Skocz do zawartości
IGNORED

Odejście od energii węglowej, Zielony pic


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minutes ago, djedryk said:

... zaplanuj jazdę z prędkością bezpieczną  i przeznacz na to 2 x więcej czasu.

Bardzo autorytatywnie rozporządzasz moim czasem.

18 minutes ago, djedryk said:

Dziś świat zachodni, w porównaniu z resztą świata, żyje w luksusie.

Więc należy mu ten luksus zabrać i zagonić na rowery. Nie będę pisał z jakimi ruchami politycznymi mi się to kojarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagonić na rowery?

Dlaczego nikomu nie przyjdzie do głowy, że został zagoniony w auta, w utrzymanie, ponoszenie kosztów, a potem przerzucanie kosztów na klientów lub podnoszenie roszczeń o konieczność płacenia za auta. To genialne, ludzie nalegają - więcej aut, więcej dróg, więcej kosztów...jednocześnie panika, co będzie z inflacją jak paliwo będzie po 10 zl, czyli rozumieją mechanizm i mimo to więcej aut, więcej kosztów. Przecież gotowość przynajmniej używania mniej energochłonnych środków transportu pozwoliłaby mniej bać się podwyżek, ale rozumiem, będzie łatwiej jak bańka pęknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie i oświetlenie domów też jest energochłonne. Więc może zrezygnujmy z tego? Jak zacznie nam rosnąć grzyb na ścianach, trzeba użyć następującej metody:

Tylko zamiast Boletus Rufus zaflancować grzybnię Omphalotus olearius, to od razu będziemy mieli energooszczędne oświetlenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajerwerki.

Zielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wycieki paliwka, to dopiero skala zniszczeń.

Przykładowa sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak paliwko dotrze jednak szczęśliwie to potem i tak zanieczyszcza.

A jak myślicie, kto pokrywa, to co firma od paliwka wypłaci na odszkodowania i straty surowca? Pan, pani...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Amator 2b napisał:

Ale fajerwerki.

Zielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Były trolejbusy , bardziej ekologiczne i tańsze niż te pseudo eko-elektryczne i komu to przeszkadzało ? Postęp od du... strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje "The Times", urzędnicy opracowali jeszcze bardziej ponurą strategię na wypadek, gdyby Rosja całkowicie odcięła dostawy gazu do UE. Według niej, przerwy w dostawach energii mogłyby rozpocząć się w grudniu i trwać przez trzy miesiące, zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy.
Gazeta podaje też, że w związku z tymi planami minister biznesu Kwasi Kwarteng zwrócił się do operatorów trzech ostatnich elektrowni węglowych w kraju - w Drax, Ratcliffe i West Burton - by wstrzymali się z planowanym na wrzesień tego roku ich wyłączeniem.

Taa... Za rok mogą je wyłączyć. Będzie pokój na całym świecie, ropa i gaz za półdarmo, będzie zawsze wiaterek i słoneczko... 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w UK braki  na ruskich zwalają,  no pacz pan, tylko dziwnie jest to zbieżne z pomysłami Klausa S.  jak ma wyglądać nasz świat 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 14:12, misiomor napisał:

Bardzo autorytatywnie rozporządzasz moim czasem.

Więc należy mu ten luksus zabrać i zagonić na rowery. Nie będę pisał z jakimi ruchami politycznymi mi się to kojarzy.

Rowery to też luksus . Skarpetki i buty też (zawierają ślad węglowy) . A boso zapitalać po ostrym żwirku i gwoździach nie łaska ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



będzie zawsze wiaterek i słoneczko...




W retransmisji było cięcie.



Nawet w UK braki  na ruskich zwalają,   


Komu brakuje, temu brakuje :)

U mnie we wsi:
„primary sources for energy are provided through renewable energy (61,8%), nuclear (25.7%) and fossil fuel generation (10.9%)”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie  ma tak że  we wsi macie swój  własny  prąd i nikt go wam nie zabierze

Energetyka to system, do wspólnej sieci pociągną  od was,  a potem sami decydują komu odciąć jeśli jest niedobór  mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek4 napisał:

 

 

 



U mnie we wsi:
„primary sources for energy are provided through renewable energy (61,8%), 

 

 

poza godzinami dziennymi   i zimą też ? , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
poza godzinami dziennymi   i zimą też ? , 
Ogrzewanie domów to gaz, prąd z atomu wystarcza na noce i w zimie.
To myślę że ktoś to ogarnia :)
To nie  ma tak że  we wsi macie swój  własny  prąd i nikt go wam nie zabierze
Energetyka to system, do wspólnej sieci pociągną  od was,  a potem sami decydują komu odciąć jeśli jest niedobór  mocy
I tu bym jednak polemizował na poziomie krajowym, który jest jak podałem - pisząc "u mnie we wsi" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2022 o 20:13, costa brava napisał:

