Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny monitor vs podłoga


arturpj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, S0nic napisał:

Na stronie nie ma ich dostępnych.  Są kolumny Evolta ale zbudowane na innych przetwornikach i nie widzę falowodu.

To pierwsza wersja. Już jest tzw.mk2 oznaczone jako S8. Oni niestety zawsze są opóźnieni w uaktualnieniu strony www. Skupiają się na swojej robicie i zaniedbują reklamę. Nie można być dobrym we wszystkim. Generalnie seria Evolta moim zdaniem rewelacja.

Relacja ceny do wartości użytych części jest nieosiągalna dla innych firm. W kolumnach zachodnich za pół miliona nie ma tak dobrych elementów zwrotnic. A można za niedużą dopłatą zamówić wersje z jeszcze lepszymi elementami np kondensatorami miedzianymi Jantzen Amber. Jak ktoś woli tweeter berylowy czy Textreme też nie ma problemu.

Co więcej, każdy driver jest chroniony specjalną siatką metalową, zaprojektowaną przez nich, również pod względem akustycznym. Przy okazji to ładnie zasłania śruby, wygląda super, a przede wszystkim chroni drivery przed zwierzakami, dziećmi, gośćmi na rauszu itd. Też nikt inny tego nie ma.

Powiem tak, wyprzedzili konkurencje o kilka długości. To już nie jest firma składająca kolumny z gotowych elementów wetkniętych do zwykłych kanciastych skrzynek od stolarza. Oni myślą inaczej, sami projektują i wynikają elementy, których nie ma nikt inny. To jest przemyślane, nowatorskie, sprawdzone i zrealizowane. A nową listwę zasilającą jaką zrobili, tą którą opisałem w nowościach, to jest petarda. 

Gdy patrze na oferty konkurencji, to mnie śmiech pusty ogarnia. Kolumny za pół bańki, a w środku zwrotnice wartości dobrej whisky. To są kpiny. 
I założycielowi tego tematu pisałem, że to jest najlepsza opcja dla niego. Reszta propozycji z tego wątku , to nawet nie ma sensu porównywać. No ale skoro szuka znanej metki, zamiast najlepszych elementów, które decydują o dobrym dźwięku, to tez to rozumiem. 15 lat temu też wolałem Utopie, Avalony itd. Dziś patrze na to inaczej. Ale ta świadomość kosztowała mnie kupę kasy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sly30 napisał:

To pierwsza wersja. Już jest tzw.mk2 oznaczone jako S8. Oni niestety zawsze są opóźnieni w uaktualnieniu strony www. Skupiają się na swojej robicie i zaniedbują reklamę. Nie można być dobrym we wszystkim. Generalnie seria Evolta moim zdaniem rewelacja.

Relacja ceny do wartości użytych części jest nieosiągalna dla innych firm. W kolumnach zachodnich za pół miliona nie ma tak dobrych elementów zwrotnic. A można za niedużą dopłatą zamówić wersje z jeszcze lepszymi elementami np kondensatorami miedzianymi Jantzen Amber. Jak ktoś woli tweeter berylowy czy Textreme też nie ma problemu.

Co więcej, każdy driver jest chroniony specjalną siatką metalową, zaprojektowaną przez nich, również pod względem akustycznym. Przy okazji to ładnie zasłania śruby, wygląda super, a przede wszystkim chroni drivery przed zwierzakami, dziećmi, gośćmi na rauszu itd. Też nikt inny tego nie ma.

Powiem tak, wyprzedzili konkurencje o kilka długości. To już nie jest firma składająca kolumny z gotowych elementów wetkniętych do zwykłych kanciastych skrzynek od stolarza. Oni myślą inaczej, sami projektują i wynikają elementy, których nie ma nikt inny. To jest przemyślane, nowatorskie, sprawdzone i zrealizowane. A nową listwę zasilającą jaką zrobili, tą którą opisałem w nowościach, to jest petarda. 

