Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, 747 napisał:
22 godziny temu, Sovereign napisał:

Podpowiedzieć, czy domyślisz się jakie lepsze Yamahy, od tych które polecasz i polecałeś.

Podpowiedz.

Podpowiedziałem w ''Klubie miłośników Yamahy'' :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, iro III napisał:

mamy rozrywkę

Włókno w płytkach o potrzebnych rozmiarach jest czy było do kupienia na portalu, miałbyś ubaw przy regulowaniu należności za potrzebną ilość by skonstruować, - "pudełko" do zwrotnicy..

Teflon też nie jest tani.

4 minuty temu, Sovereign napisał:

Podpowiedziałem

Bardzo ładna.

Nie może grać inaczej niż fantastycznie.

 

Osobiście "podobne" konstrukcyjnie posiadam tylko Onkyo Scepter 2000.

 

Dzięki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafa napisał:

Neutralnosc czyli monitorowa liniowosc przebiegu charakterystyki bedzie zalezec od doboru driverow ich strojenia zwrotnica i obudowy. Czyli od wszystkiego 🙂 

Neutralnosc barwowa raczej nie istnieje bo kazdy material z ktorego sa wykonane drivery ma swoj charakter reprodukcji. Dla wielu papierowe sa najbardziej naturalne ale sa tacy co wola polipropylen a inni np aluminium. Takze w tej kwesti bardziej kwestia gustu.

Okej, a da się sprawdzić, które koloryzują najmniej? Jakiś parametr za to odpowiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Idealny model dla membrany to "sztywny tłok". "Papier" jest kiepskim materiałem do przybliżania praktycznego wyrobu do takiego modelu idealnego.

Lechu, ale ja nie pytałem o to 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafa napisał:

Lechu, ale ja nie pytałem o to 😜

To był komentarz do tekstu o osobach preferujących membrany z "papieru".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

To był komentarz do tekstu o osobach preferujących membrany z "papieru".

Ich techniczna niedoskonałość nie zmienia mojego do nich stosunku. Pięknie grają i żaden miernik nic na to nie poradzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafa napisał:

Ich techniczna niedoskonałość nie zmienia mojego do nich stosunku. Pięknie grają i żaden miernik nic na to nie poradzi

Jak pięknie grają to używać i nie przejmować się że są lepsze materiały bardziej przybliżające strukturę do struktury sztywnego tłoka, nic poza tym. Wskazałem tylko że droga do technicznej doskonałości niekoniecznie musi być związana z membraną "papierową".  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lech36 napisał:

Jak pięknie grają to używać i nie przejmować się że są lepsze materiały bardziej przybliżające strukturę do struktury sztywnego tłoka, nic poza tym. Wskazałem tylko że droga do technicznej doskonałości niekoniecznie musi być związana z membraną "papierową".  

A które ty lubisz najbardziej? Masz jakichś swoich faworytów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rafa napisał:

A które ty lubisz najbardziej? Masz jakichś swoich faworytów?

W przeszłości miałem "papier" 12 calowy w ZG Yamahy, nie mam jakichś wybitnych wspomnień, choć oczywiście źle nie było. Teraz mam w jednym zestawie "papier" pokryty jakimś czarnym tworzywem sztucznym (Isophony) w drugim Polykevlar (Focal) a w trzecim Polipropylen (Behringer). Najwyżej oceniam te Focale, zwłaszcza że jeden z moich znajomych też ma tego typu membrany w fabrycznych GM Labach Utopia (te pierwsze, nie mylić z Grande Utopiami) i te Polykevlary naprawdę się świetnie sprawdzają. Chyba najdalej idąca membrana kompozytowa w kierunku sztywnego tłoka przy jednoczesnym zachowaniu możliwie małej masy ruchomej.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Lech36 napisał:

W przeszłości miałem "papier" 12 calowy w ZG Yamahy, nie mam jakichś wybitnych wspomnień, choć oczywiście źle nie było. Teraz mam w jednym zestawie "papier" pokryty jakimś czarnym tworzywem sztucznym (Isophony) w drugim Polykevlar (Focal) a w trzecim Polipropylen (Behringer). Najwyżej oceniam te Focale, zwłaszcza że jeden z moich znajomych też ma tego typu membrany w fabrycznych GM Labach Utopia (te pierwsze, nie mylić z Grande Utopiami) i te Polykevlary naprawdę się świetnie sprawdzają. Chyba najdalej idąca membrana kompozytowa w kierunku sztywnego tłoka przy jednoczesnym zachowaniu możliwie małej masy ruchomej.    

