Skocz do zawartości
IGNORED

A ja mam tylko jedno pytanie. I to nie prowokacja. Ciekaw jestem faktycznie odpowiedzi audiofilów.


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, sly30 napisał:

 

W ogóle nie zawracaj sobie tym głowy. Wszystkie duże kolumny łącznie z moimi są do dupy i do tego…niespójne. Szkoda twojego czasu. 

Pewnie ze szkoda, one takie dobre ze złożyłeś na zamówienie
Czy twoje są spójne to nie wiem, ale te które są na rynku i słuchałem to dobrze wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Pewnie ze szkoda, one takie dobre ze złożyłeś na zamówienie
Czy twoje są spójne to nie wiem, ale te które są na rynku i słuchałem to dobrze wiem

No szkoda. Ale jakoś muszę z tym żyć, z tą niespójnością… 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sly30 napisał:

Może wykonać ten sam skok….a to różnica. I jeśli są duże drivery z dużą powierzchnią tłoczenia powietrza, to nie muszą się mocno wychylać. Mogą ale nie robią tego. A mały driver musi się mocno wychylać żeby przepompować daną ilość powietrza. Dlatego duże prawie się nie wychylają, a małe furkoczą jak na wietrze i przez to generują dodatkowe zniekształcenia. 

A D klasowe końcówki generują najszybszy impuls

Kogo to obchodzi, kogo obchodzi wychylenie ? Albo coś tworzy synergie, prezentuje muzykę która daje emocje słuchaczowi albo meczy
W ogóle dziwi mnie segregacja na wielkości
 

15 minut temu, sly30 napisał:

No szkoda. Ale jakoś muszę z tym żyć, z tą niespójnością… 🙂 

Oj manipulant to jesteś, pokaz mi choć jeden cytat gdzie pisałem ze u ciebie jest niespójnie ?

Wypowiadałem się o tym co jest na rynku i o tym co słyszałem

Wypowiadałem się tez o okablowaniu albo urządzeniach które chwaliłeś a ja nie słyszałem w nich zalet

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Może wykonać ten sam skok….a to różnica. I jeśli są duże drivery z dużą powierzchnią tłoczenia powietrza, to nie muszą się mocno wychylać. Mogą ale nie robią tego. A mały driver musi się mocno wychylać żeby przepompować daną ilość powietrza. Dlatego duże prawie się nie wychylają, a małe furkoczą jak na wietrze i przez to generują dodatkowe zniekształcenia. 


Jeszcze raz, wychylają się DOKŁADNIE tyle samo. Patrzysz na to od dupy strony, sorry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomek4 napisał:


 

 


Jeszcze raz, wychylają się DOKŁADNIE tyle samo. Patrzysz na to od dupy strony, sorry.

 

Gdy wychylą się tyle samo, to mały driver nie wytworzy fali basu, takiej jak duży. Wtedy zwykle podkręca się głośność lub regulacje basu jeśli jest, czyli zmusza się mały driver do większych wychyłów, a dużego do tego zmuszać nie trzeba. Tak czy inaczej, chcąc wytworzyć tą samą ilość i jakość basu, to małe drivery muszą się bardziej namęczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tomek4 napisał:


 

 


Jeszcze raz, wychylają się DOKŁADNIE tyle samo. Patrzysz na to od dupy strony, sorry.

Bo Sylwek ciągle porównuje przetworniki w ogrodzie i naczytał się o zniekształceniach

Audiofil siada słucha i tyle a nie patrzy z czego jest zwrotnica, a jaki to driver, jakiej firmy
.... czasami cen nie znalem a nawet na markę nie zwracałem uwagi, albo mi się podoba albo nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak uważnie słuchał jak mówisz, to słyszałbyś zniekształcenia, bo to bardzo męczy. To nie jest kwestia naczytania się. To wyraźnie słychać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Gdy wychylą się tyle samo, to mały driver nie wytworzy fali basu, takiej jak duży. Wtedy zwykle podkręca się głośność lub regulacje basu jeśli jest, czyli zmusza się mały driver do większych wychyłów, a dużego do tego zmuszać nie trzeba. Tak czy inaczej, chcąc wytworzyć tą samą ilość i jakość basu, to małe drivery muszą się bardziej namęczyć. 


No mówię, że podchodzisz do tego od przeciwnej strony.

