Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer + DAC - wybór na początek


leviath
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Piopio napisał:

Przecież wiem jak brzmią sprzęty i czym mogą się różnić. W audio nie ma magii. Jest technika. Mam 30 lat doświadczeń w audio ...

Ten Silent Angel M1 ma na pokładzie ESS SABRE 9018Q2M. Raczej nie jest to szczyt techniki. Zasilania też nie ma wypasionego. Ot przeciętne granie za spore pieniądze. Można taniej i dużo lepiej.

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek7 napisał:

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie

Techniki nie przeskoczysz. Nie trzeba słuchać sprzętów by wiedzieć co sobą reprezentują. Pewnego poziomu jakościowego bez drogiej techniki nie przeskoczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza objawiona? Analiza zdjęć z internetu? Słyszałem produkt A więc "wiem" jak będzie grał B? Na tej podstawie budujesz swoje teorie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piotrek7 napisał:

Wiedza objawiona? Analiza zdjęć z internetu? Słyszałem produkt A więc "wiem" jak będzie grał B? Na tej podstawie budujesz swoje teorie???

Na podstawie 30 letnich doświadczeń ze sprzętem. Przesłuchałem dziesiątki urządzeń z różnych półek cenowych. Owszem analiza porównawcza działa. To technika a nie magia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Na podstawie 30 letnich doświadczeń ze sprzętem. Przesłuchałem dziesiątki urządzeń z różnych półek cenowych. Owszem analiza porównawcza działa. To technika a nie magia. 

Ponownie zadam pytanie. Masz jakiekolwiek pojęcie o sprzętach, na temat których się wypowiadasz? Chyba nie. 30 lat doświadczeń? A może doświadczenia sprzed 30 lat? Analiza porównawcza? Niestety trzeba wiedzieć, co się porównuje a nie tylko domniemywać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piotrek7 napisał:

Ponownie zadam pytanie. Masz jakiekolwiek pojęcie o sprzętach, na temat których się wypowiadasz? Chyba nie. 30 lat doświadczeń? A może doświadczenia sprzed 30 lat? Analiza porównawcza? Niestety trzeba wiedzieć, co się porównuje a nie tylko domniemywać. 

Mam pojęcie o sprzęcie. Ty chyba nie rozumiesz co ja piszę. Liczy się TECHNIKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Budowa i implementacja rozwiązań. 

Widać jesteś naiwnym audiofilem. Takim co to wierzy w kwieciste opisy i słyszy kable zasilające, USB  i  ethernetowe 😉 Innymi słowy ignorant pełną gębą😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piopio napisał:

Mam pojęcie o sprzęcie.

Nie masz

 

4 minuty temu, Piopio napisał:

Ty chyba nie rozumiesz co ja piszę.

Rozumiem, że nie masz pojęcia, o czym piszesz

4 minuty temu, Piopio napisał:

Liczy się TECHNIKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Technika to nie idee fixe tylko konkretne rozwiązanie stanowiące o działaniu i indywidualnych cechach danego produktu 

8 minut temu, Piopio napisał:

Widać jesteś naiwnym audiofilem.

Oho.... Zaczyna się. Raczej jestem melomanem niż audiofilem

 

10 minut temu, Piopio napisał:

Takim co to wierzy w kwieciste opisy i słyszy kable zasilające, USB  i  ethernetowe 😉

Jak nie ma się nic do powiedzenia, w dobrym tonie jest zejść na słyszenie (lub nie słyszenie) kabli 😁 A ja wierzę w to, co sam przetestuję 

11 minut temu, Piopio napisał:

 Innymi słowy ignorant pełną gębą😉

Ignorantem (i bufonem) jesteś ty. Bo wypowiadasz się o rzeczach, o których nie masz jakiegokolwiek pojęcia i oceniasz urządzenia, z którymi nie miałeś nigdy do czynienia 

I na tym etapie proponuję zakończyć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ignorantem i tyle. Może jak posłuchasz wystarczająco dużo sprzętów z różnych półek cenowych to zrozumiesz. Czego Ci życzę. 

PS

Silent Angel M1 to taka Malinka z płytką DAC (stary, słaby ES9018Q2M) i zasilaczem impulsowym. Serio uważasz, że to jest cud techniki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pajacować

13 minut temu, Piopio napisał:

Może jak posłuchasz wystarczająco dużo sprzętów z różnych półek cenowych

Przy okazji sam zastosuj się do swojej rady zanim znowu zaczniesz pouczać innych 

15 minut temu, Piopio napisał:

Serio uważasz, że to jest cud techniki ?

Ale tu nie chodzi o cuda tylko dobrze opracowany produkt. Czysta technika!!!!!!!!

