Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki niedrogi kabel głośnikowy i IC {RCA} do 1000zl/sztukę z wybranych,,,,,?


andrzejekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić jakieś niedrogie kable glośnikowe i RCA i chcę sie zmieśćiż w 1 tys. zl za 1 sztuję.

Moje typy to :głośnikowe

1-Melodika brown Sugar BSC 2330 ***

2-Nordost 2 flat-

3-Furutech U2-T

4-Chord Clearway

5-Neotech Nemos 5080***

RCA kable:

1-Melodika MD2R05 ***

2-Nordost white lightning3

3-Furutech SA

4-Chord clearway

5-Neotech nemoi 3220***

RCA maja połączyć streamera rose rs250 ze wzmacniaczem Leema Accoustics, a glośnikowe wzmacniacz z kolumnami ATC SM40.

Na razie gram na jakichś marketowych kablach

.Muzyka leci teraz z Tidala i Qobuza.Rodzaj muzyki to : spokojne  klimaty, w większości, poezja śpiewana, smooth jazz, Bossa Nova,damskie wokale {Krall,Jopek, Sade, }, lata 50/60,70, Sinatra, Muzyka poważna {barok}.

Nie lubię ostrości, krzykliwości, lubię spokojne, ciepłe, melodyjne brzmienie.

Waham sie pomiędzy Melodiką a Neotechem spośród wymienionych, ale jestem otwarty na inne propozycje.

 

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, andrzejekk napisał:

Muszę kupić jakieś niedrogie kable glośnikowe i RCA i chcę sie zmieśćiż w 1 tys. zl za 1 sztuję.

Moje typy to :głośnikowe

1-Melodika brown Sugar BSC 2330 ***

2-Nordost 2 flat-

3-Furutech U2-T

4-Chord Clearway

5-Neotech Nemos 5080***

RCA kable:

1-Melodika MD2R05 ***

2-Nordost white lightning3

3-Furutech SA

4-Chord clearway

5-Neotech nemoi 3220***

RCA maja połączyć streamera rose rs250 ze wzmacniaczem Leema Accoustics, a glośnikowe wzmacniacz z kolumnami ATC SM40.

Na razie gram na jakichś marketowych kablach

.Muzyka leci teraz z Tidala i Qobuza.Rodzaj muzyki to : spokojne  klimaty, w większości, poezja śpiewana, smooth jazz, Bossa Nova,damskie wokale {Krall,Jopek, Sade, }, lata 50/60,70, Sinatra, Muzyka poważna {barok}.

Nie lubię ostrości, krzykliwości, lubię spokojne, ciepłe, melodyjne brzmienie.

Waham sie pomiędzy Melodiką a Neotechem spośród wymienionych, ale jestem otwarty na inne propozycje.

 

 

-

Ja bym polecił Melodikę Brown Sugar w połączeniu z Tellurium Q Blue RCA, albo Chordem Clearway. Te kabelki doskonale się zgrają z Twoim systemem. 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, andrzejekk napisał:

Na razie gram na jakichś marketowych kablach

...jestem otwarty na inne propozycje.

Nawiązując do drugiego Twojego wątku: proponuję jable zostawić a kasę odkładać na suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może aż tak tanio to nie będzie, ale w granicach rozsądku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu jest długość podstawowa, więc dłuższy ... Co do IC - wystarczy np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Blask powinien się pojawić, jednak przy cichym słuchaniu niedobór basu można sobie

zmniejszyć klawiszem loudness, albo regulowanym zakresem konturowania,

jednak mają to np. wzmacniacze Yamahy.

Wyposażenia Twojego wzmacniacza pod tym kątem nie znam.

