Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz nd8006 wyjścia audio FIXED i VARIABLE


Grzesh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania, posiadam odtwarzacz Marantz ND8006 podłączony do wzmacniacza Vincent SV-237 kablem analogowym wyjściem FIXED. Problem jest taki że przesuwając lekko potencjometr bardzo zwiększa się głośność, rzadko potencjometr przesuwam na godzinę 9 bo już jest bardzo głośno. Natomiast mam też podłączony gramofon Audiotechnica i przełączając na to źródło żeby było głośniej potencjometr musi być przynajmniej na godzinie 10. Niby to nie problem ale ostatnio słuchałem dość głośno muzyki z gramofonu (potencjometr był prawie na 12) a następnego dnia zapominając się włączyłem z cd Marantza bez zmniejszenia głośności i dźwięk uderzył z taką mocą że bałem się że  głośniki uszkodzi. Wczoraj przeczytałem w instrukcji Marantza

"Nie podłączać wzmacniacza mocy do analogowych złączy stałego wyjścia audio (FIXED). Podłączenie wzmacniacza mocy może spowodować uszkodzenie głośników."

Następnie znalazłem taki wpis:

"Możliwe jest zatrzymanie obwodu wyprowadzającego dźwięk z analogowych złączy zmiennego wyjścia audio (VARIABLE) z urządzenia. Zapobiega to występowaniu zakłóceń w sygnale audio z analogowych złączy stałego wyjścia audio (FIXED). Jeżeli nie używasz analogowych złączy zmiennego wyjścia audio (VARIABLE), wyłączenie"

Teraz pytania:

- Czy to co wyczytałem oznacza że jednak podłączenia do wzmacniacza wyjściem FIXED daje lepszą jakość muzyki (bez zakłóceń)?
- Czy jednak lepiej podłączyć do wzmacniacza przez wyjście VARIABLE żeby głośność z różnych źródeł była podobna, no i nie uszkodzić głośników?
- Czy jest jakiś inny sposób żeby przy niewielkim ruchu potencjometru siła dźwięku nie rosła tak gwałtownie..

Może robię coś nie tak, będę wdzięczny za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzut ekranu (17).png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co wyczytałem oznacza że jednak podłączenia do wzmacniacza wyjściem FIXED daje lepszą jakość muzyki (bez zakłóceń)? TAK, ponieważ nie ma kolejnej regulacji głośności, a więc skraca się tor. 

Czy jednak lepiej podłączyć do wzmacniacza przez wyjście VARIABLE żeby głośność z różnych źródeł była podobna, no i nie uszkodzić głośników? Można, jak będziesz uważny, to nic złego się nie stanie, jednak pewnie będzie grało trochę gorzej. 

Jakie masz kolumny? Może jakieś wysoko skuteczne?

 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 11:11, Grzesh napisał:

Mam pytania, posiadam odtwarzacz Marantz ND8006 podłączony do wzmacniacza Vincent SV-237 kablem analogowym wyjściem FIXED. Problem jest taki że przesuwając lekko potencjometr bardzo zwiększa się głośność, rzadko potencjometr przesuwam na godzinę 9 bo już jest bardzo głośno. Natomiast mam też podłączony gramofon Audiotechnica i przełączając na to źródło żeby było głośniej potencjometr musi być przynajmniej na godzinie 10. Niby to nie problem ale ostatnio słuchałem dość głośno muzyki z gramofonu (potencjometr był prawie na 12) a następnego dnia zapominając się włączyłem z cd Marantza bez zmniejszenia głośności i dźwięk uderzył z taką mocą że bałem się że  głośniki uszkodzi. Wczoraj przeczytałem w instrukcji Marantza

"Nie podłączać wzmacniacza mocy do analogowych złączy stałego wyjścia audio (FIXED). Podłączenie wzmacniacza mocy może spowodować uszkodzenie głośników."

Następnie znalazłem taki wpis:

"Możliwe jest zatrzymanie obwodu wyprowadzającego dźwięk z analogowych złączy zmiennego wyjścia audio (VARIABLE) z urządzenia. Zapobiega to występowaniu zakłóceń w sygnale audio z analogowych złączy stałego wyjścia audio (FIXED). Jeżeli nie używasz analogowych złączy zmiennego wyjścia audio (VARIABLE), wyłączenie"

Teraz pytania:

- Czy to co wyczytałem oznacza że jednak podłączenia do wzmacniacza wyjściem FIXED daje lepszą jakość muzyki (bez zakłóceń)?
- Czy jednak lepiej podłączyć do wzmacniacza przez wyjście VARIABLE żeby głośność z różnych źródeł była podobna, no i nie uszkodzić głośników?
- Czy jest jakiś inny sposób żeby przy niewielkim ruchu potencjometru siła dźwięku nie rosła tak gwałtownie..

Może robię coś nie tak, będę wdzięczny za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzut ekranu (17).png

To normalne, że z analogu sygnał jest słabszy, więc trzeba go podgłośnić względem tego ze źródła cyfrowego. Jeżeli ta różnica jest dla Ciebie bardzo irytująca to możesz podłączyć Vincenta pod wyjście Variable z Marantza i wyregulować natężenie dźwięku podobnie do natężenia, które uzyskujesz z winylu. Będzie to kosztem niewielkiej straty jakości.

Kwestia co jest dla Ciebie większym priorytetem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 11:11, Grzesh napisał:

Problem jest taki że przesuwając lekko potencjometr bardzo zwiększa się głośność, rzadko potencjometr przesuwam na godzinę 9 bo już jest bardzo głośno. Natomiast mam też podłączony gramofon Audiotechnica i przełączając na to źródło żeby było głośniej potencjometr musi być przynajmniej na godzinie 10.

Różnica napięcia, normalna sprawa w każdy sprzęcie audio. Ogółem każdy wzmacniacz ma inny skok potencjometru, da się to wyregulować, aczkolwiek z różnicą napięć nic nie zrobisz.

W dniu 26.05.2022 o 11:11, Grzesh napisał:

- Czy to co wyczytałem oznacza że jednak podłączenia do wzmacniacza wyjściem FIXED daje lepszą jakość muzyki (bez zakłóceń)?

Masz stałe napięcie, w skrócie masz ominiętą sekcję przedwzmacniacza.

W dniu 26.05.2022 o 11:11, Grzesh napisał:

- Czy jednak lepiej podłączyć do wzmacniacza przez wyjście VARIABLE żeby głośność z różnych źródeł była podobna, no i nie uszkodzić głośników?

Włączysz przedwzmacniacz, jeśli korzystasz z końcówki mocy to ma to sens, jeśli z klasycznego wzmacniacza z wbudowanym przedwzmacniaczem to wtedy nie ma sensu. Będziesz podwójnie sterował poziomem głośności, aczkolwiek różnica napięć na wejściu dalej zostanie taka sama.

W dniu 26.05.2022 o 11:11, Grzesh napisał:

- Czy jest jakiś inny sposób żeby przy niewielkim ruchu potencjometru siła dźwięku nie rosła tak gwałtownie..

Na przedwzmacniaczu z Marantza z tego co mi się wydaje możesz ustawić stały poziom dźwięku podczas zimnego startu, aczkolwiek nie polecam korzystanie z dwóch przedwzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przedwzmacniacz do gramofonu? /GC

Edytowane przez Audiotrendt

AUDIOtrendt Kraków. Zapraszamy na odsłuchy. Doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy. Wypożyczamy sprzęt do domu.
Wszyscy forumowicze mogą liczyć u nas na atrakcyjne ceny!

www.audiotrendt.com.pl; tel.: 12 686 10 15 | 791 063 315 | 509 188 477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.