Jump to content
IGNORED

KEF Q55 - mała awaria

Tomek S
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim, mam mały problem. Mianowicie zakupiłem kolumny KEF Q55. Podłączyłem je i zauważyłem przy jednej piosence (rap) z bardzo mocnym i głębokim bassem, że równocześnie z bassem pojawia się pewnego rodzaju „cykanie” dochodzące z prawej kolumny. W lewej tego nie ma. Pojawia się ono tylko przy wyższych głośnościach, jak jest ciszej to cykania nie ma. Wiecie może co to może być i co powinienem zrobić?

24 minuty temu, Tomek S napisał:

co powinienem zrobić?

Zamień kanały i sprawdź ,czy efekt nie jest generowany przez nagranie .Nie zmieniaj kolumna lewa na prawą,a kabel cinch z cd do wzmacniacza ,tak,żeby sygnał np. z lewego szedł na prawy.

Jak efekt będzie nadal w prawej kolumnie,to winowajcą będzie kolumna.Jak efekt przejdzie do lewej kolumny,oznaczać to będzie,że cykanie jest w nagraniu 🙂

Kiedyś spotkałem się z podobnym "cykaniem" przy dużym wychyle głośnika. Winowajcą okazał się przewód doprowadzający sygnał z zacisków głośnika do membrany. Po przelutowaniu w konektorze przewód wychodził pod takim kątem, że już nie obijał się o spodnią stronę membrany.

1 godzinę temu, baltfan napisał:

Zamień kanały i sprawdź ,czy efekt nie jest generowany przez nagranie .Nie zmieniaj kolumna lewa na prawą,a kabel cinch z cd do wzmacniacza ,tak,żeby sygnał np. z lewego szedł na prawy.

Jak efekt będzie nadal w prawej kolumnie,to winowajcą będzie kolumna.Jak efekt przejdzie do lewej kolumny,oznaczać to będzie,że cykanie jest w nagraniu 🙂

Zrobiłem tak jak mi poradziłeś ale niestety efekt dalej jest w prawej😕

35 minut temu, porlick napisał:

Kiedyś spotkałem się z podobnym "cykaniem" przy dużym wychyle głośnika. Winowajcą okazał się przewód doprowadzający sygnał z zacisków głośnika do membrany. Po przelutowaniu w konektorze przewód wychodził pod takim kątem, że już nie obijał się o spodnią stronę membrany.

Szczerze mówiąc nie znam się na takich rzeczach. Jest sens oddawać je do naprawy?

36 minut temu, baltfan napisał:

Nie musi to być serwis,a ktoś kto się zajmuje naprawą głośników.

Jaka jest historia twoich kolumn ?

Kupiłeś nowe czy używane ?

Kupiłem je używane, osobiście, od Pana który posiadał je i użytkował dłuższy czas. Testowaliśmy je nawet przy bardzo głośnej, ciężkiej muzyce i nie było żadnych niepokojących dźwięków, więc dopiero po zakupie, po odtworzeniu tej konkretnej piosenki przy której wcześniej ich nie testowałem pojawiły się takie dźwięki.

Ja bym słuchał spokojnie i nie przejmował się tym zbytnio. Efekt cykania jest jednostkowy i jeżeli nie pojawi się przy słuchaniu innej muzyki nie powinien cię irytować.

Gorzej by było ,gdyby cykało na każdej muzyce z odrobinę większym basem.

Podejrzewam ,że naprawa takiej usterki o jakiej pisze forumowicz Porlick nie jest prosta .

3 godziny temu, baltfan napisał:

Ja bym słuchał spokojnie i nie przejmował się tym zbytnio. Efekt cykania jest jednostkowy i jeżeli nie pojawi się przy słuchaniu innej muzyki nie powinien cię irytować.

Gorzej by było ,gdyby cykało na każdej muzyce z odrobinę większym basem.

Podejrzewam ,że naprawa takiej usterki o jakiej pisze forumowicz Porlick nie jest prosta .

Właśnie też się zastanawiałem czy po prostu nie dać sobie na razie z tym spokoju, skoro pojawia się tylko przy jednej piosence. Chyba tak zrobię. Dziękuję za odpowiedzi.😁