Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vintage hi-end


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, pmcomp napisał:

Jesli tak jest rzeczywiście to znaczy, ze twoj system … nie roznicuje nagrań albo malo je róznicuje. Pewnie przejaskrawiam bo go nie znam ale … sam nadales takie procenty, a to jest wlasnie ten kierunek. Wtedy czy nagranie jest dobrze zrealizowane i nagrane czy źle, to system pokazuje je bardzo podobnie, choc zapewne na dobrym poziomie.

.

 

Dodam, ze dla niektorych bedzie to wielka wada systemu, dla innych jego wielka zaleta.

3 minuty temu, sly30 napisał:

Nie prawda. To co jest zapisane na płycie to jedno, a to jak system może to pokazać to zupełnie inna kwestia. Na jednych kolumnach dany materiał zagra bardzo przestrzennie, z holografią 3D, a na innych, ten sam zagra płasko, od kolumny do kolumny. 

Czy nie prosilem cie zebys sobie darował pisanie w tym wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób wiedzieć cokolwiek na temat głośników, jeśli się samemu ich nie wykonywało.

 

 

Osobiście zlecałem toczenie elementów obwodów magnetycznych, elektrolityczne powlekanie ich miedzią, planowanie, - samodzielnie nawijałem cewki, uprzednio specjalnie przygotowanymi drutami, mocowałem je do własnoręcznie wytworzonych membran etc, posiadam formę odlewniczą dla kosza opracowanego dla przetwornika szerokopasmowego.

Jeśli osoba nie przeszła podobnej drogi, może jeszcze bogatszej w doświadczenia - jest amatorem.

 

Zakupić cokolwiek, może każdy, - poczytać na dany temat, nawet na przestrzeni dekad, również, - ale wytwarzać, optymalizować, wprowadzać usprawnienia, - to już nie.

...

Spojrzę na głośnik i wiem jak gra.

Posłucham minutę zestawu i rozumiem z jakimi boryka się problemami.

...

Po prostu znam się na tym.

 

Znam się również na ludziach, z tego powodu prosiłem Sylwestra o fotografię Twórców Jego zestawów, - to nie był wygłup, po prostu wiem jaki typ człowieka może posiadać dane kompetencje, - osoba, która dane z prywatnej rozmowy wykorzystuje by zgnoić rozmówcę, z którym konwersowała miesiące wcześniej, rozpoczynająć rozmowę słowami - "Witam Experta" - posiada mniejsze niż nikłe szanse na rozumienie czegokolwiek z otaczającej rzeczywistości - co dopiero na temat złożoności techniki w zakresie przetworników elektroakustycznych.

 

...

Osoby z biznesu posiadają przesłonę, przez którą jedyne co widać, co mogą dostrzec, to sposobności zdobywania kolejnych walorów... czasami to pomaga, ale źle użyte doprowadzić może do upadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

prosilem cie zebys sobie darował pisanie w tym wątku

Już mnie tu nie ma - choć wczoraj przyweziono mi drugi komplet Technics SB 10 - zostanie zestawiony w symetrii, zastąpi układ SB7 / SB10 na docekowy, na takiej symetrii słychać wszystko, to doskonały monitor do pracy, można przy jego pomocy dobierać wszelkie elementy, służące strojeniu, wytworzeniu nowego, jakiegokolwiek produktu, też innowacyjnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, 747 napisał:

Spojrzę na głośnik i wiem jak gra.

Łał!!!

Kłaniam się nisko, niziuteńko, właściwie to już leżę...i płaczę a przepona już boli od śmiechu. 

Debeściak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 747 napisał:

Już mnie tu nie ma - choć wczoraj przyweziono mi drugi komplet Technics SB 10 - zostanie zestawiony w symetrii, zastąpi układ SB7 / SB10 na docekowy, na takiej symetrii słychać wszystko, to doskonały monitor do pracy, można przy jego pomocy dobierać wszelkie elementy, służące strojeniu, wytworzeniu nowego, jakiegokolwiek produktu, też innowacyjnego.