Gdy patrze na oferty konkurencji, to mnie śmiech pusty ogarnia. Kolumny za pół bańki, a w środku zwrotnice wartości dobrej whisky. To są kpiny. 
I założycielowi tego tematu pisałem, że to jest najlepsza opcja dla niego. Reszta propozycji z tego wątku , to nawet nie ma sensu porównywać. No ale skoro szuka znanej metki, zamiast najlepszych elementów, które decydują o dobrym dźwięku, to tez to rozumiem. 15 lat temu też wolałem Utopie, Avalony itd. Dziś patrze na to inaczej. Ale ta świadomość kosztowała mnie kupę kasy. 

Te nowe Evolty będą w OZ czy BR?


Fajnie, że w PL jest coraz więcej ciekawych propozycji. Będzie w czym wybierać na naszym podwórku. Podeślij fotę, może być na PW


Są bardzo fajne kolumny amerykańskie Vapor Audio, sprzedają bezpośrednio.

 

AE na basie, AT na średnicy + RAAL wstega
Topowe przetworniki, zwrotnica podobnie 😉

Rodzynki 🙂


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Vapor fajne. Lubię duże kolumny z dużymi driverami. Audio Technology gra bardzo dobrze, a AE na basie to S-Class. Jedynie zamiast wstęgi, wole jednak dobrą kopułkę. No ale to już kwestia gustu. 
No i cena, z cłem.vatem i ubezpieczoną spedycją, to jednak będzie ok 160 000 pln.

Co do Twojego pytania. Model Evolta S10 bedzię tylko OZ, ale model S9 i opisany przeze mnie S8 będzie niejako 2 funkcyjny. Jest tak mądrze zaprojektowany, że nominalnie jest BR, ale do kompletu dostajesz specjalne zatyczki filcowe i po zatkaniu otworów masz precyzyjnie zestrojoną obudowę OZ. To kolejna rzecz, której nikt inny nie ma, bo to nie jest to samo, co zatykanie BR w typowej obudowie BR, nie przygotowanej i nie zaprojektowanej do pracy w 2 trybach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sly30 napisał:

Te Vapor fajne. Lubię duże kolumny z dużymi driverami. Audio Technology gra bardzo dobrze, a AE na basie to S-Class. Jedynie zamiast wstęgi, wole jednak dobrą kopułkę. No ale to już kwestia gustu. 
No i cena, z cłem.vatem i ubezpieczoną spedycją, to jednak będzie ok 160 000 pln.

Co do Twojego pytania. Model Evolta S10 bedzię tylko OZ, ale model S9 i opisany przeze mnie S8 będzie niejako 2 funkcyjny. Jest tak mądrze zaprojektowany, że nominalnie jest BR, ale do kompletu dostajesz specjalne zatyczki filcowe i po zatkaniu otworów masz precyzyjnie zestrojoną obudowę OZ. To kolejna rzecz, której nikt inny nie ma, bo to nie jest to samo, co zatykanie BR w typowej obudowie BR, nie przygotowanej i nie zaprojektowanej do pracy w 2 trybach. 

MSRP:

$9,895; Internal upgrades and paint finishes additional

Oczywiście jest to stara cena i trzeba pewnie liczyć więcej. Druga sprawa to clo/vat itd...

No ale chyba do 160 000zl to troche daleko...