To nie  ma tak że  we wsi macie swój  własny  prąd i nikt go wam nie zabierze

Energetyka to system, do wspólnej sieci pociągną  od was,  a potem sami decydują komu odciąć jeśli jest niedobór  mocy

Nie zawsze , nie zawsze 1 Jeśli mam fotowoltaike i do tegeo mam magazyn , to mogą mnie cmoknąć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, czy to odpowiedni temat - ale myślę, że bardzo dobry - i nie wiem, czy było o tym już pisane na Forum; szukajka powiedziała mi, że nie.

Audiofile mogą o takich przyziemnych sprawach nie pamiętać 😉 , więc może warto przypomnieć że do końca czerwca trzeba wypełnić zaszczytny obywatelski obowiązek i wysłać/złożyć deklarację dotyczącą ogrzewania swego domu i nie-domu, warsztatu, etc. (aha, proszę nie wieszać ewentualnych psów na rządzie, bo to prawdopodobnie efekty działania cudownej czerwono-zielonej UE i być może to jeden z tych trzystu "kamieni u szyi").

Niezłożenie deklaracji grozi grzywną.

Mam nadzieję że są Koledzy, których tym wpisem uratowałem przed potencjalnymi kłopotami 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2022 o 21:46, porlick napisał:

Zawsze można zmajstrowac generator napędzany silnikiem parowym opalanym chrustem...

W czasie II Wojny światowej Niemcy mieli samochody na holzgas . Było to coś w rodzaju zgazowywania drewna. Tak że to nic nowego . Tylko trochę pogrzebać w archiwach techniki i spróbować zmajstrować coś takiego . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 14:12, misiomor napisał:

Bardzo autorytatywnie rozporządzasz moim czasem.

I tak powinno być nie potrafisz dostosować się do przepisów to na silę powinno się eliminować zagrożenie które stwarzasz ty i inni kierowcy.

Głupi dureń według ciebie który stawia określony znak stawia go nie po to żeby był tylko  ostrzegał i wymuszał i na kierowcach określone zachowanie.

Twoim jedynym celem jest dotarcie do określonego celu w określonym czasie i nic poza tym.

Czy zastanawiałeś się  po co są znaki drogowe i przepisy ?

Jeżeli ci się spieszy wyjedz  odpowiednio wcześniej a nie naciskaj na gaz i nad spieszaj czas  łamiąc przepisy gdzie tylko można.

I tłumaczenie że zakorkowane drogi  zmuszają cię do wolnego jeżdżenia.

Wiesz ile  procent ludzi jeżdżących łamie przepisy ?

Często jeżdżę trasą o długości 15 km i

Rzadko się zdarza żebym spotkał samochód  który jedzie zgodnie z przepisami.

W obszarze zabudowanym prawie nikt nie jedzie 50km/h

Prawie nikt nie jedzie z prędkością określonymi na znakach.

Prawie nikt nie wyprzedza zgodnie ze znakami drogowymi i na jezdni.

Prawie nikt nie jedzie zgodnie z warunkami panującymi na drodze.

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, przed przejściami, na skrzyżowaniach, zakrętach,wzniesieniach,mostach, linie na jezdni nie istnieją.

Prawie żaden ( sorry żaden ) Tir z naczepą nie potrafi prawidłowo wyprzedzić rowerzysty - brak zachowanego odstępu 1 metr, o pozostałym łamanych przepisach nawet szkoda pisać.

żaden tir i samochód ciężarowy  nie jedzie zgodnie z prędkością obowiązującą i dotyczy to wszystkich obszarów.

Łamanie przepisów na tej trasie  powstrzymuje kierowców fotoradar i  radiowóz który okazjonalnie stoi w jednym i tym samym miejscu i przedrzymskim ciąg samochodów jadących z przeciwnego kierunku.

Nałogowe staje się wyprzedzanie jadącego rowerzysty gdzie popadnie i  wymuszanie na nim zjechanie  z jezdni przy braku jakiegokolwiek pobocza,  spychanie go na siłę przez zachodzącą przyczepę, nieprawidłowe wyprzedzanie, spychanie i uciekanie z powodu czołowego zderzenia i jadących z przeciwka samochodów.

Jazda na zderzaku i nie zachowana bezpieczna odległość od samochodu.

