Skocz do zawartości
IGNORED

Tani ekranowany kabel zasilajacy shuko-iec 3x2.5mm


AudioAnt

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Wiele postow bylo na ten temat, ale ten post jest inny. Nie jest audiofilski tak do konca.

Zalezy mi na posiadaniu dobrych kabli zasilajacych, majacych 3x2mm srednice albo wieksza.

W scianie mam kabel od proadu 0.75-1mm srednicy takze nie ma sensu szalec. 

Pytam, gdyz w necie widze albo kabelki za 14-20zl albo pozniej juz za 130zl. Sa takie po prostu ekranowane i grube za 60-80zl?

Nie wchodzmy w tematy brzmienia itp, na razie leci moj sprzet na kablach komputerowych i jest super.

Glowny sprzet ktory chce zasilic to HEGEL H160, NAD T758, komputer, TV, Subwoofer i NVIDIA Shield.

Wszystkie kabelki zasilajace beda wpiete do Taga Harmony PF-2000.

Kabelki najlepiej o dlugosci 0.5-07m. Bo sprzet jest blisko siebie.

Prosze bez trolowania. Jesli topic pokrywajacy moje pytania juz istnieje prosze o linka do niego i ten temat mozemy zamknac 🙂

Pozdrawiam i dzieki 🙂

Edytowane przez AudioAnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jakiś dobry gotowiec w tej cenie raczej będzie bardzo ciężko znaleźć, chyba tylko DIY. Z dobrych i sprawdzonych kabli na metr w rozsądnej cenie mogę polecić francuskie ElecAudio, ogólnie są chyba 3 lub 4 modele, ten poniżej ma najgrubsze żyły i sporo ekranowania.

https://allegro.pl/oferta/kabel-zasilajacy-elecaudio-cs-331b-3x-3-5mm-ofc-10076617296?fromVariant=10076616176 

50zł za 0.5 metra i komplet jakiś wtyków w granicach 50-70zł i będziesz miał pożądny kabel zasilający w granicach 100-130zł. 

 

Ten DH labs też podobno jest dobry wg. forumowiczów. Cena ok 50zł za 0.5m.  

https://www.audiohobby.eu/en/power-cable/6018-dh-labs-bulk-power-plus-ac-power-cable-05m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, a jakie wtyki? Sucho i iec. Skąd kupić I jakie. 

Chciałbym zamknąć się w budżecie 80zl za cały 1m kabel, w uproszczeniu. Melodika ma 1m kabla za 20zl i lepszy chyba za 40zl/m. Bardziej celowałbym w taki przedział. Cały kabel max 80. Da radę? Kable są, ale wtyków nie mogę sensownych znaleźć. Może zwykle wtyczki z casto? Ale takie lepsze? 

Z tego co widzę to są wtyczki schuko za 3-22zl, potem długo nic i za 90zl. Dziwi mnie to niezmiernie ze żadna firma tej pustki nie wypełniła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrzebujesz 1x EU Schuko i 1x IEC 13 lub 15. 

Niestety, nie ma wiele tanich wtyków do wyboru. 

Najtaniej chyba by wyszła ta konfiguracja;
https://allegro.pl/oferta/wtyk-bals-schuko-audio-zasilajacy-diy-czarny-10073206615 (maksymalna grubość przewodu 13mm) 20zł

https://allegro.pl/oferta/wtyk-zasilajacy-audio-c13-c079-zlocony-12171866225 35zł

 

Z kablem melodika za 20zł/m zmieścisz się w 75zł za metr za całość. 

 

Edytowane przez pawlardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AudioAnt napisał:

Dzięki wielkie, a jakie wtyki? Sucho i iec. Skąd kupić I jakie. 

Chciałbym zamknąć się w budżecie 80zl za cały 1m kabel, w uproszczeniu. Melodika ma 1m kabla za 20zl i lepszy chyba za 40zl/m. Bardziej celowałbym w taki przedział. Cały kabel max 80. Da radę? Kable są, ale wtyków nie mogę sensownych znaleźć. Może zwykle wtyczki z casto? Ale takie lepsze? 

Z tego co widzę to są wtyczki schuko za 3-22zl, potem długo nic i za 90zl. Dziwi mnie to niezmiernie ze żadna firma tej pustki nie wypełniła. 

