Skocz do zawartości
IGNORED

A ja mam tylko jedno pytanie. I to nie prowokacja. Ciekaw jestem faktycznie odpowiedzi audiofilów.


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, piano napisał:

podaj przykłady spójnych firmówek?

Z 15 tkami i więcej , ciężko,
chociaż Focal jest spójny ale ma inne wady, a najbardziej optymalne wydały mi sie modele bodajże Focal Maestro Utopia Evo ale mniejsze przetworniki
Bauta, świetna konfiguracja, kompletna paleta barw i balans tonalny
VERITY AUDIO- dobre zszycie, niższe modele są spójne a najwyższy z 15" już daje o sobie znać, jest efektowny ale nachalny i niespójny do reszty, ale fajne paczki, przejrzystość, dynamika ogólna prezentacja sceny na siewtnym poziomie

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Rafał M 

nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Jakby Ci powiedzieć.., patrząc na powyższą listę Gerarda, wygląda na to, że WA nie są spójne.

przykro mi.., łączę się w bólu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Tak tak, wiemy, wszystkie sa „niespojne“ i przewaznie „estradowki“

Valor mi się podoba, ale cena zabija 🙃

Chociaż te 86 tysięcy dolarów USA to i tak wydaje się mało. W Polsce chyba za pół bańki polskich złotych chodzą.

@sly30 Pisałeś kiedyś, że słuchałeś modelu V. Dawno to było? Bez sensu teraz pytać o brzmienie, ale, jakbyś je określił?

Swoją drogą, słowo spójność będzie zapewne słowem roku 2022 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adi777 napisał:

Swoją drogą, słowo spójność będzie zapewne słowem roku 2022 😉

a postać, postacią dekady ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Patrz punkt 2 😉

Może Gerard nadmiernie myśli o spójności, i przez to ma niespójny sen, co z kolei przekłada się później na niespójność w innych elementach życia, w tym kolumny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie ma co dalej..,

chwila humoru nie zaszkodzi.

Gerard ma swój punk widzenia i trzeba nauczyć się z tym żyć 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, słowo spójność będzie zapewne słowem roku 2022

Nie, nie „spójność“ tylko „niespójność“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adi777 napisał:

Pisałeś kiedyś, że słuchałeś modelu V. Dawno to było?

W 2015r. W zakładce DIY, w temacie Sławka o odgrodach, masz historie powstania mojego projektu kolumn. Kluczowa była właśnie moja, trochę przypadkowa wizyta w manufakturze Legacy w Springfield, ok 5h jazdy autem z Chicago. Odsłuch Legacy V przewartościował mój pogląd nt kolumn i po wyjściu od nich zapadła decyzja o zmianie mojego projektu na odgrodę, a projekt był już w trakcie realizacji, drivery zakupione i zonk. Stopujemy wszystko i zmiana. Cały projekt od nowa. Trochę kasy poszło z dymem. Ekipa Audiothlon była lekko w szoku ale cóż….świr płaci, świr wymaga… 🙂 Ale było warto. Nie żałuje. Mam to czego szukałem. Co do Legacy? Bardzo polecam. Rewelka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piano napisał:

Dzielę się wrażeniami i tyle. Nie wpadłem TU, aby się okładać.

Podobnie jak ja,tylko z mojej strony bardziej dosadnie. Oczywiście jeżeli poczułeś się obłożony to przepraszam ,nie miałem takiej intencji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sly30 napisał:

Co do Legacy? Bardzo polecam. Rewelka. 

Żeby tak jeszcze było troszkę taniej. Ciekawy jestem Aeris, czy byłby dużo gorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Adi777 napisał:

Żeby tak jeszcze było troszkę taniej. Ciekawy jestem Aeris, czy byłby dużo gorszy.

Na ceny nie poradzisz. I tak ceny Legacy są znacznie niższe, niż np Wilson, Avalon, Focal itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dwa słowa z cyklu, gdybym był motylem 😉

gdybym był, miał stosowny budżet, to jest wysoce prawdopodobne, że wszedłbym w podobny projekt Sly

Jakoś nos mi podpowiada, że + - to mój obszar.

gdybym był, miał ku temu warunki dla ich pracy.

