Skocz do zawartości
IGNORED

A ja mam tylko jedno pytanie. I to nie prowokacja. Ciekaw jestem faktycznie odpowiedzi audiofilów.


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, tadeo napisał:

Zdziwiłbyś się jak ludzie mający sprzęt za kilka kzł mają porozstawiane kolumny w pomieszczeniu odsłuchowym ,znam z autopsji kilka takich przypadków.Głośniki powciskane w narożniki pokoju oddalone od siebie o pięć metrów albo oddalone od siebie o lewie półtora metra a w środku telewizor ,z tyłu ściana 20 cm za kolumną ,oczywiście bassreflex z tyłu.

Elementy zestawu poustawiane jeden na drugim ,pozasłaniane otwory wentylacyjne,z tyłu plątanina kabli ,połączone otwarte pomieszczenia ,znikający bas albo bas nie do opanowania.

Serce boli od widoku i uszy od brzmienia za w sumie niemałe pieniądze ,oczywiście udzielam nienachalnych rad właścicielowi ale czy posłucha mnie i coś zmieni ,nie moje małpy ,nie mój cyrk.

OK, wierzę, że są tacy ludzie. Ale tu, szczególnie w zakładce hi-end, raczej wypowiadają się ludzie, którzy etap ustawiania sprzętu i akustyki pomieszczenia dawno mają za sobą. Przecież to jest abecadło i to tak oczywistych sprawach się nie wspomina.

Trochę kojarzy mi się to z forum np: motoryzacyjnym, gdzie na pytanie o zwiększenie osiągów jakiegoś sportowego auta padają porady, żeby najpierw nauczyć się jeździć i zdać prawko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tadeo napisał:

Bywa i tak, właśnie tak ma mój kolega ,wzmak lampowy Xindak MT3 modyfikowany ,monitory Koda ,CD1 Usher i gra mu tak ,ze niczego więcej nie potrzebuje . A za oknem widok na las.

 

No to teraz wyobraź cobie że zarówno piękny widok jak i dobry sprzęt bez przesady z adaptacją akustyczną mogą być razem i na dodatek nikt gospodarzowi nie pytany nie udziela "rad”…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szeryfo napisał:

OK, wierzę, że są tacy ludzie. Ale tu, szczególnie w zakładce hi-end, raczej wypowiadają się ludzie, którzy etap ustawiania sprzętu i akustyki pomieszczenia dawno mają za sobą. Przecież to jest abecadło i to tak oczywistych sprawach się nie wspomina.

Czasem bywa jednak tak,że masz wiedzę ,czytasz fora a warunki lokalowe takie a nie inne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Szeryfo napisał:

OK, wierzę, że są tacy ludzie. Ale tu, szczególnie w zakładce hi-end, raczej wypowiadają się ludzie, którzy etap ustawiania sprzętu i akustyki pomieszczenia dawno mają za sobą. Przecież to jest abecadło i to tak oczywistych sprawach się nie wspomina.

 

No nie do końca, ja miałem dwie dekady pewne fabryczne kolumny 3Way  w paru mieszkaniach w różnych pomieszczeniach i dopiero po jakimś czasie odkryłem że kolumny trzeba odwrócić do góry nogami i pochylić do tyłu i inaczej niż nakazują typowe reguły skręcić w bok żeby zaczęły grać dwie klasy lepiej…

 

Ale czy to błąd czy też niewiedza? Może raczej brak inwencji twórczej albo przechodzenie obok rozwiązania którego nawet nie zauważył sam producent

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tadeo napisał:

Czasem bywa jednak tak,że masz wiedzę ,czytasz fora a warunki lokalowe takie a nie inne

 

Tak jest nader często niestety. Życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

Tak jest nader często niestety. Życie.

Lub wygoda….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szeryfo napisał:

PS. Jest tu jeden kolega, który był w "Waszym" obozie i nabijał się ze wszystkiego. Traf sprawił, że doświadczył "grania" kabli sieciowych (o zgrozo, co za herezje! 🙂 ). 

Myślę, że takich kolegów jest więcej, sam do nich należę 😀.

Ale żeby usłyszeć, musiałem kupić zestaw, na którym słychać różnicę. No i słuchu też trzeba mieć choć odrobinę 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta. Poza kabelkami łączącymi wkładkę gramofonową z przedwzmacniaczem (jest jeszcze magnetofon, ale to nisza, poza tym nikt raczej nie wymienia kabelka łączącego głowicę z elektroniką magnetofonu). wpływ kabli na brzmoienie jest zerowy.

