Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe 5.0 - sypialnia 15,3 m2 czy warto?


60d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie przedłużając, jak w tytule 🙂

Noszę się z zamiarem stworzenia kina domowego w sypialni. Z racji tego ze jestem minimalistą, i nie chce na front pełnowymiarowych podłogówek (mam je piętro niżej w salonie),set oparty będzie na wyłącznie na kolumnach podstawkowych (fronty + surround będą dokładnie takie same jeśli chodzi o model) + centralny, wszystko oczywiście z jednej linii i serii. O modelach i budżecie celowo nie wspominam, na to jest jeszcze czas.

Powierzchnia do nagłośnienia to sypialnia o wymiarach 4,25m x 3,6m.

W załączniku plan ewentualnego rozstawienia zestawu. Odległość surroundów od miejsca odsłuchowego oznaczonego na czerwono to ok 1.5 - 1.6 m na stronę, (niestety nie zaznaczyłem już tego na rysunku) biorąc pod uwagę że są one wyżej niż ucho (odległość 2,80 m to odległość od membran kolumn w linii prostej, jak wiadomo podniesienie kolumny zwiększa jej odległość od miejsca odsłuchowego). Poza tym wszystkie odległości zmierzone i podane z dokładnością do 5cm. Czy jest sens żeby przy takim ustawieniu w to iść? Zaznaczam że nie ma możliwości przemeblowania, jest to jedyne ustawienie, na żółto zaznaczono drzwi balkonowe, wiec nie mam możliwości zwiększyć rozstawu frontów. Rysunek zachowany jest w skali i wszelkie proporcje mebli są zachowane. Czy przy podanych odległościach jest sens zabawy w kino, ma to szansę jakoś zagrać?

Wiem że rozstaw surroundów jest do bani, odległość od ucha to ok 1.5m na stronę, czy przy takim ustawieniu wszystkiego jak na rysunku będzie odpowiedni efekt? SR i SL planuję umieścić możliwie jak najlepiej, oczywiście kolumny zostaną skręcone prawie równolegle do ściany aby dźwięk szedł w kierunku uszu. Jasna sprawa że powinny być one za miejscem odsłuchowym, ale z oczywistej przyczyny nie mogą być, będą dokładnie po bokach głowy. Czy bardzo do popsuje efekt przestrzenny? A może lepiej z miejsce klasycznych monitorów powiesić dipole na ścianie?

Gorąca prośba o ocenę ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 60d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

plan dobry, kupuj sprzęt i instaluj👌😉

kiedyś miałem Dali Zensory 3 z przodu jak i z tylu właśnie w takim samym ustawieniu jak twój pomysł i nie odczuwałem dyskomfortu, później w mniejszym pomieszczeniu 9m2 mialem Heco Victa Prime 202 z tylu i mialem je 1,20m i w niczym to nie przeszkadzało... ja bym nawet nie myślał o tym tylko kupował to co sobie zaplanowałeś i instalował ( nowe czy używane nieważne zawsze to będzie lepsze niż pseudo soundbar )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 60d napisał:

Jasna sprawa że powinny być one za miejscem odsłuchowym, ale z oczywistej przyczyny nie mogą być, będą dokładnie po bokach głowy.

Surround powinny być właśnie po bokach i wyłącznie lekko z tyłu (110-120 stopni od osi wg Dolby)

282939641_51.thumb.PNG.e04f4ae53a8b97e7a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler to oczywista sprawa. Dokladnie to mialem na mysli. Chodzi tylko o to ze w moim przypadku bedzie to 90 stopni, czyli kolumny surround prostopadle do osi. Zeby bylo 110 musialyby byc delikatnie z boku i z tyłu, tak jak na rysunku od Dolby. Dlatego moje pytanie brzmi czy taki odchył nie zrujnuje efektu przestrzennego i czy warto inwestowac w KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 60d napisał:

czy taki odchył nie zrujnuje efektu przestrzennego i czy warto inwestowac w KD.

