Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-End Monachium 2022


.:Gerard:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Chicago napisał:

Co słuchacz hi-endu musi wiedzieć i jakie musi mieć doświadczenie, żeby zdefiniować 'hi-end'?

 

gruby portfel wystarczy 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, babatular napisał:

Jak w ogóle w poście #310 mogłem w 1 % wątpić że to będzie pokraczny wynalazek.

Hahahahahahahahahah

Owszem, to te kolumny Pana Dyrzbańskiego. 

Dla mnie znakomite.

Oto moja fotka:

c2XJjp.jpg

 

Z tego co pamiętam, to pre i końcówka stojące po środku to też spod jego ręki.

 

Baba, w definicji hiendu powinieneś był napisać, że hiend ma jeszcze WYGLĄDAĆ ... i to tak żeby się tobie podobało. A wystarczyło kolumn tego Pana po prostu posłuchać.

 

Zobacz baba, ja znalazłem to i ty mogłeś:

 

Baba, ze specjalną dedykacją ode mnie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Chicago napisał:

Co słuchacz hi-endu musi wiedzieć i jakie musi mieć doświadczenie, żeby zdefiniować 'hi-end'?

 

Dla mnie wystarczy zeby ciarki przeszly po d...pie podczas sluchania muzyki i to jest dla mnie hi-end , lub inaczej , uczucie jakiego sie doznaje podczas prysznicu, gdzie oprocz lodowatej wody jest takze przebicie pradu, pamietam jak dzis , akademiki AR na ulicy Dozynkowej w Poznaniu , stan wojenny, grudniowe nocne imprezy , a rano zajecia na uczelni , i po takim prysznicu sluchanie muzyki na tonsilowskich Altusach ...to juz byla nirwana i hi-end

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, stanislas napisał:

Dla mnie wystarczy zeby ciarki przeszly po d...pie podczas sluchania muzyki i to jest dla mnie hi-end , lub inaczej , uczucie jakiego sie doznaje podczas prysznicu, gdzie oprocz lodowatej wody jest takze przebicie pradu, pamietam jak dzis , akademiki AR na ulicy Dozynkowej w Poznaniu , stan wojenny, grudniowe nocne imprezy , a rano zajecia na uczelni , i po takim prysznicu sluchanie muzyki na tonsilowskich Altusach ...to juz byla nirwana i hi-end

O hajendzie decyduje mechanika w postaci naszych uszu i procesor w postaci naszego mózgu. Oraz nasze zdolności poznawcze, które można nazwać oprogramowaniem.

A nie opinia baby czy kogokolwiek innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, babatular napisał:

HI-END - to najwyższa jakość dźwięku i wykonania, to rozpoznawalność marki na całym świecie, rozbudowana sieć dilerów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jej historia, zaplecze technologiczne, wieloletnie doświadczenie, know-how. profesjonalna strona internetowa 🙂 . Te wszystkie cechy musi mieć produkt Hi-End.

To jest definicja każdego produktu PREMIUM. Nie HI-ENDU. Takie firmy są po to, aby człowiek, którego stać zapłacić wysoką cenę (bo jest wysoka - taki to segment) w ten sposób dał sobie dowód, że w życiu mu się powiodło, z widoku tych rzeczy czerpie zadowolenie, że wiele osiągnął. Jest na szczycie hierarchii produktów, gdyż (w jakiejś branży lub ogólnie) jest w elicie społecznej. Finansowej - bo mówimy o kupowaniu ekskluzywnych przedmiotów.

HI-END audiofilski to wyłącznie jakość dźwięku. Zbliżona do live lub daleko wykraczająca poza średnią rynkową. Jeżeli ktoś w ramach DIY osiągnie takie brzmienie - ma HI-END!!!

Sprowadzasz swoją definicją HI-ENDU sprawę do pojmowania jej przez stowarzyszenie EISA. Oni nigdy nie przyznają nagrody dla producenta lokalnego, niszowego. Choćby miał najlepszy na świecie produkt: wzmacniacz, kolumny, itp. Bo to nagroda europejska (czy raczej już globalna), gdzie musi być międzynarodowa dostępność (więc rozbudowana sieć sprzedaży), zapewniony serwis i inne. Tak może działać tylko duży producent.

Mały może zrobić 3 pary kolumn w roku i one - JAK NAJBARDZIEJ - mogą być na hi-endowym poziomie grania.

Zweryfikuj swoją definicję, bo produkt PREMIUM (wg Ciebie hi-end) może sobie kupić każdy, ale hobby audio raczej polega na tym, że dąży się do hi-endu nie będąc najczęściej finansowym wybrankiem losu. I na tym polega fajność audiofilizmu: hi-end jest dostępny DLA KAŻDEGO. Jeśli mądrze postępuje, trafnie wybiera. Ma świadomość, że chodzi TYLKO o brzmienie systemu, a nie o jakieś metki czy historię firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

O hajendzie decyduje mechanika w postaci naszych uszu i procesor w postaci naszego mózgu. Oraz nasze zdolności poznawcze, które można nazwać oprogramowaniem.

A nie opinia baby czy kogokolwiek innego.

