Skocz do zawartości
IGNORED

Denafrips Ares II


wojtek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Denafrips Ares II da sie gdzies wypozyczyc na odsluch? Ktos probowal i moze polecic sprzedawce?

Z jednej strony do zakupu zniecheca polityka producenta, ktory zwrotow nie przyjmuje. Z drugiej strony jak czytam recenzje to chetnie bym sam posluchal i ocenil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent nie przyjmuje zwrotów?? Producent ma sieć dystrybutorów na całym świecie. M.in są w Niemczech i w Bułgarii (KVS Audio, denafrips.eu)

Z Bułgarii ściągnałem już 3 sztuki, T+, TII i Pontusa II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wojtek_o napisał:

No wlasnie czytalem opinie o nich... i dlatego pytam 😆 ktos probowal? Zwrot bez problemu?

Nie ma najmniejszego problemu, znam temat z autopsji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie czytalem opinie o nich... i dlatego pytam  ktos probowal? Zwrot bez problemu?

Nigdy nie miałem problemów. Dlatego polecam.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo wysokiej klasy musi być system, żeby warto było zamiast Aresa wybrać wyższy, dwa razy droższy model - Pontus? Innymi słowy, czy ta różnica brzmienia jest delikatna, znacząca czy ogromna?

Mój system: B&W CM1, Rega Elex-R, Bluesound Node 2i

Najlepszy DAC jaki do tej pory słyszałem, to Chord Qutest. Toppingi mi nie podeszły, choć jeszcze nie testowałem tego najbardziej podobno udanego D90SE. A do Denafripsa dopiero się przymierzam żeby go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałem na odsłuch z Premium Sound.Nie mieli używki na odsłuch (chociaż o taki prosiłem) i przysłali nowy,który już został u mnie :).Nie robili problemów jak zaznaczyłem na wstępie,że planuje posłuchać i jak nie podejdzie to zwracam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wojtek_o napisał:

Jak bardzo wysokiej klasy musi być system, żeby warto było zamiast Aresa wybrać wyższy, dwa razy droższy model - Pontus? Innymi słowy, czy ta różnica brzmienia jest delikatna, znacząca czy ogromna?

Mój system: B&W CM1, Rega Elex-R, Bluesound Node 2i

Nie obraz sie ale chyba nie byloby sensu pakowac daca za 10-11 tysiecy do twojego systemu. Na twoim miejscu najpierw wymienilbym kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, to tylko opinia. Kazdy ma prawo do wlasnej. Z kolumn jestem wyjatkowo zadowolony i nie chce ich na razie zmieniac. Testowalem kilka znacznie drozszych i wychwalanych modeli - i mocno sie zawiodlem. Ale na sugestie zawsze jestem otwarty. Wyjatkiem byly kumny Proac, ktore rzeczywiscie zagraly bardzo ciekawie. Ale testowalem tylko podlogowki, a nie mam warunkow na tego typu glosniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wojtek_o napisał:

Nie ma problemu, to tylko opinia. Kazdy ma prawo do wlasnej. Z kolumn jestem wyjatkowo zadowolony i nie chce ich na razie zmieniac. Testowalem kilka znacznie drozszych i wychwalanych modeli - i mocno sie zawiodlem. Ale na sugestie zawsze jestem otwarty. Wyjatkiem byly kumny Proac, ktore rzeczywiscie zagraly bardzo ciekawie. Ale testowalem tylko podlogowki, a nie mam warunkow na tego typu glosniki

Zmiana DAC niewiele Ci da przy tych kolumnach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad ta pewnosc? 😀

Miedzy tym jak gra bluesound i chord qutest jest dla mnie roznica jak dzien/noc. Skoro chorda slysze dokladnie, to mysle, ze denafripsa tez warto sprobowac. Kolumny moze kiedys 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wojtek_o napisał:

Skad ta pewnosc?

z doswiadczenia. 

Najistotniejszym elementem sa kolumny a potem wzmacniacz. 

Jak chcesz uslyszec zmiane daca na takiego za 11 tysiecy skoro same kolumny, nie mowiac o wzmacniaczu, nie pozwola Tobie uslyszec tego co zaoferuje Tobie taki DAC? 

Prosta analogia. Twoj vw polo nie pojedzie szybciej mimo ze zapakujesz mu super opony i zalejesz mu 98.