To fajny przepis na bele kabel.

W miarę tanie i sensowne wtyki to Taga Harmony, Elecaudio też ma powiedzmy dobre wtyki, ale droższe. 

https://allegro.pl/oferta/wtyczka-schuko-iec-taga-harmony-etpc-sp-etpc-c-9550549209?bi_s=ads&bi_m=productlisting%3Amobile%3Aquery&bi_c=YTM0MjEyMGEtMDhlZS00ZjI5LThmY2YtN2M0YTlkNzhiNWQ5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9d59d50f-0763-49a8-a2cd-b0d3bab8acc9

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Po kilklu rozmawoach z dzwiekowcami, i technikami ktoirzy w tym siedza od lat, doszedlem do wniosku ze nie potrzebuje i nie ma sensu bym kupowal nic specjalnego. Wystarczy w moim wypadku dobry ekranowany kabel 3x1.5mm i zwykle wtyczki.

Lepiej sie skupic na akustyce pomieszczenia, i na to kase wydac. Nie wszyscy ktorzy lubia dobry dzwiek maja kase na kabel za xxxzl. Albo ochote w ogole wydawac jakies wieksze pieniadze na takie rzeczy.  Lepiej kupic sobie gramofon, wzmacniacz lampowy, panele akustyczne, lody, itp. Staram sie znormalizowac. Pojsc wyzej niz czarne kable od kompa, ale ponizej najtanszych audio kabli. 

Zwykle kable z castoramy moge kupic po 5zl/m2, 3x3mm na przyklad. Jednak nie maja one zadnego ekranowania.

Czy ktos moglby polecic zwyklu , troche ekranowany gabel 3gx1.5mm? Oraz jakis dobre wtyczki, kazda do 20zl.

Kabel tanszy od Melodika 3150 - 30zl. Ta melodika to overkill.

Jak juz mowilem w scianie mam 0.75mm - stosujac niewiadomo jakie kable nic tego nie zmieni.

 

Dzieki i pozdrawiam :)

Edytowane przez AudioAnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie popieram , ale jak juz jestes na etapie „znormalizowania sie“, to badz konsekwentny i zastanow sie jeszcze nad tym, po co ci ten ekran (sam piszesz ze w scianie sa normalne nie ekranowane kable, wiec jaki sens ma ekranowanie ostatnich 1,5m).
A jak to przemyslisz/zrewidujesz, to moze paleta wchodzacych w rachube produktow (bez ekranu) wzrosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to ma sens, sadzilem jednak iz same kable, na tym odcinku 1.5m beda ekranowane, niezaleznie od tego co jest w scianie, gdyz jest na przyklad uziemienie. Wszak ekranowana czesc, ta siatka, nie laczy sie sie z siatka kabla w scianie (jesli bym taki mial). Wiec jest ekran przerwany na poziomie gniazdka i wtyczki(?).

Jak daleko kabel ekranowany w scianie zatem musi isc w strone elektrowni by ektranowanie mialo sens? Gdzie powinien byc punk poczatkowy ekranowania na drodze elektrownia - moje gniazdko?

Zakladam ze ekran z elektrowni to nonsens, wiec gdzie jest poczatek, glowny punkt ktory spelnialby warunki domowe do ekranowania, z ktorego mialbym pociagnac kabel z ekranem do gniazdka z moim sprzetem?

Edytowane przez AudioAnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ten cytowany link

„…. To, co nazywamy ekranem, tak naprawdę spełnia trzy funkcje:
1. zapewnienie kompatybilności elektromagnetycznej EMC
2. zapewnienie bezpieczeństwa, ochronę przeciwporażeniową, ograniczenie prądów zwarciowych
3. sterowanie rozkładem pola elektrycznego i optymalne wykorzystanie izolacji….“

2. i 3. odpada od razu.

Odnosnie 1.