Dokladnie , ale jesli juz sie nie jest kawalerem to takze opinia zony lub kochanki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wuelem napisał:

Do jest definicja każdego produktu PREMIUM.

I to jest w punkt.

2 minuty temu, Wuelem napisał:

 

Sprowadzasz swoją definicją HI-ENDU sprawę do pojmowania jej przez stowarzyszenie EISA. Oni nigdy nie przyznają nagrody dla producenta lokalnego, niszowego.

Nie, oni ... uwaga ... NIGDY NIE PRZYZNAJĄ NAGRODY. ten proces wygląda zupełnie inaczej. Więcej nie napiszę.

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np Kisiel nie chce brać do recenzji żadnych kolumn , które nie pojawią się na rynku

Pacuła raz w roku we wrześniu robi taki uklon w stronę "amatorów"

i dotyczy to każdego elementu systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, slawek.xm napisał:

np Kisiel nie chce brać do recenzji żadnych kolumn, które nie pojawią się na rynku

Bo recenzja nie jest doradztwem, jak je zrobić / poprawić. Za taką usługę płaci się osobno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

Twoja definicja hi-endu nie jest moją

to po pierwsze

a podany przez Ciebie przykład Dynaudio nawet przy hi-endzie nie stały jak dotąd żadne

Oczywiści że nie. Przy Hi-Endzie to co najwyżej mogą stać te pokazane przez Ciebie cudowności Pana Romana.

Godzinę temu, Elbing napisał:

gruby portfel wystarczy 😀

no właśnie - NIE wystarczy. Przeczytaj ze zrozumieniem definicję Hi-Endu. Tak moją,. Nikt innej na razie nie podał.

57 minut temu, pmcomp napisał:

Owszem, to te kolumny Pana Dyrzbańskiego. 

Dla mnie znakomite.

Oto moja fotka:

56 minut temu, pmcomp napisał:

Owszem, to te kolumny Pana Dyrzbańskiego. 

Dla mnie znakomite.

Oto moja fotka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co pamiętam, to pre i końcówka stojące po środku to też spod jego ręki.

 

Baba, w definicji hiendu powinieneś był napisać, że hiend ma jeszcze WYGLĄDAĆ ... i to tak żeby się tobie podobało. A wystarczyło kolumn tego Pana po prostu posłuchać.

 

Zobacz baba, ja znalazłem to i ty mogłeś:

 

Baba, ze specjalną dedykacją ode mnie:

 

Hahahahahaha

Naprawdę - CUDOWNOŚCI. Co za hi-endowy set.  Szacunek dla Pana Dyrzbańskiego i dla Was - popłakałem się ze śmiechu. REWELACJA.

Dzięki :):):)

38 minut temu, Wuelem napisał:

To jest definicja każdego produktu PREMIUM. Nie HI-ENDU

Tak ?

  Jak brzmi zegarek PATEK  ?  Zapewne ma najwyższą jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, babatular napisał:

Jak brzmi zegarek PATEK ?

Tak odmierza czas, jak gra sprzęt audio PREMIUM.

Niekoniecznie najlepiej na świecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

a podany przez Ciebie przykład Dynaudio nawet przy hi-endzie nie stały jak dotąd żadne

ten model do góry kołami, Consequence, jeśli nie dwoma, to jedną nogą stoją, jak mi się zdaje

To w ujęciu obiektywnym, bo subiektywnie, tak między nami, to kiepsko się słucha do góry nogami. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, babatular napisał:

no właśnie - NIE wystarczy. Przeczytaj ze zrozumieniem definicję Hi-Endu. Tak moją,. Nikt innej na razie nie podał.

przeczytałem ... to był żart z mojej strony choć niektórzy rzeczywiście tak rozumują...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Wuelem napisał:

Bo recenzja nie jest doradztwem, jak je zrobić / poprawić. Za taką usługę płaci się osobno. 

ja osobiscie, jesli potrzebuję,  mam konsultacje na telefon 🙂

a Kisiel sam pisal jakie ma kryteria przyjmowania kolumn przy okazji recenzji kolumn jednej z polskich marek....wg mnie to byl delikatny afront dla tej marki... zawsze możesz znaleźć w "Audio":)

36 minut temu, babatular napisał:

Oczywiści że nie. Przy Hi-Endzie to co najwyżej mogą stać te pokazane przez Ciebie cudowności Pana Romana.

może byłbys tak uprzejmy i nie łgał?!

zobacz najpierw co kto wkleja

a potem przeproś

24 minuty temu, piano napisał:

ten model do góry kołami, Consequence, jeśli nie dwoma, to jedną nogą stoją, jak mi się zdaje

To w ujęciu obiektywnym, bo subiektywnie, tak między nami, to kiepsko się słucha do góry nogami. 😉

odwrócona konstrukcję przyjmuje jako dobry wynik ciekawej koncepcji

ale bas niestety mozna byłoby poprawić

w Cosequence bas jest kompromisowy np z braku odpowiedniej pojemności

a wynik zastosowanej konstrukcji podporządkowano estetyce

ale oczywiscie to jest moja opinia i nikt nie musi się z nia zgadzać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, slawek.xm napisał:

w Cosequence bas jest kompromisowy np z braku odpowiedniej pojemności

 👍

mam z nimi styczność, ze tak powiem, po sąsiedzku. Właściciel jest zadowolony i w sumie, to najważniejsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, babatular napisał:

Oczywiści że nie. Przy Hi-Endzie to co najwyżej mogą stać te pokazane przez Ciebie cudowności Pana Romana.

no właśnie - NIE wystarczy. Przeczytaj ze zrozumieniem definicję Hi-Endu. Tak moją,. Nikt innej na razie nie podał.

