Skocz do zawartości
IGNORED

KUPIĘ Marantz'a i głośniki stereo łącznie do 3000 pln


Alojz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje w Warszawie lub okolicach kogoś kto chciałby odsprzedać fajny zestawik do 3k.

Zależy mi na możliwości posłuchania a także na dotknięciu sprzętu palcami jak i wzrokiem przed zakupem:)

Jeśli chodzi o wzmacniacz bardzo mocno chodzi mi po głowie Marantz. Do tej pory słyszałem 2 egzemplarze i było to miłe doświadczenie.

Tak więc jeśli masz jakiegoś przyzwoitego Marantz'a daj znać, jeśli chodzi o głosiki to na prawdę nie mam pojęcia.

chciałbym żeby całość fajnie grała z gramofonem Lenco L-75 ... właśnie odebrałem od speca który je elegancko odkurzył i naprawił po tym jak 30 lat stało na szafce nie używane:)

wstępnie mam 3000pln na wzmacniacz(BEZ radia) i głośniki.

Wymyśliłem sobie że głośniki muszą być droższe, no nie wiem taka logika mi się uruchomiła.

Więc wzmacniacz do 1000pln, a głośniki do 2000pln

 

Musze dodać że nie jestem zawziętym audiofilem choć muzykę lubię. Słuchać gramofonu będę raczej sporadycznie. Więc chciałbym nie przeginać i zmieścić się w tych 3k.

Pozdrawiam i dzięki za odzew

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alojz

 

Ciężko doradzić kiedy nie wiadomo czego tak naprawdę słuchasz. W pewnym budżecie raczej nie znajdziesz wzmacniacza do wszystkiego. Ze starych Marantzów - PM-68, PM-75 i PM-80, z trochę nowszych - PM-7000,PM-7005, PM-8003 a ze stosunkowo najnowszych - PM-5005 i PM-6006. IMO wiekowy już (stąd strach przed stanem technicznym konkretnego egzemplarza) PM-75 ma w sobie niepowtarzalną magię, gdybyś miał jeszcze kasę na jakiś porządny przegląd w serwisie... chyba że wcześniej zrobił to sam sprzedający. Trochę niżej oceniłbym modele - 80, 7000, 7005 i 8003. Poza tym nie wiemy czego potrzebujesz, jaka jest powierzchnia pokoju, czy są jakieś problemy ,(,kształt pomieszczenia, ustawienie mebli) które będą mogły mieć jakiś istotny wpływ na odbiór muzyki. Jakie kolumny? Podłogowe czy monitory na standach? Piszesz że gramofonu będziesz używał sporadycznie. W takim razie na czym będziesz słuchał muzyki, jakie będzie Twoje źródło? Chyba że tylko ten gramofon, w takim razie po co ładować 3 tysie w sprzęt którego będziesz używał bardzo rzadko?

 

D.C.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odziedziczyłem po tacie gramofon i ponad 300 płyt które zaczął zbierać w latach 70-tych.

gramofon po zacnym serwisie. Więc nie chce żeby stał dalej w szefie i gnił.

W dniu 10.05.2022 o 03:21, Cichy71 napisał:

w takim razie po co ładować 3 tysie w sprzęt którego będziesz używał bardzo rzadko?

Żony nie mam jakby co 🙂

Tak w skrócie chce mieć działający gramofon który będzie można nazwać działającym jak dostanie wzmacniacz i głośniki.

Przesadą byłoby gdybym postanowił wydać 30k pln. Ja natomiast chce zmieścić się w 3k z trzema przedmiotami.

 

A co do pomieszczenia. Gdzieś w domu to wcisnę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problem, ponieważ to gdzie i jak wciśniesz sprzęt, przede wszystkim kolumny - będzie miało swoje konsekwencje... i to niezależnie od tego czy jesteś audiofilem czy nim nie jesteś. Gramofon, jeżeli gramofon to może jakiś tani wzmacniacz lampowy? Tylko że wtedy musiałbyś założyć nowy temat, załóżmy - " Wzmacniacz lampowy do 1500 PLN". Może uda Ci się wyrwać jakiegoś mocniej używanego, ale chwalonego chińskiego Yaqin-a. Sam nie mam lampy. Wiem jednak że połączenie wzmacniacza lampowego i gramofonu jest bardzo popularne, i to od wielu dekad. I słusznie, świetnie do siebie pasują, znam to brzmienie... bywa wspaniałe, choć z tranzystorowymi integrami też warto powalczyć.

