Skocz do zawartości
IGNORED

Odejście od energii węglowej, Zielony pic


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To by oznaczało, że rowerzyści mieli by nie wiadomo skąd mieć większą kulturę poruszania się po jezdni, a mógł to być równie dobrze kierowca auta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misiomor napisał:

PS. Szanujący swoje życie i zdrowie człowiek nigdy nie mówi nikomu "sp.....:-)". Gdyby była nawet 5% szansa że bambry (których było dwóch!!!) wyciągną gaz, łapkę do gwoździ, lagę do blokowania kierownicy albo inne groźniejsze narzędzie, to chyba nie warto ryzykować. Nawet największy Miszcz nie będzie miał szans 100:0 w konfrontacji. Zaakceptujesz choćby 95:5? Z jednej strony wątpliwej wartości zwycięstwo, z drugiej ryzyko uszczerbku na zdrowiu. A karate jest chyba najgorszą sztuką walki do popisywania się. Bo jako sztuka walki jest traktowana przez nasze prawo jak użycie broni, a z drugiej strony jest anachroniczne i nieskuteczne.

 

Karate  jest to tylko ogólna nazwa na potrzeby filmowego mordobicia 🙂  i  tylko jeden z  rodzajów   sztuk walki, których jest grubo ponad 100.

Sztuki walki są bardzo skuteczne  w obronie koniecznej a głównie dlatego że używasz z zaskoczenia w obronie a nie nieprzemyślanym ataku.

Człowiek który ćwiczy latami sztuki walki ma bardzo mocną psychikę i nie lata z bronią po ulicy zaczepiając kogo popadnie.

 Jak potrenujesz rożne sztuki walki to się dowiesz że za nim użyjesz środków ochrony koniecznej musisz  bardzo szybko podejmować decyzję o użyciu siły gdyż użycie jej  nie będzie okolicznością łagodzącą gdy spowodujesz uszczerbek na zdrowiu  lub go zabijesz.

Podstawowa zasada to wycofanie się a ucieczka na rowerze  przed dwoma rozwścieczonymi  osiłkami   za kierownica burczącego samochodu którym przeszkadza rower na ulicy to najgorsze rozwiązanie.

Nie warto ryzykować gdy osoby wyglądają na szemrane towarzystwo a nie dwóch młodych osiłków w pól dresie którym się wydawało że jak trenują na siłowni to świat należy do nich.

Mięśnie i siła maja tylko przewagę w bezpośrednim macaniu 🙂 się osiłka z normalnym niewysportowanym człowiekiem.

Podczas treningów jest zabronione zadawanie wielu ciosów gdyż groziło by to kalectwem.

Treningi odbywają się w ochraniaczach i zadanie ciosów na ulicy przypadkowemu człowiekowi bez żadnej kontroli jest strasznie niebezpieczne.

Ale są takie miejsca gdzie uderzając,  człowiek bardzo cierpi i chwilowo jest zamroczony odzyskując stan równowagi po dłuższej chwili.

Jeżeli w moim kierunku idzie 4 osiłków z bejsbolami należy się ewakuować 🙂 na filmach tylko ładnie to wygląda.

Kondycja tych osiłków nie pozwoli im dogonić nawet 50 letniego mężczyzny którego wysportowany organizm  ma biologiczny organizm dwudziesto paro latka.

Na bejsbola jest tylko jeden sposób , widziałem na żywo 4 bejsbolistów wyzywających się na ulicy na samochodzie i ich pasażerach.

Do czasu pojawienia się przypadkowych ochraniarzy z bronią. 

Polska pomyliła Ci się z innymi krajami w których uprzejmość jest na porządku dziennym a za pokazanie palca jest paragraf.

Niestety wiele polaków nie rozumie co to takiego dziękuję i nachalne wpier.... się w każdy element naszego życia.

Żeby być szanowanym człowiekiem najpierw sam musisz innego szanować.

Twoje ego że to ty i twój samochód jest najważniejszy świadczy że nie bardzo wiesz co to życie innego człowieka jadącego na rowerze po drodze publicznej.

Rower na ulicy to nie czołg który można obijać przez pędzące samochody bez jakiegokolwiek zastanowienia się.