Absolutnie nie zrujnuje to efektu, nie śpisz też przecież z głową przy samej ścianie by mieć te 90 stopni 😉Przemyśl dobrze kolumny które kupisz, sugeruję byś wziął pod uwagę dipole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze warto, jak najbardziej mozna zrobic to wszystko na podstawkowych tak jak narysowales 🙂 Jedyne co to dorzucilm bym jakis maly sub, bo dobry bas to glowna podpora kina i kolumny Ci tego nie dadza 🙂 Definitywnie doradzal bym Klipsche do kina 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach jest 4x RP-600M + RP-504C. Jeśli chodzi o suba to planuję go dolożyć z czasem 🙂 z racji że ma być to jak najbardziej dyskretne wymyslilem sobie ze sub schowam...pod łóżkiem. Myslalem o Heco Ambient 88F. Polożony na plasko membraną do dolu wejdzie bez problemu. Swoja droga rozwazalem caly przod zbudowac w oparciu o linie Ambient, mianowicie Heco 44F jako fronty i centralny. A jako surround podstawki Aurora 200 lub 300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 60d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

nie wiem jaki dokładnie budżet ale może warto iść w taki gotowy zestaw:

https://www.q21.pl/klipsch-reference-cinema-system-5-0-4.html i do tego sub od SVS choćby SB1000? i dzięki temu zestawowi mamy 5.1.4 w rozsądnych pieniądzach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niee :) plastikowe zestawy, tzw "gotowce" odpadaja z miejsca :) jesli Klipsch to tylko seria RP i 600M/160M + central 504C/404C. To zagra bez porownania lepiej. Budzet to sprawa drugorzędna, przede wszystkim ma byc jakość dzwięku, jezeli sytuacja bedzie tego wymagala jestem w stanie odczekac, robic to etapami np. 2.0, potem 3.0, 5.0 i finalnie 5.1 i wydac dajmy na to drugie tyle niz proponowany przez Ciebie zestaw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, 60d napisał:

plastikowe zestawy

a kto powiedział że to plastik? widzę lubisz oceniać po obrazku 😂🤣😀

ale masz racje, pełnowymiarowe kolumny zagrają potężniej i dosłownie niż te plastikowe popierdółki...

Proponowany przez Ciebie zestaw jest bardzo dobrym wyborem a tym bardziej teraz kiedy np. Q21 ma promocje na serie RP👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy już kupiłeś kolumny Klipsch, ale jeśli nie to powinieneś się śpieszyć z zakupem ze względu na wchodzącą nową serię, starsze i tańsze modele powoli znikają z rynku.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytam powoli?

Reference będą teraz nowe a wciąż do dostania poprzednia i jeszcze poprzednia seria. I to nie tylko u nas. 

Wracając do głównego pytania z wątku zdecydowanie warto budować kino domowe w takim pomieszczeniu.

Dla niektórych to jest przecież typowy salon. 

Tylko faktycznie nie zagracal bym pomieszczenia olbrzymimi kolumnami tylko skupił się na ich prawidłowym ustawieniu i kalibracji. 

Jest sporo małych wariatów na rynku co wypełnią ci to pomieszczenie i dadzą mocny efekt kinowy.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 05:10, 60d napisał:

Oj niee 🙂 plastikowe zestawy, tzw "gotowce" odpadaja z miejsca 🙂 jesli Klipsch to tylko seria RP i 600M/160M + central 504C/404C. To zagra bez porownania lepiej. Budzet to sprawa drugorzędna, przede wszystkim ma byc jakość dzwięku, jezeli sytuacja bedzie tego wymagala jestem w stanie odczekac, robic to etapami np. 2.0, potem 3.0, 5.0 i finalnie 5.1 i wydac dajmy na to drugie tyle niz proponowany przez Ciebie zestaw 🙂

