Jump to content
IGNORED

MOTU 896 Mk3 Hybrid , przetwornik i mikser zarazem za 3300 złotych. Wyprodukowany w USA nie w Chinach.

Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Szukając przetwornika , który pozwoli podłączyć kilka urządzeń naraz znalazłem w Thomanie wyżej opisane cudo i je po prostu kupiłem . Co do odtwarzaczy CD współpracuje normalnie . Jeszcze nie sprawdziłem czy będzie grał z gramofonem na winyle . Jeśli będzie to będę miał preampa do małego systemu audio do mieszkania w bloku . Wystarczy poszukać parę dobrych aktywnych głośników do bliskiego odsłuchu lub pasywnych + koniec mocy. 

Zapraszam do dyskusji.

Edited by Wojtek 1959

• Wojtek 1959 changed the title to MOTU 896 Mk3 Hybrid , przetwornik i mikser zarazem za 3300 złotych. Wyprodukowany w USA nie w Chinach.
Posted (edited)
W dniu 3.05.2022 o 22:09, przemak napisał:

Słuchanie przez to odtwarzacza podpiętego analogowo czy gramofonu oznacza dodatkową konwersję ad/da... 

Zwłaszcza jak interfejs ma wejście AES EBU oraz spdif i firewire . Na przykład CDka z AES EBU podłączam do wejścia AES EBU . Nowe dziecko Technicsa SU-R 1000 ma cała gamę wejść analogowych , a jest to wzmacniacz cyfrowy w klasie D , tak że też jest tam droga AD DA , z tym że wyjście analogowe ogranicza się do flitru zaporowego LC w celu dopasowania wyjścia wzmacniacza do kolumn głośnikowych  . Z tym że klasa D cyfrowa to jest bardziej falownik niż wzmacniacz.

Edited by Wojtek 1959

Może powtórzę 

W dniu 3.05.2022 o 22:09, przemak napisał:

odtwarzacza podpiętego analogowo czy gramofonu

2 godziny temu, Wojtek 1959 napisał:

Zwłaszcza jak interfejs ma wejście AES EBU oraz spdif i firewire . Na przykład CDka z AES EBU podłączam do wejścia AES EBU

Jak podłączasz cyfrowo to nie analogowo. No i pozostaje kwestia sensowności podłączenia gramofonu... 

nagrywamy.com

2 minuty temu, przemak napisał:

Może powtórzę 

Jak podłączasz cyfrowo to nie analogowo. No i pozostaje kwestia sensowności podłączenia gramofonu... 

Cyfrowy wzmacniacz Technics SU-R 1000 ma całą masę wejść analogowych w tym specjalnie dedykowane wejście do gramofonu winylowego i tam jest taka droga sygnału o której piszesz podwójne przetwarzanie i mało sympatyczna cena . To samo droga w MOTU . Musiały by być same wejścia cyfrowe w MOTU ale tak nie ma za tą cenę . Nie wiem co widzisz w tym złego . Mi nie zależy na żadnych artefaktach , latencjach chcę mieć wszystko w jednym . Preamp , mikser , przetwornik w jednym przy tym aby mało miejsca zajmowało gdyż jest to mały system . Podwójne przetwarzanie nie ma dla mnie znaczenia gdyż jestem leniwym pragmatykiem . Jeśli mam w cd AS EBU to jest tylko CA . Z gramofonem w przypadku przetwornika będzie ciężko przy słuchaniu będzie AC i CA. Chyba że do gramofonu użyję innego czysto analogowego sprzętu , ale jak na razie to mówię o mieszkaniu w bloku a nie w domu jednorodzinnym gdzie można mieć audio szafę płaczu i kilka systemów słuchania. Nie wiem co masz na myśli . 

2 godziny temu, Wojtek 1959 napisał:

Z gramofonem w przypadku przetwornika będzie ciężko przy słuchaniu będzie AC i CA.

Właśnie to mam na myśli. Generalnie drogie urządzenie wykorzystywane w nikłym procencie i w dodatku "pod włos". No, ale kto bogatemu zabroni. Jednak akurat w tym przypadku warto przyjrzeć się kategorii "kontroler odsłuchu", bo to jest urządzenie, którego potrzebujesz.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Posted (edited)
16 godzin temu, przemak napisał:

Właśnie to mam na myśli. Generalnie drogie urządzenie wykorzystywane w nikłym procencie i w dodatku "pod włos". No, ale kto bogatemu zabroni. Jednak akurat w tym przypadku warto przyjrzeć się kategorii "kontroler odsłuchu", bo to jest urządzenie, którego potrzebujesz.

Hidden Content

Najbardziej przypadł mi do gustu dangerous convert 8 razem z zestawem

Hidden Content

Niestety w convert 8 interfejs cyfrowy wielokanałowy leci po centroniksie . Mógł bym od biedy zrobić sam taki kabel , bo tego typu gotowce są cholernie drogie , lecz wzrok i drżące ręce uniemożliwiają mi wykonanie takiego kabla  . Producenci najczęściej nie dołączają kabli specjalistycznych i trzeba je sobie dokupić. No i cena takiego zestawu jest zaporowa. Nie wiem dlaczego cyfrowe urządzenia wielokanałowe tego typu są tak drogie w porównaniu z analogowymi.

Edited by Wojtek 1959