Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego to się kompletnie nie przekłada na świat gitarzystów. 

Dlaczego tak jest to nie wiem.

Dlaczego gitarzyscie nie używają kondycjonerów, kabli za dziesiątki tysięcy złotych i dociązeniowych worków w kształcie gówna na kolumny....nie mam pojęcia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ajothe napisał:

Dlatego to się kompletnie nie przekłada na świat gitarzystów. 

Dlaczego tak jest to nie wiem.

Dlaczego gitarzyscie nie używają kondycjonerów, kabli za dziesiątki tysięcy złotych i dociązeniowych worków w kształcie gówna na kolumny....nie mam pojęcia. 

Ależ poszukaj sobie ile porządne gitary kosztują a gdzie cała reszta potrzebna na koncerty co by dobre brzmienie utrzymać

 

Zobacz ile "gratów" nawet bez publiki trzeba co by na tak nagrany spektakl muzyczny ludzie do kin przychodzili

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gitara powyżej 5k to już czysta fanaberią. Do tego kemper za 7k i masz hajend. Nagłośnienie typu własny TIR że sprzętem to tylko gwiazdy typu Metallica. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

zapadła wymowna cisza

"""""Mniej więcej w tym okresie, zaczynają się krzyżować drogi Marka Knagi i Adama Szuberta, właściciela i głównego konstruktora firmy Power Audio Laboratories specjalizującej się w produkcji urządzeń do zasilania systemów audio.

Power Audio Laboratories za kilka lat przekształci się w P.A.LABS i stworzy docenianą na całym świecie markę GigaWatt. Coraz częstsze spotkania połączone z próbami różnych konfiguracji sprzętu i odsłuchami, pokazują jak wielkie rezerwy tkwią w sferze zasilania.""""""

Nie kompromituj się.

Widzisz ten tekst ?

Prości ludzie wiedzą, bez badań, tylko z zwykłej obserwacji, jakie rezerwy jakości tkwią w układach zasilania, a Ty z tą swoją "wiedzą" napisałeś do mnie w przypływie wściekłości, po steku kłamstw, że "te moje miejsca w systemie którymi się zajmuje, kondensatory oraz transformatory wcale nie są aż takie ważne" - nie dosłownie bo nie archiwizuje bzdur, tylko w tym stylu.

 

Całe te Twoje korespondencje do mnie na forum, są tylko zwykłą manipulacją dziecka, które chce by mama kupiła mu loda.

Każdy poważny człowiek pilnuje się i dba o swój wizerunek.

Każdy poważny.

Z niepoważnym nikt rozsądny nie chce mieć nic do czynienia.

 

 

Jeśli nie miałbym lpszego zajęcia, zamieściłbym setki podobnych cytatów, z całego świata, różnych specjalistów, lepszych, gorszych, najlepszych, słowem wszystkich, którzy zgodnie pokazują krytycznie ważną problematykę, co jest oczywiste w konsekwencji, że zajęcie się tym, rozumiane jako dogłębne rozpracowanie ma sens, jest potrzebne.

 

To czynię przez ostatnie dwie dekady, po tym jak "nie musiałem już słuchać kolejnego zestawienia, bo było oczywiste jak zagra".

Mądremu dość po słowie / po chwili słuchania /.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""""Tym razem projektowanie, budowa prototypów i próby zajęły prawie 8 lat. Projekt został ukończony w 2013 roku i OPUSCULUM REFERENCE 2 mógł trafić do pierwszych, długo wyczekujących klientów. Zgodnie z założeniami była to 2-segmentowa konstrukcja, dająca maksymalną symetrię elektroniczno-mechaniczną. Układ zasilacza składający się z wytworzonych na zamówienie 3 transformatorów toroidalnych, z których każdy był pojedynczo ekranowany, został umieszczony w osobnej obudowie.""""

 

Tu masz przedsiębiorco opis sytuacji jak długo trwa przygotowanie projektu.

Zwykłego, nie innowacyjnego, innowacyjny może trwać wiele dłużej.

Nikt nie bedzie mnie tu poganiał, wiem co robię i kiedy jest gotowe do przedstawienia,  w jakiej formule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Ależ poszukaj sobie ile porządne gitary kosztują a gdzie cała reszta potrzebna na koncerty co by dobre brzmienie utrzymać

Spoko, ale 'porządne' gitary same nie grają. Fakt, porządne 'mają brzmienie', ale... trza pracować. Nie ma zmiłuj! 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, przemak napisał:

To są to hiendowe kolumny czy nie? Czy hiend jest hiendem tylko jak się go używa nie do czegoś innego? 