15m2 to sporo wiec powinno byc super, tylko jak to ma byc do kina to na co ci podlogowki?:> i tak to wszystko odetniesz wiec idz nawet w najmniejsze rp na przod i boki, a center jak najbardziej 504, plus subik najwiekszy i najmocniejszy na jaki cie stac i bedzie gitara

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ryback napisał:

15m2 to sporo wiec powinno byc super, tylko jak to ma byc do kina to na co ci podlogowki?:>

 

Ale przecież RP-600M/160M to podstawki, nigdzie o żadnych podlogówkach nie bylo nawet mowy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 60d napisał:

Ale przecież RP-600M/160M to podstawki, nigdzie o żadnych podlogówkach nie bylo nawet mowy 🙂

no to gitara :DD 600 pomylilem z 6000 :DD

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie monitory. 

Oprócz klipsch dobrze można zbudować takie kino na monitor audio serii bronze 100 + FX albo magnacie signature 503 z tym że tu nie było by bi/di polarnych modeli. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie amplitunera. Jako ze posiadam Onkyo TX-8390 i bardzo mi odpowiada jego granie w stereo, zdecydowany jestem na ampli wielokanalowy tej samej firmy. Czy warto nabyc model TX-RZ820? Napedzi spokojnie 5 kolumn? Wydaje sie ze przy mocy 710W bedzie zapas mocy i niezbedne "mięcho" w kinie. Od ktorego roku byl w sprzedazy? Na dzien dzisiejszy pewnie ma te 4-5 lat?

Czy szukac czegos nowszego? Czy ten rocznik nie ma slynnego juz problemu z plytami HDMI, gdzie takich przypadkow bylo pełno w poprzednich seriach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 60d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 23:15, 60d napisał:

Butler to oczywista sprawa. Dokladnie to mialem na mysli. Chodzi tylko o to ze w moim przypadku bedzie to 90 stopni, czyli kolumny surround prostopadle do osi. Zeby bylo 110 musialyby byc delikatnie z boku i z tyłu, tak jak na rysunku od Dolby. Dlatego moje pytanie brzmi czy taki odchył nie zrujnuje efektu przestrzennego i czy warto inwestowac w KD.

Niczego nie zrujnuje. Kupuj to kino i je instaluj,a te kąty i stopnie zostaw w spokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, umówmy sie ze to juz do mnie dotarlo 🙂 Prosze teraz o opinie na temat Onkyo TX-RZ820. W gre wchodzi sprzet z drugiej reki. Czy warto, jak prezentuje się na tle konkurencji, co z tym HDMI/DSP w tym modelu. I czy warto isc model wyzej w nowszy RZ830.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lobo Srobo napisał:

Niczego nie zrujnuje. Kupuj to kino i je instaluj,a te kąty i stopnie zostaw w spokoju.

Te kąty i stopnie zostały wyliczone i wyznaczone po coś. To jest standard jaki opracowało Dolby aby uzyskać maksymalny efekt przestrzenny, także nie wyobrażam sobie zeby to olać. To nie u mnie. Albo robie coś tak jak ma byc albo wcale. Popeliny nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, 60d napisał:

Prosze teraz o opinie na temat Onkyo TX-RZ820. W gre wchodzi sprzet z drugiej reki. Czy warto, jak prezentuje się na tle konkurencji, co z tym HDMI/DSP w tym modelu. I czy warto isc model wyzej w nowszy RZ830.

Używam RZ900 na 15m2. Pod względem szybkości ataku dźwięku jest to druga pozycja w rankingu, ustępuje tylko Yamasze, natomiast Marantze, Denony, Anthemy, Arcamy są pod tym względem do tyłu. A ten parametr ma duże znaczenie szczególnie na niewielkich powierzchniach - żeby dźwięk był odczuwalny i namacalny mimo nieodkręcania gałki pod korek. Onkyo od Yamahy ma bardziej dociążony dźwięk, gra bardziej gęsto. Onkyo nie jest ani najbardziej dynamiczne w stawce, ale i zdecydowanie nie gra najbardziej nudno, natomiast - dużo jest prawdy w tym dźwięku (na tle innych amplitunerów, nie że w kategoriach absolutnych), i dlatego dużo zależy od reszty systemu.

