Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, soundchaser said:

Wiem co masz na myśli, ale takowych u siebie nie stwierdziłem i wydaje mi się, że instrumenty brzmią bardzo naturalnie.
Oczywiście zaraz można napisać, że tylko na koncercie można usłyszeć tę naturalność i takie tam bla bla bla, ale koncert koncertowi też nierówny i różna akustyka jest, także ten...

Bardzo cieszę się, że czerpiesz satysfakcję ze słuchania swojej ulubionej muzyki na posiadanych głośnikach.

Jednak są ludzie, którzy słuchają innej muzyki, a nawet sprzętu przy pomocy szczególnie trudnych utworów. Zapewniam Cię, że znalazłoby się paru, którzy uznają Twój system za niewystarczający i będą mieli konkretne powody. Dlatego zwyczajnie nie wymusisz na wszystkich uznania, że Twoje monitory są najlepsze, a wszystko co ponad nie jest już bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, biniek napisał:

Odpowiedz jest jedna i prosta w każdym z tych kawałków odczujesz poprawę jakości odtwarzanej muzyki i ta poprawa nie bedzie dotyczyć wyłącznie basu ale też pasma średnicy

Chciałbym w to wierzyć tak samo jak i w to, że sama konfiguracja (nawet jeśli jest trudna) musi zakończyć się sukcesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując Neumann KH750 z systemem pomiarowym kalibracją zajmuje się wbudowane w suba DSP i robi to za Ciebie.

Jeśli uznasz z jakichś powodów ze konfiguracja nie zakończyła się sukcesem to odsyłasz suba za darmo do sklepu Thomann.de

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, misiomor napisał:

Zapewniam Cię, że znalazłoby się paru, którzy uznają Twój system za niewystarczający i będą mieli konkretne powody.

Przecież wiem, bo cały czas czytam właśnie takie teksty.
Nie wiem tylko czy słuchając ich sprzętów też miałbym takie samo zdanie.
Poza tym tu dochodzi jeszcze ograniczenie w postaci pokoju odsłuchowego (4X3m = 12m kw. teraz zmierzyłem - myślałem, że mam trochę więcej), więc coś co u nich gra hi-endowo, u mnie niekoniecznie by zagrało i na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound - po prostu kup, albo pożycz dwa subwoofery przyzwoitej jakości, podłącz do swojego systemu i będziesz słyszał na własne uszy co suby wnoszą. Cała polemika nie ma sensu, jak się nie przećwiczy tematu. Kiedyś, jeszcze nie tak dawno, subwoofer w systemach domowego stereo wyższego szczebla, w ogóle był nie do pomyślenia - dzisiejsze myślenie jest już inne, i całe szczęście, ze jest inne. Ja już od 2007 słucham muzyki z systemu 2.2 i jestem z tym setupem ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Chicago napisał:

ound - po prostu kup, albo pożycz dwa subwoofery przyzwoitej jakości, podłącz do swojego systemu i będziesz słyszał na własne uszy co suby wnoszą.

Przecież zrobiłem to w przeszłości...pisałem o tym. To był sub KRK 10S, który przemak tu reklamował. Efekt był katastrofalny, a podłączyłem podobno właściwie.
 

 

12 minut temu, biniek napisał:

kupując Neumann KH750 z systemem pomiarowym kalibracją zajmuje się wbudowane w suba DSP i robi to za Ciebie.

Jeśli uznasz z jakichś powodów ze konfiguracja nie zakończyła się sukcesem to odsyłasz suba za darmo do sklepu Thomann.de

Kolejne ograniczenie u mnie to takie, że suby nie mogą mieć więcej niż 30 cm szerokości, bo mam standy zrobione pod zamówienie o takiej odległości między nogami - 30 cm.
Nigdzie indziej stać nie mogą, tylko na dolnych podstawach tych standów.
Szukałem w necie, ale chyba nie ma o takich gabarytach. Poza tym zaraz się pojawi opinia, że takie są za małe i nie spełnią swojego zadania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misiomor napisał:

Generalnie im większa tym lepsza, jednakoż pod warunkiem połączenia z tweeterem bez ekscesów i panowania nad drganiami obudowy, dyfrakcjami itd.  W praktyce do 8", ale trzeba bardzo dobrze wiedzieć co się robi. 6.5 - 7" jest bezpieczniejsze, choć słabsze w dole planowanego zakresu.