Być może w świecie estrady, są the best. Ale to są różne światy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biniekKtoś pisał o nich w wątku bezprzewodowe aktywne zestawy.

PS Tak na marginesie, dla tych, którzy nie wiedzą. Najlepszym zespołem świata jest King Crimson. 

Autor tego tematu też to potwierdza 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Chicago napisał:

Spoko, ale 'porządne' gitary same nie grają. Fakt, porządne 'mają brzmienie', ale... trza pracować. Nie ma zmiłuj! 😁

W każdej dziedzinie twórczości trzeba pracować żeby być najlepszym to oczywiste. Nikły procent potrzebny to także talent i urodzenie się we właściwym miejscu i właściwym czasie

No w sumie przerastają nas te wymagania stąd pewnie nas jest tyle miliardów ludzi żeby w końcu któryś mógł trafić 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 747 napisał:

Nikt nie bedzie mnie tu poganiał, wiem co robię i kiedy jest gotowe do przedstawienia,  w jakiej formule.

my audiofile czekamy z niecierpliwością,oj podkręcasz atmosferę 747,napisz chociaż co to będzie :wzmacniacz ,kable,cały tor z kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim własna elektrownia, najlepiej atomowa z dedykowanymi liniami zasilającymi do audio. To jest podstawa podstaw. Oczywiście każde grające żelastwo i każda sekcja ZG musi mieś odseparowane zasilanie, bez oplotu. Powinieneś to wiedzieć - niepoważne jest budowanie systemu od końca, czyli od ustrojstwa wydającego dźwięki.
Ale, ale, ... zapomniałem ... skąd to możesz wiedzieć jak w Polsce nikt jeszcze tego nie wie. Tylko leciwy Dan coś tam się orientuje w temacie, sam jeden na świecie. Choć też oczywiście ma sporo rzeczy do poprawy, ale nasz Fachowiec jest tak zarobiony, że nie ma czasu udzielać korepetycji. Brak czasu po prostu, wszędzie go potrzebują, nie wie w co ręce włożyć.
Ale już za chwileczkę, już za momencik... 
Oj nie będzie nam do śmiechu jak podniesie się kurtyna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sly30 napisał:

Tam equalizer jest ok, bo tworzy różne brzmienia. A przy odtwarzaniu w domu, nie powinnismy grzebać mocno w kreowaniu dźwięku tylko starać się w miarę wiernie odtworzyć zapis muzyczny. 

A to ciekawe!

Tam EQ zmienia brzmienie, w domu do zmiany brzmienia EQ zło, w domu zmieniają brzmienie tylko kabelki.

Tak naprawdę realnie, brzmienie zmienia wyłącznie EQ, to dziwnym trafem WSZYSCY słyszą, i w domu i na scenie, nie ma wojny, można bez trudu zmierzyć, brak wymówek o niezbadanych meandrach nauki.

Z kabelkami zupelnie nie tak przypadek? 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ASURA napisał:

Klopfner

😆

10 godzin temu, Rafał.M napisał:

O ,to świetnie się składa. Ja też z Łodzi jestem. Jeżeli to nie problem ,też bym chętnie rzucił uchem na aktywny zestaw.

Zapraszam. Telefon do mnie dam na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał.MMonitory studyjne ciezko nazwac powaznym systemem aktywnym. Zeby sobie wyrobic zdanie i porownac je do hi endowych konstrukcji nalezaloby posluchac czegos powazniejszego np duzych 3 droznych kolumn napedzanych przyzwoitymi osobnymi wzmacniaczami i aktywna zwrotnica z korekcja zrobiona pod pomieszczenie. Wtedy mozna sie zdziwic 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adi777 napisał:

Najlepszym zespołem świata jest King Crimson. 

Zgadzam się. 

9 godzin temu, Ajothe napisał:

Dlatego to się kompletnie nie przekłada na świat gitarzystów. 

Dlaczego tak jest to nie wiem.

Dlaczego gitarzyscie nie używają kondycjonerów, kabli za dziesiątki tysięcy złotych i dociązeniowych worków w kształcie gówna na kolumny....nie mam pojęcia. 

Ja jeszcze długo mogę, nie wiem, jak wy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adi777 napisał:

Tak na marginesie, dla tych, którzy nie wiedzą. Najlepszym zespołem świata jest King Crimson. 