16 minut temu, Piopio napisał:

i zasilaczem impulsowym

Zewnętrznym, który można wymienić wedle potrzeb i upodobań

17 minut temu, Piopio napisał:

Silent Angel M1 to taka Malinka z płytką DAC (stary, słaby ES9018Q2M)

Malinkę konsekwentnie wykorzystuje także Bryston. M1t (którego mam) nie ma wbudowanego DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, piotrek7 napisał:

Przy okazji sam zastosuj się do swojej rady zanim znowu zaczniesz pouczać innych 

Ja już wspomniałem przesłuchałem dziesiątki urządzeń. Wiem czego się spodziewać. Niespodzianki się nie zdarzają. Sprzęty grają tak ja są zbudowane.

23 minuty temu, piotrek7 napisał:

Ale tu nie chodzi o cuda tylko dobrze opracowany produkt. Czysta technika!!!!!!!!

Owszem. Czysta technika na pewnym poziome cenowym i jakościowym. Silent Angel to bardzo przeciętne urządzenie. Nic niezwykłego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piopio napisał:

Silent Angel to bardzo przeciętne urządzenie. Nic niezwykłego. 

Opinia wyrażona w oparciu o konkretne doświadczenia czy wiedzę objawioną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek7 napisał:

Opinia wyrażona w oparciu o konkretne doświadczenia czy wiedzę objawioną ?

W oparciu o doświadczenia z podobnym sprzętem. Techniki nie przeskoczysz. Tylko naiwni myślą inaczej.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, piotrek7 napisał:

Czyli nie masz pojęcia, o czym piszesz. 

Jasne. Nie mam pojęcia jakim ZAJEBISTYM, NAJLEPSZYM NA ŚWIECIE jest stremer Silent Angel M1.

Cud inżynierii ! Za 5k ekstremalny High-End ! Okazja życia ! Kupujcie bo za chwilę będzie kosztował 50k ! 

Naprawdę jest tyle wart ! 

😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najlepszy na świecie (choć na określonym poziomie cenowym bardzo dobrym) i mało prawdopodobne aby kosztował w najbliższym czasie 50 tys zł. Chyba, że na skutek cudu gospodarczego Morawieckiego inflacja tak pójdzie do góry. Wtedy może będzie kosztować nawet 65 tys albo więcej.

I zlituj się. Przestań pajacować bo ani wiedzy ani doświadczenia nie posiadasz. Ani na poziomie jakościowym  tego Silent Angel ani na wyższym (co można wywnioskować z twoich wpisów) 

To jak, kończymy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, piszę jako osoba, która (niestety) przyniosła do tego wątku Silent Angel... Spotykamy się na tym forum, bo łączy nas wspólne hobby. Przychylam się do propozycji @piotrek7 i apeluję abyście już zakończyli. Z góry dziękuję i życzę Wam pięknego i słonecznego weekendu 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piotrek7 napisał:

Nie jest najlepszy na świecie (choć na określonym poziomie cenowym bardzo dobrym) i mało prawdopodobne aby kosztował w najbliższym czasie 50 tys zł. Chyba, że na skutek cudu gospodarczego Morawieckiego inflacja tak pójdzie do góry. Wtedy może będzie kosztować nawet 65 tys albo więcej.

I zlituj się. Przestań pajacować bo ani wiedzy ani doświadczenia nie posiadasz. Ani na poziomie jakościowym  tego Silent Angel ani na wyższym (co można wywnioskować z twoich wpisów) 

To jak, kończymy?

Nie kończymy bo doświadczenie i wiedzę mam bez porównania większą od Ciebie. Silent Angel gra pewnie może troszkę lepiej od Blusound Node ale nie jest to dwukrotnie gorsze grania jak było opisane. To nie ta półka jakościowa, żeby tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piopio napisał:

Nie kończymy

To kontynuuj SAM. Bo dla mnie nie jesteś partnerem do rzeczowej wymiany zdań 

5 minut temu, Piopio napisał:

bo doświadczenie i wiedzę mam bez porównania większą od Ciebie.

Raczej ego . Bufonie

I miłego dnia 

Bez odbioru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piopio napisał:

26899636801

Ten Silent Angel M1 ma na pokładzie ESS SABRE 9018Q2M. Raczej nie jest to szczyt techniki. Ot przeciętne granie za spore pieniądze. Można taniej i dużo lepiej.

Jest czysty transport M1T bez przetwornika . Zresztą ja mam M1 i ani razu nie słyszałem tego Sabre na kolumnach , przecież to dołożony na dokładkę dac bardziej pod kątem wyjścia słuchawkowego . Wiadomo że to jest budżetowy dac i tutaj nieczego wielkiego nie zagra . Kluczem do sukcesu jest transport a ten to już wysoki level.

Mówisz że można taniej i lepiej? 😉 dawaj . Tylko mam być takie urzdzenie które ma dopracowana i mega stabilna Mobil apkę. Słuchamy ..😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Piopio napisał:

To nie ta półka jakościowa

Ale cenowa, kosztuje więc musi być lepsze niż inne. Swoją drogą osobiście uważam, że kwota 5 tyś za malinę plus kilka interfejsów w ładnej obudowie , to przesada.