Sam przez lata byłem przeciwnikiem papieru i zwolennikiem nowoczesnych materiałów. Kilkanaście lat intensywnej przygody z audio, setki wysłuchanych systemów i dziesiątki posiadanych sprzętów we własnym systemie…zmieniło niego moje poglądy. Masz racje, że nowoczesne materiały przybliżają sposób pracy drivera do idei tłokowej, ale niekoniecznie przybliżają do istoty muzyki. Papier papierowi nierówny. Ten w kolumnach z lat 60-90, to nie moja bajka. Nadal go nie lubię. Ale np Scan Speak Ellipticor na średnicy, dla mnie jest nr 1 i żadne nowoczesne materiały nie mają do niego startu. Sam też jest driverem nowoczesnym, z zupełnie nowym podejściem do papieru, ale mimo wszystko to nadal jest papier. 

Na basie jest tak samo. Można mieć dobry bas z różnych membran ale dobry papier, ten z nowoczesnym podejściem, nadal się broni, a dla mnie jest nawet lepszy. Dobry polipropylen też jest fajny, szczególnie na średnicy. Materiały Focala trochę znam. Nawet miałem Grande Utopie EM. Dobre kolumny ale dobry, lekki i szybki papier na basie jest po prostu wyraźnie lepszy niż ten focalowski sandwich. A papierowy Ellipticor na średnicy, to magia i feeria barw, które dla Focala są nieosiągalne. Słuchając samego Focala, szczególnie jeśli ma dobrze dobraną, gęsto grającą resztę toru, człowiek pewnych rzeczy nie wie, bo nie ma bezpośredniego układu odniesienia. Gra fajnie i wszystko jest ok. Dopiero gdy w ten sam system wstawi się kolumny na dobrym papierze, słuchać że Focal jest jednak trochę szary, że brakuje mu finezji i tej fajnej magii.

Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków, że każdy papier jest super i gwarantuje dobre granie. Myślę, że tak nie jest. To chyba duża sztuka, by dobrze obłaskawić papier i zrobić z niego dobre granie. Ale jednak można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sly30 napisał:

Sam przez lata byłem przeciwnikiem papieru i zwolennikiem nowoczesnych materiałów. Kilkanaście lat intensywnej przygody z audio, setki wysłuchanych systemów i dziesiątki posiadanych sprzętów we własnym systemie…zmieniło niego moje poglądy. Masz racje, że nowoczesne materiały przybliżają sposób pracy drivera do idei tłokowej, ale niekoniecznie przybliżają do istoty muzyki. Papier papierowi nierówny. Ten w kolumnach z lat 60-90, to nie moja bajka. Nadal go nie lubię. Ale np Scan Speak Ellipticor na średnicy, dla mnie jest nr 1 i żadne nowoczesne materiały nie mają do niego startu. Sam też jest driverem nowoczesnym, z zupełnie nowym podejściem do papieru, ale mimo wszystko to nadal jest papier. 

Na basie jest tak samo. Można mieć dobry bas z różnych membran ale dobry papier, ten z nowoczesnym podejściem, nadal się broni, a dla mnie jest nawet lepszy. Dobry polipropylen też jest fajny, szczególnie na średnicy. Materiały Focala trochę znam. Nawet miałem Grande Utopie EM. Dobre kolumny ale dobry, lekki i szybki papier na basie jest po prostu wyraźnie lepszy niż ten focalowski sandwich. A papierowy Ellipticor na średnicy, to magia i feeria barw, które dla Focala są nieosiągalne. Słuchając samego Focala, szczególnie jeśli ma dobrze dobraną, gęsto grającą resztę toru, człowiek pewnych rzeczy nie wie, bo nie ma bezpośredniego układu odniesienia. Gra fajnie i wszystko jest ok. Dopiero gdy w ten sam system wstawi się kolumny na dobrym papierze, słuchać że Focal jest jednak trochę szary, że brakuje mu finezji i tej fajnej magii.

Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków, że każdy papier jest super i gwarantuje dobre granie. Myślę, że tak nie jest. To chyba duża sztuka, by dobrze obłaskawić papier i zrobić z niego dobre granie. Ale jednak można.

Diagram W to niestety nie to samo co polikevlar ,ten ostatni dobrze dobraną zwrotnicą gra wyśmienicie .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

A papierowy Ellipticor na średnicy to magia i feria barw, które dla Focala są nieosiągalne.