 

Evolta S10 - Osobiście bardzo lubię OZ, podeślij foty z tej S10 jak masz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzałem ceny. Para 20 000 $. Do tego ubezpieczony transport to pewnie ok 2000$, bo skrzynie wielkie i ciężkie. 22 000$ = 100 000 pln. Do tego cło i VAT liczone progresywnie to będzie ok 150 000 pln. Może widziałeś cenę za 1 sztukę. Nie może para takich  kolumn kosztować 10 000$, bo koszt samych driverów to ponad 3000$, a i tak najdroższa jest obudowa. A gdzie zwrotnice. I jeszcze coś muszą zarobić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sly30 napisał:

Teraz sprawdzałem ceny. Para 20 000 $. Do tego ubezpieczony transport to pewnie ok 2000$, bo skrzynie wielkie i ciężkie. 22 000$ = 100 000 pln. Do tego cło i VAT liczone progresywnie to będzie ok 150 000 pln. Może widziałeś cenę za 1 sztukę. Nie może para takich  kolumn kosztować 10 000$, bo koszt samych driverów to ponad 3000$, a i tak najdroższa jest obudowa. A gdzie zwrotnice. I jeszcze coś muszą zarobić. 

No tak, musi być cena za sztuke 🙂

Byłby zbyt pięknie hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sly30 napisał:

 

I założycielowi tego tematu pisałem, że to jest najlepsza opcja dla niego. Reszta propozycji z tego wątku , to nawet nie ma sensu porównywać. No ale skoro szuka znanej metki, zamiast najlepszych elementów, które decydują o dobrym dźwięku, to tez to rozumiem. 15 lat temu też wolałem Utopie, Avalony itd. Dziś patrze na to inaczej. Ale ta świadomość kosztowała mnie kupę kasy. 

Trochę niesprawiedliwie zagrałeś sly.

Mam w tej chwili haiku audio, wigg art, albedo, Feliks audio, fezz audio i wiele innych, których nie da się posądzić o światową rozpoznawalność.

Nie chodzi o metkę tylko o rozsądek. 75% czasu spędzam ze słuchawkami, kolumny są wyłącznie do relaksu, rozrywki, zazwyczaj podczas rozmowy lub czytania. Dlatego też nie chce wychodzić ponad budżet a wręcz przeciwnie, kupić najtańsze z tych, które będą się podobać. Dodatkowo słuchałem kilku rzeczy enerra i naprawdę za każdym razem grało to jak sprzęt z niższej niż katalogowa półki cenowej. Konkurencja za każdym razem była dwie długości przed nimi. I nie, nie było to lata temu. W tym roku kupowałem listwę i ich nie miała startu do listwy fezza (też polska firma). Mam uraz, co poradzę?

Bardzo duże znaczenie ma też łatwy dostęp do odsłuchu, miałem wybrać jedno miejsce i tak rozszerzyłem już na dwa. Będą to q21 i top hi-fi. Stąd też muszę zrezygnować ze wszystkiego co byłoby bardziej problematyczne.

Na chwilę obecną na placu boju zostaje chyba:

Proac D20R

Elac Vela FS 407

Spendor A7 - tu kompletnie nie wiem czego się spodziewać

Tannoy stirling gr - chociażby z ciekawości o co ta wojna

I może apertura Edena ale też kompletnie nie wiem czego się spodziewać

 

Wzmacniacz słyszałem tylko luxmana 505 i bardzo bardzo mi się podobał, myślę jeszcze nad naim supernait 3 i heed legrange ale w ich przypadku też nic nie wiem

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, arturpj napisał:

Trochę niesprawiedliwie zagrałeś sly.

Mam w tej chwili haiku audio, wigg art, albedo, Feliks audio, fezz audio i wiele innych, których nie da się posądzić o światową rozpoznawalność.

Nie chodzi o metkę tylko o rozsądek. 75% czasu spędzam ze słuchawkami, kolumny są wyłącznie do relaksu, rozrywki, zazwyczaj podczas rozmowy lub czytania. Dlatego też nie chce wychodzić ponad budżet a wręcz przeciwnie, kupić najtańsze z tych, które będą się podobać. Dodatkowo słuchałem kilku rzeczy enerra i naprawdę za każdym razem grało to jak sprzęt z niższej niż katalogowa półki cenowej. Konkurencja za każdym razem była dwie długości przed nimi. I nie, nie było to lata temu. W tym roku kupowałem listwę i ich nie miała startu do listwy fezza (też polska firma). Mam uraz, co poradzę?

