Skocz do zawartości
IGNORED

Odejście od energii węglowej, Zielony pic


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Globalna energetyka węglowa urosła w 2021 o 9%.

W samym 2022 Chiny zwiększą wydobycie węgla o kolejne 300 milionów ton.

Indie do 2024 zwiększą wydobycie węgla o 500 milionów ton.

A Europa ratuje świat przed globalnym ociepleniem.

P.S. Prąd w Polsce podrożał o 1/3 w 3 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, djedryk napisał:

To jest właśnie przykład że kierowcy  mają w d... obowiązujące przepisy.

Przede wszystkim nie szanują innych kierowców i widzą w tym dla siebie korzyść - to jest najgorsze.

Podobno Polacy odczuwają szczególne uczucia przyjaźni, związku, dbania i odpowiedzialności o swojego woza nawet kosztem własnego dobra, więc jakie tam przepisy, inni, czy inne auta, a zatruwanie środowiska w którym żyją? - nie, j.to.

Jak dla mnie po dobroci się nie, po kieszeni też nie...jak widzę właścicieli lokali blokujących chodniki lub ulicę obok swojego lokalu swoimi autami albo uskakującego przed L-ką przechodnia na chodniku nie mam złudzeń.

Albo te parkowanie przed skrzyżowaniem lub przed przejściem dla pieszych, co może spowodować, że jakiś inny kierowca zrobi komuś krzywdę.

Może jakiś doświadczony kierowca wyjaśni na czym polega robienie sobie dobrze parkując przed przejściem?

43 minuty temu, marek-1969 napisał:

P.S. Prąd w Polsce podrożał o 1/3 w 3 lata.

Ale teraz podobno mają zainwestować i podwoić produkcje, a potem i tak zamknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, marek-1969 napisał:

Globalna energetyka węglowa urosła w 2021 o 9%.

Energetyka czyli zdolności produkcyjne urosły nie o 9% tylko o 0,87%, i to głównie ze względu na modernizację istniejących elektrowni a nie budowę nowych.

O 9% wzrosła produkcja energii elektrycznej z węgla, częściowo jest to efekt odbicia po covidzie, bo cała produkcja z wszystkich źródeł wzrosła o 5,5%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej korzyści przyniosłoby egzekwowanie norm zanieczyszczenia powietrza przez wszystkie pojazdy i eliminacja rzęchów przekraczających je ze względu na stan techniczny. Niestety, takich jest naprawdę sporo, i to nie tylko na głębokiej prowincji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś opłaca się mieć takie auta w złym stanie technicznym, mimo że są mniej bezpieczne dla innych i kopcą, hałasują bardziej niż gdyby były sprawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2022 o 12:27, misiomor napisał:

Dlatego roweru nie można rozpatrywać jako poważnego środka transportu. To zabaweczka.

73 proc. respondentów posiadało własny samochód, ale "już prawie" 60 proc. z nich ograniczyło korzystanie z samochodów na rzecz własnych lub wypożyczonych rowerów.

Decyzja o zamianie samochodu na rower ma charakter ekonomiczny - "wizja kolejnych podwyżek (paliwa - red.) mobilizuje coraz większą część społeczeństwa do korzystania z alternatywnych środków transportu" - wyjaśniła firma CGC. Zaznaczyła jednak, że "ponad połowa" uczestników badania wybrała rower z powodów ekologicznych.

"Warto podkreślić, że przyjazne dla atmosfery formy transportu przekonały do siebie ponad 70 proc. badanych z największych miast w Polsce. 54 proc. ich mieszkańców twierdzi, że dzięki rowerom i hulajnogom unikają korków, a tym samym szybciej pokonują wyznaczone trasy"

- napisano.

"40 proc. respondentów deklaruje korzystanie z nich nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także podczas codziennych dojazdów"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam od kilku dni dojeżdżam rowerem do pracy12 km, ale tylko w pogodne dni, a że z tymi w HH różnie bywa toteż w pozostałe jak i okres późnej jesieni i zimy wybieram samochód. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 11:00, misiomor napisał:

Widzę tu duży ładunek niechęci do samochodów. Nie chcę pisać do czego taka postawa może prowadzić.

