Skocz do zawartości
IGNORED

Canton Ergo 21dc + Denon RCD-M39


Pinto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Po wielu bojach z kolumnami do jednostki centralnej Denon M39, zakupiłem kolumny jak w tytule. Moim zdaniem gra to bardzo ładnie, natomiast pytanie czy wzmacniacz nie ogranicza tych kolumn, szczerze to brakuje mi trochę głębi dźwięku przy cichym graniu, czy Państwa zdaniem jest to dobre zestawienie czy pasowałoby coś tu zmienić (od razu mówię że ustawienie jest ok) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "głębi" - jeśli za sucho to pewnie dominuje góra pasma i trudno będzie

tę równowagę zmienić ze względu na rodzaj tweetera.

Bi-wiringu nie mają więc regulacja bez ingerencji wewnątrz nie wchodzi w grę.

Może też to ww. określenie dotyczy czegoś innego i się grubo mylę ...

Najważniejsze są jednak cechy naszego słuchu i to trudno przeskoczyć bez

regulacji typu loudness do cichego słuchania. Mają to np. wzmacniacze Yamahy,

a do tego jest płynna - w zależności od potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, chodzi mi dokładnie o to że niestety przy cichych poziomach głośności bas przestaje schodzić nisko i mam wrażenie że z szybkiego staje się buczący i zmulony. Gdzieś w czeluściach forum wyczytałem że może być to właśnie wina zbyt słabego wzmacniacza, stąd pytanie czy te kolumny są w stanie zagrać znacznie lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pinto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być kwestia mocy wzmacniacza, ale też samego strojenia kolumn,

a to już nieco trudniejsza sprawa. Najlepiej byłoby podłączyć je do mocniejszego

wzmacniacza i byłoby wiadomo tak na pewno. Monitory bywają tak strojone, żeby

uzyskać max basu, ale nie ma nic za darmo ... właśnie zamulony bas bez melodii.

Można z tym walczyć, ale to trudniejsza praca domowa 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć czytelnego foto ich BR, ale dodam tylko, że jego czynna średnica

powinna się zawierać pomiędzy 5 a 7 cm ( 25 - 30% kosza woofera ) a tu trudno

ją ocenić, więc stąd ten wpis. Może zmierzysz, a poza tym - czy jest jakaś siatka,

czy też kratownica ? To też ogranicza ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego kupiłem te kolumny, bo przy swoich niedużych wymiarach mają aż 19 cm głośnik nisko- średnio tonowy, dzięki czemu ruch membrany jest mały, a przez mały port bas refleks dmuchają bardzo ubogo, a potrafią zejść nisko, prawie jak przy zamkniętej konstrukcji. Dzięki czemu kolumny raczej eksponują ten niższy bas a nie "buczą" tym średnim. Jednak jak wiadomo do niskiego basu trzeba też mocy ze wzmacniacza. Mam jeszcze takie pytanie czy warto spróbować z jednostką taga harmony htr-1000cd v.2, podobno ma 75W na kanał przy 4 Ohm, gabarytowo sprzęt również mi leży, pytanie tylko w jakim zakresie dB jest regulacja basów i sopranów na pokrętłach, bo producent tego nie zaznaczył albo ja gdzieś nie doczytałem? 

Co do portu BR , jego średnica to ok. 5cm, w dodatku jest pokryty materiałem którym jest wyściełany front kolumny. Myślę że producent wie co robił więc wycięcie tego materiału raczej spowodowałoby rozstrojenie kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pinto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pinto napisał:

Witam forumowiczów,

 

Po wielu bojach z kolumnami do jednostki centralnej Denon M39, zakupiłem kolumny jak w tytule. Moim zdaniem gra to bardzo ładnie, natomiast pytanie czy wzmacniacz nie ogranicza tych kolumn, szczerze to brakuje mi trochę głębi dźwięku przy cichym graniu, czy Państwa zdaniem jest to dobre zestawienie czy pasowałoby coś tu zmienić (od razu mówię że ustawienie jest ok) ?

ogranicza 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon RCD-M39 nie jest szczytem możliwości i wymiana na np. Tagę Harmony HTR1000CD przyniesie sporą poprawę w kulturze brzmienia, stereofonii czy separacji. Masz tutaj wbudowanego bluetootha, odtwarzacz płyt CD czy możliwość podłączenia TV przewodem optycznym. Jest to wzmacniacz hybrydowy, który zapewni Ci pełniejsze brzmienie przede wszystkim na średnicy, która tworzy scenę dźwiękową. 
Jeśli miałbyś ochotę przetestować ten model u siebie to zapraszamy do kontaktu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten CD jest aż tak Ci potrzebny? Masz tyle płyt? Może lepszym rozwiązaniem będzie "all in one" bez "dziury" jak na przykład Topping MX5 za 1300 zł i jazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.