W 703S2 ale nie urzekły mnie w stosunku do ich ceny, stanowczo wolę elaki, bas fajniej brzmi i ogólnie miodek w dźwięku płynie takie mam wrażenie.. w 703 środek ok, ale jakby basu brakuje tam gdzie być powinien.  Aha i NAD M10 mimo że taki mały to grał wyraźnie lepiej od C388. A gdy do 388 doliczyć moduły hdmi i mdc bluos 2 to cena wychodzi jak m10.

Idziemy dalej: w necie wyczytałem że od M10 lepiej gra Naim Uniti Atom, a że najlepiej to już Nad C658 w połączeniu z końcówką mocy NuPrime STA9... Nie wiem, nie znam się, ale że chcę wydać dość pokaźną dla mnie sumę to proszę o porady od osób obsłuchanych w temacie 🙂 Używany sprzęt jak najbardziej wchodzi w grę, ale wolałbym go nie naprawiać, nie mam dość czasu aby się z tym bawić. No i ważne żeby była porządna aplikacja do obsługi sprzętu, regularnie wspierana i aktualizowana.

Mam nadzieję że udało mi się przekazać moje zamiary i przemyślenia. Załączam projekt parteru i link do kilku fotek jak będzie wyglądało miejsce grania. PS jeśli wrzuciłem w złym wątku to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Green_Wood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD M10 V2 +  Elac Vela FS407 - znakomite połączenie

Nie kombinuj tylko kupuj. Ta konfiguracja zapewni Ci naprawdę wysoką jakość dźwięku. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Vela to faktycznie głośniki, z ogromnym potencjałem, a przy okazji bardzo, bardzo ładne! szczególnie w tym kolorze:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za potwierdzenie moich przemyśleń. Vela mocno wyróżnia się na plus od 603. A cena z 16k na 22.5k wciąż się mieści w moim budżecie.

Zastanawiałem się tylko czy w tych pieniążkach nie dostanę lepszego brzmienia w Naim Atom lub C658 z końcówką mocy NuPrime STA9. Może ewentualnie kupię m10 z Vela a później wypożyczę pozostałe opcje i ewentualnie sprzedam m10 😛 w tej galopującej inflacji nie powinienem dużo stracić. W szczególności że Vela wychodzi w tym zestawie w dobrej cenie.

 

@Tonnii99 Tak, w tym kolorze stały na witrynie i urzekły mnie od pierwszego wejrzenia.. ale stwierdziłem że tyle kasy to ja na audio nie wydam.. ale jeszcze byłem przed pierwszym odsłuchem 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Green_Wood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Green_Wood napisał:

Ok, dzięki za potwierdzenie moich przemyśleń. Vela mocno wyróżnia się na plus od 603. A cena z 16k na 22.5k wciąż się mieści w moim budżecie.

Zastanawiałem się tylko czy w tych pieniążkach nie dostanę lepszego brzmienia w Naim Atom lub C658 z końcówką mocy NuPrime STA9. Może ewentualnie kupię m10 z Vela a później wypożyczę pozostałe opcje i ewentualnie sprzedam m10 😛 w tej galopującej inflacji nie powinienem dużo stracić. W szczególności że Vela wychodzi w tym zestawie w dobrej cenie.

Nie będzie lepiej. Atom to trochę inne granie. Ale krok w bok a nie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Green_Wood napisał:

Ok, dzięki za potwierdzenie moich przemyśleń. Vela mocno wyróżnia się na plus od 603. A cena z 16k na 22.5k wciąż się mieści w moim budżecie.

Zastanawiałem się tylko czy w tych pieniążkach nie dostanę lepszego brzmienia w Naim Atom lub C658 z końcówką mocy NuPrime STA9. Może ewentualnie kupię m10 z Vela a później wypożyczę pozostałe opcje i ewentualnie sprzedam m10 😛 w tej galopującej inflacji nie powinienem dużo stracić. W szczególności że Vela wychodzi w tym zestawie w dobrej cenie.