 

A na jakiej podstawie oceniasz moją niechęć do samochodów ??  jesteś raczej nie obiektywny i patrzysz tylko i wyłącznie z punktu widzenia kierowcy.

Zaznaczę że prawo jazdy mam dłużej niż wiek większość forumowiczów i za kierownicą zrobiłem grubo   powyżej milion kilometrów.

Przejedz na rowerze w ciągu roku zima-lato  15 000 km to zaczniesz dopiero wszystko  dostrzegać.

I proszę napisz co sądzisz  mojej podstawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, djedryk said:

Przejedz na rowerze w ciągu roku zima-lato  15 000 km to zaczniesz dopiero wszystko  dostrzegać.

Nie mam zamiaru. Ja właściwie to nie umiem jeździć na rowerze i szczerze go nie cierpię. Mój welocyped z czasów gówniarskich leży w piwnicy i chodzę czasem posłuchać jak go rdza żre. Zdechłbym zresztą na zatoki i reumatyzm gdybym miał na tym jeżdzić w zimowym wypizgarzu.

1 hour ago, kichanadeta said:

Sam od kilku dni dojeżdżam rowerem do pracy12 km, ale tylko w pogodne dni, a że z tymi w HH różnie bywa toteż w pozostałe jak i okres późnej jesieni i zimy wybieram samochód. 

No właśnie - zorientowanie na rowery oznacza masakryczny spadek jakości życia w zimę, ścieżki rowerowe są praktycznie nieużywane, a miejsc parkingowych brakuje. Dlatego osobiście jestem zwolennikiem systemu kombinowanego - prognoza pogody i na jej podstawie miasto obwieszcza (o godzinie 18:00), na stronie internetowej i znakach z wyświetlaczami, czy następny dzień jest rowerowy (ponad 20 stopni bez deszczu i wiatru) czy samochodowy. W zależności od tego nie wolno bądź wolno parkować na ścieżkach rowerowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 09:15, djedryk napisał:

To co wyprawiają kierowcy względem rowerzystów to istna masakra.

Tak dla uzyskania pełni obrazu, proponowałbym zapytać pieszych, co uważają o zachowaniu się rowerzystów, też usłyszałbyś wiele ciekawych rzeczy.

W 2021 roku z winy kierujących pojazdami powstały 20 623 wypadki (co stanowi
90,4% ogółu). W wyniku tych zdarzeń śmierć poniosło 1 909 osób (85,0%), a 24 307 zostało
rannych (92,0 %).

Jaki jest w tym udział rowerzystów?

W 2021 roku rowerzyści spowodowali 1 221 wypadków, w których
zginęło 76 osób, a 1 198 osób doznało obrażeń ciała.

Biorąc pod uwagę, że należy to odnieść do liczby przejechanych kilometrów, a rowerzyści w Polsce jak sądzę przejeżdżają kilkadziesiąt razy mniej kilometrów niż samochody, to ich kultura jazdy wcale nie wygląda różowo w porównaniu z samochodami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 11:29, marek-1969 napisał:

Globalna energetyka węglowa urosła w 2021 o 9%.

W samym 2022 Chiny zwiększą wydobycie węgla o kolejne 300 milionów ton.

Indie do 2024 zwiększą wydobycie węgla o 500 milionów ton.

A Europa ratuje świat przed globalnym ociepleniem.

P.S. Prąd w Polsce podrożał o 1/3 w 3 lata.

No i dla mnie super bo Fotowoltaika zwraca mi się ekspresowo (mam od trzech lat właśnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Zbig napisał:

Tak dla uzyskania pełni obrazu, proponowałbym zapytać pieszych, co uważają o zachowaniu się rowerzystów, też usłyszałbyś wiele ciekawych rzeczy.

W 2021 roku z winy kierujących pojazdami powstały 20 623 wypadki (co stanowi
90,4% ogółu). W wyniku tych zdarzeń śmierć poniosło 1 909 osób (85,0%), a 24 307 zostało
rannych (92,0 %).

Jaki jest w tym udział rowerzystów?

