Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz/amplituner pod monitory B&W DM302


Igor23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu pierwszego wzmacniacza/amplitunera. 

Posiadam kolumny B&W DM302, wzmacniacz miałby służyć głównie do odtwarzania muzyki z komputera (z kartą dźwiękową której jeszcze nie mam, myślałem nad Asus xonar DX).

Chciałbym skupić się głównie na sprzęcie Denona, słuchałem DRA-275RD i chciałbym coś na tym poziomie lub lepszego w budżecie 250-300zł. Musi być dwukanałowy, w przyszłości chciałbym podpiąć drugą parę tych samych monitorków. Metraż pokoju 12m2. 

Pytanie czy iść w amplitunery czy we wzmacniacze stereo. Który sprzęt w tej kategorii cenowej będzie grał lepiej? Pod uwagę brałem DRA 545RD, 435R, 585RD, 625. Ze wzmacniaczy PMA 737, PMA 280, PMA 300V (ponoć bardzo dobry), PMA 320, PMA 707.

Jak do tych denonów mają się amplitunery Onkyo jak TX7530 lub TX7630?

Prosiłbym o radę co do wyboru modelu z wyżej podanych lub podanie modelu wyższego/lepszego w tym budżecie. Z góry dziękuję za pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli osobiście miałbym wybierać między amplitunerem a wzmacniaczem to zdecydowanie postawiłbym na wzmacniacz. Urządzenia te projektowane były przede wszystkim pod kątem osiągnięcia w danej klasie jak najlepszego dźwięku. Amplituner to pewien kompromis wygodny i wszechstronny, ale kompromis między funkcjonalnością a brzmieniem.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Q21, jeżeli nie potrzebujesz funkcjonalności amplitunera, to zdecydowanie skup się na wzmacniaczach zintegrowanych. Różnica będzie spora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli osobiście miałbym wybierać między amplitunerem a wzmacniaczem to zdecydowanie postawiłbym na wzmacniacz. Urządzenia te projektowane były przede wszystkim pod kątem osiągnięcia w danej klasie jak najlepszego dźwięku. Amplituner to pewien kompromis wygodny i wszechstronny, ale kompromis między funkcjonalnością a brzmieniem.

Rozumiem, będę celował we wzmacniacze. Jaki model by Pan polecił, lub który mam brać pośród tych które wymieniłem? 

4 minuty temu, iFi Audio napisał:

Zgadzam się z Q21, jeżeli nie potrzebujesz funkcjonalności amplitunera, to zdecydowanie skup się na wzmacniaczach zintegrowanych. Różnica będzie spora 🙂

Jakieś modele godne polecenia, lub który miałbym brać spośród tych które wymieniłem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo stare konstrukcje lepiej gdyby wypowiedział się o nich ktoś kto je obecnie ma przyjemność użytkować, albo użytkował.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stach_s napisał:

Jesli nie przeszkadza Ci brak regulacji tonow, to w budzecie bedzie fajny pma350se. 

A znajdzie się jakiś z regulacją?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stach_s napisał:

Jesli nie przeszkadza Ci brak regulacji tonow, to w budzecie bedzie fajny pma350se. 

Poszukałem i spotkałem się z opinią że Onkyo A-8620 gra podobnie/lepiej od Denona 350SE, dodatkowo ma regulację i jest dostępny tańszy.  Może jego brać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DM302 są jak kiedyś ktoś napisał "wykonturowane" więc szukanie na siłę wzmacniacza z regulacją barwy dźwięku jest trochę nie na miejscu. Ważniejsze aby był to wzmacniacz, który dobrze współpracuje z niską impedancją bo taką te kolumienki stety czy niestety mają. Mam te monitorki od 1997 roku więc nie jestem gołosłowny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Igor23 napisał:

(z kartą dźwiękową której jeszcze nie mam, myślałem nad Asus xonar DX).

 

18 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli osobiście miałbym wybierać między amplitunerem a wzmacniaczem to zdecydowanie postawiłbym na wzmacniacz. Urządzenia te projektowane były przede wszystkim pod kątem osiągnięcia w danej klasie jak najlepszego dźwięku. Amplituner to pewien kompromis wygodny i wszechstronny, ale kompromis między funkcjonalnością a brzmieniem.

Zaraz, zaraz! Bywa i tak, że zmacniacz stereo powstaje poprzez wyjęcie z amplitunera KD zbędnych elementów. Trudno wtedy mówić o niższej jakości dźwięku, za to bez wątpienia otrzymujemy lepszą funkcjonalność.

O ile w przypadku nowych wyposażenie może podbijać cenę, to na rynku używanych zwiększamy ofertę o urządzenia z wbudowanym DAC i wejściami cyfrowymi. A wtedy do połączenia kompa ze wzmacniaczem zamiast wiekowej dość karty dźwiękowej 7.1, wystarczy najzwyklejszy konwerter USBtoSPDIF za 30pln oparty na PCM2704

Osobiście przemyślałbym budżet i konfigurację systemu. Mój typ to konwerter USBtoSPDIF za 30pln oparty na PCM2704 i wzmacniacz z wbudowanym DAC i wejściami cyfrowymi. Przy ta niski budżecie trzeba polować np na Onkyo a5-vl, albo właśnie jakiś amplituner KD, który dobrze radzi sobie w stereo (ale tu nie pomogę).

Przede wszystkim: jaki masz budżet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szymon1977 napisał:

 

Zaraz, zaraz! Bywa i tak, że zmacniacz stereo powstaje poprzez wyjęcie z amplitunera KD zbędnych elementów. Trudno wtedy mówić o niższej jakości dźwięku, za to bez wątpienia otrzymujemy lepszą funkcjonalność.

O ile w przypadku nowych wyposażenie może podbijać cenę, to na rynku używanych zwiększamy ofertę o urządzenia z wbudowanym DAC i wejściami cyfrowymi. A wtedy do połączenia kompa ze wzmacniaczem zamiast wiekowej dość karty dźwiękowej 7.1, wystarczy najzwyklejszy konwerter USBtoSPDIF za 30pln oparty na PCM2704

Osobiście przemyślałbym budżet i konfigurację systemu. Mój typ to konwerter USBtoSPDIF za 30pln oparty na PCM2704 i wzmacniacz z wbudowanym DAC i wejściami cyfrowymi. Przy ta niski budżecie trzeba polować np na Onkyo a5-vl, albo właśnie jakiś amplituner KD, który dobrze radzi sobie w stereo (ale tu nie pomogę).

Przede wszystkim: jaki masz budżet?

Przyjmijmy 500zł na wzmacniacz plus karta/ konwerter 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Igor23 napisał:

Przyjmijmy 500zł na wzmacniacz plus karta/ konwerter 

Nie żebym konkretnie ten model polecał ale jako przykład? Czemu nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zamiast Asusa konwerter za 30pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.