Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer KEF Ci200Qsb thx opinie


Rybens86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, xajas napisał:

Ale nie trzeba 35-40 cm glebokosci. Po co?
De facto, im bardziej plaski, tym lepszy (ale to juz inna historia).

A ja myślałem że za magnesem, tz za membrana od tyłu też powinno być więcej miejsca by fale się inaczej rozchodziły😅

1 minutę temu, xajas napisał:

Nie. Jesli baffle wall to te same przetworniki w tej samej obudowie z tym samym napedem (te same nastawienia jak glosnosc, faza, pasmo,… dla wszystkich przetwornikow).
Nie mieszal bym roznych subwooferow.

Tu pełna zgoda. Chodziło o głośnik centralny w mojej odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam sie nic nie „rozchodzi“
Jedyne na co by trzeba uwazac, to przetworniki z otwarciem z tylu w magnesie do wentylacji cewki. Wtedy by trzeba zachowac troche odstepu miedzy magnesem i scianka

Tak, powyzej pomylilem centralny z subami, wiec skasowalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rybens86 napisał:

Czyli ok mogę tam dac nie stracę na właściwościach kolumny? Bo się już tu pogubiłem

Możesz q650c zabudować w tą ścianę, ale sposób montażu będzie trochę januszowy... Głośniki instalacyjne mają łapki montażowe, rach ciach i zamontowane. Klasyczną kolumnę centralną będziesz musiał jakoś "wrzeźbić" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Butler napisał:

Możesz q650c zabudować w tą ścianę, ale sposób montażu będzie trochę januszowy... Głośniki instalacyjne mają łapki montażowe, rach ciach i zamontowane. Klasyczną kolumnę centralną będziesz musiał jakoś "wrzeźbić" 😉

Tak wiem o tym że trochę Januszowe ale tak jak wspomniałem mam q750 więc żeby to było spójne to wybór był tylko jeden 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko q750 nie zabuduj. A jak jednak to zrobisz to podaj fotkę żebym mógł się pośmiać 🤣

Wracając do subów... Kup te cztery głośniki, zamów w jakimś zakładzie CNC obudowy z MDF do nich i zrób fajne baffle wall. Zobacz, tu robiłem dla siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_20210823_184449.thumb.jpg.4279898cb15db217653d2b2864653300.jpgIMG_20210827_180024.thumb.jpg.83f8265545bd41d45d5289faec35adca.jpgIMG_20210828_131842.thumb.jpg.521ee9d862f73615a91ab2041e3629b8.jpgIMG_20210828_153145.thumb.jpg.30c63670a998ab9e7092636c1fc46278.jpgIMG_20210828_181328_Easy-Resize_com.thumb.jpg.6c1c364551d23956922c9ddda1c9bfee.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, Butler napisał:

Tylko q750 nie zabuduj. A jak jednak to zrobisz to podaj fotkę żebym mógł się pośmiać 🤣

Ha ha co w tym takiego dziwnego🤔 tez bym je zabudował i cały przód miałbym schowany, było by czysto i schludnie… ewentualnie dokupiłbym jeszcze dwa q650c i wykorzystał jako kanał lewy i prawy i je zabudował. Służyły by do kina a przed ekranem tz po bokach stały by 750- ki tylko do muzyki… 

13 minut temu, Butler napisał:

zamów w jakimś zakładzie CNC obudowy z MDF

Żadne CNC nie jest do tego potrzebne wystarczy dobra Piła stołowa lub Piła Ścienna/pionowa i masz tez wszystko ładnie przycięte, oczywiście to tez zależy czy osoba tnąca nie jest na fazie😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głowy by mi nie przyszło zabudować w ścianie frontowe duże kolumny - o ile system ma być uniwersalny. Jak TYLKO do kina - ok, ale i tak wolałbym instalacyjne. Ale jak do muzyki, to one będą grać pełnym pasmem i ich rozstaw, odległość od ściany, zbieżność będzie kluczowa dla odbioru.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają być tylko do kina do stereo własnie chce iść poziom wyżej dlatego tys idą do kina ale ich zabudowywać nie będę.. Chyba, 🤣 ale chyba tak zrobię jak piszesz z tymi subami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A co z instalacyjnych muzyki posłuchać nie można? Pierwsze słyszę… czy takie, czy takie różnicy nie ma… mając już sprzed kupiony z 3-5 lat temu i dobry nie będę go specjalnie wymieniał i wydawał kasę tylko po to by kupić instalacyjne… o panie🤦‍♂️🫣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba zadnych CNC
W OBI (albo podobne) dostaniesz gotowe przyciete na wymiar „formatki“. Groszowa sprawa. Tylko pokleic. Nawet kolkow nie trzeba. wystarczy kilka srobek.
Czy MDF czy pazdzierz nie jest wazne, wazniejsze sa zebra i usztywnienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Groot napisał:

Żadne CNC nie jest do tego potrzebne wystarczy dobra Piła stołowa lub Piła Ścienna/pionowa i masz tez wszystko ładnie przycięte, oczywiście to tez zależy czy osoba tnąca nie jest na fazie

To nie epoka kamienia łupanego. Praktycznie każdy dobry zakład stolarski ma na stanie CNC. Chcesz się ręcznie bawić na pile, miłej zabawy z wycinaniem otworów na głośniki i szukanie pozycji na kołki ustalające i śruby. Oczywiście, da się we własnym zakresie na manualnych maszynach, ale dla mnie strata czasu. Wycięcie wszystkich bodajże 7 arkuszy MDF na 8 kolumn zajęło mi z programowaniem dwie godziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie epoka kamienia łupanego. Praktycznie każdy dobry zakład stolarski ma na stanie CNC. Chcesz się ręcznie bawić na pile, miłej zabawy z wycinaniem otworów na głośniki i szukanie pozycji na kołki ustalające i śruby. Oczywiście, dla się we własnym zakresie na manualnych maszynach, ale dla mnie strata czasu. Wycięcie wszystkich bodajże 7 arkuszy MDF na 8 kolumn zajęło mi z programowaniem dwie godziny.

a ile kosztowala cie ta maszyna CNC skoro ja programowales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie kosztowała, jestem w branży. Tylko w jakąś sobotę trzeba było się pofatygować do pracy.