Notoryczne rozmowy  przez telefon.

Nikt nie zastanawia się wyprzedzając rowerzystę co się z nim dzieje podczas manewru , prawie nikt nie zwalnia jadąc 100 km/h  a szczególnie samochody ciężarowe.

Przy nie zachowanej odległości i prędkości 100km podmuch wiatru jest tak ogromny że potrafi rower przestawić o 1 metr.

Jazda rowerem przy krawężniku to proszenie się o śmierć, dlatego trzeba jechać jezdnią w taki sposób aby uniemożliwić wyprzedzanie nas przy jadących z przeciwka samochodów.

Wszystkim przeszkadza wolno jadący pojazd,  rower który jedzie zgodnie z przepisami.

Nawet jadący zgodnie z przepisami traktor.

Jazda rano zarówno w terenach zabudowanych i wzdłuż lasu wygląda jak pobojowisko, porozpier......sarny, jeże,lisy,koty psy  z powodu  nadmiernej prędkości.

Barany dopie.... ile fabryka dała a zagrożenie w takich terenach jest bardzo duże.

Ostatnio kierowca  baran krzyczał przez okno że powinienem jechać chodnikiem 🙂 powiedziałem mu żeby sp.....:-) i co wysiadło dwóch z samochodu z przerośniętymi mordami  🙂  tylko nie przewidzieli jednego.

Kilkanaście lat w szkole Andrzeja Drewniaka.

Wszystkie wypadki na rowerze były spowodowane przez kierowców którzy świadomie i nieświadomie uciekali z miejsca zdarzenia.

Większość z nich to nieprawidłowe wyprzedzanie,spychanie z jezdni,  wymuszanie pierwszeństwa i przedrzymskim chamskie złośliwości np. wyprzedzenie i chamskie hamowanie, zajeżdżanie drogi.

I  próba świadomego zabójstwa, gdzie policja zamiast natychmiast zająć się ściganiem zabójcy.

Od razu zaczęła domniemanie że to ja byłem być może pijany 🙂 dlaczego dopiero po dwóch godzinach zgłosiłem zdarzenie.

To że podałem kolor i przybliżoną  markę samochodu, opisałem ryj sprawcy który coś krzyczał przez okno samochodu   ( podałem  przypuszczalny numerem rejestracyjny po obserwacji skrzyżowania przez kilka  dni z rzędu o tej samej godzinie po jakimś czasie od zdarzenia ) Podałem gdzie poza skrzyżowaniem są zamontowane kamery i w jakich firmach.

Miejsce gdzie stał sprawca poza skrzyżowaniem w oddali i sprawdzał uszkodzenia samochodu i był w pobliżu kamery.

Oczywiście sprawę po kilku miesiącach umorzono ze względu na brak świadków, kamer i nie wskazaniu sprawcy zdarzenia.

Najlepiej jakbym przyprowadził dobrowolnie sprawcę na komisariat 🙂 a on się przyznał i poddał się karze.

Wszystkim się spieszy a nikt nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarzają.

doj*b.... mandaty uzależnione od zarobków wtedy wszystkich by bolało.

doj*b... ekstremalne mandaty za prędkość 

Zabierać prawo jazdy na stałe za głupie łamanie tych samych przepisów.

Kierowcy zawodowi robiący dużo km. szczególnie ciężarówek i tirów powinni przechodzić psychologiczne badania nawet  po każdym mandacie.

Może to by ich nauczyło prawidłowo jeździć przy pokonywaniu tysięcy kilometrów na miesiąc.

Rutyna, pośpiech, bezmyślność,  głupota i zagrożenie które stwarzają  jest przeogromna.

Łamią przepisy na każdym kroku gdzie nie widać i brak urządzenia lub funkcjonariusza który może ich ukarać.

Nie rozumiem dlaczego policja stoi za radarem  na A4 przy 5 pasach i zapomnianym ściągniętym znakiem  przez drogowców ograniczającym prędkość do 50 km/h.

Dlaczego stoją w jednych i tych samych miejscach w których kierowcy się wzajemnie ostrzegają.

Takie zachowanie powoduje że są karani przypadkowi kierowcy łamiący przepisy a nie cwani nałogowi oszukiwacze obstawieni narzędziami do wykrywania przeciwdziałania,  którzy lamią przepisy wszędzie gdzie nie można tego udowodnić i się śmieją    z przypadkowych frajerów którzy się zagapili i przekroczyli prędkość o 5km/h.