Jeśli przymierzasz się do Klipschów, szczególnie podstawkowych - powinno być całkiem pozytywnie w kinie, ale ja bym szedł albo w RZ800/RZ820+zewnętrzna końcówka przynajmniej na fronty, a lepiej na kanały LCR, a jeśli koniecznie jeden klocek - to przynajmniej RZ900. Skubaniec niestety bardzo wrażliwy na ilość podpinanych kolumn, zresztą jak każdy amplituner, i gdy ulżymy mu odciążeniem 2-3 kolumn (zostawiając np same surroundy), odwdzięczy się czystszym i dynamiczniejszym dźwiękiem przy większych głośnościach. Ja mam trudniejsze kolumny od Klipschów - RZ900 z Klipschami podstawkowymi sporo lepiej by sobie poradził, ale z RZ800/RZ820 bez zewnętrznego wzmocnienia (w tym bez subwoofera) bym nie ryzykował. W rozbudowie sprzętu jest taki etap, gdy do pewnej głośności dźwięk jest czysty i dynamiczny, a gdy chcemy dać głośniej - zaczyna się brzydkość i ucina dynamikę, i obawiam się, że RZ820 w 5.0 będzie to bardzo widoczne.

Jak wspomniał przedmówca - jeśli coś ponad RZ820, to zdecydowanie RZ900, a nie RZ830, bo to RZ900 jest modelem wyższym, a RZ830 jedynie nowszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miś1185 napisał:

W rozbudowie sprzętu jest taki etap, gdy do pewnej głośności dźwięk jest czysty i dynamiczny, a gdy chcemy dać głośniej - zaczyna się brzydkość i ucina dynamikę, i obawiam się, że RZ820 w 5.0 będzie to bardzo widoczne.

No to teraz mnie zdolowales. Przeciez TX-RZ820 ma 710W poboru z sieci i jak podaje producent obsluguje system 7.2. Wiec nie poradzi sobie z wysterowaniem 5 kolumn w ukladzie 5.0? Cos mu tutaj bardzo smierdzi. W takim razie idac tym tokiem rozumowania 90% innych amplitunerow 7.2 mozna wyrzucic do kosza. Bo wydajnoscia pradowa nawet nie zblizaja sie do RZ820. To ile mocy maksymalnej ma miec ampli zeby poradzil sobie z 5 kolumnami? 1KW? Przeciez to juz jest elektrownia. Ja wiem ze moce na kanal podawane przez producentow to pic na wode, bo w 99% to moc na jeden kanal, a ze ich jest 7 albo 9 to jest np 7x140W przy poborze z sieci 350W. Ale tutaj mamy 710W. Nawet odliczajac straty mocy wynikajace ze sprawnosci zasilacza, generowania znieksztalcen, zamiany energii w cieplo, nie powinno byc problemu z napedzeniem 5 kolumn. Chyba ze maja 4 Ohmy i 82db skutecznosci.

Zewnetrzna koncowka mocy nie wchodzi w gre. Nie robie z sypialni sali kinowej w ukladzie 11.2.4, tylko zwykle 5.0. A nie chce mi sie wierzyc ze ten ampli lub RZ830 nie wysteruje poprawnie 5 kolumn. Chyba ze producent klamie i realny pobor z sieci wynosi 1/2 tego co napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 60d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ taki jest właśnie efekt amplitunerów. RZ900 ma poboru 840W, ale to nie znaczy że lepiej wysteruje nawet kolumny stereo niż wzmacniacz mocy z poborem 250W. Bo w amplitunerze zasilane są i końcówki mocy, i przedwzmacniacz, i przetworniki i reszta elektroniki, więc nie mówimy tu o samym wysterowaniu kolumn samą mocą znamionową, a o urządzeniu, któremu nie jest wszystko jedno, ile mocy oddaje na końcówki, względem stabilności prądu przekazywanego dla reszty elektroniki.