11 minut temu, Groot napisał:

A co z instalacyjnych muzyki posłuchać nie można? Pierwsze słyszę… czy takie, czy takie różnicy nie ma…

Tego nie napisałem że nie można. Ale mając tradycyjne DUŻE kolumny absurdem (dla mnie) by było je zabudowywać i tracić przewagę jaką jest możliwość ingerencji w scenę, przestrzenność itd. poprzez dowolność ustawienia by słuchać muzyki na referencyjnym, optymalnym poziomie. Jak tylko do kina... Heh... Ja umywam rączki, ale technicznie chyba będzie ok 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna owcza 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś moda ostatnio z tym zabudowywaniem wszystkiego. Jak kolumny mają być uniwersalne, to się ich nie zabudowuje. To samo z ich przyszłą wymianą... każdemu się wydaje, że system jest docelowy, a jak jest w rzeczywistości to wszyscy tutaj wiemy. Jak komuś się tak chce, to nic mi do tego, mnie by się nie chciało pruć ściany, żeby zabudować tam inne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pruta z racji vtego że i tak ja muszę zabudować bo mam rury od rekuperacji więc tam spokojnie 25 cm wełny zmieszczę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Butler napisał:

To nie epoka kamienia łupanego. Praktycznie każdy dobry zakład stolarski ma na stanie CNC. Chcesz się ręcznie bawić na pile, miłej zabawy z wycinaniem otworów na głośniki i szukanie pozycji na kołki ustalające i śruby. Oczywiście, da się we własnym zakresie na manualnych maszynach, ale dla mnie strata czasu. Wycięcie wszystkich bodajże 7 arkuszy MDF na 8 kolumn zajęło mi z programowaniem dwie godziny.

Ja tylko powiem tyle… jak ktoś ma lenia i dwie lewe to nie mój problem🤷‍♂️ Dla mnie to sama przyjemność wykonać coś z niczego własnymi rękoma☺️
 

pitolenie dla pitolenia takie podejście widzę, byle tylko kłapać dziobem

4 godziny temu, qbakos napisał:

Jak komuś się tak chce, to nic mi do tego, mnie by się nie chciało pruć ściany, żeby zabudować tam inne kolumny

Czy ktoś tu mówił o pruciu ścian? Bo sobie nie przypominam🤔 

 

4 godziny temu, qbakos napisał:

Jak kolumny mają być uniwersalne, to się ich nie zabudowuje. To samo z ich przyszłą wymianą... każdemu się wydaje, że system jest docelowy, a jak jest w rzeczywistości to wszyscy tutaj wiemy

Pamiętaj tylko że jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy… 

Autor tematu pisał przecież że ten set jest docelowym do kina a do stereo będą inne o poziom wyższy, dlatego ja bym dokupił jeszcze dwie 650c i postawił wszystkie trzy w pionie za ekranem i to zostawił typowo do kina a do stereo powiedzmy R500 postawił ładnie przed ekranem po zewnętrznej i by było całkiem miło dla oka jak i ucha😎 a 750 sprzedać💰

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Groot napisał:

Ja tylko powiem tyle… jak ktoś ma lenia i dwie lewe to nie mój problem🤷‍♂️ Dla mnie to sama przyjemność wykonać coś z niczego własnymi rękoma☺️
 

pitolenie dla pitolenia takie podejście widzę, byle tylko kłapać ozorem  

Czy ktoś tu mówił o pruciu ścian? Bo sobie nie przypominam🤔 

 

Pamiętaj tylko że jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy… 

Autor tematu pisał przecież że ten set jest docelowym do kina a do stereo będą inne o poziom wyższy, dlatego ja bym dokupił jeszcze dwie 650c i postawił wszystkie trzy w pionie za ekranem i to zostawił typowo do kina a do stereo powiedzmy R500 postawił ładnie przed ekranem po zewnętrznej i by było całkiem miło dla oka jak i ucha😎 a 750 sprzedać💰

750 będzie zbyt duża strata przynajmniej jak dla mnie a tak jakby nie było to 5k w kieszeni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
34 minuty temu, Rybens86 napisał:

750 będzie zbyt duża strata przynajmniej jak dla mnie a tak jakby nie było to 5k w kieszeni

No to możesz je wykorzystać albo w zabudowie, albo przeznaczyć je na kanały tylne jeżeli nie chcesz ich sprzedawać, choć tutaj by się marnowały😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 6.05.2022 o 17:55, długi89 napisał:

Jak robić Baffle Wall to tylko na czterech subach z przodu. 20 cm to za mało i na centralny i na suby, minimum 35,40 cm głębokość, wypełnić wełna mineralna przestrzeń i będzie git. Ja mam 65 cm ze względu na blaty gdzie będzie elektronika. I tak jak ma być tanio i dobrze to Scean Speak 30W/4558T00 x4 sztuki i do tego wzmacniacz z DSP a jak ma być z Kopytam to hmm byś musiał mieć 8 wspomnianych wyżej Dayton i dwa mocne wzmacniacze 

Witam

Jaki wzmacniacz z dsp do głośników Dayton mógłbyś polecić ? Bo z tego co widzę dużo jest do car audio.

Zdecydowałem się na zakup 18cal Dayton jeszcze nie wiem czy 2 czy 4

Pzdr

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.