Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-End Monachium 2022


.:Gerard:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pmcomp napisał:

Dobrej nocki na dziś 🙂 .

wzajemnie

z tych off topow to by ze dwa  wątki postały

ciekawe co na to Gerard.... ja tam już się boję 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

wzajemnie

z tych off topow to by ze dwa  wątki postały

ciekawe co na to Gerard.... ja tam już się boję 🙂

Ty jesteś moderator 🙂 , możesz wszystko.

Tylko może te offtopy komuś oczy otworzą, a branża wystawi na mnie zlecenie 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Ty jesteś moderator 🙂 , możesz wszystko.

skąd Ci to przyszlo do głowy?

to jest nieprawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

skąd Ci to przyszlo do głowy?

to jest nieprawda

A  nie byłeś czasem kiedyś?

Jeśli nie, to mea culpa i przepraszam.

 

Jeśli Gerard sobie zażyczy czyszczenie to prośba do modów o przerzucenie tej dyskusji do tego mojego wątku, tam będzie jak znalazł:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Tylko może te offtopy komuś oczy otworzą

niektórym oczy się już dawno otworzyły. Sęk w tym, że nie tak hop zrobić dobrego śpiewograja, tym bardziej tym, którzy tylko wąchali co siedzi wewnątrz. Ja się nie znam, a zlecenie osobie zewnętrznej nic nie gwarantuje, a nawet bywa, jak niżej;

parę lat temu, znajomy dostał namiar na speca. Szmat drogi, ale pojechał. Jak mu poprawił znaną firmową końcówkę mocy, to grała gorzej niż przed poprawką. 

I wtedy szybko przypomniał mu się znany tekst z Vabank;

 - .., i żadnych, własnych pomysłów

trochę, a może wiecej niż trochę, otarłem się o rynek hmm.., "domowych" speców, wytwórców. Nie wszyscy, ale większość, podobnie jak Ty, krzyczeli na wszystko i wszystkich.

Jednym zdaniem;

Teorie są piękne, gorzej, gdy dochodzi do sytuacji w których mówię;

 - sprawdzam

.., i tu już różnie bywa, a ofiarą jest zlecający, bo już nigdy nie zobaczy tych NBP, które wydał na poligon doświadczalny. Spec ma ubaw i NBP, a ty problem jak to sprzedać, bo grzebane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, piano said:

Jednym zdaniem;

Teorie są piękne, gorzej, gdy dochodzi do sytuacji w których mówię;

 - sprawdzam

Gorzej jest gdy nigdy nie mówi się sprawdzam a wszystko bierze się tylko na zaufanie. I dlatego są przypadki gdy np. niemieccy właściciele pewnego modelu niemieckich kolumn w których fabrycznie źle podłączono basowce (odwrócone bieguny) są zachwyceni użytkując je przez 15-20 lat i jest "prima". Nie mówię żeby użytkownik był lepszy od konstruktora ( szczęśliwy ten który jest), ale jakieś minimum wiedzy w temacie i ograniczone zaufanie do wytworu czyjejś myśli technicznej oraz odwaga żeby odkręcić cztery śrubki zawsze wychodzi użytkownikowi na dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, piano napisał:

parę lat temu, znajomy dostał namiar na speca. Szmat drogi, ale pojechał. Jak mu poprawił znaną firmową końcówkę mocy, to grała gorzej niż przed poprawką. 

Od wielu lat udzielam sie w wielu krajach na wielu forach audio, ale nigdzie nie spotkalem sie ani z taka popularnoscia takich samozwanczych "specow" szarlatanow, ani z takim pedem i podatnoscia forumowiczow na wprowadzania wszelkich poprawek fabrycznych produktow, jak na tutejszym AS.

I to wprowadzanie poprawek albo przy pomocy takich szarlatanow, albo wlasnym sumptem. Absurdalne w tym jest to, ze po czesci zabieraja sie za to osoby nie rozrozniajace kondensatora od cewki 😉

W pewnym stopniu jest to zrozumiale. Z oczywistych powodow (to nie jest krytyka)-> realia typowego Kowalskiego nie pozwalaja na poprawe psiadanego systemu poprzez zakup nowych, lepszych, ale kosztownych elementow, wiec pozostaje metoda malych, tanich kroczkow -> tuning.