Bardzo duże znaczenie ma też łatwy dostęp do odsłuchu, miałem wybrać jedno miejsce i tak rozszerzyłem już na dwa. Będą to q21 i top hi-fi. Stąd też muszę zrezygnować ze wszystkiego co byłoby bardziej problematyczne.

Na chwilę obecną na placu boju zostaje chyba:

Proac D20R

Elac Vela FS 407

Spendor A7 - tu kompletnie nie wiem czego się spodziewać

Tannoy stirling gr - chociażby z ciekawości o co ta wojna

I może apertura Edena ale też kompletnie nie wiem czego się spodziewać

 

Wzmacniacz słyszałem tylko luxmana 505 i bardzo bardzo mi się podobał, myślę jeszcze nad naim supernait 3 i heed legrange ale w ich przypadku też nic nie wiem

 

 

Za 20 tysięcy to masz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sam beryl kosztuje tutaj 1400zł sztuka.

 

Nie będę nawet porównywał z tymi kolumnami co podałeś, nie ma sensu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust, więc trudno z tym dyskutować. Dla mnie świat słuchawek, to jednak nie to. Kabli ze srebra też generalnie nie lubię poza nielicznymi wyjątkami. Mamy po prostu inny gust i inne oczekiwania. Proac i Spendor też są niezłe. Co do Enerra, to nie wiesz jak gra, bo to są rzeczy budowane na drutach solidcore. Niestety to się wygrzewa ok 500h. Pożyczenie gdzieś na tydzień i posłuchanie w sumie 10h nie ma sensu i daje fałszywy obraz, bo proces wygrzewania nie jest liniowy. Czasem po 50h gra gorzej niż po 5h. Dźwięk się załamuje, potem otwiera, później znów załamuje i niestety trzeba bardzo dużo czasu, żeby dokończyć proces wygrzewania. Mało kto chce tyle czekać, a żaden sklep nie wypożyczy na 2 miesiące. Do tego w sklepach często mówią, że wygrzane, bo kilka razy na chwile podłączyli, a to lipa. A nie wygrzewanie. Posłuchałbyś jak u mnie grają te nowe listwy Enerra, to byś się mocno zdziwił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

Za 20 tysięcy to masz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sam beryl kosztuje tutaj 1400zł sztuka.

 

Nie będę nawet porównywał z tymi kolumnami co podałeś, nie ma sensu 🙂

Myślałem o nich, trochę się boje, że woofer jest za nisko

2 minuty temu, sly30 napisał:

Każdy ma inny gust, więc trudno z tym dyskutować. Dla mnie świat słuchawek, to jednak nie to. Kabli ze srebra też generalnie nie lubię poza nielicznymi wyjątkami. Mamy po prostu inny gust i inne oczekiwania. Proac i Spendor też są niezłe. Co do Enerra, to nie wiesz jak gra, bo to są rzeczy budowane na drutach solidcore. Niestety to się wygrzewa ok 500h. Pożyczenie gdzieś na tydzień i posłuchanie w sumie 10h nie ma sensu i daje fałszywy obraz, bo proces wygrzewania nie jest liniowy. Czasem po 50h gra gorzej niż po 5h. Dźwięk się załamuje, potem otwiera, później znów załamuje i niestety trzeba bardzo dużo czasu, żeby dokończyć proces wygrzewania. Mało kto chce tyle czekać, a żaden sklep nie wypożyczy na 2 miesiące. Do tego w sklepach często mówią że wygrzane bo kilka razy na chwile podłączyli, a to lipa. A nie wygrzewanie. Posłuchałbyś jak u mnie grają te nowe listwy Enerra, to byś się mocno zdziwił. 

Albedo monolith monocrystal gra raczej jak miedź nie srebro, też typowego srebra nie lubię. 