Jeżeli chodzi o głośniki to w takiej sytuacji wystarczyłyby jakieś w miarę dobre (co nie oznacza że drogie) monitory, choć nadal nie wiemy jaką powierzchnię ma pomieszczenie które miałyby nagłośnić... A do nich jakieś w miarę porządne standy. Masz na to wszystko miejsce, tak żeby głośniki miały wokół siebie sporo wolnego miejsca... np. 70 - 100 cm odległości od tylnej i tyle samo od bocznej ściany? Trochę nam się budżet psuje, chyba że nie zależy Ci aż tak bardzo i po prostu za te 3000 kupisz jakiś średni sprzęt (,co nie oznacza że zły, sam mam dobry ale 2/3 toru ma ",kilka" lat i też jest budżetowo czyli bez wyskoków, jedynie głośniki i kable są nowe) do sporadycznego odsłuchu. No i po raz enty - co z tymi płytami, jakiej muzyki będziesz słuchał?

W miarę kulturalne, spokojne brzmienie, nowe i dosłownie kilkuletnie. Nowe monitory - Emotiva Airmotiv B1+ i wzmacniacz - używany, czteroletni Marantz PM-6006. Ma wyjście phono. To wszystko plus budżetowe kabelki bez szaleństw. W tym systemie głośniki i kable byłyby nowe, wzmacniacz będzie używany. Co jakiś czas sprawdzam ceny na Allegro, wiem również gdzie można kupić dobre i relatywnie tanie kable DIY. Razem z tańszymi standami być może udałoby się zejść poniżej 4000 PLN, gdzieś w okolicę 3500. Możesz pójść inną drogą i kupić używane, znośne monitory, najtańsze sensowne standy, dużo starszy (więc wzrasta ryzyko awarii i obawa o rzeczywisty stan techniczny) ale IMO lepszy brzmieniowo wzmacniacz Marantza, np. mój debeściak PM-75, najtańsze - lekkopółznośne kabelki na Allegro i zmieścić się w ok. 2500 - 2800. Jeżeli zamiast wzmacniacza tranzystorowego wybrałbyś lampę, to jakiś tańszy, troszkę przechodzony model m-ki Yaqin też zmieściłby w ww. budżecie, w obu wariantach.

Wchodzisz w Allegro - Allegro Lokalnie i szukasz czegoś ciekawego w Wawie i w okolicach.

 

D.C.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 🙂

A miało być w miarę prosto.

Muzyka.... 300 losowych płyt. kupionych/zdobytych/przysłanych z daleka. lata jakoś na oko 70-90

Jakiej muzyki słucham? Prawie każdej ale nie każdej. Dobrej. Moja play lista to horror dla audiofila:) tzn. bardzo różne gatunki lecą losowo:)

łatwiej będzie jak napisze że nie słucham disco polo.

nie chciałbym żeby wyszło ze porównuje discopolo do jazu. Sznuje jaz ale to też nie moja muza. ostrego metalu tez nie lubię.

preferuje muzykę przyjemną dla ucha jak to się mówi.

 

teraz lokal ... 74m i mieszkam sam, wciśnie się gdzieś bez wciskania:)

tyle że na dźwięku jako tako się nie znam:)

Wiec nie mam pojęcia jakie głośniki.\

Wy dla tych głośników macie jakieś wymyślne nazwy np. monitory. A ja jestem prosty człek ... głośnik to głośnik. mają być dwa, w miarę przyjemne dźwięki z siebie wydobywać. A czy będą stały czy wisiały to mi w sumie bez różnicy. Opcje dostępne mam wszystkie. mogą stać, leżeć, wisieć. tyle że mi to nic nie mówi. Jeszcze chwila a zaczniemy opisywać dźwięki🙂

A miało być tak prosto:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie prosto.😂

Nie interesuje mnie to jaką powierzchnię ma cały lokal, tylko jak duży będzie pokój do odsłuchu muzyki... o podstawowych wymogach dotyczących ustawienia monitorów - to te dużo mniejsze niż tzw. podłogowe, z reguły dwódrożne głośniki. No chyba że masz salon - 74 m2, ale wtedy wszystko się zmienia, budżet także...