Jesli od twojej skrzynki rozdzielczej/bezpiecznikowej do twojego gniazka (gdzie podlaczysz ten ekranowany kabel) leci kilka, kilkanascie metrow NIEEKRANOWANEGO kabla, ktory juz „zalapal“ te wszystkie EMC zaklocenia, to co zmieni ekranowanie ostatniego odcinka, czyli kablem z ekranem miedzy gniazdkiem i elementem Audio?
A miedzy twoja skrzynka rozdzielcza a glowna rozdzielnia zasilajaca twoja skrzynke sa dziesiatki kilometrow kabli, ktore tez sa NIEEKRANOWANE i lapia wszystkie syfy EMC.

No to jak chcesz wyeliminowac te wczesniej zalapane syfy EMC stosujac ekran na ostatnim metrze.

Czy na ostatnim metrze sa jakies inne krytyczne syfy EMC, ktorych nie ma na wczesniejszych metrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, ostatnie 1.5m to zaklucenia kabelkow sieciowych, komputera, wzmacniacza, nvidia shiel;d itp - sadzilem zeby na tym etapie juz nie dodawac wiecej. Gdyz te kable sie tam klebia, 1.5m kabla, podczas gdy wtyczka-sprzet sa w odleglosci 50cm. Ale i tak przechodza obook innych sprzetow. 

Moge skrocic kable, i tak zrobie, ale nadal beda wzajemne zaklocenia.

 

Edytowane przez AudioAnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem ma to sens by ekranowac ostatnie 1.5m? By nie dodawac zaklocen?

Wydaje mi sie tez ze wobec tego co napisales, nie ma sensu w ogole wydawac kasy na drogie kable jesli sie nie ma porzadnej instalacji elektrycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz analitycznie myśleć a więc szanse że Twój mózg są się oszukać świadomością użycia ekranowanego kabla zasilajacego są niewielkie. Z drugiej strony ulegasz magii audio voodoo i prawdopodobnie mimo analitycznego umysłu będziesz czuł ciągły niedosyt. Może owin folią aluminiową kabel zasilający albo odłącz wszystkie zakłócacze i sprawdź czy Twój mózg odczuje różnicę w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xajas napisał:

Jesli od twojej skrzynki rozdzielczej/bezpiecznikowej do twojego gniazka (gdzie podlaczysz ten ekranowany kabel) leci kilka, kilkanascie metrow NIEEKRANOWANEGO kabla, ktory juz „zalapal“ te wszystkie EMC zaklocenia, to co zmieni ekranowanie ostatniego odcinka, czyli kablem z ekranem miedzy gniazdkiem i elementem Audio?

No właśnie, zatem po co w urządzeniach audio puszki ekranujące elektronikę od pozostałych elementów, skoro to wszystko czerpie prąd z tych kilometrów nieekranowanych kabli?

To coś zmieni? 😆

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioAnt napisał:
Czy zatem ma to sens by ekranowac ostatnie 1.5m? By nie dodawac zaklocen?
Wydaje mi sie tez ze wobec tego co napisales, nie ma sensu w ogole wydawac kasy na drogie kable jesli sie nie ma porzadnej instalacji elektrycznej?


Moja osobista opinia i podejsce do tematu kabli zasilajacych

Tak, moje kable zasilajace sa konfekcjonowane i dopasowane do potrzeb.

Ale:
- uzywam oryginalne fabryczne, nieekranowane kable, ale tak skrocone, ze sie nie plataja i nie krzyzuja z inymi (sygnalowymi albo glosnikowymi)
- po skroceniu sa zakonczone zwyklymi wtykami za 2€
- nie potrzebuje listwy, ktora kosztuje wiecej niz glosniki

IMG_3046.jpg

 

IMG_3047.jpg

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, przmor said:

Potrafisz analitycznie myśleć a więc szanse że Twój mózg są się oszukać świadomością użycia ekranowanego kabla zasilajacego są niewielkie. Z drugiej strony ulegasz magii audio voodoo i prawdopodobnie mimo analitycznego umysłu będziesz czuł ciągły niedosyt. Może owin folią aluminiową kabel zasilający albo odłącz wszystkie zakłócacze i sprawdź czy Twój mózg odczuje różnicę w dźwięku.

Sadze ze siatka miedziana na kablu stanowi lepszy ekran niz folia aluminiowa. Wiec logicznie myslac folia aluminiowa nie odzwierciedli dzialania miedzianej gestej siatki, ktorej wlokna sa przeplatane, grubsze itp.