Sprawdzić to można bardzo prosto. Jeśli kabel nie wpływa na sygnał, to oczywistym jest że jego wpływu nie usłyszymy. Wobec tego jeśli w pomiarze różnicowym okaże się, że wpływu brak. Sprawa jest oczywista. Nie trzeba żadnych odsłuchów, ślepych testów itp.

Teraz proszę o przykłady, w którch komuś wyszło, że kabel wpływa na sygnał.

Takich nie ma.

Było to wielokrotnie opisywane na forum, ale oczywiście z przyczyn merkantylnych nikt o tym nie chce wiedzieć. Bo jest to coś co daje bardzo duży zyzk, przy znikomych nakładach. Nie potrzeba do tego żadnej wiedzy. żaden z producentów i domowych rzeźbiarzy nigdy nie pokazał żadnego aparatu ani wyników pomiarów potwierdzających działanie ich produktów. Bo takich nie ma i nie będzie. I nie dlatego, że "nauka nie potrafi zmierzyć".

Koniec, kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez dobrych kabli i zasilania nawet najlepszy sprzęt nie ma szans na pokazanie swoich pełnych możliwości. O czym tu pisać, to oczywiste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd kabel wie, że siedzi w gramofonie i ma wpływać, a jak go

zainstalować pomiędzy pre i wzmacniacz, to się zupełnie gubi ... 😉 

i zupełnie zaprzestaje wpływania ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audioburak napisał:

Ciekawe skąd kabel wie, że siedzi w gramofonie i ma wpływać, a jak go

zainstalować pomiędzy pre i wzmacniacz, to się zupełnie gubi ... 😉 

i zupełnie zaprzestaje wpływania ...

Ciekawe skąd Ty wiesz że jesteś na forum a nie w Matrixie?

Moze jesteś tylko sam jeden i dyskutujesz z botami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dyzio4 napisał:

Moim zdaniem bez dobrych kabli i zasilania nawet najlepszy sprzęt nie ma szans na pokazanie swoich pełnych możliwości. O czym tu pisać, to oczywiste

Nie do konca

Ktory to dobry kabel ?
Np. moje łącze Ethernet miedzy dyskiem a transportem plików składa sie z trzech odcinków, każdy inny, tylko jeden jest "drogi", probujac tylko drogo było kiepsko
Identyko z zasilającymi czy listwami, cena nie ma znaczenia a najczęściej bardzo drogo jest "dziwnie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Smakosz91 napisał:

muzykę tworzy się na jakimś tam poziomie, a dopiero audiofilskie sprzęty i hi-endowe kable wyciągają z niej całe piękno

Nie no skąd, na kuchennym radyjku słychać tak samo obłędnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafa napisał:

Nie no skąd, na kuchennym radyjku słychać tak samo obłędnie...

Dla nich to jest niepojęte, ze droga od elektrowni do ich (całego systemu) końcówki mocy ma wiele przeszkód

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, TomekB166 said:

Sądzę że w bardziej wymyślnych konstrukcjach kabli głośnikowych chodzi o wprowadzenie pewnej dodatkowej indukcyjności i pojemności do obwodu w którym jest zwrotnica głośnikowa (składająca się przecież z cewek - indukcja i kondesatorów - pojemność, rezystancja jest pomijana). Celem jest tłumienie nieparzystych harmonicznych i  eksponowanie parzystych harmonicznych w zakresie pasma akustycznego odpowiedzialnego za "miły odsłuch". Moim zdaniem kable w jakimś stopniu mają wpływ na obiór muzyki tylko czy ich koszt jest tego wart? Ale to tylko moje prywatne zdanie. 

 

To ciekawe, ale przecież nie ma jednej uniwersalnej zwrotnicy, w każdym modelu kolumn jest inna. Zatem celowe wprowadzanie jakiejś dodatkowej filtracji nie ma większego sensu, łagodnie mówiąc. Poza tym, jeśli ktoś koniecznie chciałby to robić to z pewnością nie powinie  się do tego zabierać używając kabli.

18 minutes ago, ASURA said:

Ciekawe skąd Ty wiesz że jesteś na forum a nie w Matrixie?

Moze jesteś tylko sam jeden i dyskutujesz z botami?

A jak tam transformata Fouriera?