 

@Tonnii99 Tak, w tym kolorze stały na witrynie i urzekły mnie od pierwszego wejrzenia.. ale stwierdziłem że tyle kasy to ja na audio nie wydam.. ale jeszcze byłem przed pierwszym odsłuchem 😄

Wiesz... 😄

to jest tak, że dziś mówisz "nie" ale może minąć parę tygodni, choroba się pogłębi a wtedy to już będziesz bez wyjścia....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Piopio napisał:

Elac Vela FS407

👍

nawet na YT gadają ;-))

Tego modelu nie słuchałem, ale z dawniejszych lat, mile wspominam Elac'a 

Może być b. ciekawą propozycją. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robotę w tych kolumnach, robi najwyższy model wstęgi, JET. W końcu, zawsze z tym motywem kojarzyłem dawne konstrukcje Elaca. Dobrze, że wrócili do tego co robili najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale one zagrają w docelowym metrażu, te Elac ? Wydaje się,że tam będą hektary.
Ja bym chyba poczekal na koniec budowy i docelowo pożyczył dwa,trzy wybrane zestawy do odsłuchu w domu. Różnie to bywa, w salonie też to brzmi często inaczej.
Teraz kupisz, nauczysz się dźwięku w obecnym miejscu, w nowym, większym zaraz zaczniesz szukać zmian, będziesz może niezadowolony.
Co do samego sprzętu, to pewnie poz tophifi są inne salony w okolicy ? Tak aby porównać inne zestawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam jeszcze RMS do którego się wybieram. I właśnie docelowe pomieszczenie mnie martwi, że salon będzie duży i mocno nieregularny dla dźwięku.

Ale już teraz chcę się pocieszyć sprzętem i nie czekać kolejnego pół roku na urządzenie się (a może się przedłużyć). Dlatego szukam sprzętu dość dobrego, który podoła w trudnych warunkach. O ile do Elac mam przeczucie że zagra to do M10 mam wątpliwości czy podoła, bywają o nim niezbyt dobre opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Green_Wood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Wbijemy się z jeszcze innymi propozycjami 🙂 
Z naszej strony rekomendujemy Quada Artera Solus Play oraz Audiolaba Omnia - są to 2 najlepsze urządzenia all in one do 10 tysięcy. Bezproblemowo konkurują z Naimem Uniti Atomem, który kosztuje znacznie więcej. Jeden i drugi wzmacniacz to nieco cieplejsze, ale żywe granie. 


Rzuć okiem na Focale Aria 926 jeśli chciałbyś skontrować cieplejszy dźwięk wzmacniacza. Więcej energii, muzykalności zapewnią Polk Audio Legend 600, Pylon Jasper 23/25.
Sonus faber Sonetto V również świetnie się sprawdzą - będzie to granie kulturalne, wysublimowane. Wszystkiego po trochu i świetny, włoski design!

Przede wszystkim zapraszamy na odsłuch - pomożemy dobrać odpowiedni zestaw! 😄

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Q21 napisał:

Witaj!
Wbijemy się z jeszcze innymi propozycjami 🙂 
Z naszej strony rekomendujemy Quada Artera Solus Play oraz Audiolaba Omnia - są to 2 najlepsze urządzenia all in one do 10 tysięcy. Bezproblemowo konkurują z Naimem Uniti Atomem, który kosztuje znacznie więcej. Jeden i drugi wzmacniacz to nieco cieplejsze, ale żywe granie. 


Rzuć okiem na Focale Aria 926 jeśli chciałbyś skontrować cieplejszy dźwięk wzmacniacza. Więcej energii, muzykalności zapewnią Polk Audio Legend 600, Pylon Jasper 23/25.
Sonus faber Sonetto V również świetnie się sprawdzą - będzie to granie kulturalne, wysublimowane. Wszystkiego po trochu i świetny, włoski design!