15" daje +3 dB więcej niż 10" - i tyle.

I cały czas podkreślam: ten sam układ magnetyczny, cewka i resory.

Inaczej porównywanie nie ma najmniejszego sensu.

fd0cce31caa2ba5085a198a03a082cb2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zapomina że mały 8” przy ~4x większym skoku w stosunku do dużego +15" dodatkowo w wyniku zniekształceń Dopplera po prostu bas gra w wyższej tonacji niż jest na wejściu za tym i być może ten bas wydaje się szybszy ale doopa blada z referencją 

1 minutę temu, tomek4 napisał:

15" daje +3 dB więcej niż 10" - i tyle.

3dB to jest w xuj bo głośnik promieniuje 4 x tyle mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Gdybym się u siebie męczył to bym zmienił system

Może u ciebie nie ma zniekształceń, albo grasz cicho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę wykresów z pomiarów znanych kolumn z 15", to co w książce to jak baśń, 
biorąc poprawkę na akustykę widać jak rozkładana jest energia

1 minutę temu, sly30 napisał:

Może u ciebie nie ma zniekształceń, albo grasz cicho.

Oczywiście ze nie gram głośno, ja slucham muzyki żeby sie zrelaksować
Jak jest bardzo głośno to są przestery ale budowałem system pod ciche i "normalne" słuchanie
gdybym chciał głośno jak mój znajomy (ktory jest glosnolubem) to budowałbym inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale emocje, to jakby nie spojrzeć i nie posłuchać, to jednak mocno indywidualny feeling - jeden słuchacz emocjonuje się Waynem Shorterem, a inny Ornette Colemanem, albo Charlie Parkerem.  I tutaj, w tym punkcie, domowe stereo nie ma zupełnie znaczenia. W przypadku uzależnienia od fajnych i luksusowych rzeczy, ma znaczenie. Dźwięk, i oczywiście feeling jaki odczuwamy poprzez ten dźwięk, bo to on - feeling - jest najważniejszy, to tylko i wyłącznie nasza  wyobraźnia. I wyobraźnia w tym wszystkim jest najważniejsza - najważniejsza w kompozycji i w improwizacji. Nie ma dobrego audiofeelingu bez wyobraźni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, u mnie słuchając muzyki to jakbyś przyszedł na terapie, zapada cisza, spokój i odprężenie
Przy Spatial Europe szczególnie te które słuchałem w sklepie no 6 było bliżej kiepskiej Estrady-LIVE i wyszedłem nerwowy

Miec muzyków w domu a mieć kiepską estradę w domu to chyba jest do rozróżnienia .....
dlatego pytałem o markowe kolumny które polecasz, chcąc ci udowodnić coś co sam wiesz a czarujesz, przecież sam żeś kiedyś wypowiedział sie o kolumnach na/z rynku 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrelaksowania w wątku, to widzę jak najbardziej dużo i po zbóju. Normalnie miód malina! Wszyscy zrelaksowani jak diabeł na posterunku. Ale i tak Was kocham za te wszystkie basu i soprany. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Ciągle się zapomina że mały 8” przy ~4x większym skoku w stosunku do dużego +15" dodatkowo w wyniku zniekształceń Dopplera po prostu bas gra w wyższej tonacji niż jest na wejściu za tym i być może ten bas wydaje się szybszy ale doopa blada z referencją 
3dB to jest w xuj bo głośnik promieniuje 4 x tyle mocy


No, następny brnie w tę narrację :(

Ok, dany jest głośnik 10" - kombinujcie, mamy czas ;)

I żeby było jasne, ja nikogo nie atakuję - proszę tylko o spojrzenie dokładnie wg założenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomek4 napisał:

 


No, następny brnie w tę narrację 😞

Ok, dany jest głośnik 10" - kombinujcie, mamy czas 😉

I żeby było jasne, ja nikogo nie atakuję - proszę tylko o spojrzenie dokładnie wg założenia.

 

Wałkowałem wielokrotnie
Kazdy przetwornik narzuca własną charakterystykę, zależności jaka wielkość, sztywność zawieszenia, izolacja itd.

