Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do ..... koszenia trawy


frobek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiem, że temat nieco dziwny, ale potrzebuje kupić w miarę dobre słuchawki BT do koszenia trawy typu dokanałowego jak earbuds itp.. Co muszą robić?

1. Dobrze grać

2. Dobrze tłumić hałas

3. Muszą być wygodne i nie przeszkadzać w uszach

4. Trzymać połączenie BT do 2-3 metrów

5. Działać z Androidem 🙂 

Liczę na jakieś typy od ludzi znających temat lepiej niż ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do koszenia trawy lepiej sprawdzają się kosiarki 😉 . A teraz pytania...

1. Czy tych słuchawek zamierzasz używać TYLKO w pracy np. przy koszeniu?

2. Czy na wierzch zamierzasz wrzucać jeszcze ochronniki słuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te lepiej chronią słuch ,używam podobnych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wiem ,że nie dokanałowe,dokanałowych też używałem,takie nauszne bezprzewodowe o niebo wygodniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2022 o 11:23, szpotek73 napisał:

te lepiej chronią słuch ,używam podobnych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wiem ,że nie dokanałowe,dokanałowych też używałem,takie nauszne bezprzewodowe o niebo wygodniejsze

A jak z jakością dźwięku? Podobne czyli inne czy ten sam producent ale inny model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2022 o 18:40, frobek napisał:

Cześć,

Wiem, że temat nieco dziwny, ale potrzebuje kupić w miarę dobre słuchawki BT do koszenia trawy typu dokanałowego jak earbuds itp.. Co muszą robić?

1. Dobrze grać

2. Dobrze tłumić hałas

3. Muszą być wygodne i nie przeszkadzać w uszach

4. Trzymać połączenie BT do 2-3 metrów

5. Działać z Androidem 🙂 

Liczę na jakieś typy od ludzi znających temat lepiej niż ja.

Czemu dokanałowe? ja używam obecnie po ok1,5 godziny dwa razy w tygodniu do koszenia słuchawek z aktywnym tłumieniem hałasu Sony WH-1000XM3 i jak nie ma 32 stopniowych upałów to są OK

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam ATH-ANC900, ale bardzo poci mi się głowa pod pałąkiem i przy muszlach i dlatego pomyślałem o dokanałowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frobek podczas koszenia trawy i nie tylko🙂, mogą sprawdzić się MEE Audio X20, posiadają ANC, ważne jest oczywiście odpowiednie dobranie rozmiaru gumek do ucha, aby szczelnie siedziały w kanale słuchowym. Pomijając kwestię odcięcia od dźwięków z otoczenia, słuchawki grają z delikatnie z lekkim pociepleniem, jak na dokanałówki, bardzo dobrze separują dźwięki i budują przestrzeń. Grają bez mocno podbitego basu, czy wypchniętej góry, z delikatnie podkreślonymi skrajami pasma, dobre do dłuższych odsłuchów, choć warto pamiętać, że należy co jakiś czas robić sobie przerwy, aby ucho mogło odpocząć, tak samo uważać z poziomem głośności, aby nie zniszczyć sobie słuchu.

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.06.2022 o 11:18, Sklep.RMS.pl napisał:

mogą sprawdzić się 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , posiadają ANC

Teraz to już chyba wszystkie douszne bezprzewodówki posiadają ANC. A ja chcę z ANC na kablu. Icoteras? 🙂

Poważnie. Może być minijack, może być USB-C. Panicznie boję się słuchawek wireless BT - przecież one komunikują się z telefonem, są więc także i NADAJNIKIEM. Promieniowanie elektromagnetyczne ma to do siebie, że jego moc rośnie kwadratowo w proporcji do zmniejszającej się odległości. Trzymać więc nadajniki radiowe w uszach - to propozycja tylko dla najzagorzalszych fanów raka mózgu.