Taka jest niestety prawda. Dopoki nie zmienisz kolumn to nie ma sensu pakowac sie w daci, streamery czy cedeki za dziesiatki tysiecy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co np masz na mysli mowiac o lepszych kolumnach. Testowalem kilka drozszych modeli tej i innych firm - wcale mnie nie oczarowaly. To czego oczekuje od DACa, to naturalne brzmienie, blizsze analogowemu. Do tego nie potrzeba glosnikow z najwyzszej audiofilskiej polki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wojtek_o napisał:

Ciekaw jestem co np masz na mysli mowiac o lepszych kolumnach. Testowalem kilka drozszych modeli tej i innych firm - wcale mnie nie oczarowaly. To czego oczekuje od DACa, to naturalne brzmienie, blizsze analogowemu. Do tego nie potrzeba glosnikow z najwyzszej audiofilskiej polki

Masz bardzo dziwne podejście. Kolumny są naprawdę najważniejsze. To one grają. Przetestuj porządne kolumny a nie droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie np? Kef LS50? Kef R3? Buchardt S400? B&W 705 S2? Testowalem wszystkie po kolei w moim systemie, w warunkach domowych. Nie spodobaly mi sie. Szczegolnie Kef, ktorym sie wiele osob i recenzentow zachwyca. Nie moja bajka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piopio napisał:

Masz bardzo dziwne podejście. Kolumny są naprawdę najważniejsze. To one grają. Przetestuj porządne kolumny a nie droższe.

Kolumny + pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek_o napisał:

Jakie np? Kef LS50? Kef R3? Buchardt S400? B&W 705 S2? Testowalem wszystkie po kolei w moim systemie, w warunkach domowych. Nie spodobaly mi sie. Szczegolnie Kef, ktorym sie wiele osob i recenzentow zachwyca. Nie moja bajka

KEF LS50 META, BUCHARDT S400 MK2 jak już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie "lepszych kolumn" jest jak widać subiektywne. Słuchałem właśnie LS50 meta kilka miesięcy temu i po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że brzmienie KEF-ów mi zupełnie nie odpowiada. Ostre i szorstkie wysokie tony, mało basu. W porównaniu z B&W CM1 brzmiały nieciekawie. Także jeśli to mają być te "lepsze kolumy", to pozwolę się nie zgodzić 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, wojtek_o napisał:

Pojęcie "lepszych kolumn" jest jak widać subiektywne. Słuchałem właśnie LS50 meta kilka miesięcy temu i po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że brzmienie KEF-ów mi zupełnie nie odpowiada. Ostre i szorstkie wysokie tony, mało basu. W porównaniu z B&W CM1 brzmiały nieciekawie. Także jeśli to mają być te "lepsze kolumy", to pozwolę się nie zgodzić 🙂

A z jakim wzmacniaczem słuchałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wojtek_o napisał:

Z różnymi. Rega Elex-R między innymi.

Widać masz specyficzny gust. A może jesteś po prostu uprzedzony ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtek_o napisał:

Pojęcie "lepszych kolumn" jest jak widać subiektywne

To moze zacznijmy od poczatku. Jakie masz pomieszczenie, ile metrow, czy ma jakies adaptacje, czy orientujesz sie co jest w nim kiepskie, jakie lubisz granie czyste ostre czy ciemniejsze lampowe itd.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mikelas76 napisał:

To moze zacznijmy od poczatku. Jakie masz pomieszczenie, ile metrow, czy ma jakies adaptacje, czy orientujesz sie co jest w nim kiepskie, jakie lubisz granie czyste ostre czy ciemniejsze lampowe itd.... 

Około 18mkw - pokój dzienny. Z adaptacji mam tylko dwa panele GIK acoustics pionowe za głośnikami. Bardziej dekoracja niż faktycznie poprawa akustyki 🙂  Ale myślę o dodaniu kolejnych paneli na bocznych ścianach - za jakiś czas.

Co jest w moim systemie kiepskie? No właśnie przetwornik. Moim głównym źródłem od dwóch lat jest gramofon Rega Planar 3. Brzmienie z tego źródła odpowiada mi w 100% 🙂  Ale słuchanie samych winyli prowadzi do bankructwa 😉  dlatego wykorzystuję też streamer Bluesound Node 2i.