W 2021 roku rowerzyści spowodowali 1 221 wypadków, w których
zginęło 76 osób, a 1 198 osób doznało obrażeń ciała.

Biorąc pod uwagę, że należy to odnieść do liczby przejechanych kilometrów, a rowerzyści w Polsce jak sądzę przejeżdżają kilkadziesiąt razy mniej kilometrów niż samochody, to ich kultura jazdy wcale nie wygląda różowo w porównaniu z samochodami.

 

Człowieku przestań piać te twoje statystyki bo są nic nie warte.

Czy zastanawiałeś się jadąc w stalowej klatce w pasach  co się dzieje z pieszym lub rowerzystą.

Bezmózgi  samochodowe zaczynają dopiero myśleć jak zbliża się do nich 200 tonowa lokomotywa, która z ich samochodem robi to samo co samochód, tir z rowerzystą.

Przestań chrzanić o kulturze jazdy bo jej w ogóle nie ma, jest chamstwo i tyle.

Jazda w Polsce samochodem  polega na jak najszybszym dotarciu do celu z prędkością taką jaką uważa kierowca.

Większość kierowców nie dostosowuje prędkości do  warunków i sytuacji na drodze.

Ograniczenie prędkości do 50 km w obszarze zabudowanym nie oznacza ze z taką prędkością mamy  jechać  samochodem.

Polski kierowca dokłada błąd licznika + błąd radaru + janosik + automapa  i z 50 km/h na liczniku robi się 60-70.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "stop chamie"pokazano kiedyś filmik o rowerzyście, który jechał drogą i blokował w ten sposób samochód, który nie mógł go przepisowo wyprzedzić, pomimo że obok była ścieżka rowerowa.

Ciekawe dlaczego tak robił - jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że wolał zdać się na kulturę jazdy kierowców niż współ-rowerzystów.

Przez jakiś czas mieszkałem w Szwecji i to w mieście uniwersyteckim. Rowerów były tam całe tabuny, pomimo beznadziejnego klimatu. Oczywiście nie kupiłem sobie takiego (poruszałem się pieszo albo samochodem), ale widziałem swoje. Rowerzyści rozzuchwaleni tamtejszym prawem zachowują się jak święte krowy - wszystko im wolno. Kolizji między rowerami jest całe mnóstwo, podobnie jak rowerów z pieszymi. Nawet w moim kręgu znajomych był jeden taki przypadek. Oczywiście o stosowaniu się przez rowerzystów do przepisów typu pierwszeństwo (kiedy ma je samochód) nie ma mowy.

Mam nadzieję że u nas do takiego rowero-armagedonu nie dojdzie, choć niestety nawet partia rządząca zaczyna popierać rowery, bo myślą że pomoże im to wypełnić cele emisyjne narzucane przez UE i poprawić bilans płatniczy. Więcej stracą na rentach wypłacanych reumatykom oraz ofiarom wypadków rowerowych i ich leczeniu.

Wśród moich znajomych w Polsce miałem całą masę przypadków ciężkich obrażeń wskutek jazdy na rowerze, przy czym często dotyczyło to kobiet 50+ które postanowiły zyskać większą samodzielność i mobilność, a samochodem nie jeżdżą. Żaden z tych przypadków nie był skutkiem kolizji z samochodem, były to albo wypadki związane z samą obsługą roweru (plus być może stan drogi), albo kolizje z pieszymi / rowerzystami ew. ataki psów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierowców rowerów - są to czasem słabsi kierowcy, mogą spowodować swoim zachowaniem, że kierowca auta nie będzie w stanie dobrze zareagować, jednak kierowca jest zabezpieczony w aucie które walnie w ścianę, drzewo, inne auto i kierowca ma przeżyć. Jakieś argumenty, że kierowca został wyprowadzony z równowagi przez jakąś sytuacje nie jest na jego korzyść.

Tak że przesiadamy się w rowery, ale w wersji dostosowanej do warunków i lepszą funkcjonalnością. Proponuje 3-kołowce z rejestratorami video i oczywiście jakąś osłoną przed wiatrem i reumatyzmem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, przmor napisał:

Tydzień jeździmy rowerem, tydzień chodzimy na pieszo i tydzień jeździmy samochodem. Wtedy każdy każdego szanuje.