Czy na współczesnym rynku znajdę jeszcze jakieś przewodówki z ANC poza ATH-ANC33iS od Audio Techniki? Dawniej kupa firm to robiła ale teraz robią już tylko BT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

Teraz to już chyba wszystkie douszne bezprzewodówki posiadają ANC. A ja chcę z ANC na kablu. Icoteras? 🙂

To musisz przejść na nauszne Sony WH-1000XM3 one mogą mieć włączony ANC i jednocześnie możesz słuchać po kablu przez który moim zdaniem jakość dźwięku jest lepsza niż bezprzewodowo. Dodatkowo wzmacniacz jest w nich włączony i dobrze robi to jak dźwięk wychodzi po kablu np. z telefonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ASURA napisał:

To musisz przejść na nauszne Sony WH-1000XM3 one mogą mieć włączony ANC i jednocześnie możesz słuchać po kablu przez który moim zdaniem jakość dźwięku jest lepsza niż bezprzewodowo. Dodatkowo wzmacniacz jest w nich włączony i dobrze robi to jak dźwięk wychodzi po kablu np. z telefonu

Sorry, propozycja nie dla mnie. Wiem, że ANC Sony to jest ósmy cud świata, bo kiedyś miałem Walkmana MP3 z tym systemem. Działało to super, miało mnóstwo opcji i ustawień i dawało radę spokojnie nawet w samolocie.

Ale ja szukam pchełek dokanałowych. Nauszne słuchawy nie dla mnie.

2 godziny temu, xajas napisał:

A ci, ktorzy caly czas nosza aparaty sluchowe (tez komunikuja przez BT) maja raka?

Aparat słuchowy z BT? Znaczy - połączony z telefonem? Nawet nie wiedziałem, że są takie. 🙂 Szczerze Ci powiem, że absolutnie dopuszczam możliwość, że to może być tylko moja fobia i paranoja. 🙂

Ale lepiej zapobiegać niż leczyć. Szczególnie w przypadku glejaka. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aparat słuchowy z BT? Znaczy - połączony z telefonem? Nawet nie wiedziałem, że są takie.

Z telefonem, z telewizorem, z autem, lewy z prawym,…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2022 o 07:10, il Dottore napisał:

Panicznie boję się słuchawek wireless BT - przecież one komunikują się z telefonem, są więc także i NADAJNIKIEM. Promieniowanie elektromagnetyczne ma to do siebie, że jego moc rośnie kwadratowo w proporcji do zmniejszającej się odległości. Trzymać więc nadajniki radiowe w uszach - to propozycja tylko dla najzagorzalszych fanów raka mózgu.

Już przeprowadzano dokładne badania na ludziach którzy latami noszą słuchawki radiowe na głowach, pracownikach pracujących w elektrowniach, rozgłośniach, nadajnikach itd. i nie wykazano kompletnie niczego. Jakieś eksperymenty na szczurach wykazały działanie kancerogenne ale trzeba wiedzieć że dawki promieniowania były ogromne. Nie będę tego popierał niczym bo badania są w sieci. Zakwalifikowano Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem sklasyfikowała pola EMF i ELF (skrajnie niskie częstotliwości) jako potencjalnie rakotwórcze co oznacza tylko że nie mają żadnych dowodów ale się przyglądają. Ale wraz ze wzrostem ilości nadajników telekomunikacyjnych i telefonów powinniśmy mieć lawinę raków mózgu a tak nie jest. Za to wykrywalność znacznie wzrosła. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Funnykris napisał:

Już przeprowadzano dokładne badania na ludziach którzy latami noszą słuchawki radiowe na głowach, pracownikach pracujących w elektrowniach, rozgłośniach, nadajnikach itd. i nie wykazano kompletnie niczego. Jakieś eksperymenty na szczurach wykazały działanie kancerogenne ale trzeba wiedzieć że dawki promieniowania były ogromne. Nie będę tego popierał niczym bo badania są w sieci. Zakwalifikowano Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem sklasyfikowała pola EMF i ELF (skrajnie niskie częstotliwości) jako potencjalnie rakotwórcze co oznacza tylko że nie mają żadnych dowodów ale się przyglądają. Ale wraz ze wzrostem ilości nadajników telekomunikacyjnych i telefonów powinniśmy mieć lawinę raków mózgu a tak nie jest. Za to wykrywalność znacznie wzrosła. 