Nie raz widzę na ścieżce  rowerowej  rodzinę z dziećmi  na którą to rowerzysta powinien uważać.

I owszem musi uważać ale wbiegające dziecko kilku letnie pod rower jadący 20-30 km/h to to samo co pędzący samochód kilkadziesiąt km/h i obijający rower.

Później ten wrzeszczący ojciec,   broniący rodziny wsiada w klatkę i ma w du...... rowerzystów jadących ulicą .

Ulica w jego mniemaniu należy tylko i wyłącznie do niego a dla rowerzystów są chodniki, krawężniki, przepusty i ścieżki ale tylko i wyłącznie gdy nie ma na nich jego rodziny 🙂

 

 

34 minuty temu, misiomor napisał:

Krawężniki miewają "przepusty" do posesji, z obniżeniem i rampą. Więc mój scenariusz jest wysoce realny - że uprzejmość rowerzysty jest możliwa i niewiele kosztuje. Zwolnić, wjechać na chodnik, zahamować, puścić samochód, wjechać na drogę. Pół minuty straty żeby ktoś inny nie stracił 5 minut.

Ciekawe wyliczenia i dedukcja ? a zastanawiałeś się nad tym że mój zjazd na pól minuty wydłuża się do nieskończonego czekania gdyż każdemu kierowcy się spieszy  i ma w dupie stojącego rowerzystę.

Kierowca ma przede wszystkim pierwszeństwo, zatrzymanie i  wpuszczenie przed siebie kogokolwiek kończy się odtrąbieniem lub ominięciem i stwarzaniem realnego niebezpieczeństwa.

Taka sama sytuacja jest gdy autobus  zatrzyma się na przystanku który jest na jezdni, prawie każdy kierowca omija

pojazd, gdyż jeżeli tego nie zrobi będzie jechał kolejne kilometry za nim.

A czy ktoś zastanawia się dlaczego nie wolno go omijać ? prawie zawsze jest tam linia ciągła ? sprytni kierowcy dokonują ominięcia sznurku samochodów gdy jest jeszcze linia przerywana 🙂 tylko nie zdają sobie sprawy że autobus zatrzymuje się na przystanku aby wysadzić ludzi którzy mogą przechodzić na druga stronę jezdni w okolicach przystanku.

Wracając do twoich pół minuty.

Kolego nie będę zjeżdżał co kilkaset metrów  i przepuszczał każdego spieszącego się kierowcy samochodu w imię twojej uprzejmości.

Uprzejmość taka zwykle kończy się tym że żaden samochód nie wpuści cię przed siebie bo mu się spieszy i ma przede wszystkim  pierwszeństwo tak jak wspomniałem wcześniej.

Za jazdę po chodniku w nagonce jaka nastąpiła ostatnio grozi mandat, a prowadzenie roweru po chodniku 15 km tylko dlatego żeby być uprzejmym dla samochodów  w którym kierowca straci 5 minut mi się nie uśmiecha.

Uprzejmość zjazdu z drogi kończy się tym że każdy zjazd to kilka minut, pomnożone przez kilkanaście razy = 1h mojej uprzejmości.

Kiedyś byłem bardzo uprzejmy i jeździłem blisko krawężnika, niestety moja uprzejmość skończyła się 2 razy wizytą na pogotowiu i raz wizytą u chirurga.

Skończyła się moja uprzejmość gdyż za wszystkie wypadki odpowiadali kierowcy którzy pędzili, wyprzedzali w nieodpowiednich warunkach  i wszyscy uciekli z miejsca zdarzenia nie zastanawiając się nad  wyprzedzanym rowerzystą ( bez znaczenia czy nieświadomie czy  świadomie )

W trzech sytuacjach później  w których zgłaszałem niebezpieczną jazdę samochodów, za każdym razem było tłumaczenie kierowców że nie czuli żadnego kontaktu z rowerzystą i jechali prawidłowo.

Ich prawidłowa jazda za każdym razem była  z  nie zachowanym  bezpiecznym odstępem co najmniej 1 metr.

W żadnym przypadku nie były potrzebne nagrania z kamery gdyż  policjanci  na podstawie oględzin  byli od razu wskazać sprawcę.

Nagrania są zwykle potrzebne w przypadku gdyby policjant nie był w stanie określić sprawcy zdarzenia.