A oni za fotoradarem gaz do dechy żeby nadrobić stracony czas na jazdę zgodną z przepisami aby osiągnąć cel jak najszybciej bo w domu czeka ciepły posiłek lub zostanie naliczona kara za spóźnienie oddania  ładunku gdyż przy jeździe z prędkością zgodną z przepisami nie było by możliwości dotarcia do celu bez spóźnienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pavyan napisał:

Nie wiem, czy to odpowiedni temat - ale myślę, że bardzo dobry - i nie wiem, czy było o tym już pisane na Forum; szukajka powiedziała mi, że nie.

Audiofile mogą o takich przyziemnych sprawach nie pamiętać 😉 , więc może warto przypomnieć że do końca czerwca trzeba wypełnić zaszczytny obywatelski obowiązek i wysłać/złożyć deklarację dotyczącą ogrzewania swego domu i nie-domu, warsztatu, etc. (aha, proszę nie wieszać ewentualnych psów na rządzie, bo to prawdopodobnie efekty działania cudownej czerwono-zielonej UE i być może to jeden z tych trzystu "kamieni u szyi").

Niezłożenie deklaracji grozi grzywną.

Mam nadzieję że są Koledzy, których tym wpisem uratowałem przed potencjalnymi kłopotami 😀

Nie to znów wina PIS-iu ha ha ha

Ciekawe kiedy zacznie się reglamentacja na prónd unijny bo prónd produkuje UE .

Za niedługo UE zakaże używać wzmacniaczy w klasie A, i opodatkuje wszystko co pobiera więcej mocy niż ekologiczne kombajny w klasie hiper H  o mocy większej niż 50 wat.

Będzie to tragedia dla audiofilów bo  będą musieć się ukrywać  jak mój dziadek będąc w AK  przed komunistami.

Zakaże używać transformatorów tradycyjnych  gdyż one mają ogromne straty.

Zakaże używania komputerów z zasilaczami powyżej 50 watów.

Opodatkuje bardzo wysokim podatkiem karty grafiki które pobierają prąd większy jak 50 wat.

Zakaże używać suszarek, farelek o mocach większych jak 100 wat.

Ograniczy moc grzałek w pralkach, mikrofalówkach, zmywarkach, piekarnikach i płytach indukcyjnych.

I zacznie się wyłączanie prądu według schematu unijnego jak za komuny ha ha ha

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, djedryk said:

I tak powinno być nie potrafisz dostosować się do przepisów to na silę powinno się eliminować zagrożenie które stwarzasz ty i inni kierowcy.

Brawo za refleks i szybką ripostę.

Rozporządzasz moim czasem w sensie postulatów politycznych. Sprowadzających się do redukcji prędkości na wszystkich drogach z wyjątkiem ekspresówek i niektórych pozamiejskich do tych 30kph osiągalnych przez rower, jeżeli jakiś akurat umyśli sobie zająć drogę. Klasyczna indyjska święta krowa.

36 minutes ago, djedryk said:

Jeżeli ci się spieszy wyjedz  odpowiednio wcześniej a nie naciskaj na gaz i nad spieszaj czas  łamiąc przepisy gdzie tylko można.

Gdzie napisałem że coś takiego robię? Krytykuję głupie przepisy w sensie politycznym, ale nie namawiam do ich łamania. Jeżdżę tak, że częściej jestem wyprzedzany niż sam wyprzedzam.

Za zagrożenie dla rowerzystów odpowiada zresztą paradoksalnie ostatnia polityka zwężania dróg, budowania wysepek itd. Na czymś takim 1m odstępu jest nie do zrobienia bez co najmniej naruszenia podwójnej ciągłej. Czasem przepisowa jazda wymaga wleczenia się za rowerzystą przez kilometry.

56 minutes ago, djedryk said:

Ostatnio kierowca  baran krzyczał przez okno że powinienem jechać chodnikiem powiedziałem mu żeby sp.....:-) i co wysiadło dwóch z samochodu z przerośniętymi mordami    tylko nie przewidzieli jednego.

Kilkanaście lat w szkole Andrzeja Drewniaka.

