Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel coax CD-DAC / Zmiana gniazda (wyjścia w CD) z RCA na BNC


Albercik87

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Adasza napisał:

Możesz doprecyzować? Wiesz w ogóle z kim rozmawiasz?

Wyraziłem się tylko odnośnie Twojej wypowiedzi. Nic więcej. To nie atak personalny.

Mam duży dystans do sprzętów wspólczesnie produkowanych. Nieraz się przekonałem, że stare i lata świetlne mniej zaawansowane technologicznie klocki po prostu grają. Twojego Toppinga kiedys przyniósł mi kolega na odsłuch i przy okazji DACa Audio Alchemy ( juz nie pamiętam wersji) z poczatku lat 90 ubiegłego wieku. Uwierz ten ostatni go rozjechał i to pomimo, ze przyjmował tylko 48khz i 16bitów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adasza napisał:

Odniosłem inne wrażenie ale okej

Co to był za Alchemy?

Nie pamiętam. Kość DAC jakiś wczesny Crystal ( CS8490?)i analog w pelni dyskretny tyle pamiętam.

Aaa odbiornik SPDIF chyba CS8412, ale tego już dokładnie nie pamiętam.

Pamiętam, że od Toppinga urzekał średnicą i kontrolą dołu. Góra była podobna też czysto bez sladu zapiaszczenia inaczej nalotu cyfrowego

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2022 o 08:28, boomaga napisał:

W zasadzie ten pionier DV-420  to raczej cienizna jeśli chodzi o transport, mam go i leży w piwnicy. Dobry transport to jak najprostsza konstrukcja i dobre zasilanie, rzekłbym, że zasilanie jest tu kluczowe, jak to ogarniesz jest sens bawić się w kable. 

To chyba Goldmunda trza brać 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i weź tu bądź mądry teraz... 😕 

Może ktoś jeszcze coś doda od siebie ale już bez "spiny"? 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o coax z złączach. Po wysłuchaniu powyższych rad, proponuje jednak sprawdzenie to w swoim systemie. Dobrą propozycją jest zrobienie/kupienie kabla koncentrycznego Mogami, Canare czy Belden. 1 m kosztuje parę złotych, wtyki czy gniazda, Amphelon, Neutruk itp. kilkanaście zł/szt. To są kable deklarowane 75 Ohm. Gniazda BNC - 75 Ohm i masz odpowiednie dopasowanie impedancji żródło-odbiornik. ( ewentualnie kilka zalecanych wtyków RCA ). ( ja jakiejś wielkiej róźnicy nie stwierdziłem ). Tego będziesz pewien. Te w.wym. kable to są kable studyjne używane w ze sprzętem za x$$$$$ praktycznie bez żadnych zabarwień (niuanse). O to ci chodzi ? ( pytanie do autora wątku ). Przede wszystkim, kabelkami jedynie możesz lekko skorygować brzmienie - np. ograniczyć sybilanty czy bardziej punktowy bas. Doprecyzuj czego oczekujesz w swoim systemie? - lepszego coax? Czyli jakiego? 

Odnośnie powyższej dyskusji - sprzęt Hi-End odnosi się raczej do zastosowanej technologi, jakości zastosowanych elementów i wyglądu itp. ( i kolorowych opinii płatnych recenzentów ). W audio - droższy nie oznacza lepszy. I to co niektórzy zrozumieli - a nauka kosztuje 🙂. Nie wiem czy to pokora, czy bardziej kultura osobista. - w odpowiedziach. Chociaż z pewnymi stwierdzeniami się zgadzam, i że należy zachować umiar, i jeszcze raz, - zachować umiar i rozsądek w wydawaniu dużej kasy na "olej z węża". Lepiej zainwestować w lepsze "klocki". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jargier napisał:

O to ci chodzi ? ( pytanie do autora wątku ).

Tak, chodzi mi oto, żeby dźwięk był jak najbliżej oryginału z nośnika/transportu, jego ewentualna "korekcja" odbywać się ma dalej - w DAC i elementach analogowych.