Te kable dadzą szansę usłyszenia więcej przy graniu cicho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając ciche granie.Nie znoszę ostrego, metalicznego, krzykliwego przekazu, lubię melodyjne, cieplejsze i może lekko zaokrąglone dzwięki, więc nie analitycznie i ostro, bo to męczy.Więc idąc w tym kierunku, by nie zaostrzać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, andrzejekk napisał:

A pomijając ciche granie.Nie znoszę ostrego, metalicznego, krzykliwego przekazu, lubię melodyjne, cieplejsze i może lekko zaokrąglone dzwięki, więc nie analitycznie i ostro, bo to męczy.Więc idąc w tym kierunku, by nie zaostrzać?

Można sprawdzić Ricable Primus , Magnus chociaż te to już powyżej zakładanej kwoty chyba..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada więc posłuchać u siebie i wypożyczyć ze sklepu wspomniane Nordosty {czy te osty nie za bardzo będą kłuły} oraz Chordy clearway czy Tellurium Blue.

Miałem kiedyś skąd inąd dobre kolumny, ktore na początku wydawały sie świetne, ale po jakimś czasie zaczęły męczyć, nie dało sie sluchać dłużej muzyki i musiałem sie ich pozbyć.Podobnie kiedyś miałem jakies srebrne kable i było za ostro.Muzyka ma być łagodna, relaksująca i jeśli już to wolę przestrzelić w kierunku łagodności niż nadmiernej analityczności i ostrości.Oczywiscie, że najlepiej mieć i detal i analityczność i naturalność, jeśli to nie rani uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym zachęcał do antyreklamy, ale dobrze byłoby wspomnieć, co to były

za kolumny, co tak męczyły 😉 

Sam słucham nie tylko żeńskich wokali czy bossa novy, ale mogę powiedzieć że

niemal wszystkiego bo od sonat Haendla po Prince'a czy Aerosmith i dość dawno

przekonałem się do kabli solid. Nic nie psują a zachowują barwę i naturalną agresję,

czyli instrumenty akustyczne czy głos są bez sybilantów, ale z otwartym brzmieniem.

To trochę dziwne, że najpierw ATC, a w następnej kolejności ich psucie 😉 

Ale co człowiek, to inne potrzeby .... i portfel też 😉 bo można było od razu

wybrać jakieś "niedokończone" kolumny i cieszyć się muzyką ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC to był wynik odsłuchów w sklepach, krotkich ale wiele wnoszących.Te kolumny co były jak dla mnie męczące to podłogowe KEFy, ale modelu nie pomnę.Pamiętamteż, ża tak chwalone za ciepło i muzykalność Harbethy {podstawkowe}, ktore chcialem kupować w ciemno okazały sie jak dla mnie grającymi za jasno, za ostro i tutaj zdecydowanie lepsze wrażenia pamiętam z monitorów  Spendora, ktore sluchalem w sklepie przypadkiem {b. fajny dzwięk} i na moje uszy, najpełniejsze brzmienie, zbalansowane ,  pokazały wlasnie atc 40.Oczywiscie to moje wyłącznie wrażenia.Zresztą nie mam specjalnego doświadczenia w hi-fi i nie gonie za tym, ot fajnie sobie czasem posluchać muzyki, ktora nie męczy, nie kłuje, nie drażni ale relaksuje, daje trochę przyjemności, a że czegoś tam może zabraknąć?Braki to sie czuje, kiedy można coś bezposrednio w tym samym czasie porównać. A w innym przypadku adaptujemy sie do tego co mamy i cieszymy sie {mowie o sobie} swobodnym i  w miarę łagodnym dzwiękiem. 

Lubię stare i wygodne buty, nie ważny wygląd, moda itp., najważniejsze aby "nie uwierały" }} 

A za podpowiedzi o kablach solid core to należą sie wielkie dzięki.Własnie mam zamiar wypożyczyć polecane Nordosty i jak podpasuja, to nabyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez andrzejekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć w ciemno "Będzie Pan zadowolony" 😉 bo nie znam

ni smaku muzycznego, ani szczegółów repertuaru, ale jeśli nie ma tam

muzyki "tartacznej" 😉 to powinno zagrać jak trzeba ... szczególnie ciszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2022 o 11:52, andrzejekk napisał:

...mam zamiar wypożyczyć polecane Nordosty i jak podpasuja, to nabyć.