No to musiałeś trafić na wyjątkowych bambrów. Karatecznickie machanie kończynami w czasach MMA nie robi wielkiego wrażenia, raczej skłania do zapaśniczego wejścia w nogi i solidnego przetarmoszenia. Zwłaszcza jak jest 2 na 1. W przyszłości doradzam większą ostrożność i powściągliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Szanujący swoje życie i zdrowie człowiek nigdy nie mówi nikomu "sp.....:-)". Gdyby była nawet 5% szansa że bambry (których było dwóch!!!) wyciągną gaz, łapkę do gwoździ, lagę do blokowania kierownicy albo inne groźniejsze narzędzie, to chyba nie warto ryzykować. Nawet największy Miszcz nie będzie miał szans 100:0 w konfrontacji. Zaakceptujesz choćby 95:5? Z jednej strony wątpliwej wartości zwycięstwo, z drugiej ryzyko uszczerbku na zdrowiu. A karate jest chyba najgorszą sztuką walki do popisywania się. Bo jako sztuka walki jest traktowana przez nasze prawo jak użycie broni, a z drugiej strony jest anachroniczne i nieskuteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pavyan napisał:

Nie wiem, czy to odpowiedni temat - ale myślę, że bardzo dobry - i nie wiem, czy było o tym już pisane na Forum; szukajka powiedziała mi, że nie.

Audiofile mogą o takich przyziemnych sprawach nie pamiętać 😉 , więc może warto przypomnieć że do końca czerwca trzeba wypełnić zaszczytny obywatelski obowiązek i wysłać/złożyć deklarację dotyczącą ogrzewania swego domu i nie-domu, warsztatu, etc. (aha, proszę nie wieszać ewentualnych psów na rządzie, bo to prawdopodobnie efekty działania cudownej czerwono-zielonej UE i być może to jeden z tych trzystu "kamieni u szyi").

Niezłożenie deklaracji grozi grzywną.

Mam nadzieję że są Koledzy, których tym wpisem uratowałem przed potencjalnymi kłopotami 😀

wszystkie te dane sa w projekcie.a potem na swiadectwie enegretycznym.

za czynnosc wyreczenia leniwego urzedasa.powinno a byc zaplatata.

niestety....leniwe polactwo.nie ma ochoty nawet w tym prostym temacie zaprotestowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, djedryk said:

Ostatnio kierowca  baran krzyczał przez okno że powinienem jechać chodnikiem 🙂 powiedziałem mu żeby sp.....:-) i co wysiadło dwóch z samochodu z przerośniętymi mordami  🙂 

A nie przyszło Ci do głowy że on mógł mieć rację?

Powiedzmy że dopuszczalna prędkość to 50kph (standard w zabudowanym). Rowerem jedziesz 25kph. Droga "modnie" zwężona ew. z przeciwka jadą, że przez 2km nie ma możliwości legitnego wyprzedzenia roweru. Z prędkością prawie 50kph samochód przejechałby ten odcinek w 2 minuty 30 sekund. Wlokąc się za rowerem - 5 minut. A w samochodzie były 2 osoby, więc strata czasu wynosi 5 "osobo-minut". Zjechanie na chodnik i puszczenie samochodu kosztowałoby Ciebie może pół minuty - 10 razy mniej. Nie chcę mówić jak nazywa się człowiek, który jest uprzejmy tylko, jeżeli nakazuje mu to prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, misiomor napisał:

A nie przyszło Ci do głowy że on mógł mieć rację?

Powiedzmy że dopuszczalna prędkość to 50kph (standard w zabudowanym). Rowerem jedziesz 25kph. Droga "modnie" zwężona ew. z przeciwka jadą, że przez 2km nie ma możliwości legitnego wyprzedzenia roweru. Z prędkością prawie 50kph samochód przejechałby ten odcinek w 2 minuty 30 sekund. Wlokąc się za rowerem - 5 minut. A w samochodzie były 2 osoby, więc strata czasu wynosi 5 "osobo-minut". Zjechanie na chodnik i puszczenie samochodu kosztowałoby Ciebie może pół minuty - 10 razy mniej. Nie chcę mówić jak nazywa się człowiek, który jest uprzejmy tylko, jeżeli nakazuje mu to prawo.

Ale żeś wydumał, no k... zjedź rowerem  z jezdni jadąc 20km/h na chodnik jak krawężniki mają po 20cm wysokości!!! o studzienkach które trzeba omijać obniżonych poniżej asfaltu 15-10cm też pamiętaj...

 

Ogarnij się PROSZĘ

 

p.s. trzy lata temu jak mieszkałem w centrum Krakowa ścieżkami rowerowymi jechałem 45 km/h i wszędzie byłem na wczoraj ale wtedy kierowcy samochodów byli dla mnie zagrożeniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawężniki miewają "przepusty" do posesji, z obniżeniem i rampą. Więc mój scenariusz jest wysoce realny - że uprzejmość rowerzysty jest możliwa i niewiele kosztuje. Zwolnić, wjechać na chodnik, zahamować, puścić samochód, wjechać na drogę. Pół minuty straty żeby ktoś inny nie stracił 5 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.