To bylo do Sly’a, cytowalem, powinienes zauwazyc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pmcomp napisał:

Jesli tak jest rzeczywiście to znaczy, ze twoj system … nie roznicuje nagrań albo malo je róznicuje. Pewnie przejaskrawiam bo go nie znam ale … sam nadales takie procenty, a to jest wlasnie ten kierunek. Wtedy czy nagranie jest dobrze zrealizowane i nagrane czy źle, to system pokazuje je bardzo podobnie, choc zapewne na dobrym poziomie.

BTW system to urzadzenia w danym pomieszczeniu, razem z tym pomieszczeniem. Te same urzadzenia w innym pomieszczeniu zagrają zupelnie inaczej, z duzym prawdopodobieństwem gorzej ponieważ system był skladany do tego pierwotnego.

 

Właśnie różnicuje, 10% efektywności systemu to wszystko na jedno kopyto, większa efektywność to większe możliwości, słychać każdy szczegół 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, iro III said:

Łał!!!

Kłaniam się nisko, niziuteńko, właściwie to już leżę...i płaczę a przepona już boli od śmiechu. 

Debeściak!

Nic dziwnego. Audiofil spojrzy i wie jak gra. Przeczytał w sieci, w magazynie, kolega mu powiedział, więc spojrzy, rozpozna i już wie 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Realizacja może być lepsza lub gorsza, z jakim efektem zostanie odtworzone zależy od systemu i akustyki.
Moze u ciebie jest z efektem 10%, u mnie śmiało mogę napisać ze w 70%

To z jakim efektem cos zostanie odtworzone to … nie jest efektywność.

Napisz po prostu o co ci chodzi.

@iro III pisal o holografi 3D, ktora jego zdaniem powstaje w studio, a system ma ja odzorować, z czym ja osobiscie sie zgadzam, a ty piszesz o jakiejs efektywnosci.

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Panowie w dziwnym kierunku rozwija się dyskusja. Jeśli będzie "impreza" to tym razem tylko z konkursem, zbieraj punkty i wygraj urlop od pisania na AS.

Proszę na temat bez osobistych wycieczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bum1234 napisał:

Nic dziwnego. Audiofil spojrzy i wie jak gra. Przeczytał w sieci, w magazynie, kolega mu powiedział, więc spojrzy, rozpozna i już wie 😄

 

Cóż to za wspaniali, utalentowani i wrażliwi ludzie 😔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

To z jakim efektem cos zostanie odtworzone to … nie jest efektywność.

Napisz po prostu o co ci chodzi.

Efektywność ma wiele znaczeń
Juz nieważne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bum1234 napisał:

Audiofil spojrzy i wie jak gra. Przeczytał w sieci, w magazynie, kolega mu powiedział, więc spojrzy, rozpozna i już wie

Kolego, nie jestem audiofilem, nie doczytałeś że dla mnie praca w zakresie wytworzenia produktu, jakim był w danym okresie życia przetwornik elektroakustyczny - to była zwykła szara codzienność ?

Ile osób pracuje na codzień w firmach, na różnych stanowiskach, przy różnorakich procesach, czy uważasz że takie osoby dadzą się łatwo zaskoczyć czymkolwiek z przestrzeni ich działalności ?

Sylwester jest audiofilem, zwróć uwagę jak pewnie porusza się po tej przestrzeni, czym można zaskoczyć osobę, która 14 godzin dziennie słucha repertuaru większego niż 5000 tytułów na samych tylko nośnikach CD ?

...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iro III napisał:

Cóż to za wspaniali, utalentowani i wrażliwi ludzie 😔

Jezusie, jeszcze to bumka brakuje. Niestety ignorowanie nie dotyczy cytatow, co jest calkowicie bez sensu.

Ehhh.