W szybkości jest racja,
miałem dwa takie same przetworniki, różniły się magnesem, jeden miał neodymowy i izolacje oporu cewki, buła kontra rozdzielczość, ale to nie wielkość miała wpływu na rozdzielczość
Mozna mieć dwie 15tki różnie brzmiące a ze one maja swoja charakterystykę przez budowę to inna sprawa
 

Dodam
W specyfikacji Fs itd. okay, w pewnych parametrach jest lepiej ale ogólna charakterystyka może krzaczyć, wymuszać
dlatego ogólna ocena weryfikuje jak gra muzyka, podobno nie jestesmy maszynami a muzykalność skądś sie w końcu bierze, a wy-szatkowanie do najlepszych osiągów muzykalności nie daje


 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomek4 napisał:


 

 


Czyli, nie takie same.

Przypominam moje założenie: ten sam układ magnetyczny, cewka i resory.

 

Wielkością miałem na myśli

Dobrej nocy, tez lecę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rafał.M napisał:

O jakich utworach mówisz?

zaraz będzie hejt że to takie nie audiofilskie.. proponuję włączyć sobie różne "bas testy" z serwisów streamingowych . Kiedyś mi to zaproponowano , wtedy po 2x Revelatory na stronę . Włączyłem i zamarłem. Kolumny szybko poszły na sprzedaż. Tak jak Sly napisał powrotu do 8 cali nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotruś ,zaproś , posłucham w co? przekułeś swoje doświadczenia z z 18", 15" czy nawet 12". Może się zarażę.
To nie będzie Twoje granie. Ja mam tylko marne 12" + dwie tuby. System w ogólności zbyt tani jak na Twoje progi. Zupełnie inna liga, zupełnie inna mentalność i zupełnie inne podejście do tematu. To się nie może udać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek1777 napisał:

po 2x Revelatory na stronę

kiedyś na AVS byly litewskie albo lotewskie kolumny wlaśnie na dwoch revelatorach  18cm napędzane wzmakami T+A

chyba takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pobawiłem się pilotem

niestety przekraczałem maksymalne wychylenie głośników bardzo szybko a glośno naprawdę nie było i pokój dość mały i to nie na bas teście tylko na "The Wall" 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Oczywiście ze nie gram głośno, ja slucham muzyki żeby sie zrelaksować
Jak jest bardzo głośno to są przestery ale budowałem system pod ciche i "normalne" słuchanie
gdybym chciał głośno jak mój znajomy (ktory jest glosnolubem) to budowałbym inaczej

Przestery, to też zniekształcenia. W dobrze skonfigurowanymi systemie nie ma prawa być żadnych przesterów, nawet przy głośnym graniu. Fajnie, że lubisz relaksacyjne, ciche granie. Wiem coś o tym i też takie lubię, ale nie tylko. Czasem fajnie jest dać czadu.

Jest wiele gatunków muzycznych, których nie da się słuchać relaksacyjne, choćby duża symfonika, hard rock, rock progresywny itd. Trudno relaksacyjnie słuchać Rush, AC/DC, Dream Theater czy The Cult. System powinien grać dobrze zarówno przy cichym jak i głośnym graniu. 

3 godziny temu, Tomek1777 napisał:

zaraz będzie hejt że to takie nie audiofilskie.. proponuję włączyć sobie różne "bas testy" z serwisów streamingowych . Kiedyś mi to zaproponowano , wtedy po 2x Revelatory na stronę . Włączyłem i zamarłem. Kolumny szybko poszły na sprzedaż. Tak jak Sly napisał powrotu do 8 cali nie było.

Ale dla uczciwości muszę przyznać, że bywa tak, iż 8 cali też zagra przyzwoity bas. Nigdy nie taki, jak dobre 12 cali, ale jeśli driver ma prawdziwe 8 cali, a nie 6.5 i jeśli jest to driver typowo basowy, dobrej jakości, a nie midwoofer do basu i średnicy, to przy dobrej aplikacji, w niezbyt dużym pokoju może mieć sens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sly30 napisał:

Przestery, to też zniekształcenia. W dobrze skonfigurowanymi systemie nie ma prawa być żadnych przesterów, nawet przy głośnym graniu. Fajnie, że lubisz relaksacyjne, ciche granie. Wiem coś o tym i też takie lubię, ale nie tylko. Czasem fajnie jest dać czadu.