Przede wszystkim zapraszamy na odsłuch - pomożemy dobrać odpowiedni zestaw! 😄

No przestańcie z tymi słabymi kolumnami ! To 2 klasy niżej niż ELAC ! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Polk Audio zdanie mam słabe. Każda z tych kolumn jest krzycząca i bardzo podkręcona w "subwooferowy" sposób. Każda z nich gra na literę "V" - oczywiście zrozumiem, że komuś się to może podobać. Mnie by "zniszczyło"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tonnii99 napisał:

Na temat Polk Audio zdanie mam słabe. Każda z tych kolumn jest krzycząca i bardzo podkręcona w "subwooferowy" sposób. Każda z nich gra na literę "V" - oczywiście zrozumiem, że komuś się to może podobać. Mnie by "zniszczyło"

Jasne, każdy powinien mieć swoje zdanie 🙂 Różne są też potrzeby zarówno pod względem gustu brzmieniowego jak i samego pomieszczenia, które czasem potrzebuje kolumn z mocniejszą podstawą basową. Co do Polk z serii Legend, nie wiem czy ich słuchałeś ale one nie brzmią krzykliwie. Są raczej nasycone, lekko ocieplone, oparte na niskim i mięsistym dole pasma. To trochę inne granie niż marketowe konstrukcje tej firmy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Q21 said:

Witaj!
Wbijemy się z jeszcze innymi propozycjami 🙂 
Z naszej strony rekomendujemy Quada Artera Solus Play oraz Audiolaba Omnia - są to 2 najlepsze urządzenia all in one do 10 tysięcy. Bezproblemowo konkurują z Naimem Uniti Atomem, który kosztuje znacznie więcej. Jeden i drugi wzmacniacz to nieco cieplejsze, ale żywe granie. 


Rzuć okiem na Focale Aria 926 jeśli chciałbyś skontrować cieplejszy dźwięk wzmacniacza. Więcej energii, muzykalności zapewnią Polk Audio Legend 600, Pylon Jasper 23/25.
Sonus faber Sonetto V również świetnie się sprawdzą - będzie to granie kulturalne, wysublimowane. Wszystkiego po trochu i świetny, włoski design!

Przede wszystkim zapraszamy na odsłuch - pomożemy dobrać odpowiedni zestaw! 😄

Naim Atom da radę Sonetto V?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naglośnienia takiej kubatury potrzeba odpowiednich rozmiarów głośników tj. Magnat 1500 lub Klipsch RF7 lub Forte / Cornwall. Odsłuchy w małych pokoikach nie maja sensu. Warto poczekać na ukończenie budowy i odsłuch we własnym salonie. Proponowane wyżej kolumienki mogą nagłośnić gabinet a nie taki salon i pomieszczenia sąsiednie. Wzmacniacz / AVR spróbować z XT32, aby poradzić sobie z akustyką pomieszczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mike_ napisał:

Do naglośnienia takiej kubatury potrzeba odpowiednich rozmiarów głośników

dla wielu z nas, to oczywiste, wymiary u podstawy + 4,5 m wys. salonu 😉

Autorowi pasują Elaci i być może przekłada przyjemność nad hajendem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Chilled napisał:

Naim Atom da radę Sonetto V?

Tak, powinien sobie spokojnie poradzić. Mimo, że na papierze moc nie jest wysoka (w sumie jak w każdym Naimie) to w praktyce mocy jest całkiem sporo a Sonetto nie są bardzo wymagające prądowo. Trochę więcej przestrzeni i dynamiki będzie miał Quad Artera ale Naim również da radę 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2022 o 14:15, Q21 napisał:

Jasne, każdy powinien mieć swoje zdanie 🙂 Różne są też potrzeby zarówno pod względem gustu brzmieniowego jak i samego pomieszczenia, które czasem potrzebuje kolumn z mocniejszą podstawą basową. Co do Polk z serii Legend, nie wiem czy ich słuchałeś ale one nie brzmią krzykliwie. Są raczej nasycone, lekko ocieplone, oparte na niskim i mięsistym dole pasma. To trochę inne granie niż marketowe konstrukcje tej firmy.

Nie, nie słuchałem tylko Legend. Interenty podpowiadają, że te kolumny jako jedyne odstają od całego line'up-u. Co faktu nie zmienia, że bardziej już pasuje mi Klipsch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2022 o 09:43, piano napisał:

Autorowi pasują Elaci i być może przekłada przyjemność nad hajendem. 

W podanym budżecie autor to najwyżej używany interkonekt hiendowy może kupić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na moje, w tym budżecie można mieć naprawdę dobre paczki wliczając s/h i diy. 

a czy to będzie hajend? nie wiem, używam tego terminu, bo jest w forumowym obrocie, ale go nie lubię. 

Jakby nie nazwać, mz, na bazie tych głośników można zbudować bardzo przyzwoity sound. 