Niepokoi trochę Twoje stwierdzenie "feria barw". Nie sądzę żeby Focal konstruował głośniki żeby emitowały "ferię barw", mają za zadanie odtworzyć z możliwie małymi zniekształceniami to co dostarczy im wzmacniacz i tak to robią. Tworzenie "ferii barw" to nie jest zadanie żadnego głośnika. "Ferię barw" i magię w muzyce tworzą muzycy a nie głośniki. To oczywiście tylko moje zdanie bo wiem że są na forum osoby korzystające ze sprzętu który dostarcza dodatkowych elementów tworzących tą "ferię barw" i są tym zachwyceni. U mnie ma być możliwie wiernie bez dodatkowych dodanych przez tor artefaktów, oczywiście w ramach możliwości moich systemów, które są dostosowane do warunków w których są używane. Ellipticorów nie znam, ale pomiary kopułki wysokich tonów z tej serii mierzone przez portal rosyjski HiFiCompass nie wypadają rewelacyjnie na tle podobnych konstrukcji z kopułkami opartymi na podstawie kołowej. Porównałem Ellipticora z Audaxem TW034, który ma zbliżoną powierzchnię membrany i był mierzony przez w/w portal do takiego samego, wysokiego poziomu sygnału. Ellipticor miał gorszą liniowość charakterystyki i wyraźnie większe zniekształcenia. Jak się zastanowić to te większe zniekształcenia najprawdopodobniej są efektem eliptycznej podstawy kopułki Ellipticora. Konstruktorzy od struktur przestrzennych mechanicznych i budowlanych wiedzą że najkorzystniejszy rozkład sił w podstawie jest dla ustrojów opartych na podstawie kołowej, elipsa jest następna. Możliwe że pomiary w/w potwierdziły tę zasadę znaną z innych dziedzin techniki. Oczywiście różnice nie są duże i pewnie nie ma się co nimi przejmować, ale trochę to dziwi wobec wysokiej ceny tych komponentów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szwejo napisał:

Diagram W to niestety nie to samo co polikevlar ,ten ostatni dobrze dobraną zwrotnicą gra wyśmienicie .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po czym to poznać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lech36 napisał:

Niepokoi trochę Twoje stwierdzenie "feria barw". Nie sądzę żeby Focal konstruował głośniki żeby emitowały "ferię barw", mają za zadanie odtworzyć z możliwie małymi zniekształceniami to co dostarczy im wzmacniacz i tak to robią. Tworzenie "ferii barw" to nie jest zadanie żadnego głośnika. "Ferię barw" i magię w muzyce tworzą muzycy a nie głośniki. To oczywiście tylko moje zdanie bo wiem że są na forum osoby korzystające ze sprzętu który dostarcza dodatkowych elementów tworzących tą "ferię barw" i są tym zachwyceni. U mnie ma być możliwie wiernie bez dodatkowych dodanych przez tor artefaktów, oczywiście w ramach możliwości moich systemów, które są dostosowane do warunków w których są używane. Ellipticorów nie znam, ale pomiary kopułki wysokich tonów z tej serii mierzone przez portal rosyjski HiFiCompass nie wypadają rewelacyjnie na tle podobnych konstrukcji z kopułkami opartymi na podstawie kołowej. Porównałem Ellipticora z Audaxem TW034, który ma zbliżoną powierzchnię membrany i był mierzony przez w/w portal do takiego samego, wysokiego poziomu sygnału. Ellipticor miał gorszą liniowość charakterystyki i wyraźnie większe zniekształcenia. Jak się zastanowić to te większe zniekształcenia najprawdopodobniej są efektem eliptycznej podstawy kopułki Ellipticora. Konstruktorzy od struktur przestrzennych mechanicznych i budowlanych wiedzą że najkorzystniejszy rozkład sił w podstawie jest dla ustrojów opartych na podstawie kołowej, elipsa jest następna. Możliwe że pomiary w/w potwierdziły tę zasadę znaną z innych dziedzin techniki. Oczywiście różnice nie są duże i pewnie nie ma się co nimi przejmować, ale trochę to dziwi wobec wysokiej ceny tych komponentów. 

To tylko taka trochę demagogia. Driver nic od siebie nie dodaje. Teoria którą tu przemycasz, że niby driver sam poza kontrolą dodaje cuda, jest nieuprawniona. Feerię barw tworzy muzyka i instrumenty, a drivery potrafią to przekazać lepiej lub gorzej. Nie ma żadnych dodatkowych elementów.