Jeden kierowca nawet chciał przechytrzyć i za nim dotarli do niego policjanci zdążył  zakupić  lusterko  a stare zapomniał wziąć z fotelu pasażera  🙂

3 godziny temu, misiomor napisał:

A nie przyszło Ci do głowy że on mógł mieć rację?

Powiedzmy że dopuszczalna prędkość to 50kph (standard w zabudowanym). Rowerem jedziesz 25kph. Droga "modnie" zwężona ew. z przeciwka jadą, że przez 2km nie ma możliwości legitnego wyprzedzenia roweru. Z prędkością prawie 50kph samochód przejechałby ten odcinek w 2 minuty 30 sekund. Wlokąc się za rowerem - 5 minut. A w samochodzie były 2 osoby, więc strata czasu wynosi 5 "osobo-minut". Zjechanie na chodnik i puszczenie samochodu kosztowałoby Ciebie może pół minuty - 10 razy mniej. Nie chcę mówić jak nazywa się człowiek, który jest uprzejmy tylko, jeżeli nakazuje mu to prawo.

Nie przyszło mi do głowy gdyż  nie miał racji, chodnikiem można jechać tylko i wyłącznie w  sytuacjach:

jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub

podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub

są spełnione jednocześnie trzy warunki:

chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości,

ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym),

brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego.

Życie ma się tylko jedno ! i moje życie jest więcej warte niż 5 osób w samochodzie które stracą ileś tam minut razy pięć.

A domniemanie co by było gdyby ryby fruwały a ptaki pływały mnie nie interesują 🙂

Kolego jadąc rowerem interesuje mnie przede wszystkim moje bezpieczeństwo a nie zjeżdżanie z prędkością 25 km/h na chodnik po krawężniku który ma wysokość  10 cm.

Nagłe zwolnienie na rowerze powoduje ze masz w du.... zderzak skasowany rower i przy odrobinie szczęścia wylądujesz tylko na masce przy małej prędkości,  mało przyjemne.

Nagły zjazd przy znacznej prędkości z ulicy to zwykle koło do wymiany i rozpieprzona tylna przerzutka z urwanym łańcuchem.

Tak jak pisałem wcześniej jazda 15 km tylko chodnikami przez teren zabudowany w większości grozi mandatem i wydłużonym czasem dojazdu.

Przepuszczanie samochodów przez notoryczne zjeżdżanie powoduje że stoisz jak baran na zlitowanie się chyba innego rowerzysty.

Samochody nagminnie nie wpuszczają autobusów choć to ich obowiązek a co dopiero baran - rowerzysta stojący na poboczu.

Co ty jesteś jakimś szoferem którego zadaniem jest dowieść pasażerów na określony czas bo premii nie będzie ?

Są przepisy i kraje  gdzie pierwszeństwo mają wszystkie samochody nadjeżdżające z prawej strony, nawet jeśli wyjeżdżają z drogi tak zwanej podporządkowanej.

To by było rozwiązanie dla Ciebie, ja zjeżdżam z drogi i przepuszczam Ciebie a następny kierowca wpuszcza mnie.

Tylko to nie dotyczy chodnika i polskich przepisów gdzie przy dużym natężeniu rowerzysta może stać jak baran  przez grube minuty i czekać na litość przechodnia który musi  wymuszać przejście przez przejście w sytuacji gdy ma pierwszeństwo od jakiegoś czasu.

W każdym innym przypadku kierowca widząc rower dodaje gazu,  spycha go z ulicy na chodnik lub uniemożliwia mu wjechanie na ulicę w każdej sytuacji.

Prawo nakazuje jazdę blisko krawężnika, wiesz czym to grozi ? np.  studzienki i ich omijanie.

Umożliwienie wyprzedzania przez kierowców w sytuacjach zabronionych i skrajnie niebezpiecznych dla rowerzysty.

6 godzin temu, misiomor napisał:

No to musiałeś trafić na wyjątkowych bambrów. Karatecznickie machanie kończynami w czasach MMA nie robi wielkiego wrażenia, raczej skłania do zapaśniczego wejścia w nogi i solidnego przetarmoszenia. Zwłaszcza jak jest 2 na 1. W przyszłości doradzam większą ostrożność i powściągliwość.