Co do enerra być może masz rację, ale zawsze porównania były uczciwe bo wszystko było wygrzane (lub nie) w tym samym stopniu. W każdym razie uwaga o znanej metce była nie fair prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, arturpj napisał:

Myślałem o nich, trochę się boje, że woofer jest za nisko

mógłbyś rozwinąć?

za nisko dla Ciebie czy po prostu podważasz wiedzę konstruktora kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

mógłbyś rozwinąć?

za nisko dla Ciebie czy po prostu podważasz wiedzę konstruktora kolumny?

Za nisko ze względu na koty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

mógłbyś rozwinąć?

za nisko dla Ciebie czy po prostu podważasz wiedzę konstruktora kolumny?

Wałkowaliśmy już to w temacie. Koty. Jak będzie za nisko to się mogą za bardzo interesować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arturpj napisał:

Wałkowaliśmy już to w temacie. Koty. Jak będzie za nisko to się mogą za bardzo interesować

są maskownice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, arturpj napisał:

Albedo monolith monocrystal gra raczej jak miedź nie srebro, też typowego srebra nie lubię. 

Co do enerra być może masz rację, ale zawsze porównania były uczciwe bo wszystko było wygrzane (lub nie) w tym samym stopniu. W każdym razie uwaga o znanej metce była nie fair prawda?

Miałem tego albedo i topowy Meta coś tam też miałem. To nie gra jak miedź. To nadal jest srebro. Nie twierdze, że złe ale jednak srebro. A co do listew, to np taki Nordost czy inne z rodowanymi gniazdami grają ok już po ok 100h. A Enerr potrzebuje 5x dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Za nisko ze względu na koty. 

Myślę , że Karol może je zrobić w układzie odwrotnym tylko podstawki będą wtedy znacznie wyższe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, slawek.xm napisał:

Myślę , że Karol może je zrobić w układzie odwrotnym tylko podstawki będą wtedy znacznie wyższe

A ja myśle, że nie ma sensu już nic więcej polecać, bo wybór już chyba jest dokonany i wg.innych kryteriów niż my byśmy wybierali. Ale tak to już jest. Każdy czymś się kieruje i każdy ma inne priorytety. Poza tym każdy jest na innym etapie w audio. Ja też 15 lat temu dokonywałem wyborów wg.innych kryteriów niż robię to dziś. Dlatego rozumiem inne wybory czy też inne priorytety. 
Słuchawek przerobiłem jakieś 40 modeli do pułapu cen ok 30 000 pln i na koniec wybrałem takie za 1200 pln. Bardzo mi pasują i temat słuchawek jest już poza mną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sly30 napisał:

A ja myśle, że nie ma sensu już nic więcej polecać, bo wybór już chyba jest dokonany i wg.innych kryteriów niż my byśmy wybierali. Ale tak to już jest. Każdy czymś się kieruje i każdy ma inne priorytety. Poza tym każdy jest na innym etapie w audio. Ja też 15 lat temu dokonywałem wyborów wg.innych kryteriów niż robię to dziś. Dlatego rozumiem inne wybory czy też inne priorytety. 
Słuchawek przerobiłem jakieś 40 modeli do pułapu cen ok 30 000 pln i na koniec wybrałem takie za 1200 pln. Bardzo mi pasują i temat słuchawek jest już poza mną. 

Niech zgadnę, nighthawki?

I nie obrażaj się jak małolat że nie chce akurat tego, co poleciles. Kryteria bardzo jasno podałem od początku, ja muszę w łatwy sposób kolumn posłuchać zanim kupię, czasu mam mało na jeżdżenie i probowanie a nie szukam świętego Graala tylko przyjemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, arturpj napisał:

Niech zgadnę, nighthawki?

I nie obrażaj się jak małolat że nie chce akurat tego, co poleciles. Kryteria bardzo jasno podałem od początku, ja muszę w łatwy sposób kolumn posłuchać zanim kupię, czasu mam mało na jeżdżenie i probowanie a nie szukam świętego Graala tylko przyjemności.