Zatem zdaje sie ze zwykle kable z castoramy plus zwykle wtyczki za 10zl, jesli nie ma sie elektrowni z ktorej idzie ekranowany kabel, w pelni wystarcza, a drogie kable na ostatnim 1.5m nie maja sensu. ??

Jesli tak, to jakie kabelki proponujecie i jakie wtyczki sa dobre? Gdyz wtyczek jest pelno i sa roznej jakosci budowy - z gumy, plastiku, mocowanie kabelka srobkami w srodku itp moze byc bardzo rozne, tak samo kabelki - jakies gietkie ktore dobrze sie prowadzi vs sztywne. Wybor nie jest prosty nawet biorac pod uwage ze nie trzeba wodotryskow. 

Zatem, jesli zgadzacie sie z powyzszym:

1. Gietki kabelek do zasilania 3G1.5mm 5-15zl/m2 - co polecacie?

2. Solidna wtyczka schuko trzytmajaca dobrze kebelek srobkami i wejsciu do wtyczki  2-12zl - co polecacie?

3. Solidna wtyczka IEC trzytmajaca dobrze kebelek srobkami i wejsciu do wtyczki 3-18zl - co polecacie?

 

Edytowane przez AudioAnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, AudioAnt napisał:

A może są jakieś kable już gotowe z 3*1.5mm o długościach 0.5,.0.7 I 1m? W cenie do 35zl?

A Hegel jaki ma w komplecie?

Ty tak na poważnie? jeden komputerowy chcesz zamienić na inny komputerowy za 35zl do Hegla?

Założyłeś wątek po to by nabijać sobie wpisy, czy jak?

Kup sobie taki https://www.speckable.pl/pl/product/7326,przewod-z-wtyczka-gumowy-3x1-5mm-1-5m-czarny?gclid=Cj0KCQjwhLKUBhDiARIsAMaTLnF_25CVQTN7-ckEZYBDA0R0BUx-EA36VOn9TrGKBv7bDEANbr4-x_MaAmA_EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Zakup do niego wtyk IEC https://www.speckable.pl/pl/product/11068,wtyk-zasilajacy-iec320-c13-zlacze-komputerowe-zenskie-2p-z-230v-10a-hq-na-kabel-do-8-0mm

...i zamknij wreszcie ten temat.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, sir.jax said:

A Hegel jaki ma w komplecie?

Ty tak na poważnie? jeden komputerowy chcesz zamienić na inny komputerowy za 35zl do Hegla?

Założyłeś wątek po to by nabijać sobie wpisy, czy jak?

Kup sobie taki https://www.speckable.pl/pl/product/7326,przewod-z-wtyczka-gumowy-3x1-5mm-1-5m-czarny?gclid=Cj0KCQjwhLKUBhDiARIsAMaTLnF_25CVQTN7-ckEZYBDA0R0BUx-EA36VOn9TrGKBv7bDEANbr4-x_MaAmA_EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Zakup do niego wtyk IEC https://www.speckable.pl/pl/product/11068,wtyk-zasilajacy-iec320-c13-zlacze-komputerowe-zenskie-2p-z-230v-10a-hq-na-kabel-do-8-0mm

...i zamknij wreszcie ten temat.

Nie wiem jaki ma Hegel bo sie oryginalny zgubil.

I potrzebuje 6 takich kabli bo mam tez inne rzeczy.

NIe musisz byc nie mily. Mam lepsze rzeczy niz nabijanie sobie wpisow. Nawet nie wiem czemu mialoby to sluzyc. Masz tyle ocen by juz wiedziec ze jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, irytuje cie topic to po prostu w niego nie zagladaj. 

Bo po co tracic czas.

Jednak co zrobiles to odpowiedziales na moje pytania, dales linka do fajnych czesci ktorych sam nie moglem znalezc. 

A wszystko to moglby sie odbyc bez dodatkowych komentarzy. 

Dzieki. 

Edytowane przez AudioAnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioAnt

Skoro zależy Tobie na dobrym okablowaniu zasilającym, to nie tędy droga, ale jeśli nie zależy, to w bele markecie kupisz zwykły zasilający komputerowy z wtykiem IEC i tyle.