Jeżeli nie masz miejsca żeby postawić je w taki sposób jaki opisałem to mogą być nawet wnęki w meblościance... tylko że muszą być duże (te wnęki) ale to już ostateczność i koszmar dla kogoś kto w takich warunkach walczy o dobre brzmienie. Wszystko da się zrobić ale po wydawać dodatkową kasę. Sądzę że powinineś odwiedzić dział dotyczący akustyki pomieszczenia. Jednak z tego co tu przeczytałem, jesteś gotowy na każdą aranżację.

Jeżeli jednak interesuje Cię po prostu zwyczajne, w miarę miłe brzmienie, lubisz Marantza i nie chcesz wydać więcej niż 3000 PLN to napisz mi tylko jeszcze o powierzchni pokoju odsłuchowego, o jego wymiarach - szerokość, długość, wysokość... a ja po otrzymaniu tych informacji przedstawię Ci propozycje zakupów wraz ze stosownymi adresami. Generalnie, to już wszystko sobie wyobraziłem i na 90 % polecę konkretny zestaw, mam pomysł na tanie ale znakomite głośniki (sam je mam,) i będą nowe, na gwarancji... co ma swoje plusy. Trudniej będzie z używanym, w miarę nowym Marantzem z okolic Warszawy, to jedyny problem. Jeszcze jedno - jakie wkładki obsługuje Twój Lenco - tylko MM, tylko MC czy to co lubimy najbardziej ,- obie czyli MM i MC. Potrzebuję już tylko ostatnich informacji - powierzchnia pokoju odsłuchowego, wymiary ,(o których wcześniej wspominałem) i miejsce w którym znajdują się drzwi i okna, na którym boku, po środku, na skrzydłach...

Tylko tyle.

 

D.C.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem miarkę:)

470x390x244

w pomieszczeniu jest sporo, ale wszystko da się przestawić

stwierdziłem że paint się przyda w końcu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Posiadam fajny stolik długi i niski taki do kolan. coś czuje że będzie w sam raz na gramofon i resztę ... jest raczej solidny i mocny i drewniany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Alojz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie meblli w Twoim pokoju trochę rozwaliło mi koncepcję, jest ich dużo i zajmują praktycznie każdy wolny - przeznaczony dla głośników obszar, każdy.

Druga sprawa to stolik, 40 cm może być dobre żeby postawić tam gramofon, wzmacniacz, itp, itd. Z głośnikami jest już inaczej, kiedy słuchasz muzyki i znajdujesz się w pozycji siedzącej to głośniki wysokotonowe powinny znajdować się na wysokości Twoich uszu. U mnie monitory są ustawione na wysokości 70 cm i to jest idealny punkt.... 40 cm raczej nie wypali, chyba że będziesz słuchał muzyki siedząc na podłodze. Kolejna sprawa to rozstawienie głośników, przy takiej powierzchni pomieszczenia aż prosi się o szerszy rozstaw, lepsza stereofonia, więcej przestrzeni. Stawianie ich na stoliku w odległości ok. jednego metra od siebie nie jest zbyt roztropne. 3000 PLN to dużo i mało ale stanowczo za dużo żeby kupować sprzęt którego możliwości nie wykorzystasz nawet w 20 procentach, chyba że ma być to tylko element wystroju pomieszczenia i niewiele poza tym.

Pomyśl, co mógłbyś zrobić z szafką i z tymi dwoma dużymi fotelami które znajdują się po bokach drukarki, ponieważ to mogłoby być dobre miejsce na standy i głośniki... jeżeli po drugiej stronie masz kanapę a być może zmieściłby się tam jeszcze fotel. I może jeszcze szafkę z drukarką udałoby się wstawić tam gdzie jest " pierdolnik"? Wtedy uzyskalibyśmy pożądaną przestrzeń do ustawienia całego sprzętu.

