Skocz do zawartości
IGNORED

Wifi 5GHz kontra 2,4GHz


Rafał Kwiatkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio zauważyłem taką oto rzecz.

Źródło Node 2i. Od samego zakupu Node dostarczałem do niego neta za pomocą wifi o częstotliwości 5 GHz. Grało. Jednak ostatnio kupiłem stary telefon, który nie obsługiwał tej częstotliwości, a chciałem łączyć się z Node, żeby chociaż radyjko włączyć, a nie angażować lapka. No i całą sieć postawiłem w 2,4 GHz. I... Jakby zdjąć koc z kolumn, dźwięk o niebo lepszy, o wiele więcej szczegółów, stereofonia o wiele lepsza, no wszystko o wiele, wiele lepiej. Dosłownie, jak zdjęcie koca z kolumn. O co tu chodzi? Niby bit, to bit, szybciej, wolniej, ale nie ma bitów "lepszych", czy "gorszych". Nie pisałbym, żeby naprawdę nie było kolosalnej różnicy. To nie są "niuanse", to jak dwa różne źródła dźwięku. Aż zacząłem bardziej lubić Node. Macie w tym temacie doświadczenie? Ktoś, coś? Ps. Tylko nie piszcie jakichś obrazoburczych epitetów. Mało u mnie eksperiensu w audio, a jak zaznaczyłem, dopiero pierwszy raz w życiu użyłem w ogóle dwóch różnych częstotliwości dostarczania neta do strimera.

Pozdrawiam! Jak ktoś ma chęć, dawajcie, popiszemy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o bit to bit...

Te bity związane z muzyką są głęboko ukryte w którejś tam warstwie modelu np. TCP/IP czy ISO/OSI...

Oczywiście nie może być związku z jakąś zewnętrzną warstwą nośną a bitami muzyki. Do tego na odpowiednich poziomach protokoły miewają elementy analizy i korekcji. 

Miewamy jednak bardzo często podobne wrażenia. Ja po WiFi mam podłączoną drukarkę kolorową. I odwrotnie, jak usunąłem z sieci urządzenie gadające na 2,4 i całość przeszła na 5 to mam lepsze kolory...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafał Kwiatkowski napisał:

O co tu chodzi?

Zrób z powrotem tak jak było a obstawiam przekonasz się, że różnica nie jest wcale tak ogromna a malutka raczej, w zasadzie to prawie jej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

jej nie ma.

No właśnie robię od paru dni i jest. Nie jestem żadnym "audiofilem", nie "słucham kabli", nie modlę się do gniazdka zasilania o lepszy prąd itp. W ogóle w dupie mam voodo, do jakiego piją powyżej, choć prosiłem, żeby nie sikać pod wiatr. Trudno. Do tego na 2,4 o wiele częściej zrywa mi połączenie, niż na 5, a przynajmniej teoretycznie powinno być odwrotnie. Myślę, że coś może być z routerem. Zakupię coś innego, sprawdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 5 giga nie sieje przypadkiem bardziej 🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

A 5 giga nie sieje przypadkiem bardziej 🤪

Ktoś gdzieś kiedyś pisał o fatalnym w skutkach wpływie 5G na mózg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, szymon1977 napisał:

Ktoś gdzieś kiedyś pisał o fatalnym w skutkach wpływie 5G na mózg.

Mylisz 5G z WIFI 5Ghz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Mylisz 5G z WIFI 5Ghz

Wprost przeciwnie, ja tylko szukam logiczego wyjaśnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Oj, zgubiło się tylko; "hz"

Ważne, że mózg lozstal. Zakładam, że nie bez powodu wątek na Bocznocy a nie w Hi-fi. Cieszmy się życiem!

-----

18 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mylisz 5G z WIFI 5Ghz

A Ty "hz" z Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Wprost przeciwnie, ja tylko szukam logiczego wyjaśnienia.

To szukaj szymon, szukaj...

Jak już zjesz to zaprzęgnij głowę do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafał Kwiatkowski napisał:

No właśnie robię od paru dni i jest. Nie jestem żadnym "audiofilem", nie "słucham kabli", nie modlę się do gniazdka zasilania o lepszy prąd itp. W ogóle w dupie mam voodo, do jakiego piją powyżej, choć prosiłem, żeby nie sikać pod wiatr. Trudno. Do tego na 2,4 o wiele częściej zrywa mi połączenie, niż na 5, a przynajmniej teoretycznie powinno być odwrotnie. Myślę, że coś może być z routerem. Zakupię coś innego, sprawdzę.

Najważniejsze jest byś nadal słuchał. Na tym polega audio.

9 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Jak już zjesz to zaprzęgnij głowę do myślenia.

Że co? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.