Tracisz czas i pieniądze, kiedyś się o tym przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara labs apollo extreme u mnie zastąpił starego qed qunex silver spiral reference gładka góra i piękna barwna średnica wcześniej na qed (srebro) przy Berrylu na górze w kolumnach  było czuć niekiedy chłód, a teraz z tarą jest idealnie w każdym zakresie i ta średnica.. do tego tanie chordy clearway x lub jantzeny solid core na głośnikowe, tary wygrały w jakimś magazynie jako kable do 1500zł i otrzymały kat A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat "kabli" to temat rzeka, i to ta z tych wielkich.Jeśli polecane są  "solid core" i to nawet zwykle, instalacyjne na głośniki to dlaczego nie Melodika Brown Sugar {solid core}?A co sądzicie o Equilibrium Tune {solid core}czy  Acoustic Revive SPS AV?Oprócz Nordostów ciekawymi wydają sie wspominane Tellurium X blue i to zarówno dl głośnikow jak i RCA czy też Tara Labs Apollo Extreme {RCA}.

Obecnie gram na jakiś RCA by Hama {awaryjny zakup} i miedzianych  zwyklych instalacyjnych i nic mnie nie razi {nie kluje, nie męczy} a czy mi czegos nie brakuje?Tego nie wiem, bo "braki" sie wykrywa  wtedy, gdy sie poslucha innej konstelacji, ktora to pokazuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, andrzejekk napisał:

Widzę, że temat "kabli" to temat rzeka...

Jak chcesz mieć realną poprawę to kable zostaw a dołóż do kolumn lub wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Jak chcesz mieć realną poprawę to kable zostaw a dołóż do kolumn lub wzmacniacza.

Najlepiej dorzucić do kolumn, 2 miejsce wzmacniacz, 3 kable.

Zrób sobie RCA z kabli YTDY 0,5 

Głośnikowe załóżmy 8x0,5 YTDY i będzie gitara. 

 

 

 

Z tymi YTDY nie żartuje. Poprawa będzie na pewno, w niedużych pieniądzach. 

Nawet podpiąłem sobie je do starych niezbyt dobrych kolumn z amatora a dokładnie ZG10 i tu też słyszę poprawę. Głośnik szerokopasmowy a bas jest bardziej punktowy, góra wyraźniejsza z detalami. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrzejekk napisał:

Obecnie gram na jakiś RCA by Hama {awaryjny zakup} i miedzianych  zwyklych instalacyjnych i nic mnie nie razi {nie kluje, nie męczy} a czy mi czegos nie brakuje?Tego nie wiem...

Idealny klient na kable: nic nie chce zmienić, wyłoży kasą i dotąd będzie słuchać aż wydawać mu się będzie, że słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, zbyt szybko oceniasz ludzi, jak widać.Sugerujesz mi nie wydawać kasy na kable, rozumiem, doceniam i dziękuję, to rozsądne podejscie.Ale także tym bardziej nie zamierzam wydawać kasy, czasu, mozołu na zmiany kolumn czy wzmacniacza, ktore są dla mnie jak najbardziej ok, to byłaby dopiero droga przez mękę jak dla mnie i to calkiem niepotrzebną.{Monitorki  to dygresja do innego wątku to byloby coś obok a nie zamiast}Kable mam jakieś postrzępione {głośnikowe} marketowe i muszę je wymienić na nowsze, a jakie to sie okaże jak cos popróbuję.Nie lubie wydawać pieniedzy na chłam {juz tak mam} i wole kupić jesli juz cos porządnego, albo sie powstrzymac od zakupu.Idealną sytuacją bylaby taka, gdybym miał u siebie parę porzadnych sklepow i mogl sobie swobodniewypożyczyc pare kabli, odsluchac i wybrać, ale tak nie ma niestety i pozostaje droga wysylkowa.