17 godzin temu, Jargier napisał:

( ewentualnie kilka zalecanych wtyków RCA )

Mógłbym prosić o jakieś przykłady takich zalecanych wtyków RCA pod kabel 75Ohm? Moze zacznę od wtyków RCA a nie BNC, bo musiałbym pruć gniazda w DAC.

17 godzin temu, Jargier napisał:

Doprecyzuj czego oczekujesz w swoim systemie? - lepszego coax? Czyli jakiego? 

J/W - oraz dobrze zbudowany (ekranowanie, niski jitter, o ile ma to "słyszalne" znaczenie i mój DAC tego nie koryguje). Generalnie ma nic nie psuć (wierności informacji cyfrowej z transportu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można połączyć sprzęty też kablem optycznym. Wystarczy taki za parę zł. Jedyny tego minus że nie dasz zarobić handlarzowi. Poza ty oba rozwiązania optyczne i elektryczne gwarantują wyciągnięcie max tego co oferuje transport. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Albercik87 napisał:

Mógłbym prosić o jakieś przykłady takich zalecanych wtyków RCA pod kabel 75Ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i chyba jeszcze Amphenol robi coś pod 75 Ohm

Lepszym rozwiązaniem (które sam stosuję) jest kabel zakończony po obu stronach wtykami BNC. W odtwarzaczu, który nie ma wyjścia cyfrowego w tym standardzie zastosuj przejściówkę RCA-BNC. Robi takie Van den Hul . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najdroższa w tym interesie jest przejściówka (60 zł) ale i tak warto. Tym bardziej, że będziesz miał 2 bardzo dobre kable w jednym. Takie rozwiązanie stosuje w swych kablach min Nordost. Tu na przykładzie kabla za 8 tys zł

image.thumb.png.29eb8190e0a37cc6bb230169b9f6f833.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie. Patrząc na zdjęcie, które sam wkleiłem,  Nordost korzysta w wtyków BNC Neutrika. Wiedzą, co dobre.  Sam ich używam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albercik, a skąd wiesz jak brzmi twój transport? Pytanie retoryczne, bo przecież sam nie gra ;-). Chcesz aby płyta CD grała tak jak ją nagrali w studio? Kup kable studyjne 75Ohm. Mogami, Canare, Sommer, Belden gotowe lub kup wtyki, tak DH Labs 750 lub tańsze Amphelon czy Neutrik, droższe, znacznie droższe - WBT czy o podobnej budowie do WBT - Cardas, Furutech, Oiyde czy Audio Note. Myśle, że DH-Labs wystarczy i któryś z w.wym kabli. Sam zlutujesz a jak będziesz chciał audiofilski kabel to dokupisz 1m, prze-lutujesz wtyki i będziesz testował, a różnica w coax jest, subtelna i inna niż w IC analogowych. Np. możesz zmienić na jakiś kabel ze rdzeniem z czystego srebra. Ja mam, np. Neotecha na Cardas. Z innych mogę polecić Furutecha, AudioQuesta, Oyaide lub trochę tańszą a dobrą Supre Trico. Nordosta coax nie znam, miałem kiedyś IC Nordost chyba Purple i szybko się go pozbyłem - może wyższe modele grają pełniej. Ja wole kable lekko „ciemniejsze” przy zachowaniu błyszczącej góry, ale bez sybilantów, głębokim punktowym basen i melodyjnym środkiem. Oj nie jest łatwo tak dopasować system i trochę czasu trzeba poświecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ta przejściówka RCA-BNC ma robić? Poprawiać samopoczucie audiofila? Kabel 75 omów, wtyki BNC 75 omów, nawet wtyk RCA w tej przejściówce też niech trzyma 75 omów a dalej co? Z jednej i drugiej strony gniazda nietrzymajace 75 omów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotrek7 napisał:

Najdroższa w tym interesie jest przejściówka (60 zł)