MMA to wieśniackie mordobicie na potrzeby TV i przedrzymskim pieniędzy ze sportami walki nie ma to nic wspólnego

 

7 godzin temu, misiomor napisał:

Gdzie napisałem że coś takiego robię? Krytykuję głupie przepisy w sensie politycznym, ale nie namawiam do ich łamania. Jeżdżę tak, że częściej jestem wyprzedzany niż sam wyprzedzam.

Za zagrożenie dla rowerzystów odpowiada zresztą paradoksalnie ostatnia polityka zwężania dróg, budowania wysepek itd. Na czymś takim 1m odstępu jest nie do zrobienia bez co najmniej naruszenia podwójnej ciągłej. Czasem przepisowa jazda wymaga wleczenia się za rowerzystą przez kilometry.

 

Przepisy są po to by je przestrzegać choć są głupie może dla Ciebie a dla innych już nie koniecznie.

Polityka zwężania dróg i wysypek wzięła się głupoty jaką uprawiają kierowcy i należy mieć pretensje do nich.

Jeżeli nie podoba Ci się jazda za rowerzystą samochodem wybierz samolot, pociąg lub idź na piechotę.

Ja mimo wleczenia się za wolno jeżdżącymi samochodami  wole swój środek komunikacji.

Każda linia ciągła znajduje się tam gdzie jest potencjalne niebezpieczeństwo.

Większość kierowców nawet nie potrafi określić co to takiego zakaz wyprzedzania przed przejściem dla pieszych.

Nie bardzo Ci więżę  że częściej jesteś wyprzedzany niż sam wyprzedzasz ale niech inni myślą że tak jest.

Jeden rajdowiec autorytet już reklamował na całą Polskę bezpieczną jazdę a sam przez miasto jeździł  200 km/h tłumacząc się że radar źle mierzył i kombinował tak w sądach  że sprawa się przedawniła 🙂   

7 godzin temu, misiomor napisał:

Brawo za refleks i szybką ripostę.

Rozporządzasz moim czasem w sensie postulatów politycznych. Sprowadzających się do redukcji prędkości na wszystkich drogach z wyjątkiem ekspresówek i niektórych pozamiejskich do tych 30kph osiągalnych przez rower, jeżeli jakiś akurat umyśli sobie zająć drogę. Klasyczna indyjska święta krowa.

 

Prędkość i pośpiech  to główna przyczyna  wypadków ludzie traktują gaz jak joystick w komputerze.

Powiedz mi po co w samochodzie prędkość max 300km/h lub przyspieszenia 2s do setki ? jeżeli maksymalna prędkośc to 140km/h i to tylko na wybranych drogach.

To tylko proszenie się o stwarzanie zagrożenia.

Za kilka lat komputer będzie rejestrował twoja jazdę,  wszystkie przewinienia i za nim dojedziesz do celu dostaniesz mandat i punkty karne.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - dla Twojego kaprysu jazdy na rowerze po zwężanych drogach 50 kierowców ma tracić po 5 minut każdy (powiedzmy że w tych 15km jest 4km odcinków, gdzie nie da się wyprzedzić roweru). Razem to daje ponad 4 osobo-godziny straty, nie licząc pasażerów samochodów. Więc dla społeczeństwa lepsze by było, gdybyś w ogóle zostawił rower w domu i szedł te 15km pieszo, to tylko 2 osobo-godziny (minus czas przejazdu rowerem), mniej niż sumaryczna strata czasu kierowców. Bo prowadząc rower po chodniku idzie się wolniej niż bez niego.

Z Twoich wypowiedzi emanuje przemożna chęć brania udziału w wojence plemiennej, pieniactwo i "manie racji". Jak widać rower jest wygodnym narzędziem do tego - wkurzać ludzi blokowaniem drogi, prowokować do niebezpiecznych zachowań (których nie pochwalam, żeby nie było) a potem dochodzić swoich racji. I to wszystko kosztem poważnego ryzykowania swoim życiem i zdrowiem.