Tyle gdybania...

Schodzimy na ziemię.

Jest co jest, bawimy się.., czym chata bogata.

A co jest pewne?

Prócz dozgonnej daniny dla M. Finansów i kawalerki piętro niżej, to że nigdy nie będę motylem 😉

 

1 godzinę temu, Rafał.M napisał:

Oczywiście jeżeli poczułeś się obłożony to przepraszam ,nie miałem takiej intencji. 

co Ty, jakbym się miał za wszystko dąsać, to nie miałbym tuz kim rozmawiać i wtedy pozostałyby mi marzenia z cyklu ... gdybym był motylem 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

I tak ceny Legacy są znacznie niższe, niż np Wilson, Avalon, Focal itd. 

Tak, też to zauważyłem 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
zaraz będzie hejt że to takie nie audiofilskie.. proponuję włączyć sobie różne "bas testy" z serwisów streamingowych . Kiedyś mi to zaproponowano , wtedy po 2x Revelatory na stronę . Włączyłem i zamarłem. Kolumny szybko poszły na sprzedaż. Tak jak Sly napisał powrotu do 8 cali nie było.
https://www.alpine.co.uk/p/Products/SingleView/R2-W12D4

Czyli car audio - to ja podziękuję, ale to jest podobno zakładka Hi-End a nie DIY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sly30 napisał:

A co ma do tego car audio? 

Więcej niż twoje fantasmagorie nt. motoryzacji 😉

Przynajmniej dotyczy audio. W samochodzie też można sobie zrobić hi-end. Aż dziw bierze, że nikt jeszcze w tej zakładce nie założył takiego wątku.

BTW twój ukochany Focal robi akurat znakomite sety głosników do auta. Mój ukochany JBL zresztą też niezłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piano napisał:

bas, to nie efekt specjalny!

Ale po wypowiedziach w wątku, wychodzi jednak na to, że 'specjalny'. Czy ktoś z dyskutantów słyszał w ogóle grę na kontrabasie w realu? Wiecie jak brzmienie i styl gry kontabasistów potrafią się różnić? Bardzo podobnie jak te odtworzone dżwięki tych kontrabasistów z Waszych zestawów domowego stereo. I to jest podstawowy klucz do uzyskania dobrego basu - gra, styl i brzmienie realne. A co jest najciekawsze? To, że czasami wybitny kontrabasista ma słaby dżwięk - albo jest za głośny, albo za cichy, albo ma płaskie i kartonowe brzmienie...

... i jak są 'out of tune', to też słychać - bo kontrabasiści dość często fałszują, ale to normalne jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwale sie, mam już bilet na lajfa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Chicago napisał:

Ale po wypowiedziach w wątku, wychodzi jednak na to, że 'specjalny'. Czy ktoś z dyskutantów słyszał w ogóle grę na kontrabasie w realu?

Ja bym raczej zapytał ilu uczestników dyskusji w zakładce hi-end było kiedykolwiek choć raz w życiu w ... Filharmonii 🙂 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irytuje mnie taki sposób prowadzenia, a ściślej pouczania wszystkich jak i co powinno brzmieć lajf. 

wyskakujesz z konopii z basem podobnie jak kiedyś z znaczeniem prawej dłoni perc. 

Dlatego wymiksowałem się na amen z wątku Jazz. 

Poczytaj siebie samego;

12 minut temu, Chicago napisał:

Czy ktoś z dyskutantów słyszał w ogóle grę na kontrabasie w realu? Wiecie jak brzmienie i styl gry kontabasistów potrafią się różnić?

Nie mam ochoty prowadzić dyskusji, będąc z góry traktowanym jako ten co tylko słyszał bas na YT.

Rozumiem, że z racji zamieszkania słyszałeś więcej, ale czy to upoważnia do profesorskiego tonu w dyskusji(?!)