Przykład - gdy kanały LR odciążę końcówką mocy, to kanał C mimo iż nadal podłączony do amplitunera - gra zdecydowanie czystszym dźwiękiem.

Nie zamierzałem Cię jednak martwić, a jedynie nakierować zdecydowanie bardziej w stronę RZ900 niż RZ820, a szczególnie niż RZ830, i to zwłaszcza jeśli nie planujesz subwoofera, oraz - jak już wiem, o zewnętrznej końcówce mocy nie ma mowy. Jak najbardziej da się czerpać przyjemność z tak oglądanych filmów i od tej koncepcji nie zamierzam Cię odwodzić. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 60d napisał:

Zewnetrzna koncowka mocy nie wchodzi w gre. Nie robie z sypialni sali kinowej w ukladzie 11.2.4, tylko zwykle 5.0. A nie chce mi sie wierzyc ze ten ampli lub RZ830 nie wysteruje poprawnie 5 kolumn. Chyba ze producent klamie i realny pobor z sieci wynosi 1/2 tego co napisane

Idź w procesor i aktywne kolumny, to z wydajnością nigdy nie będziesz miał problemu.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miś1185 ja doskonale zdaje sobie sprawe czym jest amplituner, wzmacniacz stereo itp 🙂 celowo nie biore pod uwagę amplitunerow nizszych klas gdzie broszurka marketingowa krzyczy 7x140W, a po odwrocie obudowy jawi sie suchotnik z trafem wielkosci paczki zapalek i zasilaczem ktory pobiera 350W. Potem po podpieciu 5 kanalow okazuje sie mamy ok 40W RMS na kanal i cos slabo i cicho to gra i basu nie ma. Dlatego troche mnie zmartwiles tym ze dosyc zaawansowany jak na ta klase i nieglupio wyposazony amplituner nie da rady naglosnic mi klitki 15m2 :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, każdy ma inne wymagania, ze sprzętu o parę półek niżej ludzie też się cieszą, takie Onkyo RZ900 daje dużo pozytywniejszy dźwięk niż w kinie. Nigdzie nie napisałem, że nie da rady nagłośnić, bo każdy też wymaga różnej głośności i inna dynamika i czystość brzmienia będzie dla niego wystarczająca. Ale gdy nie używamy suba, a ampli ma nagłośnić 5 kolumn - zrobi to, ale nie bez kompromisów. I dla takiego zastosowania warto zadbać o lepszy sprzęt (w tym przypadku już kolega wyżej polecał Ci RZ900 zamiast RZ820, i ja robię to samo), zwłaszcza jeśli basu nie odciąży Ci kilkusetwatowy subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 21:12, 60d napisał:

Mam jeszcze pytanie odnośnie amplitunera. Jako ze posiadam Onkyo TX-8390 i bardzo mi odpowiada jego granie w stereo, zdecydowany jestem na ampli wielokanalowy tej samej firmy. Czy warto nabyc model TX-RZ820? Napedzi spokojnie 5 kolumn? Wydaje sie ze przy mocy 710W bedzie zapas mocy i niezbedne "mięcho" w kinie. Od ktorego roku byl w sprzedazy? Na dzien dzisiejszy pewnie ma te 4-5 lat?

Czy szukac czegos nowszego? Czy ten rocznik nie ma slynnego juz problemu z plytami HDMI, gdzie takich przypadkow bylo pełno w poprzednich seriach?

Amplitunery stereo Onkyo grają inaczej niż amplitunery wielokanałowe kina domowego.

Jednak w przypadku kina będziesz zadowolony z takiego wyboru. Seria 8 Onkyo była bardzo udana. Polecam 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.