Znam też starsze kolumny Focala. Były ok, ale nadal dobry papier uważam za lepszy. Natomiast co do Ellipticorów, to pisałem tylko o średniotonowym. Nie używam ich tweeterów. Poza tym pomiary są ważne ale nie są jednym wyznacznikiem klasy drivera, tym bardziej w zakresie przyjemności słuchania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sly30 napisał:

To tylko taka trochę demagogia. Driver nic od siebie nie dodaje. Teoria którą tu przemycasz, że niby driver sam poza kontrolą dodaje cuda, jest nieuprawniona. Feerię barw tworzy muzyka i instrumenty, a drivery potrafią to przekazać lepiej lub gorzej. Nie ma żadnych dodatkowych elementów.

Znam też starsze kolumny Focala. Były ok, ale nadal dobry papier uważam za lepszy. Natomiast co do Ellipticorów, to pisałem tylko o średniotonowym. Nie używam ich tweeterów. Poza tym pomiary są ważne ale nie są jednym wyznacznikiem klasy drivera, tym bardziej w zakresie przyjemności słuchania. 

Nie znam Ellipticorów ale jestem ciekaw jakby wypadły u Ciebie w porównaniu do Focal 7k Audiom albo Focal 5k 413S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szwejo napisał:

Diagram W to niestety nie to samo co polikevlar ,ten ostatni dobrze dobraną zwrotnicą gra wyśmienicie .

Kolega ma kolumny aktywne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adi777 napisał:

Kolega ma kolumny aktywne?

Nie, mam CVC  oddzielnie na każdy głośnik ale myślę o aktywnej zwrotnicy na bas .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

U mnie ma być możliwie wiernie bez dodatkowych dodanych przez tor artefaktów,

Też bym tak chciał...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szwejo napisał:

Nie znam Ellipticorów ale jestem ciekaw jakby wypadły u Ciebie w porównaniu do Focal 7k Audiom albo Focal 5k 413S.

Trudno mi to teraz ocenić. Nie mam pewności jakby wypadło takie porównanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi niepotrzebnie upierasz sie na system aktywny i przezroczyste granie majac bardzo male doswiadczenie. Kii3 i dutch to inne granie a dla Ciebie brzmialy tak samo. Musisz sporo posluchsc zeby zaczac zwracac uwage na szczegoly rozniace rozne konstrukcje

To nie takie proste

Zanim wydasz gruby hajs kup pare tanszych zestawow i wyrob sobie gust zeby wiedziec czego chcesz bo zaczniesz zabawe od grubych kwot i duzych strat w poszukiwaniu swojego brzmienia

Drog na skroty nie ma 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, biniek napisał:

Kii3 i dutch to inne granie a dla Ciebie brzmialy tak samo.

Nie tak samo. Podobnie, aczkolwiek różnice były niewielkie.

Zresztą, sam gospodarz stwierdził, że oba zestawy grają podobnie.

Nie upieram się koniecznie na aktywne kolumny, ale z jakiegoś powodu takie bardziej mi się podobają.

Pewnie dlatego, że łatwiej jest skompletować system, a może nie tyle łatwiej, co szybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

To tylko taka trochę demagogia. Driver nic od siebie nie dodaje. Teoria którą tu przemycasz, że niby driver sam poza kontrolą dodaje cuda, jest nieuprawniona. Feerię barw tworzy muzyka i instrumenty, a drivery potrafią to przekazać lepiej lub gorzej. Nie ma żadnych dodatkowych elementów.

O tym jak przekazują tą "feerię barw" mówią pomiary głośników. Te pomiary są na tym w/w portalu robione dosyć dokładnie i wiele z nich można wywnioskować analizując je. Nie bardzo wiem co więcej mógłby przekazać więcej jeden z dwóch głośników o podobny pomiarach, chyba że pójdziemy w tłumaczenia w stylu że "nauka jeszcze nie odkryła wszystkiego". Drajwer zawsze od siebie coś dodaje bo to najsłabsze elementy toru audio i to dodawanie zależne jest od poziomu sygnału pojawiającego się na zaciskach głośnika. Na HiFiCompass mierzą głośniki przy różnych poziomach sygnału na zaciskach. Daje to zdecydowanie lepszy obraz możliwości danego głośnika i pokazuje co głośnik od siebie dodaje. Zajrzyj tam, moim zdaniem warto choć to portal rosyjski a te jak wiadomo teraz nie są tolerowane. Na razie chyba działa choć ostatnio tam nie zaglądałem. Możesz porównać sobie technikę różnych głośników znanych producentów, będziesz wiedział co mogą od siebie dołożyć poszczególne konstrukcje.