Ale tu i nie tylko padlo pare fajnych propozycji, wcale nie za kosmiczne pieniadze i jak sie uda przetestowac to cos tam nabedę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrzejekk napisał:

Ale tu i nie tylko padlo pare fajnych propozycji, wcale nie za kosmiczne pieniadze i jak sie uda przetestowac to cos tam nabedę

Sluchac, sluchac i samemu oceniac czy warto isc w dobre kable czy nie warto. Masz swietny system i nie warto go ograniczac, najlepiej cos porzadnego z drugiej reki, a zdanie wyrobisz sobie np. wypozyczajac na testy. Powodzonka🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrzejekk napisał:

...padlo pare fajnych propozycji...

Tak propzycje fajnie się czyta. Ale za 3000 możesz mieć np subwoofer. Poprawa basu jaką przy nim możesz uzyskać kablami realnie warta jest 1. Chcesz sie bawić w audio to baw się dobrze, ja tylko przeznaczanie na zabawę tak stosunkowo sporej kwoty odradzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież autor tematu ma kolumny za 12kzł wzmak za tyle samo, olać okablowanie  przy tych klockach za takie pieniądze?? kable to ma być ostatni szlif w dźwięku, a co do wydawania pieniędzy na to czy tamto sąsiad sprawił sobie nowy tel za 5kzł  co było dla mnie szokiem bo mój stary samsung ma wartość z 300zł i mi wystarcza,  a podstawowe funkcje w jednym i drugim w sumie takie same, ale co mi do tego?? jak gościa cieszy taki wypasiony tel za taką kaskę niech sobie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szanuję i w większości podzielam tezę, żeby nie "przeginać" z kablami, bo ważniejsze są kolumny, wzmacniacz itp.

Ale kwestia jest na jakim etapie sie zatrzymać, by na "końcu" wszystko to pospinac jakims nieprzeszkadzającym  okablowaniem.Bo jeśli na zródło, wzmak i kolumny wydam np. 50 tys. zl i bedę szukał do tego kabli, to wtedy znow uslyszę, by poprawy szukac w jeszcze droższym i lepszym zestawie wzmak, kolumny itp. Tak mozna do konca świata.

A wiec mam jakies niewyszukane żrodło, kolumny, wzmacniacz i na tej bazie, chcę to wszystko pospinać, a nie zaczynac wszystkiego od pocz atku, bo i tak na koncu czeka okablowanie.

A więc cos ekonomicznego, neutralnego, nie krzykliwego, relaksujacego  i voila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dune napisał:

...co do wydawania pieniędzy...

Ja nie liczę niczyich pieniędzy a tylko przybliżam rzeczywistą wartość produktu.

-----

7 minut temu, andrzejekk napisał:

A wiec mam jakies niewyszukane żrodło, kolumny, wzmacniacz i na tej bazie, chcę to wszystko pospinać, a nie zaczynac wszystkiego od pocz atku, bo i tak na koncu czeka okablowanie.

Ja to rozumiem, ja też nie połączyłem byle czym a kupiłem cieszące oko... by koniec końców je schować: zasadniczo u mnie nie widać żadnego kabla. Ale nie daj się wciągnać w płacenie komuś za własne złudzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, andrzejekk napisał:

A więc cos ekonomicznego, neutralnego, nie krzykliwego, relaksujacego  i voila

Luna cables, mysle, ze dzwiekowo zdecydowanie dla Ciebie, zarowno glosnikowe jak i ic. Mozna wypozyczac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie coś z Audioquesta? Polecam kabelki ze starych serii hyperlitz. Solidne wykonanie (ale twarde jak diabli), zapewnią przyjemne, precyzyjne, czyste brzmienie. Rzecz jasna, cudów nie będzie, brzmienia systemu nie zmienią, w końcu kable to tylko "ostateczny szlif". Kiedyś eksperymentowałem z kablami. Jeden nieco zamulał, z kolei inny tak dawał po uszach sybilantami, że na dłuższą metę słuchanie muzyki stawało się uciążliwe. (a ponoć kable nic nie wnoszą... dobre sobie). W końcu wyrwałem za grosze AQ Indigo i tak mi ten przewód podpasował, że od paru lat nie zmieniam kabli. Do tego dokupiłem 2 sztuki interkonektów AQ quartz i jeśli chodzi o kable, to w zasadzie temat zamknąłem i nic mi już więcej do szczęścia nie potrzeba. A co istotne, nie wydałem na to majątku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2022 o 20:39, andrzejekk napisał:

Moje typy to :głośnikowe

1-Melodika brown Sugar BSC 2330 ***

Ten kabel delikatnie ociepla dźwięk i dodaje wypełnienia, przy tym nie powoduje ograniczenia w budowaniu przestrzeni.

Kabel RCA MD2R05, też powinien wpasować się w Twoje wymagania.

Z kabli głośnikowych polecę jeszcze kabel Atlas Equator 2.0  też nie spowoduje wyostrzenia dźwięków, a przy tym bardzo dobrze przekazuje wszystkie detale z nagrań i dobrze wypełnione niskie tony. 

Zapraszam do kontaktu, możemy je Tobie wypożyczyć i samemu przekonasz się czy tego szukasz.

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowalem, próbuję obecnie parę kabli i nasuwają mi sie  pokrótce jakies wnioski, może sie przydadzą dla tych co zaczynają swoje poszukiwania.

Kable grają , owszem, albo inaczej mówiąc wprowadzają zmiany i to istotne do danego zestawu, w moim przypadku streamer, wzmacniacz, kolumny.I potrafia to być zmiany dramatyczne.Bo taką zmiana dramatyczną bylo dla mnie wpięcie IC Cardasa {ktory opisywany jest jako ciepły}, okazał sie fajny za wyjątkiem dość ostrego przekazu i po 2 godzinach miałem dość tej muzyki, drażniła moje uszy {żona miala podobne odczucia}.

Potem sluchalem Tellurium Q Black ii {IC i Głosnikowy} i tutaj pełny relaks, przekaz łagodny choć dość szczegółowy, ciemny, matowy aż czasem trudno było rozpoznać czyj to wokal.Jeśli nic nie znajdę lepszego dla siebie, to wrócę do Tellurium Q blackii i zaakceptuję jego braki albo sprobuje jeszcze wyższe modele Tellurium.

Sluchalem też Luna cables Gris i jak dla mnie kabelki fajne, ale niestety w moim systemie okazały sie za ostre, gitara razi, przekaz męczy, nie do przyjęcia na dłuższą metę, choć wokal, przejrzystość na fajnym poziomie.W innym systemie mogą okazać sie świetnymi, u mnie sie nie dopasowały.

Każdy kabel coś zmienia, wnosi i nagle slyszymy w danym utworze dzwięki, ktorych nie slyszeliśmy poprzednio itp.

Nie wiem jaką dalej drogą pojdę, być może kupię glośnikowego Tellurium i będe coś dalej kombinował z IC, by sie to zgrało.Mam zamiar sprobować coś z Tara Labs, PAD, Acrolinka, VDH, Nordosta.

Najważniejsze jest to, co większośc sugeruje, wpięcie do wlasnego systemu i niech uszy decydują..

Każda sugestia mile widziana.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrzejekk napisał:

Każdy kabel coś zmienia, wnosi i nagle slyszymy w danym utworze dzwięki, ktorych nie slyszeliśmy poprzednio itp.

Też tak myślałem... dopóki nie podpiąłem starego i okazało się, że to wszystko nadal tam jest.

2 godziny temu, andrzejekk napisał:

Każda sugestia mile widziana.  

Nie ma za co, miłej zabawy w audio życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.