Są też nieco tańsze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

😉 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza BNC stosowane są przede wszystkim profesjonalnie z studiach nagrań, gdzie długość kabli to kilka, kilkanaście metrów i właśnie po to aby zachować impedancje 75 Ohmów, czyli dopasowanie sygnału odbiornik-nadajnik aby nie było zwrotnych odbić, powrotnych co może spowodować zaniki czy trzaski, drgania dźwięku. W kablu koncentryczny o długości 1 m praktycznie odbicia sygnału nie występują, długość fali jest większa od długości kabla, czyli różnica w niedopasowaniu impedancji 50-110 Omów nie powinna mieć większego znaczenia, a nawet jeżeli, to współczesne DACi bez problemu radzą sobie z tym - jitterem. Podłączcie "analogowy" interkonekt jako coaxialny i sprawdźcie czy macie jakieś szumy, trzaski, zaniki czy nawet degradację dźwięku. Możliwe, że zagra inaczej ale dalej będzie grała muzyka. Jednak aby zachować zgodność standardów stosuje się w tym celu kable koncentryczny tzw. antenowy. I polecam zastosować wtyki w miarę do tego odpowiednie. Jakie ? Czytałem test pomiarów kabla koncentrycznego na wtykach KLE czyli ich budowa radykalnie nie powinna pasować do impedancji 75 Omów. A była bardzo zbliżona. (może to tylko propaganda producenta). Jednak jak autor wątku chce zachować parametry zbliżone do 75 Ohm na wtykach RCA to proponuje DH-Labs i jakiś kabel koncentryczny najlepiej znanej firmy, aby mieć pewność, że jest poprawnie zaprojektowany ( sprawy techniczne - dla niektórych wiadome, dla innych nieistotne ) ważne aby był 75 Ohm. Jak wspomniałem wcześniej, jako pierwszy zrobiłem coax na kablu Neotech NEVD-2001 ( czyste srebro ) na wtykach Cardas, drugi na Belden 1694A na wtykach DHL, Mogami 2964 na Neutrikach i mam sklepowego Chorda Vee3. Każdy gra troszeczkę inaczej, troszeczkę w skali audio a nie makro, słowem niuanse. I gdybym miał je rozpoznać w ślepym teście to może Neotecha i Chorda. Może też dlatego, że wszystkie kabelki dobieram pod moje preferencje tzn. maja grać pełnym zrównoważonym pasmem. Neotech jest bardziej "słyszalny" natomiast Chord jest łagodniejszy i miły w słuchaniu. Po środku jest Belden, a na końcu Mogami - najbardziej studyjny, profesjonalny bez tego audiofilskiego fluidu, najbardziej podobny do przekazu jaki słyszę grając przez optyczny. No może nie taki za pare złotych, tylko taki w miarę, ok. 80-100 zł, nadający się do vidio 4k. Tak samo jak IC analogowe Mogami - kable odniesienia, do porównań z innymi, zanim sprzedawca zachęci cię na wydanie grubej kasy. A zwłaszcza tyczy się to kabli koncentrycznych czyli antenowych 😀.
Ja najbardziej lubię Neotecha - bo części z US, najdroższy, i najładniej wygląda 😀 no bo jak można się chwalić wpiętym Beldenem za 12-15 zł/m ???? To takie nie audiofilskie. Nie mówiąc już o IC analogowych czy głośnikowych, a o złotych bezpiecznikach nie wspomnę 😀. Z czasem niektórzy dochodzą do wniosków, że cały ten przemysł audiofilski drutów to jedne wielkie oszustwo .... i nie wymienię z nazwy firm, w tym i polskich, stosujących niecne praktyki rebrandingu, zarabiających na tym 100x więcej, opłacania recenzentów za "kolorowe" sugestie działające jak mantra na podświadomość, bo taka jest ludzka psychika. A zwłaszcza audiofila .... 
Kabel,- to przewodnik (miedź, srebro, miedź srebrzona, cynowana, o jakiejś tam czystości N, itd. ) w izolacji dielektryka o jakiś tam znowu parametrach, przez który płynie prąd ( obojętnie czy sygnał cyfrowy czy analogowy - płynie prąd a nie zera i jedynki ) co wywołuje znane i opisane przez elektrotechnikę zjawiska. I znając te zależności szukasz takiego kabelka, który lekko zmodyfikuje ci jakąś tam częstotliwość na zasadzi "przytępienia" jednej częstotliwości (pasma) co odczuwamy/słyszymy jako wzmocnienie innej. To złudzenie. Żadna częstotliwość przez kabel nie jest wzmacniana. Kolega, autor wątku szuka kabla cyfrowego, w którym nie występują żadne zjawiska towarzyszące przepływowi prądu. No nie odkryli takiego przewodnika jeszcze .... no i stąd ta zabawa kabelkami i absurdalne ceny. Piszę to jako elektronik i jednocześnie audiofil, na forum audio a nie na elektrodzie. I nie wnikam w sprawy techniczne a jedynie staram się w zrozumiały sposób przedstawić dwie a może nawet trzy sprzeczności. Techniczną, to co słyszą nasze uszy, i trzecia sprzeczność to - cena! Nie daj Boże jak ktoś jeszcze jest muzykiem czy psychologiem. Masakra. Bez flaszki tego nie zrozumiesz 😀 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/15/2022 at 12:05 AM, krzysieks_2007 said:

Za 500-700 to bym szukał odtwarzacza CD który format cd potraktuje lepiej niż ten Topping. Wydawanie takiej kwoty na kabel cyfrowy przy tym sprzęcie to przesada. 

 

Wydawanie takiej kwoty na kabel cyfrowy to przesada przy każdym sprzęcie.

Przy takim za kilkadziesiąt tysięcy również.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, bum1234 said:

Wydawanie takiej kwoty na kabel cyfrowy to przesada przy każdym sprzęcie.

Zależy od punktu siedzenia - kupiłem raz musical fidelity a1 za 500 i w komplecie dostałem interconnecty van den hula. Kable poszły za 500, a1 za 2k 😄

Wyobrażam sobie ze ten proceder powoduje że ktoś gdzieś sobie pije drinki pod palmami i nie sądzę żeby myślał że to przesada 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nieco rozładować ćisnienie polecam oglądanie starych filmów na TV kineskopowych,jest klimat,nie jakieś tam 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie potrzebuje niczego rozładowywać 😄

A jaki jest związek TV 8k z kablem cyfrowym, przeznaczonym do audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bum1234 napisał:

Wydawanie takiej kwoty na kabel cyfrowy to przesada przy każdym sprzęcie.

Przy takim za kilkadziesiąt tysięcy również.

 

Nie koniecznie. Jest wiele aspektów a dźwięk to tylko jeden z nich. 

Spójność jest również ważna. Zestaw dobrej jakości w wyższej cenie aby był spójny wymaga odpowiednich komponentów towarzyszących. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, krzysieks_2007 said:

Nie koniecznie. Jest wiele aspektów a dźwięk to tylko jeden z nich. 

Spójność jest również ważna. Zestaw dobrej jakości w wyższej cenie aby był spójny wymaga odpowiednich komponentów towarzyszących. 

Jeśli masz na myśli, że się tak modnie wyrażę, synergię wizualną, to masz rację. 

Jeśli oczywiście ktoś zwraca uwagę na drobiazgi z tyłu systemu 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bum1234 napisał:

Jeśli masz na myśli, że się tak modnie wyrażę, synergię wizualną, to masz rację. 

Jeśli oczywiście ktoś zwraca uwagę na drobiazgi z tyłu systemu 😄

 

Nie są to drobiazgi, jeżeli kogoś stać to chce kreować swoją rzeczywistość lepszej jakości niż pospolici ludzie. 

Majętny człowiek nie ma zwyczajnie ochoty brać w ręce przedmiotów wykonanych z tanich materiałów, bo to niesmak mający wpływ również na odbiór muzyki. 