Gdyby nie chodziło o gramofon i o sprzęt m-ki Marantz to na skrajnych bokach stolika komputerowego postawiłoby się głośniki Edifier i po dodatkowym, drobnym zakupie słuchałbyś sobie muzyki z komputera. Bezstratne pliki, czysty streaming, naprawdę dobra jakość dźwięku. Tak jest dzisiaj, jeszcze 10 - 15 lat temu nawet bym o tym nie pisał. I w sumie wydałbyś mniej, lub dużo mniej niż 3000 PLN.

 

D.C.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

masz zdanie o tych?

czy to do kompa się nadaje? które fajniejsze? kurde może faktycznie przestanę się wygłupiać i kupie coś praktycznego

czy podłączę do tego gramofon ... kabel z gramofonu mam podobno jakiś dobry włoski ze złoconymi stykami i 1 metr i ma nie być dłuższy. więc koło gramofonu mam rozumieć że potrzebny jakiś przedwzmacniacz gramofonowy? i od tego czegoś do tych głośników można dać długi kabel? dobrze kumam?
 

 

a co do muzyki to przykładowo takie coś wpadło mi ostatnio w ucho:)

 

i rozumiem że które z nich by to nie były najlepsze ustawienie na wysokości głowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Alojz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda mój dźwięk w kompie teraz:)

bardzo chętnie to zmienię przy okazji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ooo te przegapiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko jaki będę miał dodatkowy koszt przed wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Alojz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z Ursynowa, to trochę daleko, ale możesz dobrać niekoniecznie Marantza

z oferty "Artur" na olx i brał bym pod uwagę np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo nawet, jesliś nie audiofil amplituner Yamahy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

który ma wejścia cyfrowe, phono, radio itp .... a do niego np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booo

edifier co to za firma? sprzęt wygląda ślicznie ale ani siedziby ani numeru telefonu? do tej pory nazywałem takie firmy "firma krzak".

odczuwam chaos. jutro zaczynam myśleć od nowa.

 

dzięki panowie:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co mi chciałeś pokazać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zero adresu 

zero numeru telefonu

jak dla mnie to zero firmy:)

 

no chyba że ja ślepy ... to wklej mi plz nr tel lub adres firmy.

ok znalazłem siedzibę.

Room 2101, 21st floor, The L. Plaza, 367-375 Queen’s Road, Hong Kong

spocę sie a tam nie trafie. natomiast nr tel brak.

kontakt z firmą znikomy. odpuszczam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Alojz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier, taka marka... jak Elac, Pylon, Emotiva, Marantz, Sony, itd, itd... To jest podobno dobry dźwięk z kompa, bez niepotrzebnej nadbudowy. Ja jestem z poprzedniej epoki, nie mam streamera... dla mnie szczytem nowoczesności jest podłączenie iPoda czy iPhone'a do mojego wzmacniacza, i jazda. Tu kolega powyżej podał Ci kilka fajnych warszawskich adresów. To dobry kolega.👍 A jeżeli skusiłby Cię pomysł z komputerem (to wcale nie jest najgłupszy pomysł) to jest na forum odpowiedni dział, wchodzisz, opisujesz sytuację i prosisz o pomoc. To jest teraz na topie, więc pomoc powinna nadejść szybko. Wchodzisz na start i błyskawicznie znajdziesz się tam - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . A jeżeli tam będzie cisza to to samo (czyli muzyka z kompa) ale w tym samym dziale co teraz, czyli dla początkujących. Wybory masz dwa - mniejsze i większe przemeblowanie. Oczywiście trochę lepszą jakość muzyki zapewni Ci jeden z tradycyjnych zestawów zaproponowanych powyżej (jednak tu będziesz musiał powalczyć z meblami... niektóre z nich chyba w ogóle trzeba będzie usunąć), ale z drugiej strony masz mniej inwazyjne wejść w świat muzyki, muzę z kompa -  powiedzmy że to taki start. Odpowiednio potraktowane (dodatkami) niektóre modele głośników Edifier też brzmią dobrze, tak wieść niesie. Zresztą nie muszą być konkretnie one, po prostu mnie polecał je ktoś mądrzejszy w tych sprawach ode mnie. Tu także masz kilka fajnych marek. Np. tu można wrzucić zapytanie i rozwinąć temat... nie musisz zapominać o gramofonie - 