Nie będę się spierał. To po prostu moje podejście. Być może paranoja - jako posiadacz osobowości paranoidalnej wcale tego nie wykluczam. 🙂 Nikomu nosić nie zabraniam, sam nie zamierzam.

Badania na szczurach, powiadasz? Ja teraz rozpoczynam badania na żonie. 😄  Jej nowy fon nie ma minijacka, więc mam dobry pretekst do rozpoczęcia testów. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszenie trawy też wymaga uwagi i koncentracji na wykonywanej pracy.  

Chcesz chronić słuch 👍 TAK

Jeśli przy takiej pracy chcesz słuchać muzyki i to jeszcze w dobrej jakość ? Odradzam. 

Zrób jedno !

I przejdź do słuchania muzyki w odpowiednich warunkach i czerpania z tego przyjemności.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2022 o 19:29, bogus18 napisał:

Koszenie trawy też wymaga uwagi i koncentracji na wykonywanej pracy.  

Chcesz chronić słuch 👍 TAK

Jeśli przy takiej pracy chcesz słuchać muzyki i to jeszcze w dobrej jakość ? Odradzam. 

Zrób jedno !

I przejdź do słuchania muzyki w odpowiednich warunkach i czerpania z tego przyjemności.

Pozdrawiam 

Ludzie mają podzielną uwagę. Osobiście uczyłem się zawsze przy muzyce i słuchałem jej uważnie jednocześnie ucząc się na egzaminy czy pisząc prace. W pracy mogę słuchać audiobooka i kompletnie nie wpływa to na moją koncentrację. Wręcz przeciwnie - nie myślę o pierdołach tylko się skupiam na pracy. Ludzie są różni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Funnykris napisał:

Ludzie mają podzielną uwagę. Osobiście uczyłem się zawsze przy muzyce i słuchałem jej uważnie jednocześnie ucząc się na egzaminy czy pisząc prace. W pracy mogę słuchać audiobooka i kompletnie nie wpływa to na moją koncentrację. Wręcz przeciwnie - nie myślę o pierdołach tylko się skupiam na pracy. Ludzie są różni

Też  nie mam problemów 🙂 robienia dwóch rzeczy na raz . Chyba Ty i ja nie jesteśmy sami na tym Świecie? Co tak mamy .

AALE są sytuacje gdzie nie da się pogodzić ze sobą. 

I niech będzie jak kto sobie chce .

Dla mnie jest nie do pogodzenia słuchanie Muzyki ( specjalnie piszę z dużej litery ) i robienie czegoś innego  to profanacja ! Oczywiście Muzyki .

Jak nam coś brzęczy do ucha niech brzęczy ale na litość nie szukajmy wtedy dobrego brzmienia. Albo dobry system i najlepsze warunki ku temu . 

Albo robota i coś w tle ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również koszę trawnik i jednocześnie słucham muzyki. Moim zdaniem to w niczym nie przeszkadza, a nawet pomaga. Mam dość dużą działkę i w zależności od wysokości trawy koszenie trwa od 6 do 8 godzin. Nie wyobrażam sobie słuchać 8 godzin silnika kosiarki. Osobiście używam dokanałowych AKG, kupionych za około 50zł.Niestety nie pamiętam jaki to model model. Mają dość mocno podbarwione skraje pasma, szczególnie dół, ale ja tak lubię. Brzmieniem przypominają legendarne Sony Ericssony dodawane do serii walkman. Miałem takie prawie audiofilskie LP ale grały tak płasko,że poszły w pizdu. 

I nie zgodzę się z teorią,że w tle musi grać coś w byle jakiej jakości, a dla relaksu z dobrego zestawu. W samochodzie też polecicie charczące radio, bo przecież prowadzę?

Autor powinien określić czy woli brzmienie naturalne, czy podbarwione w jakichś częściach pasma. Każdy lubi co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Oppo enco X2. U mnie pokonały Sony wh-1000xm3. Poza anc we wszystkim lepsze od soniaków. No i najważniejsze - nie toniesz w pocie na słońcu;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.