Jump to content
IGNORED

Wzmacniacze lamp do odtwarzania muzyki wysokiej jakości

SVS
 Share

Recommended Posts

Bum1234 już dawno powinien zmienić hobby.

Jasne że mogą być takie systemy gdzie nie będzie słychać różnicy sprzężenia zwrotnego, ale to nie jest dobre odniesienie. Wystarczy że źródło jest słabe lub mamy jakiś filtr w zasilaniu, który zabiera barwy lub kolumny za bardzo kolorują dźwięk. Wtedy nie słychać różnic.

23 godziny temu, bum1234 napisał:

Subiektywnie ramka ze żwirkiem działa. Obiektywnie to bzdura.

Poniżej tego wpisu forumowicze sprowadzili cię do parteru, ty się nawet na piasku rzecznym nie znasz, nie ośmieszaj się i nie wysilaj na oryginalność..

7 godzin temu, fafarskid napisał:

Bum1234 już dawno powinien zmienić hobby.

Jasne że mogą być takie systemy gdzie nie będzie słychać różnicy sprzężenia zwrotnego, ale to nie jest dobre odniesienie. Wystarczy że źródło jest słabe lub mamy jakiś filtr w zasilaniu, który zabiera barwy lub kolumny za bardzo kolorują dźwięk. Wtedy nie słychać różnic.

Lub tabletki...

Just now, ASURA said:

nie ośmieszaj się 

Tobie pod tym względem z pewnością nie dorównam.

Jak tam Fourier? Dalej błądzenie po omacku? 😄

Myśl miesiąca: "Właśnie zakupiłem swój egzemplarz dCS Network Bridge, także w kolorze czarnym. I to jest chyba najlepsza rekomendacja ;) . Nie ma nic trudniejszego niż głosowanie własną kasą."

Posted (edited)

Poważnie pisząc, to lepiej nie zabieraj głosu w sprawach, na których się nie znasz.

Czynisz to nader często, przez co wprowadzasz innych w błąd.

Nigdy niczego nie policzyłeś, terminy takie jak równanie różniczkowe, transformata Laplace'a, rachunek operatorowy, liczba zespolona znasz tylko z nazwy.

Wszystko co robisz, robisz na podstawie własnego widzi mi się i jedyne pomiary, jakie wykonujesz są takie jak osławiona demonstracja "działania" twojego cudownego "urządzenia", w trakcie której nie zadbałeś o nic, co pozwoliłoby nadać temu przedsięwzięciu choć pozory wiarygodności i rzetelności.

Jak większość piszących tu osób, które "położyły mnie na łopatki" wyznajesz zasadę "nie wiem, ale się wypowiem" 😄

I tak się to przedstawia, gdy nie potrafi się zrozumieć nawet prostego tekstu.

Edited by bum1234

Myśl miesiąca: "Właśnie zakupiłem swój egzemplarz dCS Network Bridge, także w kolorze czarnym. I to jest chyba najlepsza rekomendacja ;) . Nie ma nic trudniejszego niż głosowanie własną kasą."

23 godziny temu, bum1234 napisał:

Niestety część użytkowników tego forum nie ma pojęcia o elektronice i teorii sterowania, i powiela poglądy, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Część z nich może i ma pojęcie, ale z powodów czysto merkantylnych kracze jak wrony, pomiędzy którymi się znajduje.

A skoro o psychoakustyce mowa, to trzeba wspomnieć, że zajmuje się ona również przypadkami "słyszenia" różnej biżuterii audiofilskiej, a także zmian brzmieniowych, które istnieją tylko  w mózgownicy słuchacza, ponieważ śladów wpływu na sygnał nie ma 😄

A dlaczego branża audio w ogóle istnieje?
1. Uszczęśliwiaj ludzi.
2. Ciesz się danymi pomiarowymi.

W dniu 13.06.2022 o 19:19, SVS napisał:

... wzmacniacz SE na lampie 811 kosztuje 4000 euro, w postaci monobloków 4800-5000 euro. Jeśli ograniczysz się do 10 watów i zastosujesz transformatory o mniejszej mocy, cena będzie niższa o 200 euro. Dawniej czas produkcji wynosił 4-6 tygodni, teraz można go nieco wydłużyć. Ale na etapie montażu jest kilka produktów, które można dość szybko wykończyć. Wszystko da się pogodzić.

... o ile właściwie zrozumiałem obecnie brak jest transformatorów głośnikowych obliczonych do małej mocy /? /, uzyskiwanej z lampy 811 - np 10 W . Te z bieżącej produkcji ,, obsługują mocne,,,  wersje wzmacniacza.

13 godzin temu, Lisor napisał:

... o ile właściwie zrozumiałem obecnie brak jest transformatorów głośnikowych obliczonych do małej mocy /? /, uzyskiwanej z lampy 811 - np 10 W . Te z bieżącej produkcji ,, obsługują mocne,,,  wersje wzmacniacza.

...sami obliczamy i nawijamy transformatory i możemy nawinąć 10 watowy transformator na 25 watowy obwód magnetyczny. W tym przypadku bonusem będzie niższa rezystancja wyjściowa wzmacniacza, możesz uzyskać mniej niż 1 ohm.

10 godzin temu, fafarskid napisał:

Ja mam drabinkę indukcyjna na srebrnych drutach od firmy Tribute z Holandii.

Jej rezystancja to zaledwie 21 ohm.

Ile stopni ma regulator?

Po wielu przesłuchaniach uważam, że regulacja głośności transformatora (lub autotransformatora) jest najlepsza.
Srebro traktuję bardzo ostrożnie, czasami sprawia, że dźwięk jest bardzo jasny. Preferuję wpływ rodu, według mojego gustu dodaje dźwiękowi „cielesności”. Ale wszystko zależy od gustu słuchacza.