 

3 minuty temu, 747 napisał:

Kolego, nie jestem audiofilem, nie doczytałeś że dla mnie praca w zakresie wytworzenia produktu, jakim był w danym okresie życia przetwornik elektroakustyczny - to była zwykła szara codzienność ?

Ile osób pracuje na codzień w firmach, na różnych stanowiskach, przy różnorakich procesach, czy uważasz że takie osoby dadzą się łatwo zaskoczyć czymkolwiek z przestrzeni ich działalności ?

Sylwester jest audiofilem, zwróć uwagę jak pewnie porusza się po tej przestrzeni, czym można zaskoczyć osobę, która 14 godzin dziennie słucha repertuaru większego niż 5000 tytułów na samych tylko nośnikach CD ?

...

 

Prosze wszystkich o pisanie w temacie bo za chwile zrobi sie tutaj wielka awantura. Kiedys gospodarz watku groził palcem czy wymierzał klapsy i był swiety spokoj. Czemu nie ma tak dzisiaj? Moderacjo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego głośnika nie mogę zaliczyć do grupy wysokiej próby, ale sam wysoko-średniotonowiec już tak. Głośnik ten jest ze mną najdłużej ze wszystkich, od dwóch lat przewinęło się sporo kolumn, nowych, starszych z pułapu różnego i nadal świetny Heil codziennie mnie czaruje. Czy to technologia high endowa była? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

16779541154393913690153343902747.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sanwing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

powstaje w studio

To co powstaje w studio i jest kierowane do produkcji masowej, jest tam odsłuchiwane w jakiejś mierze tylko poglądowo, zestawienia studyjne, nawet bardzo dobre i najdroższe, to nie jest najbardziej rasowy zestaw reprodukcyjny hi end, wynik pracy inżynierów, może zostać dopiero zweryfikowany w pełni, na najwyższej klasy sprzęcie jakim dysponujemy na dany czas, przykładowo już tylko takie narodziny wzmacniacza Relentless, spowodowały że materiał, który był uznany za brzmiący w dany sposób, z danymi ograniczeniami, "przeniósł się", czy "mógł się przenieść" klasę wyżej w reprodukcji, do tego tzw "smaczki", czy tego typu efekty, zaprojektowane podczas masteringu i odsłuchiwane tylko na obecnym wówczas studyjnym sprzęcie, mogą w nowej sytuacji posiadać inne oblicze, w domyśle nawet "szokujące" , - w przypadku topowych realizacji przykładowo jak "Thiller" Michaela Jacksona.

...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 747 napisał:

To co powstaje w studio i jest kierowane do produkcji masowej, jest tam odsłuchiwane w jakiejś mierze tylko poglądowo, zestawienia studyjne, nawet bardzo dobre i najdroższe, to nie jest najbardziej rasowy zestaw reprodukcyjny hi end, wynik pracy inżynierów, może zostać dopiero zweryfikowany w pełni, na najwyższej klasy sprzęcie jakim dysponujemy na dany czas, przykładowo już tylko takie narodziny wzmacniacza Relentless, spowodowały że materiał, który był uznany za brzmiący w dany sposób, z danymi ograniczeniami, "przeniósł się", czy "mógł się przenieść" klasę wyżej w reprodukcji, do tego tzw "smaczki", czy tego typu efekty, zaprojektowane podczas masteringu i odsłuchiwane tylko na obecnym wówczas studyjnym sprzęcie, mogą w nowej sytuacji posiadać inne oblicze, w domyśle nawet "szokujące" , - w przypadku topowych realizacji przykładowo jak "Thiller" Michaela Jacksona.

...

 

@747 mam do ciebie prosbe. Przestan zaczynac w tym watku pisac o swoich teoriach, o kablach, o Relentlessie bo poprosze moderacje o podobne potraktowanie jak Sly’a. Jesli @Piopio zacznie tutaj o izolacji galwanicznej postapie podobnie.

