Jump to content
IGNORED

Małe podłogowe do Yamahy RN-803

metalowy
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Panowie jakie małe podłogowe kolumny do Yamahy? Obecnie mam monitory Oberon 3 od Dali jestem zadowolony ale to do drugiego zestawu , pokój 18 metrów  będą blisko ściany, oberonow 5 się trochę boję że będą się wzbudzały na basie , poza tym kiedyś ich słuchałem i o dziwo trójki grają jak dla mnie rowniej lepiej, ale nie wykluczam 5tek , biorę też tesi 561 pod uwagę lub divy 552 . Miałem kiedyś castle knight 4 i to było to - głębia barwa przepiekna w bluesie ale do szybkiego rocka porażka .

Chciałbym barwę castle a szybkość Dali i by nie męczyły, slucham cicho 

Edited by metalowy

Cześć, jeśli szukasz naturalnie grających, niewielkich podłogówek to zerknij również na System Audio Saxo 40/60, Kef Q550 i Audiophysic Classic 5. Cała trójka to świetnie grające kolumny, bez męczącej góry i przytłaczającego basu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, jeśli szukasz naturalnie grających, niewielkich podłogówek to zerknij również na System Audio Saxo 40/60, Kef Q550 i Audiophysic Classic 5. Cała trójka to świetnie grające kolumny, bez męczącej góry i przytłaczającego basu.

Dziękuję za odzew na mój post , kefy odpadają , mialem je i grały jak z kocem , saxo nie znam jak wypadają w porównaniu z oberonami i tesi 561?
Clasic 5 bardzo mi się podobają z wyglądu ale nie słyszalnym ich , jak by grały z rn803 ? Czy nie było by za ostro u góry ?

Z pełnym przekonaniem , poleciłbym Monitor Audio Silver . 

W swojej cenie , naprawdę znakomite brzmienie , łączące zalety "barwnego" akustycznego bluesa jak i bardziej dynamicznej muzyki ... oczywiście najchętniej poleciłbym Xaviany ... praktycznie wszystkie modele ze starszej wersji XN ... jednak do "mocniejszego" i "szybszego" uderzenia , mogą być nieco rozczarowujące .

Myślę , że warto wziąć pod uwagę B&W 705 S2 ... jeśli zbyt drogo , można posłuchać niższy model ... choć tu , barwy "miodowej" raczej nie będzie , jednak można poprawić "ciepłymi" kablami lub listwą ... to jednak dodatkowe wydatki ... i raczej nie małe 😞  .

... trzeba posłuchać ! 

Podaj zakres "wydatkowy" 🙂  .

Pozdrowienia - Marcin .

Dziękuję za podpowiedzi ale B&W to monitory a mi chodzi o podłogowe , co do budżetu celowo nie pisałem ponieważ nie zawsze droższe będą lepiej graly , miałem już u siebie kolumny w okolicy 7tys polskiego producenta gdzie są zame zachwyty , ochy ahy i kwieciste mowy a zwykłe oberon 3 u mnie grają  o wiele przyjemniej , bardzo lubiłem castle do bluesa ale rock szybki już nie ..