Do tego dochodzi to bezkrytyczne rozpowszechnianie na forum "legend" o codotworczym dzialaniu coniektorych "tuningow", ktore na mniej doswiadczonych forumowiczow dzialaja jak lep na muchy.

No i oczywiscie "presja psychologiczna" -> kazdy szanujacy sie audiofan musi w wlasnych klockach cos poprawic, bo przeciez producenci/konstruktorzy nie wiedza co robia, a ksiegowa skreslila budzet ;-)  

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci i księgowi bardzo dobrze wiedzą co robią. Strategia "low costs" króluje. Jak najniższe koszty i jak najwyższa cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

niektórym oczy się już dawno otworzyły. Sęk w tym, że nie tak hop zrobić dobrego śpiewograja, tym bardziej tym, którzy tylko wąchali co siedzi wewnątrz. Ja się nie znam, a zlecenie osobie zewnętrznej nic nie gwarantuje, a nawet bywa, jak niżej;

parę lat temu, znajomy dostał namiar na speca. Szmat drogi, ale pojechał. Jak mu poprawił znaną firmową końcówkę mocy, to grała gorzej niż przed poprawką. 

I wtedy szybko przypomniał mu się znany tekst z Vabank;

 - .., i żadnych, własnych pomysłów

trochę, a może wiecej niż trochę, otarłem się o rynek hmm.., "domowych" speców, wytwórców. Nie wszyscy, ale większość, podobnie jak Ty, krzyczeli na wszystko i wszystkich.

Jednym zdaniem;

Teorie są piękne, gorzej, gdy dochodzi do sytuacji w których mówię;

 - sprawdzam

.., i tu już różnie bywa, a ofiarą jest zlecający, bo już nigdy nie zobaczy tych NBP, które wydał na poligon doświadczalny. Spec ma ubaw i NBP, a ty problem jak to sprzedać, bo grzebane. 

Bo to trzeba robić z miłości, a nie dla pieniędzy. I najlepiej dla siebie.

Nie wiem co on tam wymienial w tym wzmaku, zazwyczaj wystarczy dwa, cztery kondensatory. Wymieniać na rózne i sluchac zmian. Pamietajac ze ten sam kondensator w roznych miejscach i w roznych klockach zagra inaczej. Zakladam tez, ze do testow i podejmowania depcyzji uzywa sie wygrzanych kondow. Niektore potrzebuja na prawde bardzo duzo czasu. To jest zmudny proces.

I zawsze mozna wrocic do oryginalu.

W kolumnach proces jest trudniejszy bo na dzwiek wplywa kazdy element zwrotnicy.

 

Ja do takich zmian nikogo nie namawiam.

Pokazuje jedynie gdzie ksiegowi oszczedzaja i jak mozna to poprawic szczegolnie w aspekcie dostosowania brzmienia do naszego systemu i naszych upodoban.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w temacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Nie wiem co on tam wymienial w tym wzmaku, zazwyczaj wystarczy dwa, cztery kondensatory. Wymieniać na rózne i sluchac zmian. Pamietajac ze ten sam kondensator w roznych miejscach i w roznych klockach zagra inaczej. Zakladam tez, ze do testow i podejmowania depcyzji uzywa sie wygrzanych kondow. Niektore potrzebuja na prawde bardzo duzo czasu. To jest zmudny proces.

napisałem, ze się nie znam, a nie że się z choinki urwał 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie wiem co on tam wymienial w tym wzmaku, zazwyczaj wystarczy dwa, cztery kondensatory.

Kondensatory, czasem może i tak. Jednak pewniejszą metodą poprawy i sprawdzoną jest wymienić (jakiej by nie był firmy) obrotowy potencjometr na drabinkę rezystorową oraz ustawić na nowo, wedle schematu serwisowego prądy spoczynkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, #Szakovsky napisał:

gdzieś w wakacje będą do posłuchania moje kolumny.