Aczkolwiek ten ich switch na bazie płytki z Buffalo wartej 100 PLN , do kupienia chyba za 2 tyś. To jeszcze lepszy numer.

No ale jelenie na to zawsze się znajdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, NRK napisał:

Ale cenowa, kosztuje więc musi być lepsze niż inne. Swoją drogą osobiście uważam, że kwota 5 tyś za malinę plus kilka interfejsów w ładnej obudowie , to przesada.

Aczkolwiek ten ich switch na bazie płytki z Buffalo wartej 100 PLN , do kupienia chyba za 2 tyś. To jeszcze lepszy numer.

No ale jelenie na to zawsze się znajdą.

Ludzie wałkowane 1000 lat . - Malina . Ileż można użerać z zawieszkami , wywalaniem systemu, wymiana kart i poszukiwaniem apki która temu podoła.  Niekończace się historię, porady, prośby o pomoc. Itd. Malina to wątek DIY. Dla domorosłych techników i majsterkowiczów. Jest grupa ludzi w audio których to nie jara i chcą mieć urządzenie plug and play. Więc wciskanie bajek o malinie i kosztorysów jaki to tani sprzęt proponuje zostawić na inne miejsce w tym forum . DYI .

Ta "drobna," różnica że SA M1 jest urządzeniem "plug and play" jest na tyle istotna że wg mnie uzasadnia jego cenę . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Jest czysty transport M1T bez przetwornika . Zresztą ja mam M1 i ani razu nie słyszałem tego Sabre na kolumnach , przecież to dołożony na dokładkę dac bardziej pod kątem wyjścia słuchawkowego . Wiadomo że to jest budżetowy dac i tutaj nieczego wielkiego nie zagra . Kluczem do sukcesu jest transport a ten to już wysoki level.

Mówisz że można taniej i lepiej? 😉 dawaj . Tylko mam być takie urzdzenie które ma dopracowana i mega stabilna Mobil apkę. Słuchamy ..😁

iFi Zen Stream. Jakość dokładnie ta sama. Gramy przez Tidal Connect, Roon, DLNA. 

Nie zawiesza się, chodzi płynnie. 

43 minuty temu, piotrek7 napisał:

Bo dla mnie nie jesteś partnerem do rzeczowej wymiany zdań 

Rzeczowo to ja piszę 😉 Żadnej audio poezji. Czysta prawda umocowana w technicznym podejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomek1777 napisał:

Ludzie wałkowane 1000 lat . - Malina . Ileż można użerać z zawieszkami , wywalaniem systemu, wymiana kart i poszukiwaniem apki która temu podoła.  Niekończace się historię, porady, prośby o pomoc. Itd. Malina to wątek DIY. Dla domorosłych techników i majsterkowiczów. Jest grupa ludzi w audio których to nie jara i chcą mieć urządzenie plug and play. Więc wciskanie bajek o malinie i kosztorysów jaki to tani sprzęt proponuje zostawić na inne miejsce w tym forum . DYI .

Ta "drobna," różnica że SA M1 jest urządzeniem "plug and play" jest na tyle istotna że wg mnie uzasadnia jego cenę . 

O jakim wywalaniu systemu mówisz? Vitos? 

Rozumiem, że w cudownej obudowie system vitos jest stabilny jak skała. A w samej malinie już nie. Ciekawe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

iFi Zen Stream. Jakość dokładnie ta sama. Gramy przez Tidal Connect, Roon, DLNA. 

Nie zawiesza się, chodzi płynnie. 

Taaak😉 - nie zaskakujesz . Poczytaj ludzie piszą w wątku o nim. Jaki jest to mega dopracowany system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomek1777 napisał:

Taaak😉 - nie zaskakujesz . Poczytaj ludzie piszą w wątku o nim. Jaki jest to mega dopracowany system

Miałem, testowałem z najnowszym softem. Problemy zostały rozwiązane. Teraz już nikt się nie skarży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

O jakim wywalaniu systemu mówisz? Vitos? 

Rozumiem, że w cudownej obudowie system vitos jest stabilny jak skała. A w samej malinie już nie. Ciekawe

Już pisałem. Nie będę niczego składał, instalował, spinał. Itd. Bo się nie znam i mi się nie chce znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomek1777 napisał:

Już pisałem. Nie będę niczego składał, instalował, spinał. Itd. Bo się nie znam i mi się nie chce znać

To jak to w końcu jest, znacie się czy się nie znacie na tym o czym piszecie, bo już zgłupiałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, NRK napisał:

To jak to w końcu jest, znacie się czy się nie znacie na tym o czym piszecie, bo już zgłupiałem.

 

Prawdziwi audiofile nie rozmawiają z tymi, którzy się znają na aspektach technicznych, Bo jak się znają to znaczy, że nie są obiektywni 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie chłopaki już załapałem😉. Spadam stąd. Będę zdrowszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.