Pytanie, co kto oczekuje, jakie ma wymagania i w jakim obszarze dźwiękowym się obraca. 

Ja znam swój i wiem co chce. W autora wątku nie wnikam. Jego upodobania i wybory. W sumie, to zdrowe -niech każdy ściele tak, aby się dobrze wyspał 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te Vele 407 u siebie , z Yamaha AS 1100 - DYNAMIT szczególnie przy cięższej muzyce .Przy takich wymiarach salonu zrobią znakomitą robotę , U mnie niestety okazały się za duże ( 17 m/kw )

4 godziny temu, szpakowski napisał:

W podanym budżecie autor to najwyżej używany interkonekt hiendowy może kupić ...

jeśli ma zryty beret 

W dniu 21.04.2022 o 21:59, Tonnii99 napisał:

Te Vela to faktycznie głośniki, z ogromnym potencjałem, a przy okazji bardzo, bardzo ładne! szczególnie w tym kolorze:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czarne też są na wypasie , nie jest to taki sobie zwykły czarny kolor . Jak je oglądałem w salonie to kolor sprawiał wrażenie jakiejś trójwymiarowej głębi jakby na czarny lakier nałożono wiele warstw bezbarwnego lakieru , po prostu rewelacja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/23/2022 at 10:28 AM, Q21 said:

Tak, powinien sobie spokojnie poradzić. Mimo, że na papierze moc nie jest wysoka (w sumie jak w każdym Naimie) to w praktyce mocy jest całkiem sporo a Sonetto nie są bardzo wymagające prądowo. Trochę więcej przestrzeni i dynamiki będzie miał Quad Artera ale Naim również da radę 🙂

Quad ma więcej dynamiki niż Naim? Czy to kwestia mocy? Mam Atoma i tak się zastanawiałem nad Sonetto jako kolumnami do wzmacniacza, ale raczej II lub III

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Naima Atoma i kolumny KEF Q750/950. Taka kombinacja świetnie się odnajdzie w 40m kwadratowych, przy ciężkiej muzyce. Jedno z moich ulubionych połączeń w audio :)

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

patrząc na załączony projekt chcesz umieścić szafkę RTV na całej długości ściany, nie zostaje tam za bardzo miejsce na kolumny podłogowe. Trzeba też wziąć pod uwagę, że umieszczenie sprzętu w tym rogu, przy takim ustawieniu narożnika będzie trudne akustycznie ( jedna z kolumn za oparciem narożnika ). Sprzęt ma bardziej Ci służyć do oglądania TV czy do słuchania muzyki? Rozważałeś na przykład umieszczenie kolumn po lewej i prawej stronie okna tarasowego?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 21.04.2022 o 21:12, tomek7776 napisał:

skoncz budowe i wyposazenie domu.

sprzet to moze poczekac.

Na pewno tak, a mówię to z własnego doświadczenia. o innego granie w salonie w bloku a co innego w tak dużej przestrzeni. Ty nie masz salonu 40m, tylko około 70 otwartej przestrzeni. Wg mnie, te nieduże głośniki znikną i zniknie odpowiedni dźwięk, z dociążeniem i odpowiednim wypełnieniem. Plus wysoko sufit ( to że połamany bardzo, chyba raczej lepiej). Moje doświadczenia są takie, że do tak dużej przestrzeni potrzeba naprawdę solidnych głośników (no i zasilania), z dużymi driverami po 10 cali i więcej. I nie chodzi o to żeby cały dom hulał, ale żeby w miejscu odsłuchu było odpowiednio, nie głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma w salonie 80m kw pare martin logan clx.zasilanych koncowka Reimyo. i uwaga...2 suby Rel wielkosci sporej szafki kazdy.pierwszy raz cos takiego widzialem.i to gra.

po wielu latach doswiadczen z roznymi kolumnami.

obeszlo sie tez bez kosztownej adaptacji.za ok 200tys zl.

wszystko zagralo.

 

inny znowu ze znajomych ma ogromne kolumny.w tez tak duzym salonie.bas w kazdej to 2x30cm.

i rowniez musial sie posilkowac subem wlm duo18.2x46cm.zasilany wzmacniaczem 3kW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.