Ten temat jest bardzo długi, wskoczysz pod ostatnim, wprowadzonym postem. I tak a propos - to nie musi być Edifier za 2600 PLN, są dużo tańsze i nadal niezłe głośniki tej marki.  I jeszcze jedno - na rysunku wygląda to tak jakby biurko komputerowe miało ze dwa metry długości (co dałoby pewną nadzieję), jednak na zdjęciu wygląda to trochę inaczej.

 

D.C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Alojz napisał:

odpuszczam

I prawidłowo. 

Stereo Marantz i do tego Pylony to by nieźle zagrało,

ale szukaj w ogłoszeniach (szanowny @audioburak dobrze Ci radzi).

Tu nikt z okolicy nie ma na sprzedaż tego czego szukasz .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest to kolejny bot, to znalazłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a co do ew. postawienia na szafce do kolan, to proponuję monitory np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jednak kontaktu z producentami nie zapewniam, bo nawet są problemy z STX'em

mimo, że to blisko - prawie Otwock 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@audioburak

 

Jak zwykle dobre adresy.👍

Te 5005-ki są chyba również na Allegro. W ogóle pojawiło się tam ostatnio kilka ciekawych wzmacniaczy tej marki, łącznie z flagowcami... wśród budżetowców Marantza, tylko ceny trochę chore. 7200 bardziej interesujący niż 5005 i to było porządne brzmienie, tylko te 20 lat... choć z drugiej strony ten mój Rotel ma 18 i na razie nie płaczę, ciekawe jak długo.😂 Tylu tych małych pizdryków się nasłuchałem że zapomniałem że istnieją większe monitory niż średnia krajowa, nie mówiąc już nawet o mikrusach od Emotivy. W takiej sytuacji, to 40 cm może wystarczyć. Ciekawe w jakim stanie ten Tannoy... Jeszcze chwila i kolega zmieści się ze wszystkim w 2000 PLN... i zostanie mu kasa na kolejne winyle.😁

Jest jeszcze jedna opcja, kolega Alojz może odwiedzić to miejsce i poszukać wśród autochtonów - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . Być może znajdą się tam jacyś godni zaufania forumowicze z konkretnymi propozycjami. To nawet nie musi być ich sprzęt, ale każdy tam kogoś zna i może polecić uczciwego sprzedawcę, na Alle czy na OLX.

 

D.C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no testuje ...

marantz pm420 + rtl3 se

no co powiem ... w porównaniu do mojego ściennego philipsa cd to  lloll

testowałem już pod tym samym wzmacniaczem DYNAUDIO CONTOUR 1 mkII ale rtl3 mimo że tańsze to raczej sporo przyjemniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inna równowaga wobec monitorów i jeśli jesteś zadowolony z basu TDL'ek,

mogłyby pozostać na dłużej. Miał kiedyś kumpel te RTL'e i był całkiem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chcesz kupić 40-,letni wzmacniacz za 800 PLN? No chyba że pan Artur zrobił tam jakiś generalny remont. Jednak to są Twoje pieniądze i Twój wybór. 

 

D.C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy ich nie słuchałem. Uchodzą za interesujące. Pozostaje kwestia wieku tych głośników, ale tu kolega @audioburak zna się dużo lepiej i na pewno coś nam napisze o różnych możliwościach, przypadłościach jakie mogą dotyczyć 25 - 30-,letnich kolumn, jeżeli dobrze pamiętam czas w którym powstały.

