Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany


Audio123456
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam do Państwa serdeczną prośbę w pomocy wyboru wzmacniacza, a raczej chyba amplitunera zintegrowanego z funkcjami sieciowymi.

Zastanawiam się nad zakupem takiego urządzenia i po  kilku tygodniowym wertowaniu internetu, przeczytaniu iluś tam testów i recenzji, wcale nie jestem bliżej rozwiązaniu mojego problemu. Dlatego mam wielką nadzieję uzyskać pomoc tutaj.

Parę danych:

Pomieszczenie to 20m kwadratowych,

Kolumna podstawkowa Q Acoustics 3020i (Poprzednio wykorzystywane z Marantz NR1607 i nie było wcale żle.:)

Słuchawki to Sony SONY WH-1000XM4B, więc super jakby była możliwość bezprzewodowego połączenia ich z urządzeniem, ale można je też podłączyć kablem.

Muza to, przede wszystkim szeroko pojęta muzyka metalowa i rockowa, od Anthraxu, przez Behemotha, kończąc na Megadeth :). Po drodze, czasami zahaczająca o o Pink Floyd, Sting-a, Bruca, Red hotów, czy Porcupine Tree.

W moim polu zainteresowania są:

Nad c700

Audiolab 6000A Play

 Yamaha R-N803D lub R-N602

Onkyo???

Cena, nie może przekroczyć 7000 PLN. Warunek konieczny:)

Muza "słuchana" z telefonu(iOS) oraz dysku NAS.

Mam też subskrypcje w Tidal HIFI Plus oraz Apple Music.

a może coś zaproponujecie innego, na co ja nie zwróciłem uwagi?

Z góry dziękuję za wszystkie, uwagi, sugestie, czy polecenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli chodzi o ogólnie pojęte działanie i sieciowość, to Bluesound/Nad nie ma sobie równych. Apka BluOS jest świetna. Ten akurat model Nada: C700 nie gra wcale jakoś bardzo ciepło, musisz odsłuchać. Na plus na pewno HDMI, dzięki temu jest pełne sterowanie TV.

Co do Yamahy, one tylko z zewnątrz wyglądają podobnie. W środku to zupełnie inna konstrukcja. R-N803D jest zbudowana już na bazie wzmacniacza stereo A-S701 i to słychać, dodatkowo ma korekcję YPAO. 

Myślę, że z Twojej listy zdecydowanie Nad, tym bardziej pod te kolumny, jednak najlepiej udać się ze swoimi kolumnami na odsłuch i porównać oraz przetestować pod względem obsługi i działania apki.

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wskazali różnice między amplitunerami choć nie napisali o ich brzmieniu. W świecie audio amplitunery zajmują najniższą półkę, od której większość osób zaczyna przygodę ze stereo. Amplitunery Yamahy od wielu lat cieszą się ogromną popularnością i cenione są za swoją funkcjonalność i wygodę użytkowania. A teraz o brzmieniu rzeczywiście model RN803 ma wiele wspólnego ze wzmacniaczem A-S701 co jest niewątpliwym plusem i plasuje go nieco wyżej od niższych modeli tej marki. Brzmienie dynamiczne z dobrze zarysowanym dołem pasma i detaliczną górą to charakterystyka Yamahy. Myślę, że z wymienionych urządzeń postawiłbym na wzmacniacze z funkcjonalnością sieciową i tu warto bliżej przyjrzeć się wymienionym produktom Nad i Audiolab, które w mojej ocenie zagrają lepiej od amplitunerów. Jest jeszcze jeden dobrze brzmiący wzmacniacz sieciowy firmy Quad Vena II Play, który również powinien cię zainteresować i może kto wie spodoba się tobie brzmieniowo najbardziej. Jeśli chciałbyś porównać i posłuchać to mamy Audiolaba i Quada u siebie w salonie i chętnie ci je pokażemy. Zadzwoń i umów się na bezpłatny odsłuch.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Z Nadem, Yamahą mogą być problemy w kwestii dostępności. Onkyo na ten moment przysyła jedynie amplitunery kina w niewielkich ilościach. NAD z funkcjami sieciowymi to klasa D - granie energiczne, żywe ale niezbyt szczegółowe i nasycone. Amplitunery Yamahy grają jasnym dźwiękiem. Ze względu na konstrukcję (amplituner), dźwięk nie będzie tak dopełniony i przestrzenny jak w przypadku wzmacniaczy stereo.
Audiolab z tej grupy wypadnie najciekawiej jeśli chodzi o jakość dźwięku. Warto również rzucić okiem na Quada Vena II Play.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny!

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Audiolab z tej grupy wypadnie najciekawiej jeśli chodzi o jakość dźwięku.

 

16 minut temu, MarcinStereo napisał:

Ja jestem za audiolabem jak ma być grany metal.

Ostatnio czytałem, na jakimś forum, że jak wzmacniacz jest w klasie AB, to nie nadaje ,się do słuchania ostrzejszej muzyki. Jazz tak, ale metal już nie. Czy to kompletna bzdura? Napisze tutaj szczerze, że wizualnie ten audiolab podoba mi się najbardziej, ale go trochę odpuściłem, opierając się na tej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jednak posłuchać sprzętu zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, napisać można wszystko, nawet największą bzdurę i tylko od ciebie zależy czy przyjmiesz to jako pewnik, czy jednak powiesz sprawdzam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

koniecznie dopisz do swojej listy Curus One Cast, funkcjonalnie ma wszystko czego oczekujesz, gra szybko i dynamicznie więc z QA, w preferowanych przez Ciebie gatunkach muzycznych sprawdzi się bardzo fajnie. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.