Tak zwyczajnie po ludzku nie dziwię się, że policjanci opędzają się od takich jak tylko mogą. Dokładnie według schematu, który sam opisałeś:

On 6/16/2022 at 7:11 AM, djedryk said:

I  próba świadomego zabójstwa, gdzie policja zamiast natychmiast zająć się ściganiem zabójcy.

Od razu zaczęła domniemanie że to ja byłem być może pijany 🙂 dlaczego dopiero po dwóch godzinach zgłosiłem zdarzenie.

To że podałem kolor i przybliżoną  markę samochodu, opisałem ryj sprawcy który coś krzyczał przez okno samochodu   ( podałem  przypuszczalny numerem rejestracyjny po obserwacji skrzyżowania przez kilka  dni z rzędu o tej samej godzinie po jakimś czasie od zdarzenia ) Podałem gdzie poza skrzyżowaniem są zamontowane kamery i w jakich firmach.

Miejsce gdzie stał sprawca poza skrzyżowaniem w oddali i sprawdzał uszkodzenia samochodu i był w pobliżu kamery.

Oczywiście sprawę po kilku miesiącach umorzono ze względu na brak świadków, kamer i nie wskazaniu sprawcy zdarzenia.

Najlepiej jakbym przyprowadził dobrowolnie sprawcę na komisariat 🙂 a on się przyznał i poddał się karze.

To domniemanie że byłeś pijany, też wiele mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza wąska  ulica,   szeroki nieuczęszczany chodnik bo to poza miastem, i rower jadący  ulicą  bo po chodniku zakaz

Aż prosililoby się wydzielić z chodnika pas dla  rowerów 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadoma polityka utrudniania życia kierowcom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak pierwszeństwo dla  pieszych jeszcze na chodniku, to aż prosi się  o konflikty, mandaty z księżyca i o narażanie życia  pieszych, bo jak taki pewny siebie wleci na ulicę i trafi na nieodpowiedniego kierowcę lub taki pieszy wyskoczy "zza winkla" i kierowca nie zdąży zareagować to nieszczęście gotowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, costa brava napisał:

Najbardziej wkurza wąska  ulica,   szeroki nieuczęszczany chodnik bo to poza miastem, i rower jadący  ulicą  bo po chodniku zakaz

Aż prosililoby się wydzielić z chodnika pas dla  rowerów 

 

Dasz kasę wszystko Ci zrobią, obok mnie zasypanego "głupiego" rowu melioracyjnego nie mogą odtworzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, misiomor napisał:

Krawężniki miewają "przepusty" do posesji, z obniżeniem i rampą. Więc mój scenariusz jest wysoce realny - że uprzejmość rowerzysty jest możliwa i niewiele kosztuje. Zwolnić, wjechać na chodnik, zahamować, puścić samochód, wjechać na drogę. Pół minuty straty żeby ktoś inny nie stracił 5 minut.

Jak widziałeś przerażoną kobietę która lewym pasem samochodem jeździ tylko jedną trasą dom-praca praca-dom to na rowerze są podobne przypadki i to nie tylko z kobietami i nie jest to seksizm

Ty jedziesz statystycznie pojazdem 4-5 osobowym w 1,3 osoby a zajmujesz miejsca na jezdni na 4-5 osób za tym zredukuj zajmowaną szerokość zajmowanej jezdni do ilości jadących osób i bez problemu przejedziesz obok rowerzysty a nawet nie będziesz musiał zwalniać i koniec z narzekaniem!

Ludzie w obecnych czasach zrobili się cholernie wygodni tylko dlaczego to ma być robione kosztem innych wytłumacz mi?

 

p.s.  jeżdżę dużym samochodem  i rozumiem że moja wygoda nie jest bezgraniczna i sobie za rowerzystą żeby nie zrobić krzywdy jemu i sobie muszę poczekać nim znajdą się bezpieczne warunki do wyprzedzania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, costa brava napisał:

Jaką  kasę , wystarczy  pomalować pas i jeden znak

Po co cokolwiek malować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Idiotyzmów na styku pieszo-rowerowym jest na naszych drogach w chorerę. Tu przykład:

IMG_20220617_093646.jpg

I jedzteraz z roboty rowerem, gdy na przystanku stoi stado, które na uwagę o zejściu z drogi rowerowej reaguje agresją...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba JĄDROWA, bo rząd sobie z obywateli jaja robi...