Dobrze też żeby midwoofer nie zniekształcał za bardzo oktawy 80 - 160Hz, a to nie zawsze jest oczywiste. Przykładowo nowy Satori MW19TX ma super tłokową membranę i spore Sd przy tym, ale w dziedzinie zniekształceń na dole wypada słabiej niż inne głośniki tej klasy.

No i 10" na sub to o wiele za mało.

a jesteś w stanie podać przykład 8" midwoofera który spełni takie założenia?

mi do głowy przychodzi Seas Excel E0022

2 minuty temu, soundchaser napisał:

Przecież zrobiłem to w przeszłości...pisałem o tym. To był sub KRK 10S, który przemak tu reklamował. Efekt był katastrofalny, a podłączyłem podobno właściwie.
 

 

Kolejne ograniczenie u mnie to takie, że suby nie mogą mieć więcej niż 30 cm szerokości, bo mam standy zrobione pod zamówienie o takiej odległości między nogami - 30 cm.
Nigdzie indziej stać nie mogą, tylko na dolnych podstawach tych standów.
Szukałem w necie, ale chyba nie ma o takich gabarytach. Poza tym zaraz się pojawi opinia, że takie są za małe i nie spełnią swojego zadania...

troche karkołomny wymóg ale może w 12m2 nie musisz mieć 12 cali

takie założenia spełnia poniższy sub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, soundchaser said:

Przecież wiem, bo cały czas czytam właśnie takie teksty.

Dlatego dziwię się pasji, z jaką przedstawiasz swoje twierdzenia - np. że nie da się usłyszeć zniekształceń basu.

9 minutes ago, soundchaser said:

Poza tym tu dochodzi jeszcze ograniczenie w postaci pokoju odsłuchowego (4X3m = 12m kw. teraz zmierzyłem - myślałem, że mam trochę więcej), więc coś co u nich gra hi-endowo, u mnie niekoniecznie by zagrało i na odwrót.

No właśnie. W takim pokoju faktycznie 8" woofer (w nearfield albo z pomocą dobrego systemu korekcji pomieszczenia) może być najlepszym wyjściem. Jednak w większym pomieszczeniu dodanie suba może być sposobem cieszenia się pozytywnymi aspektami brzmienia jakiegoś dobrego monitora przy minimalizacji jego wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, misiomor napisał:

W takim pokoju faktycznie 8" woofer (w nearfield albo z pomocą dobrego systemu korekcji pomieszczenia) może być najlepszym wyjściem

Nawet bez korekcji. Swego czasu długo bawiłem się DSP zarówno samych Opali jak i JRivera i uznałem, że optymalnie jest całkowicie neutralnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież wiem, bo cały czas czytam właśnie takie teksty.
Nie wiem tylko czy słuchając ich sprzętów też miałbym takie samo zdanie.
Poza tym tu dochodzi jeszcze ograniczenie w postaci pokoju odsłuchowego (4X3m = 12m kw. teraz zmierzyłem - myślałem, że mam trochę więcej), więc coś co u nich gra hi-endowo, u mnie niekoniecznie by zagrało i na odwrót.

Mylisz/mieszasz pojecia.

To, czy taki „rozszerzony“ system jest konieczny to kwestja indywidualnych subjektywnych wymagan odnosnie jakosci. Jeden tego potrzebuje, inny nie. A to ze ktos tego „subjektywnie“ nie potrzebuje, nie znaczy ze „objektywnie“ nie ma to sensu.

Kwestja „jakosci“ i mozliwosci odtworzenia rozszerzonego pelnego pasma nie jest ograniczona wielkoscia pomieszczenia. Twoje 12qm nie jest zadna przeszkoda.