W PL też są kontrabasiści i też różnie grywaja i wyobraź sobie, że trochę słyszałem. 

------------------------------------

.., i zeby nie było, w Filharmonium też, bo jak inaczej mieć o tym pojęcie?! z mlekiem nie wyssałem, więc nie widzę innej możliwości wypracować sobie poglądu jak tylko na żywo. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywałem a powiem  więcej - sam grałem w składach akustycznych z kontrabasem

plus skrzypce. Dlatego polecam oldskulowe już nagranie: Almeidę z Brownem co to

"nosi tytuł" Moonlight Serenade - to są: właściwe proporcje, czytelna linia melodyczna

plus dynamika akustycznego instrumentarium.

Ale głosu nie zabieram, bo na wielkości membran się nie znam ... a trochę na kablach,

ale że wątek nie o nich ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Ale po wypowiedziach w wątku, wychodzi jednak na to, że 'specjalny'. Czy ktoś z dyskutantów słyszał w ogóle grę na kontrabasie w realu? Wiecie jak brzmienie i styl gry kontabasistów potrafią się różnić? Bardzo podobnie jak te odtworzone dżwięki tych kontrabasistów z Waszych zestawów domowego stereo. I to jest podstawowy klucz do uzyskania dobrego basu - gra, styl i brzmienie realne. A co jest najciekawsze? To, że czasami wybitny kontrabasista ma słaby dżwięk - albo jest za głośny, albo za cichy, albo ma płaskie i kartonowe brzmienie...
... i jak są 'out of tune', to też słychać - bo kontrabasiści dość często fałszują, ale to normalne jest.
To co sobie będziemy żałować, jedna z moich absolutnie ulubionych płyt :)

68da286d06dd96f3d84af98c033f6590.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja proponuję na rozluźnienie z przytupem. Nóżka sama chodzi 😊. A i partnerkę tudzieź partera można do wirowania porwać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piano napisał:

irytuje mnie taki sposób prowadzenia, a ściślej pouczania wszystkich jak i co powinno brzmieć lajf. 

wyskakujesz z konopii z basem podobnie jak kiedyś z znaczeniem prawej dłoni perc. 

Dlatego wymiksowałem się na amen z wątku Jazz. 

Piano, czy Ty urwaleś się z choinki? Czy swędzi Ciebie coś? Ja nie miałem zamiaru nikogo obrażać ani pouczać, a już Ciebie tym bardziej - po prostu wskazuję na pewne istotne żródła, które decydują o jakości brzmienia. Kto jak nie ja? Nie ma na tym Forum, ani na wielu innych, usera, który poprzez trzy dekady przeszedł taką drogę, i transformację, jaką ja przeszedłem - nie ma. Muzyka, audio, live jazz, studio jazz, live blues, Chicago... i wysłuchanych 'milion' płyt. I posiadający w swoim resume dość zaawansowany czas w temacie domowego stereo.

Naprawdę jest jak jest i nie musisz czuć się pogrążony - ja mam taki 'ton', prawda, choojowy i nie jest ten ton najspokojniejszy, ale to wynika z mojego wysokiego temperamentu, szczerości i braku tolerancji na głupoty i brednie. Nikomu krzywdy nie wyrządzam jak mi ktoś nie próbuje wskoczyć na plecy, i tu nie ma ani promila kitu. Poza tym jesteś jakiś taki pamiętliwy - to jest negatywna cecha. Oczyść sobie organizm - ja to zrobiłem, i naprawdę mam zupełnie inny feelig i nastawienie, praktycznie do wszystkiego, do Ciebie Moranie również. A o muzyce, to możemy zawsze pogadać, jak będziesz chciał oczywiście - zawsze czegoś ciekawego się dowiesz o czym ja wiem, a Ty nie. I nie mów proszę, że jestem nieskromny i niepokorny, bo Ty również jesteś nieskromny i niepokorny, zresztą jak większość braci audiofilskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.