Wiesz już, czy dalej jesteś w burakach?

😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bum1234 napisał:

To ciekawe, ale przecież nie ma jednej uniwersalnej zwrotnicy, w każdym modelu kolumn jest inna. Zatem celowe wprowadzanie jakiejś dodatkowej filtracji nie ma większego sensu, łagodnie mówiąc. Poza tym, jeśli ktoś koniecznie chciałby to robić to z pewnością nie powinie  się do tego zabierać używając kabli.

Dlatego chodzi o uzyskanie tzw. synergii
Mozna włączyć sobie radio kuchenne, nałożyć słuchawki, kupić DSP z estradowym pazurem i tez zagra albo stworzyć system który "zniknie" i da radochę przy słuchaniu, nie chodzi o drogo tylko trafienie "w lotto" z konfiguracją 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, .:Gerard:. said:

Dlatego chodzi o uzyskanie tzw. synergii
Mozna włączyć sobie radio kuchenne, nałożyć słuchawki, kupić DSP z estradowym pazurem i tez zagra albo stworzyć system który "zniknie" i da radochę przy słuchaniu, nie chodzi o drogo tylko trafienie "w lotto" z konfiguracją 

Oczywiście, ale tego nie osiągnie się kablami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bum1234 napisał:

Oczywiście, ale tego nie osiągnie się kablami 🙂

U mnie kable psuły i to dużo. Zmiana IC zmieniła brzmienie systemu w stopniu który mnie całkowicie zaskoczył. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bum1234 napisał:

Oczywiście, ale tego nie osiągnie się kablami 🙂

Wszystkim włącznie z kablami i podkreślam ze nie o cenę chodzi

Najlepszy przykład byl jak poszedłem z kumplem na odsłuchy, bylo około dziesięciu zestawów i jeden z najtańszych zagrał najlepiej, grało jak spektakl, wszystko od okablowania do akustyki pasowało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tutaj nie zaglądałem i jestem zaskoczony, że w obecnych czasach są jeszcze osoby, które nie doceniają wpływu kabli na przekaz audio. To bardzo ciekawe 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham obecnie u siebie na Dynaudio Focus 20 xd, czyli aktywnych, bez zewnętrznego wzmaka, bez kabli głośnikowych, na oryginalnych zasilających i uważam, że dźwięk jest rewelacyjny i niczym nie ustępuje super systemom z kablami grubości węża strażackiego. Niczym. A z technicznego punktu widzenia to najlepsze rozwiązanie. No, ale odbiera fanatykom kabli zabawę. Kiedyś byli tacy, co to mówili, że nie da się rozmawiać na odległość bez kabla. Dziś byliby potraktowani jak szarlatani. A dziś? Dziś wystarczy zastosowanie odpowiedniego kodeka, który prześle bezprzewodowo muzykę ze źródła wprost do kolumn bezstratnie, bo póki co wiele kodeków jest nadal ograniczonych i kwestia interkonektów i głośnikowych zniknie jak opowieści o smokach. Ciekaw jestem czy wtedy będzie temat pt. "Jaki wpływ na sygnał cyfrowy przesyłany bezstratnym kodekiem bluetooth, ma temperatura powietrza w pomieszczeniu odsłuchowym".
Przepraszam, może trochę rzeczywiście prowokuję, ale nie mogłem się powstrzymać... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Smakosz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o co ci właściwie chodzi? Chciałeś się pochwalić że masz aktywne kolumny? No i super. Ty nie masz kabli, inni mają i wszyscy są zadowoleni. W audio jest wiele możliwości wyboru i ludzie mają różne preferencje i to jest zupełnie zwykle. Na moim przykładzie ja lubię srebrne kable a wiele osób ich nie wybiera. Ja lubię ceramiczne przetworniki a wiele osób ich nie wybiera. Bo dźwięk można sobie budować na wiele sposobów.