Jest wiele gatunków muzycznych, których nie da się słuchać relaksacyjne, choćby duża symfonika, hard rock, rock progresywny itd. Trudno relaksacyjnie słuchać Rush, AC/DC, Dream Theater czy The Cult. System powinien grać dobrze zarówno przy cichym jak i głośnym graniu. 

Ale dla uczciwości muszę przyznać, że bywa tak, iż 8 cali też zagra przyzwoity bas. Nigdy nie taki, jak dobre 12 cali, ale jeśli driver ma prawdziwe 8 cali, a nie 6.5 i jeśli jest to driver typowo basowy, dobrej jakości, a nie midwoofer do basu i średnicy, to przy dobrej aplikacji, w niezbyt dużym pokoju może mieć sens. 

Masz dużo większe doświadczenia i osłuchanie niż ja . Wypada się zgodzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sylwek zjechał Tannoye, ciekawy jestem co zaproponuje z 15 czy 18",
chce sobie wieczór poprawić

Przeciez to ty ciagle biegasz od showu do showu, od sklepu do sklepu i jednego highendowego znajomego do innego, wiec to ty powinienes miec najlepszy przeglad zestawow z 15-kami i 18-kami

Ja juz od dawna nie biegam, ale kilka mi utkwilo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_0840.thumb.jpg.4eac71d9cb95efa619e8778ff90df8f8.jpgIMG_0837.thumb.png.77d07a12bf1541b5a6da54bced70b5d4.pngIMG_0833.thumb.jpg.dc1e4e4cbd8d8e978393aa8618ceab23.jpgIMG_0836.thumb.jpg.425bd0b08c5508c91059a8e2d749f0a6.jpgIMG_0829.thumb.jpg.f4db0b3bc313f6405b943e976ab627f0.jpgIMG_0824.thumb.jpg.86f64b1d28d589bf04d654b334e426d0.jpgIMG_0832.thumb.jpg.250fcb24ea716a7b8b789ddea7dcda19.jpgIMG_0827.thumb.jpg.49ff810627b65e74c65016e0e962074c.jpgIMG_0820.thumb.jpg.c83930d5ae3b7bbcf386756ee26c2db6.jpgIMG_0822.thumb.jpg.7cd5e82ebdeb23f7cd23ff5a41f3826e.jpgIMG_0834.thumb.jpg.ae7a18580157f93c4364d2e149a1fa06.jpg

BTW.

Tak tak, wiemy, wszystkie sa „niespojne“ i przewaznie „estradowki“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rafał.M napisał:

Proszę Cię, to niby ma być wyzwanie.

to może ja Cię poproszę, abyś postarał się nie czytać tylko to co chcesz czytać, bo napisałem;

to nagranie na maluchach, a 12 czy 15, to zupełnie inny lajf

nic nie pisałem o wyzwaniu, a jedynie o subiektywnych różnicach jakie słyszę u siebie przy małych i dużych driverach.

Dzielę się wrażeniami i tyle. Nie wpadłem TU, aby się okładać. 

8 godzin temu, Rafał.M napisał:

Twoją propozycję ( tz. plumkanie)mój system łyka na miękko. 

wiesz ile już razy to słyszałem 😉

--------------------

natomiast co jeszcze słyszałem?

.., a np. to;

.., i to fajnie gadało 😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xajas napisał:


Przeciez to ty ciagle biegasz od showu do showu, od sklepu do sklepu i jednego highendowego znajomego do innego, wiec to ty powinienes miec najlepszy przeglad zestawow z 15-kami i 18-kami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja juz od dawna nie biegam, ale kilka mi utkwilo emoji6.png

 

Mam a moje pytanie było retoryczne

Zdjęcia które wstawiłeś to zestawy które graja bardzo różnie, jedne z dobra aplikacja drugie gorszą a o spójności chyba nie muszę wspominać ...., ty takich rzeczy nie słyszysz wiec nie chce mi sie dyskutować
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam a moje pytanie było retoryczne
Zdjęcia które wstawiłeś to zestawy które graja bardzo różnie, jedne z dobra aplikacja drugie gorszą a o spójności chyba nie muszę wspominać ...., ty takich rzeczy nie słyszysz wiec nie chce mi sie dyskutować



A skad ty wiesz, co ja (nie)slysze? Zajrzales do szklanej kuli?
Zapomnij, pytanie bylo retoryczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.