Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwania DACa do iFi zen stream


lewar1309
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Bardzo poproszę o pomoc w wyborze DACa:

Posiadam ONKYO NS-6170 podłączony do HEGEL H200 które napędzają Dali Grand.

Poszedłem za opiniami kolegów i zabrałem do testów:

iFi ZEN Stream , Topping HS01 ,SMSL SU-9 ( kości ES9038PRO) .

Po podłączeniu do wzmacniacza Hegel doznałem szoku. Wokale, a mianowicie barwa głosu Stinga, Georga Michaela całkowicie różniła się od oryginału. Gitary grały jakby to była elektronika, zero muzykalności. Nie wiem czy ten SMSL czasem nie był zepsuty bo tak zagrał. Onkyo 6170 zjadł SMSLa.

Może jakieś podpowiedzi w co dalej brnąć i jakiego DACa zakupić aby jeszcze polepszyć granie.

Może R2R  Denafrips Pontus II.? Jak jest z wypożyczeniem takiego sprzętu? Bardzo proszę o pomysły.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię spostrzeżeń, sabre do hegla zwłaszcza h200 to nie jest dobry kierunek. Spróbuj pontusa gra muzykalnie i wnika w fakturę nagrania, wszystko słychachać przy naturalnym wybarwieniu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lewar1309 napisał:

Cześć

Bardzo poproszę o pomoc w wyborze DACa:

Posiadam ONKYO NS-6170 podłączony do HEGEL H200 które napędzają Dali Grand.

Poszedłem za opiniami kolegów i zabrałem do testów:

iFi ZEN Stream , Topping HS01 ,SMSL SU-9 ( kości ES9038PRO) .

Po podłączeniu do wzmacniacza Hegel doznałem szoku. Wokale, a mianowicie barwa głosu Stinga, Georga Michaela całkowicie różniła się od oryginału. Gitary grały jakby to była elektronika, zero muzykalności. Nie wiem czy ten SMSL czasem nie był zepsuty bo tak zagrał. Onkyo 6170 zjadł SMSLa.

Może jakieś podpowiedzi w co dalej brnąć i jakiego DACa zakupić aby jeszcze polepszyć granie.

Może R2R  Denafrips Pontus II.? Jak jest z wypożyczeniem takiego sprzętu? Bardzo proszę o pomysły.

Pozdrawiam

A to ciekawe bo u mnie wszystko jest naturalne. Takie jak powinno być. Wokale są prawdziwe.

Znam moje ulubione utwory i nie różnią się niczym od odtworzenia na np. Buchardt A500 czy innych systemach. Słuchałem nawet na systemie za 350k zł. Brzmiały tak samo.

Być może jesteś przyzwyczajony do innej sygnatury dźwiękowej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lewar1309 napisał:

może faktycznie to wina Hegla... ale z Onkyo gra bardzo dobrze.

Może Onkyo jest po prostu ciemny i neutralizuje Hegla ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Może Onkyo jest po prostu ciemny i neutralizuje Hegla ?

Onkyo gra na kościach Asahi Kasei AK4490. Może spróbować kości AK4499. Np Topping D90MQA???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo NS-6170 to odtwarzacz sieciowy, ma wbudowany przetwornik. Przy tym budżecie strumieniówki raczej bym się nie bawił na siłę w dodatkowe przetworniki. Gdybyś wybrał np iFi Zen Stream, które jest transportem to wtedy jak najbardziej ten DAC jest niezbędny i wtedy warto zerknąć na iFi Zen One. Razem tworzą wybitny zestaw.

Jeśli jednak bardzo chcesz dołożyć do tego połączenia jakiś przetwornik to warto przetestować Toppinga E50. Trochę ociepli to brzmienie bo i Onkyo i Hegel to dość jasne granie.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lewar1309 napisał:

Onkyo gra na kościach Asahi Kasei AK4490. Może spróbować kości AK4499. Np Topping D90MQA???

D90MQA już dawno z nami nie ma, obecny model to D90SE, na Sabre. Raczej nie poszłoby to połączenie w dobrym kierunku. Gdybyś zostawił Zen Stream, to fajnym kompletem do niego i do Twojego systemu będzie Zen One Signature lub Topping D30 PRO. Najlepiej jednak na spokojnie wypożyczyć i posłuchać.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Q21 napisał:

Onkyo NS-6170 to odtwarzacz sieciowy, ma wbudowany przetwornik. Przy tym budżecie strumieniówki raczej bym się nie bawił na siłę w dodatkowe przetworniki. Gdybyś wybrał np iFi Zen Stream, które jest transportem to wtedy jak najbardziej ten DAC jest niezbędny i wtedy warto zerknąć na iFi Zen One. Razem tworzą wybitny zestaw.

Jeśli jednak bardzo chcesz dołożyć do tego połączenia jakiś przetwornik to warto przetestować Toppinga E50. Trochę ociepli to brzmienie bo i Onkyo i Hegel to dość jasne granie.

 

Dzięki za odpowiedź. Zostawiłem sobie iFi zen stream i pod niego szukam właśnie DACa a nie pod Onkyo. Jak już wyżej pisałem w połączeniu ifi i SMSL  ES9038pro nie zagrał dobrze. Szukam czegoś co się spasuje z HEGEL H200.