Cieszymy się że dobrze ci gra i daje radość, ale to nie znaczy że audiofile to ciemnota która czeka na objawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Smakosz91 napisał:

Słucham obecnie u siebie na Dynaudio Focus 20 xd, czyli aktywnych, bez zewnętrznego wzmaka, bez kabli głośnikowych, na oryginalnych zasilających i uważam, że dźwięk jest rewelacyjny i niczym nie ustępuje super systemom z kablami grubości węża strażackiego. Niczym. A z technicznego punktu widzenia to najlepsze rozwiązanie. No, ale odbiera fanatykom kabli zabawę. Kiedyś byli tacy, co to mówili, że nie da się rozmawiać na odległość bez kabla. Dziś byliby potraktowani jak szarlatani. A dziś? Dziś wystarczy zastosowanie odpowiedniego kodeka, który prześle bezprzewodowo muzykę ze źródła wprost do kolumn bezstratnie, bo póki co wiele kodeków jest nadal ograniczonych i kwestia interkonektów i głośnikowych zniknie jak opowieści o smokach. Ciekaw jestem czy wtedy będzie temat pt. "Jaki wpływ na sygnał cyfrowy przesyłany bezstratnym kodekiem bluetooth, ma temperatura powietrza w pomieszczeniu odsłuchowym".
Przepraszam, może trochę rzeczywiście prowokuję, ale nie mogłem się powstrzymać... 

Super, i co na nich słuchach, radia Maryja ? Później chodzą ploty ze Hi-End kończy się na monitorach aktywnych, .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Super, i co na nich słuchach, radia Maryja ? Później chodzą ploty ze Hi-End kończy się na monitorach aktywnych, .....

Nie, Radio Maryja jest dla wierzących, takich jak ty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu widać, że już się oburzyli kablarze. Niczym się nie chwalę. Stwierdzam jedynie, że bardzo wiele osób tutaj po prostu wybiera droższe i gorsze rozwiązania, tłumacząc to szarlatanerią. I tyle. W sumie może rzeczywiście mój post nosi znamiona prowokacji. Tak bardzo lubię was wkurzać wy moje misie, pysie słyszące kable i podkładki pod kable, słyszące kondensatory i prąd w ścianach. Jesteście słodcy. Mimo, że od całe audio stoi na technologii z lat 30 jak lampa i 60 jak tranzystor, to wy zawracacie Wisłę kijem i dorabiacie ideologię do głupot. 
A jeśli już o fakty idzie, to najbardziej lubię tych co to uwielbiają słuchać obecnie winyli rozpływając się nad analogiem, który to został wytłoczony z 500x cyfrowo obrobionej muzyki. Że już o zniekształceniach powodowanych lampą nie wspomnę. 
I owszem - nie odbieram nikomu prawa do tego, żeby cieszył się z głupot i uważał bzdety za coś lepszego, albo podniecał się różnicami w zerach i jedynkach pomiędzy płytą CD a plikiem Wave, tak jakby to k..... miało jakieś znaczenie. Chodzi tylko o to, żeby nie uważać się właśnie za mędrca. Daltonista może lubić swój świat, ale niech nie gada, że 3 kolory są lepsze od milionów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Smakosz91 napisał:

Daltonista może lubić swój świat, ale niech nie gada, że 3 kolory są lepsze od milionów

A głuchawy o muzyce i sprzęcie 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Smakosz91 napisał:

Uuuu widać, że już się oburzyli kablarze. Niczym się nie chwalę. Stwierdzam jedynie, że bardzo wiele osób tutaj po prostu wybiera droższe i gorsze rozwiązania, tłumacząc to szarlatanerią. I tyle. W sumie może rzeczywiście mój post nosi znamiona prowokacji. Tak bardzo lubię was wkurzać wy moje misie, pysie słyszące kable i podkładki pod kable, słyszące kondensatory i prąd w ścianach. Jesteście słodcy. Mimo, że od całe audio stoi na technologii z lat 30 jak lampa i 60 jak tranzystor, to wy zawracacie Wisłę kijem i dorabiacie ideologię do głupot. 
A jeśli już o fakty idzie, to najbardziej lubię tych co to uwielbiają słuchać obecnie winyli rozpływając się nad analogiem, który to został wytłoczony z 500x cyfrowo obrobionej muzyki. Że już o zniekształceniach powodowanych lampą nie wspomnę. 
I owszem - nie odbieram nikomu prawa do tego, żeby cieszył się z głupot i uważał bzdety za coś lepszego, albo podniecał się różnicami w zerach i jedynkach pomiędzy płytą CD a plikiem Wave, tak jakby to k..... miało jakieś znaczenie. Chodzi tylko o to, żeby nie uważać się właśnie za mędrca. Daltonista może lubić swój świat, ale niech nie gada, że 3 kolory są lepsze od milionów. 

Widziałeś kiedykolwiek perkusje na oczy ? Fortepian ? To teraz przypatrz się monitorom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.