I już wiadomo, dlaczego taka krytyczna ocena wszystkich wystawowych kolumn.

Schemat - objeżdżanie znanych producentów, żeby wypromować siebie.

Jeszcze firma nie powstała, a już się skończyła. Bo podzielisz los wielu (tutaj) przed tobą. Robili to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2022 o 07:21, slawek.xm napisał:

Troels zrobil te kolumny na zamowienie Scan Speaka , powinny grać na wystawie w pokoju Scan Speaka

jeśli dasz radę spróbuj posłuchać

Liczylem na to ale Scan nie mial nawet swojego pokoju tylko taka wystawke ze sprzetem za szybka. Nowego sredniaka moglem prawie dotknac...bo tez za szyba byl 🙂 Wielki skubaniec

W dniu 21.05.2022 o 21:22, .:Gerard:. napisał:

VERITY AUDIO znam z lepszej prezentacji, ale trzeba je wyróżnić, spokój, wtopienie, dobra prezentacja sceny

Zdecydowanie jedno z najlepszych brzmien wystawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

I już wiadomo, dlaczego taka krytyczna ocena wszystkich wystawowych kolumn.

Schemat - objeżdżanie znanych producentów, żeby wypromować siebie.

Jeszcze firma nie powstała, a już się skończyła. Bo podzielisz los wielu (tutaj) przed tobą. Robili to samo.

c o
Niektóre kolumny opisałem pozytywnie. ATC, Lyravox, Viva zaskoczyły pozytywnie i nie omieszkałem o tym napisać. . Więc to się wyklucza z twoją hipotezą. 
Zaproszenie na odsłuch dotyczył subwątku, który jakoś wynikną. I to w sumie nawet nie z mojej strony. 
To samego w sobie wątku Monachium nie dotyczy. 

Po prostu w tym roku targi były wyjątkowo ubogie w dobre granie. 
Były kolumny z pozytywnymi cechami, ale przeważnie ich wady przewyższały zalety. W 2019 było sporo lepiej. 
Jeżeli ktoś był na AVS to raczej wie jakiego brzmienia się spodziewać (czyli w sumie marnego), a nawet czasem gorszego (jeżeli nie będziemy liczyć zeta zero), tylko w większości pokoi, za znacznie większą kasę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Jeszcze firma nie powstała, a już się skończyła. Bo podzielisz los wielu (tutaj) przed tobą. Robili to samo.

żyj i daj żyć innym 🙂

na kilkadziesiąt firm zawsze jedna odnosi sukces , skąd wiesz , że nie będzie to jego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, #Szakovsky said:

No ale woofer się nie okazał. 
Woofer (WOM165) i średniak (WOm120) będą u mnie w kolumnie. LOM już dał radę lepiej niż dobrze

Słuchałem Gauderów w domowych warunkach, i to nie raz. A nawet i Isophonów robionych przez Dr.Gaudera. 
Na targach zawsze podchodzę blisko kolumn, niwelując sikwę z pokoju. Oczywiście nie da się, pełnomocnie ocenić kolumny, ale pewne wady będą istnieć w każdych warunkach. A myślę, że spora część forum ma gorszą akustykę, niż ta obecna na targach. 
Jest ciężko, bo każdy chwalący się 1 rzędem robił go raczej... nie najlepiej. Co z resztą widać po FR większości konstrukcji 1 rzędowych. 


I dlaczego miałoby się nie dać dobrego impulsu?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Tutaj trochę kijowy nie mój pomiar, bo TW był pod kątem. Realnie czubek jest trochę niżej i jest bardziej stromo. Do tego tutaj pomiar robiony kijowym mikrofonem. Jakby zrobić QTC50 do 40khz to byłoby jeszcze lepiej. Ale w sumie jest dość blisko idealnego. 
A no i ciężko mówić o niezgodności fazowej mając fazę +-10 stopni powyżej 800hz. Na kompie w pracy gdzieś powinienem mieć te 3 drożne SB wrzucone do Virtuixa. 
Także, nie wiem gdzie ma się nie dać. 

Do reszty się odniosę jutro, bo zmykam powoli spać. Jutro wcześniej do pracy. 