Powodzenia życzę jak pracujesz np. w budownictwie a robota jest 30-40km dalej.

3 godziny temu, toptwenty napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ja życzę wszystkim zadłużonym podwyżek stóp procentowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, misiomor napisał:

Na "stop chamie"pokazano kiedyś filmik o rowerzyście, który jechał drogą i blokował w ten sposób samochód, który nie mógł go przepisowo wyprzedzić, pomimo że obok była ścieżka rowerowa.

Ciekawe dlaczego tak robił - jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że wolał zdać się na kulturę jazdy kierowców 

A ile jest kierowców   🙂  którzy jeżdżą niebezpiecznie  nie zdając sobie sprawy co wyczyniają.

Kierowcy tylko widzą złośliwość rowerzystów  a  o zagrożeniu  utraty  życia które stwarzają zapominają.

Jazda na rowerze jezdnią blisko krawężnika  co według kierowców to prawidłowe zachowanie rowerzysty to proszenie się o wypadek, mało który kierowca wyprzedzając rower zwalnia lub zastanawia się co się stanie z rowerzystą po wykonaniu manewru wyprzedzania.

Wyprzedzanie odbywa się z dużymi prędkościami przy minimalnych odległościach od roweru powodując bardzo niekorzystne warunki dla rowerzysty.

40 cm od krawężnika + 60 - 70 cm  kierownica + 1 metr odstępu + 1.8 m szerokość samochodu + linie 20-30 cm = ~ 420 cm

Szerokość pasa ruchu zależy od kategorii drogi, ale wynosi od 2,50 m (drogi dojazdowe) do 3,75 m.

I teraz policz w jakiej sytuacji zgodnie z przepisami,  kierowca może wyprzedzić ?

Tylko i wyłącznie kiedy jest linia przerywana i warunki  na to pozwalają.

Duży ruch z dwóch kierunków linie ciągłe wymuszają spieszących się kierowców do notorycznego łamania przepisów podczas manewru wyprzedzania.

Linie przerywane na jezdni również nie zezwalają na wyprzedzanie jeżeli kierowca powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Najlepiej jakby rowerzysta jechał rowem bo gwardia durnych kierowców spieszy się do celu .

Tiry Autobusy  w ogóle nie zdają sobie sprawy jakie zagrożenia stwarzają rowerzyście jadąc 90km/h wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania.

Znając zachowanie kierowców jedyna słuszna jazda to jazda środkiem jezdni  aby uniemożliwić nieprawidłowy manewr wyprzedzania który powoduje za każdym razem zagrożenie utraty życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe jest doskonałym argumentem za zakazem jazdy rowerem po drodze. Ponieważ rzeczywiście nie da się bezpiecznie pogodzić ruchu rowerowego z samochodowym przy większym natężeniu. Chyba żeby spowolnić cały ruch do prędkości rowerowej. Ale to jest ekonomicznie bez sensu, bo oznacza paraliż komunikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty na taka sytuacje..

jade przepisowa predkoscia po miescie.zblizam sie do rowerzysty.mam go po prawej stronie przed soba.zblizamy sie do przejscia pieszego.a ten nagle mi przed maska odbija w lewo i pelnym rozpedem wjezdza sobie na przejsci dla pieszych.nawet nie spojrzal w moja strone.

czy nastepnym razem powinienem przejechac po nim nie hamujac....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Co do kierowców rowerów - są to czasem słabsi kierowcy, mogą spowodować swoim zachowaniem, że kierowca auta nie będzie w stanie dobrze zareagować, jednak kierowca jest zabezpieczony w aucie które walnie w ścianę, drzewo, inne auto i kierowca ma przeżyć. Jakieś argumenty, że kierowca został wyprowadzony z równowagi przez jakąś sytuacje nie jest na jego korzyść.