1 godzinę temu, costa brava napisał:

Moze to przystanek autobusowy tylko dla  rowerzystów 🙂

W myśl starego dowcipu, stają na nim pedały...

😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, ASURA said:

p.s.  jeżdżę dużym samochodem  i rozumiem że moja wygoda nie jest bezgraniczna i sobie za rowerzystą żeby nie zrobić krzywdy jemu i sobie muszę poczekać nim znajdą się bezpieczne warunki do wyprzedzania

 

Też tak robię. Tu nie ma sporu. Jednak z punktu widzenia społeczeństwa jako całości blokowanie drogi rowerem jest po prostu słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiomor napisał:

Też tak robię. Tu nie ma sporu. Jednak z punktu widzenia społeczeństwa jako całości blokowanie drogi rowerem jest po prostu słabe.

Jakie jednostki takie społeczeństwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, il Dottore napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I nie będzie wkopania kamienia węgielnego pod budowę z orkiestrą grającą w tle "Winds of change"?

Bardzo rozczarowujace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbig napisał:

I nie będzie wkopania kamienia węgielnego pod budowę z orkiestrą grającą w tle "Winds of change"?

Myślę, że przy pierwszej elektrowni będzie. Potem to nam spowszednieje. Teraz wdrażają w USA technologię małych elektrowni jądrowych - reaktor SMR jest wielkości beczki. Ale takie ustrojstwo daje prąd całemu miastu. Chcą w Polsce postawić kilkadziesiąt takich, co jest o wiele tańsze niż budowa wielkich elektrowni jądrowych. Np. strefa bezpieczeństwa to tylko 300m a nie 4km jak jest wokół "normalnej" elektrowni jądrowej.  Czyli spokojnie można stawiać takie reaktory na placu po zlikwidowanej małej elektrowni węglowej.

12 godzin temu, misiomor napisał:

blokowanie drogi rowerem jest po prostu słabe.

To jest rak drogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, il Dottore napisał:

Teraz wdrażają w USA technologię małych elektrowni jądrowych - reaktor SMR jest wielkości beczki.

Beczki o wysokości 23 metry.

Pisanie że teraz wrażają jest trochę mylące.  Prace prowadzone są od 15-20 lat a pierwsze realizacje planowane są ma koniec obecnej dekady.  Pod warunkiem że ktoś da na to pieniądze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba daleko  szukac

Dzis alarm z z powodu upału 

Patrzę  30 stopni ma być 

Dawniej to normalna letnia temperatura 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, costa brava napisał:

Nie trzeba daleko  szukac

Dzis alarm z z powodu upału 

Patrzę  30 stopni ma być 

Dawniej to normalna letnia temperatura 

U mnie w tej chwili 10C, rano też było 10C. Mieszkam chyba na innej planecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest wiosna stąd upały?

Bardziej istotna jest susza już o tej porze roku a to niedobrze wróży rolnictwu

Pierwszy tydzień lata lekkie ochłodzenie no i teraz sypie znów drugi raz w tym roku piasek z nad Sahary w sumie rzadkie zjawisko i dodatkowo na wiosnę? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili rano w radiu, Holandia,  Niemcy , wracają do węgla , na razie co najmniej do 2024 roku, aby uzupełnić braki energii z gazu

U nas jakaś dziwna cisza 

Nie ma do czego wrócić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, costa brava napisał:

Mówili rano w radiu, Holandia,  Niemcy , wracają do węgla , na razie co najmniej do 2024 roku, aby uzupełnić braki energii z gazu

U nas jakaś dziwna cisza 

Nie ma do czego wrócić?

U kac*pów to poniżej chrustu jest tylko bagienny mech i tundrowa trawa za tym próbuj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, costa brava napisał:

Nie ma do czego wrócić?

Może do pozamykanych kopalń? Biedaszybów? Można też ręcznie przebrać hałdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, costa brava napisał:

Mówili rano w radiu, Holandia,  Niemcy , wracają do węgla

Zapomniałeś o Austrii, która chce ponownie odpalić zamkniętą około 2 lata temu elektrownię węglową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolejne dwie przerabiać z gazu na węgiel. Skąd inąd karkołomna przebudowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.