 

Nie schlebiaj sobie, to nieelegancko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W angielskiej tez jest.

Ciekawe kto od kogo rżnął?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka PREMIUM ma większą szansę stworzyć coś w klasie HI-END.

Z tego prostego powodu, bo zwykle zatrudnia najlepszych, najbardziej uzdolnionych ludzi.

Dla nich praca w takiej firmie też jest nobilitacją.

Już widzę, jak nasi DIY dłubacze wysyłają CV i takie Dynaudio lub Sonus Faber składa im propozycję pracy. Bez urazy dla nich akurat - to dotyczy 99,99% osób, które by zamierzały się zatrudnić w takich miejscach.

A w Monachium można zapłacić za wynajęcie sali i pokazać, co się chce. To znakomita okazja, aby porównać uznanych z aspirującymi. Jak wynika z relacji, ci i ci są na tym samym poziomie dźwiękowym. Czyli w sumie pada też definicja hi-endu kolegi, który w zastawie pewnych cech dostrzega pewność osiągnięcia hi-endowego pułapu.

Pierwszym ogniwem hi-endu jest słuchacz, który rzadko jest na takim poziomie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Wuelem napisał:

...Pierwszym ogniwem hi-endu jest słuchacz, który rzadko jest na takim poziomie...

to co pomaga choć trochę zbliżyć się słuchaczowi do tego poziomu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Elbing napisał:

to co pomaga choć trochę zbliżyć się słuchaczowi do tego poziomu ?

Na pewno nie słuchanie wystawianych systemów (wyłącznie) stojąc w drzwiach do pomieszczenia...

Znasz taki obrazek z obserwacji, czy sobie wymyślam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Elbing napisał:

Teraz to żartujesz sobie @Wuelem ?

Większość tak robi.

A potem emocjonalnie "JADĄ" po zestawieniu (w korytarzu / holu) opisując dokładnie co i jak ŹLE słyszeli.

Norma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee... tam... ocenę jakości grania po takim odsłuchu to o kant d... potłuc 🤣Mnie interesuje jak sprzęt gra finalnie w miejscu docelowym czyli u mnie w domu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Elbing napisał:

Mnie interesuje jak sprzęt gra finalnie w miejscu docelowym czyli u mnie w domu ...

Dystrybutor ma zwykle - u siebie - lepsze warunki do odsłuchu, niż są w domu.

Czyli by poznać wartość dźwiękową sprzętu - należy posłuchać w jego warunkach.

W domu to można słuchać stojąc w drzwiach lub leżąc na kanapie - w salonie do tego nie dopuszczą. Nie wiemy, czy osoby "latające" z aparatem foto po wystawie, choć raz zajęły prawidłowo miejsce podczas odsłuchu. Nie przesądzam, po prostu wszystko jest możliwe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, tomek4 napisał:


 

 


Jest moc 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dobre.

Nawet nie zwróciłem uwagi na zasilanie. Te genialne kolumny odwróciły moją uwagę. Ale muszę przyznać, że zasilanie zostało z zamysłem i zgodnie ze sztuką dobrane do klasy kolumn i elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, babatular napisał:

zasilanie zostało z zamysłem i zgodnie ze sztuką dobrane do klasy kolumn i elektroniki.

Czyli kupujemy HI-END oczami...

Przypomnę, że jest jedna firma - bezdyskusyjnie zaliczająca siebie do hi-endu - której podobny wygląd nie przeszkadza.

Na razie podbiła Warszawę, przyjdzie też pora na Monachium...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wuelem napisał:

Czyli kupujemy HI-END oczami...

Przypomnę, że jest jedna firma - bezdyskusyjnie zaliczająca siebie do hi-endu - której podobny wygląd nie przeszkadza.

Na razie podbiła Warszawę, przyjdzie też pora na Monachium...

Tak. Na tym zdjęciu widać przecież że to TOP Hi-End. 

Daj zdjęcie tej zdobywczyni Wawy.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek4 napisał:


 

 


Jest moc 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Szkoda z tobą gadać. Gorzej niz z babą.

We wszystkich pomieszczeniach w Sobieskim problemem nie jest prad tylko akustyka pomieszczeń. A jak widac po zdjeciach w tamtym pomieszczeniu nie bylo zadnej adaptacji a grało.

Dla ciebie nie moglo zagrać, oczami, bo byly przedluzacze z Castoramy.

😞 .

Ja pier…. dokad ten audiofilizm zmierza. A branza zaciera rączki bo im glupszy narod tym nim latwiej sterować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.