Mam kolegę który też tak twierdzi 😉. U mnie też są wysoko, ale nie najwyżej. To się nazywa "kwestią gustu" 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, biniek napisał:

Monitory studyjne ciezko nazwac powaznym systemem aktywnym.

W pewnym zakresie stosowania, taki jak w studio są poważnym systemem aktywnym, w końcu wiele masteringów które potem w gotowym wyrobie dostajemy do odtwarzania w domu przez takie przechodzi. To jest po prostu pewna klasa sprzętu w której też istnieje hi-end (np. Genelec) i inne podgrupy. To oczywiście tylko moje zdanie. Zawsze fascynowała mnie popularność i wysoka opinia o Rogersach LS3/5A, wsparte subem (Rogers Reference System) tworzyły nawet hi-endowy system domowy, choć nie zyskał on takiej popularności jak oddzielnie LS3/5A, mimo tego że od dołu f3 była coś w okolicy 25-28Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, biniek napisał:

Rafał.MMonitory studyjne ciezko nazwac powaznym systemem aktywnym.

MAŁE monitory studyjne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lech36 napisał:

Mam kolegę który też tak twierdzi 😉. U mnie też są wysoko, ale nie najwyżej. To się nazywa "kwestią gustu" 😉.

Kto u Ciebie dzierży palmę pierwszeństwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem na mysli male monitory takie jak soundchasera z 7 calowym wooferem. 

Oczywiscie pelnopasmowe studyjne zestawy Genelec czy Neuamnn pogonia niejeden hi end z tej zakladki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adi777 napisał:

Kto u Ciebie dzierży palmę pierwszeństwa?

Jest wielu takich, nie potrafię wskazać tego najlepszego w mojej opinii, nawet bym się nie odważył robić takiej klasyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, biniek napisał:

Tak mialem na mysli male monitory takie jak soundchasera z 7 calowym wooferem. 

Oczywiscie pelnopasmowe studyjne zestawy Genelec czy Neuamnn pogonia niejeden hi end z tej zakladki

Generalnie to kwestia tytułowa "czy" dawno jest rozstrzygnięta. Nie ma od dłuższego czasu na rynku studyjnym pasywnych monitorów. Nie ma i już. Ani dużych ani małych. Może jakiś model się znajdzie potwierdzający regułę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kultowe Amphiony nadal maja spora popularnosc duzo ludiz laczy je teraz z koncowkami ice power i hypex

JBL M2 tez ponoc maja wziecie

Plus klony ns10 Avantone z dedykowanym wzmacniaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, biniek napisał:

Oczywiscie pelnopasmowe studyjne zestawy Genelec czy Neuamnn pogonia niejeden hi end z tej zakladki

Wątpię. Ale to, że ktoś wydał sporo kasy, nie znaczy, że zbudował system high end. Jeszcze daleka droga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, biniek napisał:

No kultowe Amphiony nadal maja spora popularnosc duzo ludiz laczy je teraz z koncowkami ice power i hypex

JBL M2 tez ponoc maja wziecie

Plus klony ns10 Avantone z dedykowanym wzmacniaczem

JBL M2 są w zasadzie aktywne. JBL nadal też produkuje 4312 i jest NS10 i jakieś niszowe wynalazki. Jeszcze klony auratona można pasywne kupić. Z uznanych jeszcze Quested. No, sporo tego, zwłaszcza tych nowych jak ns10 czy 4312 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ajothe napisał:

Dlaczego gitarzyscie nie używają kondycjonerów, kabli za dziesiątki tysięcy złotych i dociązeniowych worków w kształcie gówna na kolumny....nie mam pojęcia. 

A dlaczego kurier DHL nie rozwozi paczek Bentleyem, ubrany w Armaniego? A dlaczego zamówione taxi to leciwy Opel w dieslu, a nie nowy Merc S AMG?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, biniek napisał:

@Rafał.MMonitory studyjne ciezko nazwac powaznym systemem aktywnym. Zeby sobie wyrobic zdanie i porownac je do hi endowych konstrukcji nalezaloby posluchac czegos powazniejszego np duzych 3 droznych kolumn napedzanych przyzwoitymi osobnymi wzmacniaczami i aktywna zwrotnica z korekcja zrobiona pod pomieszczenie. Wtedy mozna sie zdziwic 

Trzeba przede wszystkim posłuchać i tych i tamtych aby wyrobić sobie zdanie. Poza tym każdy ma inne preferencje brzmieniowe, różnej wielkości pokoje do słuchania... i od tego trzeba zacząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.