Jedyne czego potrzebuję, to bardziej analogowe (jak to się mówi) granie, czyli po prostu bardziej naturalne i przyjemne dla ucha.
Wiem, że sporo ludzi nie lubi Bowersów. Dla mnie CM1-ki są kultowe i nie dam sobie wmówić, że to "kiepskie kolumny" 🙂  Za to na pewno są wymagające i z niewłaściwym wzmacniaczem nie grają rewelacyjnie. Przykładowo - nie lubię ich z Rotelem. Testowałem też z Heglem, Naimem, Cambridgem. Tylko Rega dopasowała się idealnie.

Co do brzmienia nie mam jednoznacznej odpowiedzi - ani analityczne ani ciemne do mnie nie przemawia. Ale raczej w stronę bardziej ciepłego, lampowego, analogowego niż chłodnego i analitycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojtek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Piopio napisał:

Zmiana DAC niewiele Ci da przy tych kolumnach

 

7 godzin temu, Piopio napisał:

LS50 META, BUCHARDT S400 MK2 jak już.

Nie lubię czytać takich mądrości rodem z ASR. Poleć jeszcze dac Toppinga i obowiązkowo separator galwaniczny. 

2 godziny temu, wojtek_o napisał:

Dla mnie CM1-ki są kultowe i nie dam sobie wmówić, że to "kiepskie kolumny" 🙂 

Zgadzam się, kolega @Piopio takie rzeczy wypisuje ze czasem się za głowę łapię. 

Mnie Pontus niczym szczególnym nie ujął. Kolega dokładnie porównywał z Ares różnica niewielka. 

Co do Toppingów od kolegi wyżej czy tania E30 która akurat polecam bo tania a dobra czy D90 grają prawie tak samo 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mnie Pontus niczym szczególnym nie ujął. Kolega dokładnie porównywał z Ares różnica niewielka

Byc moze kolega nie mial odpowiedniego systemu (podobnie jak tu) 😉

Koledzy venom i zdaje sie piotrek7 sa bardzo zadowileni. Mnostwo pozytywnych opinii w sieci, ale samemu trzeba sprobowac jak zwykle. 

A koledze Wojtkowi nie polece raczej pontusa do jego systemu. Odpowiedniejszym bedzie ares 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Byc moze kolega nie mial odpowiedniego systemu 😉

A koledze Wojtkowi nie polece raczej pontusa do jego systemu. Odpowiedniejszym

Zazdroszczę dilerów ze macie przekonanie o lepszości własnych zabawek 😉

Kolega szuka daca do systemu który gra tak jak on tego chce po analogu... 

5 minut temu, Mikelas76 napisał:

Byc moze kolega nie mial odpowiedniego systemu 😉

Kilkadziesiąt k to musiał być kiepski 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zazdroszczę dilerów ze macie przekonanie o lepszości własnych zabawek 😉

Alez ja nie mam jakiegos przekonania ze mam lepszy system 😜. Staram sie pomoc koledze bo uwazam iz do tego daca trzeva miec ciut lepsze zabawki. 

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Kolega szuka daca do systemu który gra tak jak on tego chce po analogu

No to napewno nie polece topingow. Moze sprawdzi Aresa najpierw. 

Tez bym chcial zeby ktoś mi szczerze polecil lub pomogl dobrac w przeszlosci którąś z zabawek. 

A doświadczenie podpowiada mi ponownie ze najwazniejsze sa jednak glosniki i akustyka pomieszczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, wojtek_o napisał:

Miedzy tym jak gra bluesound i chord qutest jest dla mnie roznica jak dzien/noc. Skoro chorda slysze dokladnie, to mysle, ze denafripsa tez warto sprobowac

Nie doczytałem tego wcześniej. Mi też się Qutest bardzo spodobał. W systemie kolegi, w naszym wspólnym odczuciu Pontus poległ z nim pod każdym względem. Dynamika, naturalność, detal, piękne wybrzmienia, szczegóły. Sam mam Adi bo używam DSP, ale Qutest jest świetny IMHO 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

 

Nie lubię czytać takich mądrości rodem z ASR. Poleć jeszcze dac Toppinga i obowiązkowo separator galwaniczny. 

Zgadzam się, kolega @Piopio takie rzeczy wypisuje ze czasem się za głowę łapię. 

A ja myślę, że jesteś ignorantem. Chińczycy robią teraz świetnie grające sprzęty za "grosze". Większość przemądrzałych audiofili szuka różnic w brzmieniu, których nie ma. W ślepym teście nikt nie rozróżni porządnego chińczyka od "High-Endowego" championa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.