1 godzinę temu, sly30 napisał:

Natomiast co do Ellipticorów, to pisałem tylko o średniotonowym.

W mojej opinii eliptyczna cewka to bardziej w celach marketingowych została w nich zastosowana. Niepotrzebna komplikacja konstrukcji i narażanie się na takie jak pisałem wyżej kłopoty związane z kształtem. Pamiętaj że cewka napędowa podlega zmianom geometrycznym związanym z temperaturą która wzrasta w trakcie jej pracy powodując odkształcenia. W karkasach aluminiowych takich napędów jest zrobiona nawet z tego powodu dylatacja temperaturowa ponieważ rozszerzalność drutu i karkasu mogą być różne. Zdecydowanie lepiej w takich warunkach zachowa się cewka nawinięta na przekroju kołowym karkasu. Eliptyczny kształt nie jest korzystny, choć oczywiście różnice między tymi dwoma kształtami nie będą duże więc można tego nie uwzględniać. Najważniejsza jest komplikacja układu która nie wnosi nic dobrego a wręcz szkodzi (minimalnie), ale za to ze względu na tą komplikację rośnie cena i poprawiają się właściwości marketingowe produktu, jest inny od standardu. Oczywiście to tylko moja opinia, nie trzeba się nią przejmować 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że kształt eliptyczny daje pewne korzyści których nie mają drivery okrągłe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szwejo napisał:

Nie znam Ellipticorów ale jestem ciekaw jakby wypadły u Ciebie w porównaniu do Focal 7k Audiom albo Focal 5k 413S.

Głośniki już nie produkowane, świetne, niestety to już historia. Porównanie będzie chyba niemożliwe i raczej niecelowe.

2 minuty temu, sly30 napisał:

Kiedyś czytałem, że kształt eliptyczny daje pewne korzyści których nie mają drivery okrągłe. 

To wszystko da się ustalić, ale to wynika z mechaniki ustrojów. Rozkład sił najkorzystniejszy jest w kopułach opartych na kole a ten rozkład decyduje o np. zniekształceniach. Elipsa to w moim odczuciu tylko chwyt marketingowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Głośniki już nie produkowane, świetne, niestety to już historia. Porównanie będzie chyba niemożliwe i raczej niecelowe.

Tak zgadza się ,wielka szkoda , na rynku wtórnym jeszcze można czasami dostać i w razie jak by się nie spodobały to nie będzie problemu z odsprzedażą ale wiadomo wiąże się ze zmianą zwrotnicy itd, tylko tak myślę ,że ten 7k Audiom mógłby mocno namieszać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, meloV8 napisał:

Ukrainski! 

No to element wrogości znika, można korzystać bez obrzydzenia 😉.

14 minut temu, szwejo napisał:

Tak zgadza się ,wielka szkoda , na rynku wtórnym jeszcze można czasami dostać i w razie jak by się nie spodobały to nie będzie problemu z odsprzedażą ale wiadomo wiąże się ze zmianą zwrotnicy itd, tylko tak myślę ,że ten 7k Audiom mógłby mocno namieszać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak był w sprzedaży dla DIY był bardzo drogi, ale na pewno wart uwagi, zwłaszcza ze względu na dużą skuteczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

To wszystko da się ustalić, ale to wynika z mechaniki ustrojów. Rozkład sił najkorzystniejszy jest w kopułach opartych na kole a ten rozkład decyduje o np. zniekształceniach. Elipsa to w moim odczuciu tylko chwyt marketingowy.

cytat z Kisiela

"Walka z falami stojącymi i zjawiskiem "break-upu" membrany prowadzona jest wieloma sposobami, które doskonale widać w różnych seriach Scan-Speaka, ale zasadnicza zmiana geometrii cewki (i w ślad za tym wierzchołka membrany, skąd fale rozpoczynają swój bieg), prowadzi do uzyskania najlepszych rezultatów. Kluczowym rozwiązaniem jest cewka o profilu eliptycznym; odejście od klasycznego okręgu jest o tyle korzystne, o ile trudne i kosztowne. Wymaga wyjątkowej precyzji w wykonaniu wielu elementów i ich składaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Opale mają właśnie takie rozwiązanie...i parę innych kluczowych, dla Was niepojętych by uwierzyć, że grają tak dobrze.
Ale wszystko przed Wami ekspertami. 😉
Niby macie teoretyczną wiedzę i praktyczną trochę też, ale tak naprawdę to daleko Wam do obiektywizmu i trafnych opinii ponieważ są one bardzo subiektywne i oparte na wyobraźni. 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.