Tak że przesiadamy się w rowery, ale w wersji dostosowanej do warunków i lepszą funkcjonalnością. Proponuje 3-kołowce z rejestratorami video i oczywiście jakąś osłoną przed wiatrem i reumatyzmem.

Wystarczy tylko wysoka kara finansowa ( + utrata prawo jazdy ) zgodna z przewinieniem.

Złośliwość i głupota kierowców ma się nijak do rowerzystów którzy sami narażają  siebie na utratę życia więc i kary finansowe powinny być dla kierowców wielokrotnie wyższe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu- powinne być OBOWIĄZKOWE REJESTRATORY VIDEO. Każda sytuacja byłaby widoczna i nie byłoby potrzeby tłumaczenia, że ten, czy tamten jest złośliwy lub po prostu debilem- jak rowerzysta z postu powyżej. Miałem identyczną sytuację, jak opisana, gnój wjechał mi przed maskę, nawet nie interesując się, czy ktoś jedzie drogą. Na szczęście nikt nie jechał naprzeciw, więc mogłem odbić i skończyło się na tym, że gówniarz dostał opier...ol. Dodam, że nie było tam wyznaczonego przejazdu, tylko pasy dla pieszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tomek7776 napisał:

a co ty na taka sytuacje..

jade przepisowa predkoscia po miescie.zblizam sie do rowerzysty.mam go po prawej stronie przed soba.zblizamy sie do przejscia pieszego.a ten nagle mi przed maska odbija w lewo i pelnym rozpedem wjezdza sobie na przejsci dla pieszych.nawet nie spojrzal w moja strone.

czy nastepnym razem powinienem przejechac po nim nie hamujac....

Jeżeli zrobisz to następnym razem będzie to celowe działanie z twojej strony.

Również zbliżając się do skrzyżowania, jesteś  obowiązany zachować szczególną ostrożność nawet  na zielonym świetle.

Jeżeli widzisz przechodzącego pieszego na czerwonym świetle lub znasz jego zamiar   masz w sposób bezpieczny zwolnić i w ostateczności nawet zatrzymać samochód a nie przejechać mówiąc że nie widziałeś.

Inne zachowanie będzie to celowe działanie na szkodę  pieszego .

Pieszy dostanie mandat za przejście na czerwonym świetle.

Ty oprócz wysokiego mandatu będziesz miał proces  cywilny w sądzie za celowe narażenia życia.

Niedawno  jechałem  rowerem  i słysząc zdesperowany ryk silnika za mną specjalnie przesunąłem się na środek jezdni aby uniemożliwić bezsensowne zapędy kierowcy który próbował mnie wyprzedzić na chama w warunkach które mu uniemożliwiały.

Po czasie kierowca nie dość że wyprzedził mnie łamiąc kilka zakazów po chamsku celowo zahamował  i ja z impetem uderzyłem w jego tył.

Następnie chciał wymusić na mnie wine spowodowania wypadku, po spisaniu oświadczenia stwierdziłem iż on razem z świadkiem  kłamią i podali nieprawdę.

Po chwili zadzwoniłem na policję, policja po analizie sytuacji i zeznaniu świadków czyli kierowców  i pasażera samochodu stwierdziła że winą za kolizję ponoszę wyłącznie ja gdyż nie zachwiałem bezpiecznej odległości.

Policjant zapytał czy zgadzam się na mandat ? stwierdziłem że nie bardzo  gdyż mam nagranie z kamery która przedstawia cały obraz zaistniałej sytuacji.

Policjant wezwał kierowcę i spytał czy cały obraz sytuacji który przedstawił jest prawdziwy, oczywiście kłamał.

Po wstępnej analizie zapisu z kamery przedniej i tylnej  niestety on był sprawcą kolizji a w dodatku  stracił prawo jazdy za inne przewinienia.

 

23 minuty temu, porlick napisał:

Po prostu- powinne być OBOWIĄZKOWE REJESTRATORY VIDEO. Każda sytuacja byłaby widoczna i nie byłoby potrzeby tłumaczenia, że ten, czy tamten jest złośliwy lub po prostu debilem- jak rowerzysta z postu powyżej. Miałem identyczną sytuację, jak opisana, gnój wjechał mi przed maskę, nawet nie interesując się, czy ktoś jedzie drogą. Na szczęście nikt nie jechał naprzeciw, więc mogłem odbić i skończyło się na tym, że gówniarz dostał opier...ol. Dodam, że nie było tam wyznaczonego przejazdu, tylko pasy dla pieszych.