Moje najmniejsze (i aktualnie ulubione) pomieszczenie odsluchowe ma 6,5qm (2,5x2,5m) Ale nie przeszkadza to w odtwarzaniu „pelnego“ zakresu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, biniek napisał:

takie założenia spełnia poniższy sub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O widzisz - super! A ja nie mogłem znaleźć. 😉
To już jest jakiś punkt zaczepienia, by popróbować je u mnie sprawdzić.
Dzięki.
Tylko musiałbym znaleźć kogoś, kto pomógłby mi w zestrojeniu. 

4 minuty temu, xajas napisał:

Moje najmniejsze (i aktualnie ulubione) pomieszczenie odsluchowe ma 6,5qm (2,5x2,5m)

I co tam zmieściłeś w tej klitce? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xajas napisał:

Moje najmniejsze (i aktualnie ulubione) pomieszczenie odsluchowe ma 6,5qm (2,5x2,5m)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ale nie przeszkadza to w odtwarzaniu „pelnego“ zakresu

Jak wysokie ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, xajas napisał:

Dwa „monitory“ wielkosci twoich opali uzupelnione subwooferem 10“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jakie te monitory, jeśli to nie tajemnica?

I jaki sub?

I jeszcze jedno pytanie - czemu jeden sub, a nie 2?
Jeden jest wystarczający, czy inne są powody?

8 minut temu, 747 napisał:

Jak wysokie ?

U mnie 2,65 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, biniek said:

a jesteś w stanie podać przykład 8" midwoofera który spełni takie założenia?

mi do głowy przychodzi Seas Excel E0022

Jakby udało się zamówić specjalną wersję z układem magnetycznym od W22NY001 (E0045), to może by się nadał do monitora dedykowanego pod współpracę z subem. Oryginalny W22EX001 ma o wiele za niskie Fs/Qts i za niską efektywność przy dużych wymaganiach na objętość obudowy.

Chwilowo był, ale już zniknął z oferty Dayton'a model Epique E220CF-8, ale nie jestem pewien tłokowości jego membrany w oktawie 1kHz - 2kHz. No i jest już niedostępny.

Można zainteresować się modelem Seas Exotic W8, ale tu monitor musiałby współpracować z subem, chyba że ograniczylibyśmy się do kwartecików smyczkowych z wiolonczelą jako najniżej schodzącym instrumentem. Bo żeby taki monitor dociągnął do tych 80Hz, trzeba by mu zrobić bassreflex i to wysoko strojony, gdzieś w okolice 60Hz.

Podobny parametrycznie do Exotic'a W8 (a istotnie tańszy) jest 18Sound 8NMB420 8ohm. Ale też monitor będzie tylko do suba, samostajaszczo wykaże kompletny brak zejścia. Nie obiecuję też udanego podziału w okolicach 2kHz. Ale to dotyczy wszystkich z tej listy właściwie.

Oczywiście we wszystkich przypadkach jest problem ze współpracującym tweeterem. Może Excel T35C002 ożeniony z WG Troelsa Gravesena da wymaganą wytrzymałość i zdolność do podziału trochę poniżej 2kHz. Do tego WG poprawi kierunkowość nadwymiarowego tweetera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak wysokie ?
 
 
 

2,45
jakie monitory?
Jaki sub
Czemu jeden sub

Zacznijmy odvtego ze mowa o KUCHNI!!!
I to mikroskopijnej kuchni

Jakie Monitory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_0012.thumb.jpg.c54e9cc91c7ca527c2663a24175e4a4e.jpg

Jaki Sub?

„customized“ (Alpine)

IMG_0170.jpg

Czemu tylko jeden?
Bo na dwa nie mam miejsca

IMG_0175.jpg

Aby pozostac przy temacie

Wszystko oczywiscie „aktywne“ sterowane przez namierzone DSP

Küchenradio.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze wzgledu na akustyke (gole sciany, szklo, twarde meble) cudow nie mozna oczekiwac, ale….

Po przeczytaniu dalszego ciagu wiekszosc forumowiczow uzna ze mi szajba odbila.
I maja racje.
Bo to co slysze w kuchni jest nie do opisania.
Bas jest ZJAWISKOWY!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem ze mam wiele odjazdowyc subwooferow, ale jeszcze nigdy w zyciu nie mialem z basem tyle uciechy ja z tym malym 10“.

To absolutne kuriosum nie do opisania!!!