 

16 godzin temu, Audiomagic.pl napisał:

D90MQA już dawno z nami nie ma, obecny model to D90SE, na Sabre. Raczej nie poszłoby to połączenie w dobrym kierunku. Gdybyś zostawił Zen Stream, to fajnym kompletem do niego i do Twojego systemu będzie Zen One Signature lub Topping D30 PRO. Najlepiej jednak na spokojnie wypożyczyć i posłuchać.

A co powiesz o Denafrips Pontus II na R2R? Bardzo chwalony sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lewar1309 napisał:

ifi i SMSL  ES9038pro nie zagrał dobrze.

A jaką miałeś konfigurację ?

Żeby to zestawienie zagrało wybitnie to trzeba zastosować izolator galwaniczny USB np. Topping HS01.

Można też zastosować zasilanie liniowe do iFi lub iFi Power oraz połączenie iFi z netem poprzez WiFi, Też będzie dobrze.

W takiej konfiguracji wszystko brzmi naturalnie i tak jak trzeba. A jak coś psuje dźwięk to jest to wzmacniacz lub kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lewar1309 napisał:

A co powiesz o Denafrips Pontus II na R2R? Bardzo chwalony sprzęt.

Zapytaj się tych sprzedawców co mają go w ofercie, będą na pewno polecali. Dac jest naprawdę fajny ale jak zwykle trzeba posłuchać, bo jedni uwielbiają dace oparte na sabre inni na akm, a jedno i drugie tak naprawdę nie gra neutralnie, pomimo, że tu niektórzy tak piszą, to się z tym nie zgodzę. Słuchałem LKS 004 Dac, SMSL D1, SMSL M400 i Chord Qutest z tej czwórki był najfajniejszy a Pontus bije szczegółem, fakturą wybrzmień, barwą, naturalnością wszystkie wymienione poprzednio. Mam jeszcze 2 inne r2r DIY i też dla mnie to znacznie fajniejsze granie od delta sigma. Ostatnio byłem u kolegi i porównywaliśmy Pontusa II do Electrocompanieta ECD1 i cóż kolega zachorował na Pontusa, ale żeby nie było, to nie jest najlepszy dac ale w jego cenie jeszcze nie słyszałem lepiej grającego seryjnie produkowanego urządzenia. Podkreślam to wszystko moje zdanie. Polecam posłuchać i na przejrzystym systemie będą wszystkie różnice pomiędzy urządzeniami bardzo widoczne i zauważalne. Hegel przejrzysty jest, choć H200 jakoś do mnie nie przemawiał, wolę sposób grania H390.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RobG1974 napisał:

Zapytaj się tych sprzedawców co mają go w ofercie, będą na pewno polecali. Dac jest naprawdę fajny ale jak zwykle trzeba posłuchać, bo jedni uwielbiają dace oparte na sabre inni na akm, a jedno i drugie tak naprawdę nie gra neutralnie, pomimo, że tu niektórzy tak piszą, to się z tym nie zgodzę. Słuchałem LKS 004 Dac, SMSL D1, SMSL M400 i Chord Qutest z tej czwórki był najfajniejszy a Pontus bije szczegółem, fakturą wybrzmień, barwą, naturalnością wszystkie wymienione poprzednio. Mam jeszcze 2 inne r2r DIY i też dla mnie to znacznie fajniejsze granie od delta sigma. Ostatnio byłem u kolegi i porównywaliśmy Pontusa II do Electrocompanieta ECD1 i cóż kolega zachorował na Pontusa, ale żeby nie było, to nie jest najlepszy dac ale w jego cenie jeszcze nie słyszałem lepiej grającego seryjnie produkowanego urządzenia. Podkreślam to wszystko moje zdanie. Polecam posłuchać i na przejrzystym systemie będą wszystkie różnice pomiędzy urządzeniami bardzo widoczne i zauważalne. Hegel przejrzysty jest, choć H200 jakoś do mnie nie przemawiał, wolę sposób grania H390.

Pontus II gra bardzo dobrze, jeżeli ktoś lubi granie R2R. Tak jak mówisz, kwestia posłuchania. Dużo też zależy od gustu samego inżyniera, który projektował dane urządzenie. Na przykład nasz dział RnD korzysta z przetworników Burr Brown (teraz TI) ze względu na dźwięk i funkcjonalność które nam odpowiadają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ukrywam w moim najlepszym dacu mam też od Ti pcm1794a. I niby stary układ a z lampozacją aktywną gra rewelacyjnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Z drugiej strony gusta niby nie podlegają dyskusjim ale jest jeszcze naturalność odtwarzania i pójdźmy do filharmoni gdzie zazwyczaj grają instrumenty bez nagłośnienia posłuchajmu jak poszczególne instrumenty grają, jak jest napowietrzona scena, jaki jest odstęp separacja, i później spróbujmy dany koncert posłuchać w domu. Mi zależy na jak najbardziej wiernym odtwarzaniu, zgodności sposobu grania danego instrumentu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.