Człowiek którego nie stać patrzy na to z innej perspektywy i nie ma co oceniać wszystkich swoją miarą. 

A to że rynek audio jest tak patologiczny i bazuje na ludzkiej głupocie to inna para kaloszy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłeś się o podanie modelu na PW teraz kolejne takie zaczepne wpisy tutaj. Cóż na to mogę odpowiedzieć. Znajdź sam no chyba że jesteś głupi i nie ogarniasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, krzysieks_2007 said:

Nie są to drobiazgi, jeżeli kogoś stać to chce kreować swoją rzeczywistość lepszej jakości niż pospolici ludzie. 

Majętny człowiek nie ma zwyczajnie ochoty brać w ręce przedmiotów wykonanych z tanich materiałów, bo to niesmak mający wpływ również na odbiór muzyki. 

Człowiek którego nie stać patrzy na to z innej perspektywy i nie ma co oceniać wszystkich swoją miarą. 

A to że rynek audio jest tak patologiczny i bazuje na ludzkiej głupocie to inna para kaloszy. 

Wiesz, znam parę bardzo bogatych osób i wcale nie myślą i nie zachowują się tak jak piszesz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odtwarzaczach CD jest już wbudowany przetwornik CA, z którego są wyprowadzone wyjścia analogowe, ale też (nie we wszystkich ) są wyjścia cyfrowe (przeważnie optyczne Toslink ). Transport CD, jeżeli o takim mówimy, nie ma przetwornika CA. Niektóre odtwarzacze CD są doskonałym transportem a nie koniecznie źródłem. Różnice są głównie w zastosowanych aplikacjach w przetwornikach CA, zastosowanych układy scalone Sabre czy AK, czy starsze i różnią się metodą realizacji przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy. Uważam, z technicznego punktu widzenia, że od pewnego poziomu cenowego wszystkie przetworniki spełniają swoje zadanie bardzo dobrze. Tak samo, wracając do kabla COAX, dobrze zaprojektowany/zbudowany kabel zapewniający impedancję w przybliżeniu 75 Ohm ( co zapewnia dopasowanie wy-we ) i tak samo powinien spełniać bardzo dobrze swoje zadanie. Następną kwestią są użyte do tego celu elementy aby po drodze nie było degradacji sygnału, im jakościowo lepsze tym lepiej. A jak to wszystko zabrzmi? W kolejności jest wzmacniacz i kolumny głośnikowe. Każdy element ma swoje ograniczenia. Co z tego, że mamy kable droższe od wzmacniacz skoro wzmacniacz nie jest w stanie zapewnić takiej szczegółowości/jakości jaką mogą np. zapewnić nam kable, a już o głośnikach nie wspomnę ( jednym z najważniejszych moim zdaniem elementów ). Kwestia tego jak to wszystko razem połączone zabrzmi?! Swego czasu miałem kable (pożyczone) droższe od każdego mojego elementu bo szukałem dopasowania do moich uszu ( niuanse ) i dupa ... to wróciłem do moich DIY,  starych zakurzonych kabli (głośnikowych) za ok 20zł/m i starych IC i coaxa. To, co chciałem miałem w szufladzie a myślałem, że droższe będą super-truper. W audio - niekoniecznie. 
Dlatego zamiast dyskutować, proponuje wypożyczyć kable - ze dwa, trzy na raz, posłuchać, wybrać ten który pasuje do naszych uszu i podzielić się opinią z innymi, uwzględniając swój system. Tak samo z CD czy tym nieszczęsnym Topingiem D70, czy D90. Nie znam, podobno są b szczegółowe jednak brakuje im wypełnienia, z tego co czytałem więc do moich preferencji nie pasowałby.
o za problem posłuchać najpierw CD-ka bezpośrednio a później przez DAC`a i porównać ... (przeważnie DAC kupuje się po to aby było lepiej, niż z CD albo gra się z plików) nie rozumie w czym problem ??? Co jest lepsze? Ano to co mi osobiście się podoba, a nie to co Frankowi. 
Proponuje najpierw zacząć od najtańszych, dobrych i sprawdzonych rozwiązań - optyczny ( też zależy od jakości wy-we, bo jeżeli skopane to jest w "klockach" to nic nie pomoże ) - dobry coax 75Ohm ( propozycje wyżej już były ) a później można pozbywać się kasy na "olej z węża" 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jest dość mało cd które jako transport oferują coś więcej. Ciekawsze konstrukcje na halotronach są przez producenta specjalnie pozbawione wyjścia cyfrowego a te wyposażone w dobre mechanizmy i wyjście cyfrowe kosztują sporo. 