Zmarnujesz potencjał Hegla.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sir.jax said:

@AudioAnt

Skoro zależy Tobie na dobrym okablowaniu zasilającym, to nie tędy droga, ale jeśli nie zależy, to w bele markecie kupisz zwykły zasilający komputerowy z wtykiem IEC i tyle.

Zmarnujesz potencjał Hegla.

W tym topic omowilismy aspekty kabla, pradu z elektrowni itp. Z ktorym aspektem sie nie zgadzasz, i sadzisz iz lepszy kabel na ostatnim 1.5m cos zmienil? Moja linia to 2 zyly, albo 3 zyly w niektorych gniazdkach o srednicy 0.75mm. 

Czy jak w to wepne super kabel, 0.75mm nie ekranowy -> super kabel, to czy to cos zmieni? Jesli tak, to na jakiej zasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, AudioAnt napisał:

Czy jak w to wepne super kabel, 0.75mm nie ekranowy -> super kabel, to czy to cos zmieni? Jesli tak, to na jakiej zasadzie?

Pożycz z @Q21 lub innego @TOP Hi-Fi Poznań i sprawdź, mnie nie pytaj.

Te teksty o elektrowniach i kilometrach kabli w ścianach już się nudne zrobiły.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś gdzieś artykuł który tłumaczy na czym polega fizyczny proces polepszania jakości prądu bądź dźwięku na ostatnim 1.5m podczas gdy kabel w ścianie jest taki kiepski? Na jakiej zasadzie lepszy kabel podnosi jakość dźwięku w takiej sytuacji. Jestem szczerze ciekaw i dlatego jest ten wątek. O normalnym setupie w przeciętnym starszym domu. Z góry dziękuję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioAnt

A sam nie możesz poszukać? 

Wszystko  musisz mieć jak na tacy podane, może warto czasem  os od siebie , taki mały wysiłek nie zaszkodzi.

Poczytaj najpierw blogera:

https://badabum.pl/recenzje/inne-tematy/kable-zasilajace-dzwiek-wplyw-kabli-zasilajacych-na-dzwiek-systemu-audio

Branża też ma trochę informacji, ale po co prowokować do odpowiedzi typu: bo branża ma wtym interes.

Zatem branżowych blogów i wyjaśnień nie będę przytaczał.

P.S.

Z jakiego powodu kupiłeś listwę akurat Taga Harmony PF 2000?

Tylko nie mów, że dla zabezpieczenia sprzętu...😁

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie dla zabezpieczenia sprzętu. 

Sam nie mogłem znaleźć dobrego artykułu dlaczego warto z 0.75mm żyły prechodzic na kabel za 1000zl. Jedynie fora i niekończące się dyskusje, jak ta. 

Nadal jesteś nie miły. Po co to? Nie znam się i nie wiem czego nawet szukać. Jak wsiadłeś w samochód od razu zacząłeś dobrze jeździć? Wiedziałeś jak się zachować w mieście, jak prowadzić na miękkim piasku? Po prostu wszyscy powinni to wiedzieć, i nie. Ma miejsca na naukę i mentoring. Ehhhh. Nie chciałbym dla ciebie pracować albo być twoim dzieckiem. Musi być ciężko. 

50 minutes ago, sir.jax said:

@AudioAnt

A sam nie możesz poszukać? 

Wszystko  musisz mieć jak na tacy podane, może warto czasem  os od siebie , taki mały wysiłek nie zaszkodzi.

Poczytaj najpierw blogera:

https://badabum.pl/recenzje/inne-tematy/kable-zasilajace-dzwiek-wplyw-kabli-zasilajacych-na-dzwiek-systemu-audio

Branża też ma trochę informacji, ale po co prowokować do odpowiedzi typu: bo branża ma wtym interes.

Zatem branżowych blogów i wyjaśnień nie będę przytaczał.

P.S.

Z jakiego powodu kupiłeś listwę akurat Taga Harmony PF 2000?

