Jump to content
IGNORED

Spendor D7 czy Dynaudio Evoke 30 do 20m2?

zildjian
 Share

Recommended Posts

Dynaudio Evoke 30, pomimo stosunkowo niewielkich gabarytów, grają dużym dźwiękiem a samego basu jest pod dostatkiem. Lubią trochę przestrzeni wokół siebie. 20m2 to dla nich minimum o ile akustyka jest w miarę poprawna. Spendor D7 będą z basem trochę grzeczniejsze, samo brzmienie również trochę inne - bardziej otwarte i bezpośrednie. Dynaudio jednak bardziej pastelowe, trochę zmiękczone, zaokrąglone. Kwestia gustu i/lub elektroniki towarzyszącej.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Cześć,

wybór pomiędzy tymi dwoma modelami to trochę wybór pomiędzy ogniem i wodą 🙂

Dynaudio zagrają mięsiście na dole, bas będzie jednak dość luźno prowadzony. Fajny środek pasma. Spendory zagrają szybciej, bardziej rozdzielczo, basu będzie mniej ale będzie lepiej kontrolowany, więcej detalu i powietrza na górze pasma. Z czym to miałoby zagrać?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Posted (edited)

Prośba do panów z Q21 czy moglibyście nakreślić ogólny charakter i połączenie Spendorów D7.2 z wzmacniaczem MBL C51 i źródłem PS Audio DirectStream DAC które będę rozważał jako docelowe wraz z wymienioną elektroniką.

Edited by Tal

„Jeśli czekać, aż wszyscy zmądrzeją, za długo to potrwa". Fiodor Dostojewski

• 2 weeks later...

Gents,

Padło na Spendora D7 (nie 7.2,którego też słuchałem).Teraz myślę o nowym piecu z okolic 15tys za nowy nie epatującym wełnianym basem.Proszę o propozycje,dziękuję.

Ps Dziękuję Panu Romanowi z Salonu Nautilus Północ za cierpliwość i wyśmienitą kawę!

5 godzin temu, zildjian napisał:

Gents,

Padło na Spendora D7 (nie 7.2,którego też słuchałem).Teraz myślę o nowym piecu z okolic 15tys za nowy nie epatującym wełnianym basem.Proszę o propozycje,dziękuję.

Ps Dziękuję Panu Romanowi z Salonu Nautilus Północ za cierpliwość i wyśmienitą kawę!

Gratuluję świetnych kolumn o których napisz proszę coś więcej zwłaszcza w stosunku do D7.2

Dwaj producenci szczególnie są udanym połączeniem dla Spendorów w związku z czym w pierwszej kolejności sprawdziłbym Naima Nait XS3 i Primare i25 ewentualnie coś z Gato Audio.

„Jeśli czekać, aż wszyscy zmądrzeją, za długo to potrwa". Fiodor Dostojewski

Posted (edited)

Po 17 latach z Zollerami zachciałem sprawdzić czy jest życie po Zollerach.Od nowych kolumn oczekiwałem świetnej i może podobnej góry oraz mięsistego basu.Przesłuchałem może kilkanaście różnych kolumn.Już byłem nieżle zmęczony ,kiedy zaproponowano mi Spendory- D7.W sumie podchodziłem do nich 3 razy przeczytawszy na ich temat wszystko dostępne w sieci,a jest tego trochę....

W międzyczasie odsłuchałem również D7.2.W stosunku do D7 przede wszystkim oferują mniej basu. Czy w D7 jest go za dużo? Sądzę,że moje 21m2 to absolutne minimum.

Teraz czeka mnie wymiana pieca i zabawa znów się rozpoczyna😄

Edited by zildjian

1 hour ago, zildjian said:

Po 17 latach z Zollerami zachciałem sprawdzić czy jest życie po Zollerach.Od nowych kolumn oczekiwałem świetnej i może podobnej góry oraz mięsistego basu.Przesłuchałem może kilkanaście różnych kolumn.Już byłem nieżle zmęczony ,kiedy zaproponowano mi Spendory- D7.W sumie podchodziłem do nich 3 razy przeczytawszy na ich temat wszystko dostępne w sieci,a jest tego trochę....

W międzyczasie odsłuchałem również D7.2.W stosunku do D7 przede wszystkim oferują mniej basu. Czy w D7 jest go za dużo? Sądzę,że moje 21m2 to absolutne minimum.

Teraz czeka mnie wymiana pieca i zabawa znów się rozpoczyna😄

Bardzo dawna temu kolega wybierał pomiędzy pmc 26   a  d7 . zestaw towarzyszący  to yamaha as3000 +cd, Bardzo fajnie to brzmiało.Jakis czas  temu miałem model statement z marantz(pm11s3 sa11s3,).

Jeśli wybór padł na D7 to koniecznie posłuchałbym ich w połączeniu z muzykalniejszym Atollem IN300, który dodatkowo poradzi sobie bez najmniejszego problemu z kontrolą basu. 
Nieco powyżej zakładanego budżetu miałbyś wybitnego Heed Lagrange, który świetnie różnicuje bas, gra bardzo szeroko oraz plastycznie na średnicy. Góra nie gubi detali i nie jest ani przytłumiona ani rozjaśniona, jest po prostu w sam raz. 

Zapraszam po wycenę oraz omówienia warunków wypożyczenia 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.