Nie okazal sie kiepski, czyli ze sa gdzies jakies wiarygodne pomiary? Czy poprostu dalej piszemy glupoty?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

na kilkadziesiąt firm zawsze jedna odnosi sukces

Fantazjujesz tak samo, jak o kolumnach.

Specjaliści od DIY omawiają najdroższe konstrukcje świata.

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

żyj i daj żyć innym

Mówcie dalej i dajcie się śmiać innym 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piter z napisał:

Nie okazal sie kiepski, czyli ze sa gdzies jakies wiarygodne pomiary? Czy poprostu dalej piszemy glupoty?.

Może nie mam pomiarów klippelem, ale mam pomiar qtc50. THD i wodospad wypadały bardzo dobrze. Jedynie do czego można było się przyczepić to dziura od zawieszenia w okolicy 1khz, ale to jest w dużej ilości głośników. I z tego co Francuz mówił, to zostawili ja bo jego naprawa by zauważalnie wpłynęła na koszt, a prawie nikogo w sumie ona nie obchodzi. FR mogę wrzucić, bo wodospadu nie zapisuje. Nawet w 2mln próbek.

Mówię tutaj o LOM165.
TW od początku było wiadomo, że będzie śmietnikiem. Nie wiem czy serio ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości.

Ale lepiej wydawać opinie o wooferach których nigdy się w ręku nie miało, bazując na pomiarach wysokotonowych 🥴
 

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Fantazjujesz tak samo, jak o kolumnach.

Specjaliści od DIY omawiają najdroższe konstrukcje świata.

Mówcie dalej i dajcie się śmiać innym 🙂

Czyli mówisz, że fakt bycia najdroższą konstrukcją świata sprawia, że kolumna gra dobrze. 
Można zrobić Altusy 300 na czterech tubkach, nazwać to Altus 6000 i wystawić za milion dolarów. 
To wtedy też będzie super granie? Bo akurat takie Voxativy mierzą się gorzej niż Altusy 300 🥴

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  kupie glosniki, ktos wytnie sklejke,trzeci zrobi probne zwrotnice i mamy te troelsy. Nic prostszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, #Szakovsky said:

Może nie mam pomiarów klippelem, ale mam pomiar qtc50. THD i wodospad wypadały bardzo dobrze. Jedynie do czego można było się przyczepić to dziura od zawieszenia w okolicy 1khz, ale to jest w dużej ilości głośników. I z tego co Francuz mówił, to zostawili ja bo jego naprawa by zauważalnie wpłynęła na koszt, a prawie nikogo w sumie ona nie obchodzi. FR mogę wrzucić, bo wodospadu nie zapisuje. Nawet w 2mln próbek.

Mówię tutaj o LOM165.
TW od początku było wiadomo, że będzie śmietnikiem. Nie wiem czy serio ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości.

Ale lepiej wydawać opinie o wooferach których nigdy się w ręku nie miało, bazując na pomiarach wysokotonowych 🥴
 

Czyli mówisz, że fakt bycia najdroższą konstrukcją świata sprawia, że kolumna gra dobrze. 
Można zrobić Altusy 300 na czterech tubkach, nazwać to Altus 6000 i wystawić za milion dolarów. 
To wtedy też będzie super granie? Bo akurat takie Voxativy mierzą się gorzej niż Altusy 300 🥴

Ty to nawet wyszukiwarki nie potrafisz uzywac. Nawet wedlug nich samych ten przetwornik nie ma nic wspolnego z liniowoscia, a co by jeszcze wyszlo na konkretnych pomiarach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piter z napisał:

Ty to nawet wyszukiwarki nie potrafisz uzywac. Nawet wedlug nich samych ten przetwornik nie ma nic wspolnego z liniowoscia, a co by jeszcze wyszlo na konkretnych pomiarach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest względnie liniowo, nieliniowe są SB. Np. MR13tx
image.thumb.png.965aa3f80864f6ee55a0f7cfa9481d4f.png
Myślę, że ślepy by zauważył tą różnicę. 
Albo morel scw-636:
image.thumb.png.fee1b35b3aae03eb3f87e0e16ef65203.png
Albo wspaniały i niesamowity Purifi (4 cale):

image.thumb.png.ee852e3b91751b793458d30057093865.png

To jest nieliniowość. 
To co pokazuje kartesian wynika z samej konstrukcji i przeznaczenia. I ogólnie BL jest stosunkowo liniowy (w znaczeniu, równomierny, a to jest najważniejsze). 
BL mógłby być stabilniejszy, ale to by się wiązało z zwiększeniem ilości drutu (lub zmniejszeniu Le przy użyciu takiej samej ilości, a przy tym, zmniejszeniu BL) i zwiększeniem wysokości voice coil formera (a to ze zwiększeniem mms'u). A to bezpośrednio by wpłynęło na efektywność kolumny i nie tylko. A to przy tak małym głośniku, jest raczej sporą stratą. 
A LOM165 to w głównej mierze średnica, jak ktoś chce bas to bierze Sub250_vHE, gdzie ten ma stały BL i sztywność zawieszenia. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez #Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, #Szakovsky said:

To jest względnie liniowo, nieliniowe są SB. Np. MR13tx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Myślę, że ślepy by zauważył tą różnicę. 
Albo morel scw-636:
image.thumb.png.fee1b35b3aae03eb3f87e0e16ef65203.png
Albo wspaniały i niesamowity Purifi (4 cale):

image.thumb.png.ee852e3b91751b793458d30057093865.png

To jest nieliniowość. 
To co pokazuje kartesian wynika z samej konstrukcji i przeznaczenia. I ogólnie BL jest stosunkowo liniowy (w znaczeniu, równomierny, a to jest najważniejsze). 
BL mógłby być stabilniejszy, ale to by się wiązało z zwiększeniem ilości drutu (lub zmniejszeniu Le przy użyciu takiej samej ilości, a przy tym, zmniejszeniu BL) i zwiększeniem wysokości voice coil formera (a to ze zwiększeniem mms'u). A to bezpośrednio by wpłynęło na efektywność kolumny i nie tylko. A to przy tak małym głośniku, jest raczej sporą stratą. 
A LOM165 to w głównej mierze średnica, jak ktoś chce bas to bierze Sub250_vHE, gdzie ten ma stały BL i sztywność zawieszenia. 

 

 

 

To jest w miare liniowo do 5mm - Purifi 6,5. A po tym co Kartesian wyprawia to sadze ze zaden z ich produktow nie jest nawet blisko tego co deklaruja, dlatego wklejajac tamto zdjecie napisalem ze to wersja bardzo optymistyczna z ich strony. Zreszta ogolnie widze ze dyskusja z toba nie ma sensu bo poprostu masz swoja wizje swiata i sobie w niej zyjesz - powodzenia xD.

purifi.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy interesujący watek o "Hi-End Monachium 2022" przerodził się w witrynę reklamową jakiegoś nachalnego rzeźbiarza? Czy Moderacja może posprzątać ten wątek, proszę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w tym wątku domorośli mistrzowie młotka, obcęgów i lutownicy udowadniają topowym hi-endowm firmom jak to się te firmy nie znają, oszukują i mają czelność niestosowania w swoich kolumnach rezystorów zrobionych z ołówków i kondensatorów wymaczanych w oleju z pierwszego tłoczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam ... te haj endowe firmy praktycznie się nie różnią niczym od domorosłych mistrzów młotka, obcęgów i lutownicy. No może poza ceną "produktów". Warunki produkcji praktycznie takie same 🤣😂 No w porywach jakaś linia produkcyjna w Chinach lub innym Bangladeszu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elbing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elbing napisał:

Ee tam ... te haj endowe firmy praktycznie się nie różnią niczym od domorosłych mistrzów młotka, obcęgów i lutownicy. 

Maja zdecydowanie ladniejsze "opakowania"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piter z napisał:

To jest w miare liniowo do 5mm - Purifi 6,5. A po tym co Kartesian wyprawia to sadze ze zaden z ich produktow nie jest nawet blisko tego co deklaruja, dlatego wklejajac tamto zdjecie napisalem ze to wersja bardzo optymistyczna z ich strony. Zreszta ogolnie widze ze dyskusja z toba nie ma sensu bo poprostu masz swoja wizje swiata i sobie w niej zyjesz - powodzenia xD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale ty chyba nie rozumiesz. 