Tylko nie mów, że dla zabezpieczenia sprzętu...😁

Z bloga który mi podeslales:

"Ale z drugiej strony… nie rozumiem ich agresywności i drwin w stronę osób "słyszących kable". Uważam, że to przejaw braku kultury i braku dobrego wychowania. Jak tak można postępować w stosunku do kolegów, którzy również są miłośnikami muzyki? Mało napięć mamy w tym kraju? Naprawdę, aż przykro sie robi... Pamiętajcie, muzyka powinna nas łączyć, a nie dzielić. A kwestie techniczne takie jak wpływ kabli zasilających warto omawiać w spokojnej atmosferze... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc teraz czego szukać, znalazłem. Wpis na audioholics, dobrze mi już znane forum, portal itp. Tam jestem już od dawna pod innym nickiem. 

Ekipa z Audioholics ma bardzo dobra reputację. Wg nich, kabel zasilający raczej nie ma znaczenia. Przy tym pozostanę. Dziękuję za wszystkie posty i linki. 

Polecam ten artykuł oraz pozostałe. 

https://www.audioholics.com/audio-video-cables/power-cables

Pozdrawiam i cześć 🙂👌🙏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioAnt napisał:

Głównie dla zabezpieczenia sprzętu. 

Sam nie mogłem znaleźć dobrego artykułu dlaczego warto z 0.75mm żyły prechodzic na kabel za 1000zl. Jedynie fora i niekończące się dyskusje, jak ta. 

Nadal jesteś nie miły. Po co to?

W którym miejscu jestem niemiły ?

Możesz przestać mi wciskać te głupoty, że jestem  niemiły? 

Próbuję tylko rozkminić po co ten wątek, skoro bele kabelek komputerowy kupisz w  MediaMarkt.

A Ty zakładasz wątek i piszesz przez kilka stron o kabelku zasilającym do komputera, który koniecznie chcesz sobie sam zrobić,  albo tak jak pisałem jeden kabelek zastąpisz drugim takim samym, tyle, że o większym przekroju żył.  😁

3 godziny temu, AudioAnt napisał:

Polecam ten artykuł oraz pozostałe. 

A ja polecam skontaktować się z którymś z wymienionych przeze mnie salonów i wypożyczyć przewód, niedrogi jakiś i porównać.

Nie mam zamiaru przekonywać na siłę, twoja sprawa.

Polecam też poczytać to:

http://audiofezzowanie.pl/solid-core-audio-czy-kabel-i-listwa-sieciowa-zmieniaja-dzwiek/

3 godziny temu, AudioAnt napisał:

Głównie dla zabezpieczenia sprzętu. 

Przed czym? 

Naprawdę myślisz, że jakpo sieci energetycznej pójdzie przepięcie pochodzące np. od uderzenia pioruna, to ta listwa Vie zabezpieczy?

Dobre sobie, nie życzę Ci tego, ale mógłbyś się zdziwić. 😁

3 godziny temu, AudioAnt napisał:

Nie znam się i nie wiem czego nawet szukać

No właśnie, dlatego podałem propozycję.

3 godziny temu, AudioAnt napisał:

Jak wsiadłeś w samochód od razu zacząłeś dobrze jeździć? Wiedziałeś jak się zachować w mieście, jak prowadzić na miękkim piasku? Po prostu wszyscy powinni to wiedzieć, i nie. Ma miejsca na naukę i mentoring. Ehhhh. Nie chciałbym dla ciebie pracować albo być twoim dzieckiem. Musi być ciężko. 

Logika gimnazjalisty.

A ja nie chciałbym takiego dzieciaka.

P.S.

Jeszcze raz powtórzę...

...możesz wypożyczyć kabelek, to nic nie kosztuje, no może kaucję,  ale zdobywasz w ten sposób kolejne doświadczenie na sobie to sprawdzisz, a nie na opiniach audioholicsów i innych takich.

Zresztą Twoja sprawa, moim zdaniem ograniczasz potencjał Hegla i tyle.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 20:24, AudioAnt napisał:

Wg nich, kabel zasilający raczej nie ma znaczenia.

To ma, czy nie ma.

Połowa artykułu mówi o tym, jak przewód może źle zadziałać w systemie.

Ale mu żadnej roli nie przypisują. To jest NIELOGICZNE.

Tłumaczy wszystko wpis na początku: nie mają w sprzedaży kabli zasilających.

Jak różnicy między kolumnami nie usłyszą - też nie będą sprzedawać. Komedianci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.