Mam nadzieję, ze wyrazilem sie jasno.

Dziekuje.

 

To co zapisano w studio i wydano komercyjnie na nosniku powinien porzadnie odtowrzyc kazdy sprzet i system i nie potrzeba do tego ani hiendu ani audiofilskich uszu. I o tym moge tutaj z toba dyskutować. W kontekscie hiendowych kolumn vintage 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że osoby tu piszące, niestety nie mają styczności z dobrymi kolumnami, skoro twierdzą, że wszystkie generują holografię tak samo i liczy się tylko zapis w studio, a później wszystkie kolumny pokażą to tak samo. To jest totalna bzdura. 

13 minut temu, pmcomp napisał:

To co zapisano w studio i wydano komercyjnie na nosniku powinien porzadnie odtowrzyc kazdy sprzet i system i nie potrzeba do tego ani hiendu ani audiofilskich uszu.

Jasne… :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Przestan zaczynac w tym watku pisac o swoich teoriach

To nie są żadne teorie.

Tym bardziej "moje teorie".

Przestań tak traktować oczywiste informacje.

 

Technika zatoczyła koło, wiele opracowań z czasów pionierskich sprawdziło się, okazując trudnymi do przejścia barierami, jak przykładowo papier w materiałach na membranę, ale równocześnie są, czy mogą być / pojawić się sposoby na istotne polepszenie efektów pracy systemu audio, - jeśli nie będziemy tego zauważać zabłądzimy.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, 747 napisał:

w przypadku topowych realizacji przykładowo jak "Thiller" Michaela Jacksona.

Ten materiał nawet w wersji SACD jest kiepski. Na świecie jest mnóstwo płyt nagranych lepiej i duuużo lepiej. Zarówno pod katem naturalności brzmienia instrumentów i wokali - jak i przywołanych "smaczków". Jednym z przykładów z naszego podwórka jest to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sly30 napisał:

Widać, że osoby tu piszące, niestety nie mają styczności z dobrymi kolumnami, skoro twierdzą, że wszystkie generują holografię tak samo i liczy się tylko zapis w studio, a później wszystkie kolumny pokażą to tak samo.

Jak juz znowu sie tu na chama wprosiles to mozesz zacytowac, gdzie napisano dokladnie to co napisales powyzej czyli: „wszystkie (kolumny) generują holografię tak samo i liczy się tylko zapis w studio, a później wszystkie kolumny pokażą to tak samo”?

Jak dokladnie nie zacytujesz takiego stwierdzenua to po raz kolejny nazwę cię kimś na literke K 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież sam kwestionujesz wpływ kolumn na holografię. Piszesz że liczy się to co zapisano w studio i wszystkie kolumny powinny zagrać to dobrze, czyli wynika z tego, że same kolumny nie mają wpływu. Po raz kolejny ośmieszasz się, nie rozumiejąc własnych wpisów, ale to już norma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sly30 napisał:

No przecież sam kwestionujesz wpływ kolumn na holografię. Piszesz że liczy się to co zapisano w studio i wszystkie kolumny powinny zagrać to dobrze, czyli wynika z tego, że same kolumny nie mają wpływu. Po raz kolejny ośmieszasz się, nie rozumiejąc własnych wpisów, ale to już norma. 

teza: @sly30 po raz kolejny jest klamcą.

dowod: Poniewaz nie zacytowales slów, na ktore sie powolujesz, co nie moglo miec miejsca bo takie slowa nie padly, po raz kolejny nazywam cie … KŁAMCĄ. 

cnd.

Nie zamierzam dalej dyskutowac z toba  o tym zagadnieniu bo nie rozumiesz slowa pisanego.

Nie pisz więcej w tym wątku, nie klam więcej, to nie przystoi nikomu nawet tobie z twoim wyksztalceniem. Wystarczy nam klamców „za szklana szybką”, chyba ogladasz za duzo TVP1.

