Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana transportu allo usbrodge signature na lumin u1 mini lub coś podobnego


greg1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj też 7.6.1 - gra trochę inaczej, może Ci lepiej podejść 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2022 o 19:52, greg1973 napisał:

Oczekuje bardzo dobrej separacji na scenie .nie zlewania się dźwięku.czyli więcej detalu   sceny z wyraźnymi planami  dźwięk jak najbardziej naturalny barwny ,na ile to możliwe .Bardzo z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Zapomniałem dodać słucham głównie zTidala

Pod takie wymagania, sprawdzi się transport sieciowy NuPrime Stream-9, przy zmianie z budżetowych odtwarzaczy sieciowych, główna poprawa jest odczuwalna właśnie w budowaniu przestrzenie dźwiękowej, jej napowietrzenia i separacji dźwięków. Obsługuje większość głównych serwisów streamingowych po przed dedykowaną aplikację Omnia Receiver. W razie chęci przetestowania, zapraszam do kontaktu.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 20:20, kaliman2 napisał:

Ten nuprime Tidala gra bezproblemo z apki? 

Aplikacja NuPrime Omnia Receiver pracuje płynnie z Tidalem, tak samo jak z innymi serwisami. Ostania aktualizacja umożliwia również obsługę przez Tidal Connect.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2022 o 19:52, greg1973 napisał:

Witam kolegów .Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy zmiana ma sens.Obecnie   transport Allo usbridge podlonczony do dac Musician Pegasus wzmacniacz  leema tucana2 kolumny yb audio na SS iluminator  i rewelatorach.Gra to niby dobrze  ale nie na tyle żebym był zadowolony.I niby wymiana transportu niewiele daje jak przeczytałem tu na forum w bardzo wielu wątkach.Ja jednak różnice zauważyłem po przesiadce z maliny na usbridge,więc proszę o poradę szanownych dużo bardziej doświadczonych kolegow, o wasze zdanie .Oczekuje bardzo dobrej separacji na scenie .nie zlewania się dźwięku.czyli więcej detalu   sceny z wyraźnymi planami  dźwięk jak najbardziej naturalny barwny ,na ile to możliwe .Bardzo z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Zapomniałem dodać słucham głównie zTidala

Jeśli chodzi o źródło, to celowałbym w SOtM SMS-200 Ultra Neo. Nie znam reszty Twojego toru, ale szybki przegląd tego jak opisują w testach Twój wzmacniacz i DAC, może przesądzać o charakterze brzmienia i nie uzyskasz tego czego oczekujesz. Być może bardziej będziesz potrzebował zmiany w innym elemencie toru niż w transporcie strumieniowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił musiciana pegasusa na denafripsa pontusa II i nic więcej bym nie zmieniał.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie kolegów.Na wstępie bardzo dziękuję za dotychczasowe wpisy.Ale to dobrze bo wszyscy się czegoś możemy nauczyć . Mój plan na tą chwilę jest taki .zamówiłem izolacje galwaniczna, wydatek niewielki. Kolega Pio Pio polecał sprawdzimy. Będzie u mnie około 3 czerwca. Przetestuje też zmianę .Obecnie słucham przez Moode 6.4  Tidal connect .sprawdzę Mconect na nowszym Moode jak podpowiadał kolega Marcin.No i ostatnie dogadałem się co do kupna Lumin u1 mini.., będę miał za dwa tygodnie. I to wszystko porównam ,zobaczymy.Nie za bardzo mam kiedy i jak jeździć po salonach i odsłuchiwać  więc taka droga co przegra przy odsłuchu sprzedam ,wiem stracę na tym ale cóż jak pisałem wyżej nie mam kiedy i jak jeździć i odsłuchiwać.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl mimo wszystko o dacu. Pegasus nie jest tak szczegółowy jak Pontus (Pontus to cena  Lumina), a nie da się uzyskać więcej przez transport jak dac czegoś nie przepuści. Jest naprawdę duża różnica, Pegasus to się nadaje do systemu lampowego lub bardzo dociążonego  wzmacniacza na średnicy nie do Leemy Tucana, do Hydry z pre tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej ma rację, najpierw Dac, a potem transport. Zaraz dojdziemy do absurdu, dac+ streamer za 20 koła, a kolumny i wzmacniacz za 10 tyś. 🤔🤔🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ale gdzieś kojarzę dyskusje ze Lumin mini jednak gorzej od signature. Ogarnij software, różnice są większe niż wskazuję na to logika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wzm i kolumny to po cenie jak ze sklepu to mam grubo powyżej 30 kzl.A Pegasus naradzie zostaje bo podoba mi się jak gra dużego porównania nie mam ale wcześnie był Hegel h 80 z dachem i po nim Hegel 20  dac .Pegasus według mnie lepszy. I to dużo A i gdzies czytałem że to klon pontusa lub na odwrót.