W cd używanym jako transport z mechaniką z dość niskiego segmentu to bym wolał zainwestować w dobry reclock na spdifa zamiast w kabel. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adasza napisał:

Nie ogarniam twojego bajkopisarstwa 🙂

A na PW napisałem, żeby się upewnić, wypisujesz tu same głupoty 🙂

PS. Zerknalem na inne twoje wpisy i głównymi komentarzami do nich jest uśmiech politowania 🙂

No wiesz kolega Krzysztof to nawrócony audiofil tfu meloman. Wyleczył się z pogoni za efekciarstwem na korzyść czegos co ktos przez analogię napisał.

"Poezja gubi się w przekładach"

Bardzo niewiele osób ma w systemie emocje, a nie efekciarstwo. Nie wiem czy wiesz co mam na myśli? Tego nie da się opowiedzieć ot tak. Tego trzeba doświadczyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, krzysieks_2007 napisał:

Ja uważam że jest dość mało cd które jako transport oferują coś więcej. Ciekawsze konstrukcje na halotronach są przez producenta specjalnie pozbawione wyjścia cyfrowego a te wyposażone w dobre mechanizmy i wyjście cyfrowe kosztują sporo. 

W cd używanym jako transport z mechaniką z dość niskiego segmentu to bym wolał zainwestować w dobry reclock na spdifa zamiast w kabel. 

Zgadzam się. Jak chce słuchać z tylko płyt to inwestujesz w b. dobry odtwarzacz, jak chce słuchać tylko z plików to inwestujesz w dobry DAC. Z piasku bicza nie ukręcisz. tzn. z kabelka 😀😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty swoje wierzenia propagujesz bez przerwy, więc odrobina realizmu dla równowagi się przyda.

Bajkopisarstwo też ma swoje granice. Wprowadzanie ludzi w błąd wyssanymi z palca teoriami nie jest niczym godnym pochwały.

Ciekawe czemu to tak strasznie przeszkadza.

Przecież nie trzeba czytać a i ignora można włączyć. Ale widać coś tu jest na rzeczy 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

4 minuty temu, bum1234 napisał:

Ale widać coś tu jest na rzeczy

 

Jest, jest.

Lem miał swoje powody by napisać swoje słynne zdanie 😉

Bum, miłego dzionka i już więcej Cię nie zaczepiam, bo już nie raz udowodniłeś, że dyskusja z Tobą jest bezcelowa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, boomaga said:

 

 

Jest, jest.

Lem miał swoje powody by napisać swoje słynne zdanie 😉

Bum, miłego dzionka i już więcej Cię nie zaczepiam, bo już nie raz udowodniłeś, że dyskusja z Tobą jest bezcelowa.

 

 

Wiesz z tym Lemem to jest tak, że wcale nie jest takie pewne, że to napisał, Ale oczywiście mnóstwo osób to cytuje, bo niestety internet taki jest. Masowy dostęp do takiego medium musi spowodować, że różne bzdury będą się szybciej propagować, to czysta statystyka.

Nie muszę chyba dodawać, że banialuki o kablach, cudownych kondensatorach, rezystorach z ołowka, podstawkach pod kable, itd. do grona tej papki jak najbardziej należą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.