Jestes „otoczony“ z wszystkich stron basem ktory jest absolutnie nie do zlokalizowania, totalnie „eteryczny“. Genialne, genialne, genialne. Moge caly dzien stac w kuchni i puszczac jeden basowy kawalek za drugim.

Mysle ze jest to zwiazane ze sposobem propagowania sie tego basu w pomieszczeniu. Subwoofer stoi w szafce, ktora jest z tylu otwarta i polaczona z pozostalymi szafkami. Fala basowa „wychodzi“ z wszystkich szafek, pod wszystkimi szafkami, z wszystkich kierunkow otaczajac mnie jak „pelny surround“. Czuje sie, jak bym siedzial w srodku subwoofera!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Ostatnio odwiedzila mnie moja mama, weszla do kuchni i pierwsze co powiedziala to „co tu jest grane? Co to jest za fascynujacy bas?“
Jeszcze nigdy w zyciu, od dziesiatek lat, nie wypowiedziala sie na temat jakosci mojego sprzetu

To bylo dla mnie jednorazowe przezycie, i wyjatkowa oznaka uznania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, xajas napisał:

IMG_0170.jpg

IMG_0175.jpg

Rozumiem, że wyjąłeś suba spod umywalki i postawiłeś w kuchni, żeby go pokazać?
Czy trzymasz go jednak pod zlewem i zmywasz stojąc na nim? 😉

27 minut temu, xajas napisał:

Bas jest ZJAWISKOWY!!!

Bezapelacyjnie! Widząc te zdjęcia jakoś Ci nie wierzę. 😆

7 minut temu, xajas napisał:

Jestes „otoczony“ z wszystkich stron basem ktory jest absolutnie nie do zlokalizowania, totalnie „eteryczny“. Genialne, genialne, genialne. Moge caly dzien stac w kuchni i puszczac jeden basowy kawalek za drugim.

Domyślam się, że to ten rodzaj basu, który ja miałem po podłączeniu tego suba KRK 10S - nie do zniesienia. Ale każdy lubi co innego. 😉

9 minut temu, xajas napisał:

Ostatnio odwiedzila moja mama, weszla do kuchni i pierwsze co powiedziala to „co tu jest grane? Co to za fascynujacy bas?“

Taaaa... nie ściemniaj - pewnie powiedziała - "co tu tak dudni i uszy zatyka"? 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, xajas napisał:

Po przeczytaniu dalszego ciagu wiekszosc forumowiczow uzna ze mi szajba odbila.

Po prostu patrzę na to co zamiesciłeś i własnym oczom nie wierzę.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Suby muszą być pod monitorami. Na subach koniecznie te ozdobne kamienie i lampy solne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 747 napisał:

Piękne kolumny, - na czym one stoją ?

Na robionych na moje zamówienie stalowych standach (ten Pan znany jest z forum, ale teraz nie pamiętam jego nazwiska) - 20 kg każdy. Pod spodem kolce z podkładkami. Stabilność jest idealna.

5 minut temu, Bartollini napisał:

Gdzie ta zrobiona akustyka?

Zaczyna się... 😆

Zasłony za, dywan włochaty przed, kilka płóciennych obrazów na ścianach, roślinki, których nie widać. Jak tego nie było - dźwięk był o 2 klasy gorszy. Oczywiście przez kilka tygodni przesuwałem monitory w różne miejsca by wybrać optymalne ustawienie. Lekko nie było. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xajas napisał:

hulahop

Codziennie przynajmniej 10 minut. Najpierw kupiłem 1,8 kg, później 2,7 kg, bo tamto stało się za lekkie. 😉

Hantle - oczywiście, że tak. Do tego 2 drążki do podciągania, sprężyny do rozciągania, pompki, brzuszki, ławeczka...
Trzeba ćwiczyć, by nie zardzewieć. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze dyscypliny
Btw. Ja bym przesunal calos bardziej na prawo, by zwiekszyc odleglosc od lewej sciany.
Probowales skrecic te Opale na sluchacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia silnej woli, poza tym to dla mnie przyjemność i sposób na życie. Po prostu uwielbiam się dobrze czuć, być zdrowym i mieć dobrą kondycję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.