 

I co z tego że pasy ? masz zachować ostrożność zbliżając się do pasów i w razie potrzeby zatrzymać samochód.

Bez względu czy ktoś ci wbiegł wjechał na rowerze  a nie pędzić  na złamanie karku. 

Zachowanie młodego niepełnoletniego  gówniarza  będziesz porównywał do dorosłych nieodpowiedzialnych ludzi.

Za kilka lat jeszcze odechce Ci się czarnych skrzynek w samochodach z podpięciem online i zanim wrócisz do domu na skrzynce pocztowej lub telefonie otrzymasz  mandat.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiomor napisał:

Powyższe jest doskonałym argumentem za zakazem jazdy rowerem po drodze. Ponieważ rzeczywiście nie da się bezpiecznie pogodzić ruchu rowerowego z samochodowym przy większym natężeniu. Chyba żeby spowolnić cały ruch do prędkości rowerowej. Ale to jest ekonomicznie bez sensu, bo oznacza paraliż komunikacji.

A co rowerzyści mają robić ? fruwać nad samochodami  🙂

Przepisy są po to aby je respektować i wyprzedzając samochód sytuacja jest identyczna z tą różnicą że stwarzasz jeszcze większe niebezpieczeństwo gdyż masz mniejszą widoczność.

W obszarze  zabudowanym jest bardzo ciężko wyprzedzić innego użytkownika z powodu dużego ruchu  i znaków na jezdni które praktycznie w większości przypadków utrudniają wyprzedzanie zgodnie z przepisami.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do sytuacji w ktorej sie zabawiles w szeryfa.to miales wyjatkowe szczesci.drugi raz moze ci sie nie trafic taki wyrozumialy gosc.

3 minuty temu, djedryk napisał:

A co rowerzyści mają robić ? fruwać nad samochodami  🙂

Przepisy są po to aby je respektować i wyprzedzając samochód sytuacja jest identyczna z tą różnicą że stwarzasz jeszcze większe niebezpieczeństwo gdyż masz mniejszą widoczność.

W obszarze  zabudowanym jest bardzo ciężko wyprzedzić innego użytkownika z powodu dużego ruchu  i znaków na jezdni które praktycznie w większości przypadków utrudniają wyprzedzanie zgodnie z przepisami.

 

 

maja zachowac duzo wieksza czujnosc niz kierowcy samochodow.bo to u nich skutki kolizji beda duzo grozniejsze.

jak ktos nie posiada samoinstynktu w tym temacie.to niech jezdzi po swojej posesji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, djedryk said:

A co rowerzyści mają robić ? fruwać nad samochodami  🙂

Przepisy są po to aby je respektować i wyprzedzając samochód sytuacja jest identyczna z tą różnicą że stwarzasz jeszcze większe niebezpieczeństwo gdyż masz mniejszą widoczność.

W obszarze  zabudowanym jest bardzo ciężko wyprzedzić innego użytkownika z powodu dużego ruchu  i znaków na jezdni które praktycznie w większości przypadków utrudniają wyprzedzanie zgodnie z przepisami.

Są 3 opcje:

a. zakaz rowerów na drogach i jazda z prędkością samochodową

b. spowolnienie ruchu do prędkości rowerowej, a więc paraliż komunikacyjny

c. rzeźnia na drogach

Nie ma tu wyboru zadowalającego wszystkich, więc trzeba wybrać najmniejsze zło. Ja wybieram a. Plus ew. budowę ścieżek rowerowych, ale to jest za duża inwestycja i za mały zwrot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, tomek7776 said:

to ze sa sciezki.a jest ich duzo.rowery sa wszedzie .i uwazaja ze moga.

Daj kurze grzędę... Ścieżki rowerowe to za mało, trzeba przeroć drogi na ścieżki przez limit 25.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.