Nie potrzebujesz liniowego BLu w momencie kiedy wychył membrany jest odpowiednio niski. 

To jest średniak który można ciąć 1 rzędem. Będzie schodzić nisko nie odwracając fazy z mikroskopijnym ruchem. 

Myślisz, że TW mają liniowy BL? No tak średnio. Bo są projektowane pod wysoki BL, a nie pod szeroki płaski jego zakres. 

2 godziny temu, babatular napisał:

Nawet w tym wątku domorośli mistrzowie młotka, obcęgów i lutownicy udowadniają topowym hi-endowm firmom jak to się te firmy nie znają, oszukują i mają czelność niestosowania w swoich kolumnach rezystorów zrobionych z ołówków i kondensatorów wymaczanych w oleju z pierwszego tłoczenia.

Hiendowa firma to jaka? Jest jakiś fizyczny wyznacznik poza ceną która definiuje firmę jako hiendowa? 

Bo z pomiarów takie rzeczy absolutnie nie wynikają. Ogromny procent kolumn "hiendowyvh" (w znaczeniu bardzo drogich) mierzy się gorzej niż jakieś polki l100 albo kefy ls50meta. 

Więc gdzie jest ten rzeczowy argument mówiący, że kolumna jest "hiendowa"? No chyba, że jednak to jest sama cena. Jak tak, to te złote kolumny za 16mln zł gdzie na górze była vifa za 150zl muszą być ultrahiendowe i wspaniałe.

2 godziny temu, Elbing napisał:

Ee tam ... te haj endowe firmy praktycznie się nie różnią niczym od domorosłych mistrzów młotka, obcęgów i lutownicy. No może poza ceną "produktów". Warunki produkcji praktycznie takie same 🤣😂 No w porywach jakaś linia produkcyjna w Chinach lub innym Bangladeszu...

Każdy ma dostęp do technologii wytworzenia jakichkolwiek kolumn. CNC, lakiernie, producenci głośników i komponentów.

Jedynym "ALE" mogą być OEMowe głośniki, ale ogromna ilość hiendu używa stockowych głośników, dostępnych dla każdego Kowalskiego. 

Jedyną realną różnica, nie do przeskoczenia w większości wypadków, jest możliwość wydania np. 200 tysięcy na np. diamentowe głośniki accutona etc. Normalnego Kowalskiego przeważnie nie stać na takie rzeczy. A jak stać, to robi inne rzeczy aby na taką kasę zarobić i nie ma czasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Elbing napisał:

Ee tam ... te haj endowe firmy praktycznie się nie różnią niczym od domorosłych mistrzów młotka, obcęgów i lutownicy. No może poza ceną "produktów". Warunki produkcji praktycznie takie same 🤣😂 No w porywach jakaś linia produkcyjna w Chinach lub innym Bangladeszu...

Tak jasne. To chyba nigdy nie widziałeś na oczy i nie słyszałeś na uszy tych topowych ( bo innych przecież nie ma ) konstrukcji DIYowych. Zacieki, niedoróbki, bylejakość, tragiczne brzmienie. Napchane scanów, mundorfów i duelundów - to DIYowcy potrafią. O "produkcji" przez DIYowców elektroniki to w ogóle żal pisać - bo tu już młotek i obcęgi nie wystarczą.

Najpierw ci DIYowcy niech idą na 5 lat na warsztaty zawodowe do Dynaudio, Audiovectora, DCSa, Soulution, Gryphona, Monitor Audio, Magico, Accuphase, itd. Posprzątają magazyny z  naklejką "uczę się", pooglądają kolumny, wzmacniacze, odtwarzacze to  może po 5 latach pozwolą im pakować te urządzenia do kartonów.   Niech od czegoś zaczną.

Te "haj endowe firmy" od domorosłych mistrzów obcęgów i młotka różnią się WSZYSTKIM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.