Już się nastawiłem więc zrobię jak napisałem .Ale dziękuję i nie wyklucza że usbridge zostanie  .Cóż człowiek uczy się na błędach .ale nie mam jak sprawdzić różnic więc spróbuję w ten sposob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba przez pół roku. Pontusa I Pegasusa i jeszcze 3 inne dace. Pontusa mam dalej. To nie to samo granie. Mają różną sygnaturę dźwięku i przede wszystkim inny wgląd w fakturę nagrania. Pontus to już jest fajny poziom. Pegasus u mnie okazał się lepszy od qutesta, ale różnicę nie były spektakularne.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rob a czy z dac idziesz po RCA czy Xlr ja mam Po RCA  kable tara labs Apollo extrim może spróbować Xlr.? A wymianę dac zostawię na później ,ale dzięki za podpowiedź .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pontusa podpiąłem i po xlr I po rca. Wolałem po xlr. Polecam kable xangsane sp9003ag lub sp8001cu. Apollo znam sąsiad ma. Porównywaliśmy. Polecam posłuchać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, greg1973 napisał:

No nie wzm i kolumny to po cenie jak ze sklepu to mam grubo powyżej 30 kz

A ja grubo ponad 50 koła i mówię ci że to głupota wydać tyle na transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rob gdzie kupiłeś ten kabel bo na Ali nie mogę znaleźć. Jest bez wtyków

 

Kolego  NKZ ajakiego transportu  uzywasz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pegasus gra bardzo muzykalnie, analogowo...

Szukałem do niego źródła i testowałem z nim Lumina U1mini i... bez rewelacji.
Porównywalem z jakąś Maliną kolegi i Bluesondem. Grały podobnie (aczkolwiejk nie zgadzam sią z kolegą @Piopio, że transporty nie grają), na różnych kawałkach, raz jedem, raz drugi był "lepszy"...

Zainwestowałem w Soundgenic jako żródło, kupiłem trochę plików Hi_Res (mamteż pokaźną kolekcję zgranych do flack, kiedys przez kolegę, płyt CD) i odkryłem piękno plików, i muzyki z nimi. 

Teraz odpaliłem na nowo Tidala za pomocą Mconnect i "jestem w śiódmym niebie"..., ale to u mnnie ma moim set'cie z wzmacnaczem Electrocompaniet i kolumnami VA...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pablo_titi napisał:

Grały podobnie (aczkolwiejk nie zgadzam sią z kolegą @Piopio, że transporty nie grają), na różnych kawałkach, raz jedem, raz drugi był "lepszy"...

Grają zakłócenia. Ja twierdzę, że przy zastosowaniu izolacji galwanicznej USB transporty grają tak samo. Bez izolacji mogą być różnice. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę miał lumina u1 mini u siebie protestuje posłucham zobaczymy .najwyżej sprzedam jak nie  będzie pasował .tą izolacje też zamówiłem sproboje i z luminem i z usbridge .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po pierwszych testach lumin u1 mini..i porównaniu do usbridge sign .Do obydwu podłączałem izolacje galwaniczna .I powiem tak .Lumin to inny poziom grania .Według mnie i w moim systemie po wylończeniu u1 mini.nie ma powrotu do usbridge sign.Pewnie da się lepiej  ale na tą chwilę pobił usbridge na starcie duża liczba detali  na wysokich tonach tam i wtedy gdzie ma być  bez uwypuklenia zakresu .scena poukładana nawet w przestrzeni .Na usbridge myślałem że mam bardzo dobry bas .niestety myliłem się teraz jest bardziej zróżnicowany tam gdzie trzeba  gra jak ma być szybko punktowo a jak trzeba wolniejszy .PProbiwalem też usbridge na Mconect ale umnie porażka nie dało się słuchać .Wpiolem też tą zachwalana izolacje galwaniczna  ani na luminie ani na usbridge żadnych zmian na lepsze według mnie .to tyle Lumin U 1 mini zostaje..Dziękuję wszystkim za wpisy i podpowiedzi w wątku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.