Alez nie mam się o co obrażać. To ty masz być zadowolony. Nie mam żadnego interesu by kogoś uszczęśliwiać na siłę. Interesu finansowego też w tym nie mam. Audio nie jest moim źródłem dochodów. A słuchawki…tak, zgadłeś, to Nighthawk Carbon plus kabel Noir tej polskiej firmy od kabli słuchawkowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sly30 napisał:

Alez nie mam się o co obrażać. To ty masz być zadowolony. Nie mam żadnego interesu by kogoś uszczęśliwiać na siłę. Interesu finansowego też w tym nie mam. Audio nie jest moim źródłem dochodów. A słuchawki…tak, zgadłeś, to Nighthawk Carbon plus kabel Noir tej polskiej firmy od kabli słuchawkowych. 

Te słuchawki to były jakieś fenomeny dosłownie. Spokojnie mogly kosztować 6000 i nikt by nie mlaskał że za drogo. A z lepszym kablem to w ogóle nie ma o czym mówić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, arturpj napisał:

Te słuchawki to były jakieś fenomeny dosłownie. Spokojnie mogly kosztować 6000 i nikt by nie mlaskał że za drogo. A z lepszym kablem to w ogóle nie ma o czym mówić

Też tak uważam. Kupiłem 2 sztuki z ostatniego rzutu  i mam na zapas do końca tego mojego wcielenia. Nie zamierzam już wracać do tematu słuchawek. Uwolniłem się od tematu i to za w sumie grosze jak na high endowe audio… :-)) Dla mnie grają lepiej od np Utopii i wielu innych za kupę kasy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.04.2022 o 10:05, tomek7776 napisał:

ProAc zagra najlepiej.

poszukaj response 2.5.odlot.

Tak Odlot. Szczególnie z tą beznadziejną kopułką Scana D2010.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2022 o 11:24, sly30 napisał:


Gdy patrze na oferty konkurencji, to mnie śmiech pusty ogarnia. Kolumny za pół bańki, a w środku zwrotnice wartości dobrej whisky. To są kpiny. 
I założycielowi tego tematu pisałem, że to jest najlepsza opcja dla niego. Reszta propozycji z tego wątku , to nawet nie ma sensu porównywać. No ale skoro szuka znanej metki, zamiast najlepszych elementów, które decydują o dobrym dźwięku, to tez to rozumiem. 15 lat temu też wolałem Utopie, Avalony itd. Dziś patrze na to inaczej. Ale ta świadomość kosztowała mnie kupę kasy. 

Trzeba było wczesniej słuchac kolegów z forum.

A ty metki wolałeś jeszcze 5 lat temu, wystarczy prześledzić wpisy. Więc znowu mijasz się z prawdą tyle, że chyba chcesz oszukać tym razem samego siebie 🙂 .

Przechszta się zrobiłeś okropna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do ciebie, uczę się i wyciągam wnioski. Ty nadal tkwisz tam gdzie byłeś 40 lat temu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy temat czyta Moderator? Administrator?

Jeśli tak to bardzo proszę o zamknięcie. Temat właściwie od dawna jest wyłącznie polajankami i kłótnią kilku kolegów. 

Nic merytorycznego już się nie wydarzy. Odsłuchów narazie nie będzie, jestem w trakcie długich badań, możliwe, że zmiana sprzętu nie będzie już miała sensu.

Dzięki wszystkim za udział w temacie.

Zdrowia życzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, arturpj napisał:

jestem w trakcie długich badań

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to życzę samych dobrych wyników badań .

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Rafał.M napisał:

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to życzę samych dobrych wyników badań .

Pozdrawiam.

Dziękuję, kolorowo to nie wygląda narazie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur

 Życzę by jednak zmiana sprzętu miała sens.  Dużo Zdrowia i pogody ducha.

Pozdrawiam z Szacunkiem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.