 

 

Wracajac do tematu watku jakie sa wasze doswiadczenia z moim zdaniem najlepszymi kolumnami czasow PRLu?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszyscy chcieli posiadać raczej te stojace z tyłu czyli Altusy, najlepiej 140 😉 . Sam takie mialem. Ale moim zdaniem „najlepiej” z polskiej produkcji graly Tonsil ZG 40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pmcomp napisał:

Tonsil ZG 40

Doskonałe zestawy.

Przy odpowiednim zaangażowaniu, można zastosować najnowocześniejszą technologię, w "tym czego nie widać", otrzymując w efekcie bardzo wysokiej jakości dźwięk, pozostawiając wygląd jak zostały zaprojektowane.

Mam je w częściach, bez obudów, czekają na ten moment, aby powstały, zostały złożone z pionowych plastrów - w całkowicie perfekcyjnie innowacyjny sposób.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sly30 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brzmisz jak zakompleksiony gosć, ktory skończył 7 klas 🙂 🙂 🙂 .

Do tego ukrywasz się za kolejnym memem zapozyczonym zapewne z wiocha.pl, do tego przerobionym. Liczylem, ze twoja wrodzona inteligencja kaze ci podnieść czolo jak prawdziwny gentleman. Wyszlo jak zwykle.

🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Horizon44 napisał:

Panowie, dajcie spokój.

 

Fajny temat rozwalony kłótniami. No i po co?

 

Luzu trochę...

 

My ze Sly’em tak sie kochamy od zawsze i w ten sposob okazujemy swoja miłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

My ze Sly’em tak sie kochamy od zawsze i w ten sposob okazujemy swoja miłość.

Być może 😉

 

Ale wolałbym poczytać więcej o TL800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

„najlepiej” z polskiej produkcji graly Tonsil ZG 40.

cudzysłów jak najbardziej zasłużony,te kolumny to brzmieniowa porażka,spendor bc1 zjadły te tonsile i wypluły resztki....😄 porównanie bezpośrednie było....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Horizon44 napisał:

Być może 😉

 

Ale wolałbym poczytać więcej o TL800.

Bardzo proszę. Ostatnio slucham praktycznie tylko ich i nie wlaczam systemu na JBL4343B. Co chyba nawet jakos przedwczoraj w tym watku opisalem.

Wydaje mi sie, ze to raczej dobrze o nich swiadczy, nieprawdaż? 😉 .

Brakuje im tylko jednej cechy, takiej potegi dźwieku jaką sa w stanie zbudować JBLe. Wynika to wprost z wielkosci obudowy i powierzchni przetwornika basowego. Poza tym TL800 to obudowa zamknieta, a JBL to bass reflex co tez ma na to wplyw. Znakomicie pokazuje to tasma Mudy Watersa, gdzies juz o tym pisalem.

Nie wiem co jeszcze chciałbys wiedzieć.

4 minuty temu, szpotek73 napisał:

cudzysłów jak najbardziej zasłużony,te kolumny to brzmieniowa porażka,spendor bc1 zjadły te tonsile i wypluły resztki....😄 porównanie bezpośrednie było....

Eeeeee … grajmy fair i porownujmy made in PRL do made in PRL 🙂 .

Pamietam, ze na przelomie lat 70/80 bylem nimi „zachwycony”. Ale wtedy z niczym innym nie z PRL nie mialem do czynienia.

Ciekawi mnie jakie kolumny robiono w innych zaprzyjaznionych krajach RWPG. Gdzieś wyczytałem, wspominano o nich też tutaj, ze w DDR robiono niezle monitory. Po 1989 roku firma przeszla na kapitalizm i nieźle sobie radzila. Ktos pamieta markę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Ciekawi mnie jakie kolumny robiono w innych zaprzyjaznionych krajach RWPG

łotewska radiotechnika sporo lepsza od tonsila była....z ddrowską produkcją się nie spotkałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.