A apropos tego wzmacniacza to zdajesz sobie sprawę z tego że w razie czego nie odsprzedasz go za więcej niż 200 - 400 PLN? Po prostu ten model sprzedawany jest teraz w cenach wahających się pomiędzy 250 a max 400 PLN. A że nigdy nie był kamieniem milowym w historii światowego stereo to jego cena raczej nie będzie już  wzrastać. Dlatego tak zaskoczyła mnie wycena p. Artura. Chust wie, być może wymienił połowę bebechów... tylko że one są stare i bardzo trudno je znaleźć. W związku z tym bywają również drogie.

Gdzieś nawet widziałem całą wieżę Marantza, ten sam wzmacniacz PM420, plus tuner, plus odtwarzacz kasetowy... całość za 600 czy 700 PLN. Oczywiście nie wiemy jak głęboki przegląd odbył PM420 sprzedawany przez pana Artura. Ale przy okazji spytaj go ukradkiem czy nie ma może dostępu do ok. 45-,letnich wzmacniaczy ,- Marantz , przede wszystkim ,,- 1072 ale może też być - 1050, oczywiście po bardzo wnikliwym przeglądzie. To jest prawdziwy Vintage, ozdoba salonu z klasycznym dźwiękiem. Ale problem pozostaje ten sam, kto w razie czego to naprawi... i za ile. A może ma coś nowszego ( czyli 25-30 lat) modele PM-75 czy PM-68... również po remoncie. Zdecydowanie nie są tak piękne jak wymienione powyżej ale jednak sporo młodsze i dobór części nie sprawia takich problemów. Jeżeli chodzi o brzmienie to jest sama topka najlepszych budżetowych wzmacniaczy tej marki.

I tutaj również zapytałbym kolegi @audioburak czy jest sens. Sam jest majsterklepką więc audio DIY nie jest mu obce.

 

D.C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy dzisiejszych cenach benzyny byłbym skłonny wybrać się po:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obejrzeć, posłuchać niż za podobne pieniądze brać tak wiekowy sprzęt.

Albo też całkiem blisko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fakt, że nikt nie zna dnia ani godziny jeśli chodzi o elektronikę i dużo nowsze

wyroby miewają swoje problemy.

A już zakup tego srebrnego modelu ( ma pilota ) też zmieści się razem z RTL w budżecie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przy PESEL'u  już naprawdę niezłym 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twim miesjscu zmienil bym conieco koncepcje. To ciagle kierowanie/opieranie sie na tych 300 plytach jest bez sensu. Taki stary gramofon to fajna zabawka i ozdoba, ale nie mozna w kolko sluchac 300 plyt

Poniewaz w tym pomieszczeniu masz PCta, potraktowal bym go jako glowne zrodlo muzyki. Dlatego zestawil bym syste oparty o
- PC (zrodlo)
- Wzmacniacz z zabudowanym USB- DAC
- zestawy glosnikowe (podlogowe!!!)

Podzial budzetu z wieksza kasa na glosniki jest zawsze korzystny (maja najwiekszy wplyw na jakosc reprodukcji)

A drugi absolutnie wazny aspekt to sensowne ustawienie glosnikow i fotela, ale masz wolnosc i mozliwosc zrealizowania znosnego setupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audioburak

 

Ten gość od PM-50 ma również PM-80 a to już półka lub dwie półki wyżej niż PM-50, jeżeli chodzi o brzmienie. Ciekawe za ile sobie ceni. Zapewne wysoko. Normalnie 50ka chodzi w ok. max 400 - 500 PLN, tu jest po generalnym  remoncie (,oby!) więc cena wydaje się sensowna. Szkoda że nie ma PM-75, jest wprost stworzony do gry razem z gramofonem. 

Skądinąd pomysł kolegi @xajas też ma sens, to jest to o czym pisałem powyżej. Ale gramofonu na pewno bym się nie wyrzekał, 300 płyt... średnio każdą po 3-4 razy, to już 3-4 lata słuchania.😂 Jednak można pójść dwutorowo i stworzyć z czasem uniwersalny sprzęt w oparciu o komputer i o tradycyjne analogowe klocki. To także moja przyszłość, ale to za jakieś 5-6 lat... może zrobią kolejną rewolucję a ja się na nią załapię.😁👍

 

D.C.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.