Skocz do zawartości
IGNORED

Małe podłogowe do Yamahy RN-803


metalowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie małe podłogowe kolumny do Yamahy? Obecnie mam monitory Oberon 3 od Dali jestem zadowolony ale to do drugiego zestawu , pokój 18 metrów  będą blisko ściany, oberonow 5 się trochę boję że będą się wzbudzały na basie , poza tym kiedyś ich słuchałem i o dziwo trójki grają jak dla mnie rowniej lepiej, ale nie wykluczam 5tek , biorę też tesi 561 pod uwagę lub divy 552 . Miałem kiedyś castle knight 4 i to było to - głębia barwa przepiekna w bluesie ale do szybkiego rocka porażka .

Chciałbym barwę castle a szybkość Dali i by nie męczyły, slucham cicho 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli szukasz naturalnie grających, niewielkich podłogówek to zerknij również na System Audio Saxo 40/60, Kef Q550 i Audiophysic Classic 5. Cała trójka to świetnie grające kolumny, bez męczącej góry i przytłaczającego basu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, jeśli szukasz naturalnie grających, niewielkich podłogówek to zerknij również na System Audio Saxo 40/60, Kef Q550 i Audiophysic Classic 5. Cała trójka to świetnie grające kolumny, bez męczącej góry i przytłaczającego basu.

Dziękuję za odzew na mój post , kefy odpadają , mialem je i grały jak z kocem , saxo nie znam jak wypadają w porównaniu z oberonami i tesi 561?
Clasic 5 bardzo mi się podobają z wyglądu ale nie słyszalnym ich , jak by grały z rn803 ? Czy nie było by za ostro u góry ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pełnym przekonaniem , poleciłbym Monitor Audio Silver . 

W swojej cenie , naprawdę znakomite brzmienie , łączące zalety "barwnego" akustycznego bluesa jak i bardziej dynamicznej muzyki ... oczywiście najchętniej poleciłbym Xaviany ... praktycznie wszystkie modele ze starszej wersji XN ... jednak do "mocniejszego" i "szybszego" uderzenia , mogą być nieco rozczarowujące .

Myślę , że warto wziąć pod uwagę B&W 705 S2 ... jeśli zbyt drogo , można posłuchać niższy model ... choć tu , barwy "miodowej" raczej nie będzie , jednak można poprawić "ciepłymi" kablami lub listwą ... to jednak dodatkowe wydatki ... i raczej nie małe 😞  .

... trzeba posłuchać ! 

Podaj zakres "wydatkowy" 🙂  .

Pozdrowienia - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz kolega poda budżet i pomysł na Bowersy oraz Xaviany pójdzie do kosza 😉

Jeśli jednak budżet pozwala to 705-ki są po prostu super.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi ale B&W to monitory a mi chodzi o podłogowe , co do budżetu celowo nie pisałem ponieważ nie zawsze droższe będą lepiej graly , miałem już u siebie kolumny w okolicy 7tys polskiego producenta gdzie są zame zachwyty , ochy ahy i kwieciste mowy a zwykłe oberon 3 u mnie grają  o wiele przyjemniej , bardzo lubiłem castle do bluesa ale rock szybki już nie ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z bass reflex do przodu jest Indiana. Seria Diva oczywiście gra sporo lepiej i jest tez w lakierach wykończona. Do Yamahy R-N803D warto zdecydowanie już iść w serię Diva. Posłuchaj też PSB imagine X1T, moim zdaniem bardzo dobrze grają z w/w Yamahą. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2022 o 11:34, metalowy napisał:

Dziękuję za podpowiedzi ale B&W to monitory a mi chodzi o podłogowe , co do budżetu celowo nie pisałem ponieważ nie zawsze droższe będą lepiej graly , miałem już u siebie kolumny w okolicy 7tys polskiego producenta gdzie są zame zachwyty , ochy ahy i kwieciste mowy a zwykłe oberon 3 u mnie grają  o wiele przyjemniej , bardzo lubiłem castle do bluesa ale rock szybki już nie ..

Pomyśl o KEF serii Q, myślę, że z Yamahą powinny się bardzo ładnie zgrywać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kefy grały ci jak z pod koca to indiana line też będzie. Poza tym to jednak półka niżej. 

Ja także stawiam na monitor audio starsza serie RX albo nowsza Silver. 

Czy rn803 już masz?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2022 o 13:44, metalowy napisał:

Miałem q550 wprawdzie z Onkyo 8250 to grało ale nie pasował mi ten dźwięk, taki matowy

bo te Kefy tak grają, trzeba im dać wzmacniacz z bardzo dobrą górą; detaliczny i z szybkim basem. 

Spróbuj PSB, tam góra jest klarowna, a i basu nie zabraknie. Grają też głębszym dźwiękiem. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefy do fajna opcja, seria Q jest udana. Piękna może nie jest, ale membrany bierne robią tam robotę. Też polecam sprawdzić z Kefem Q550.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wspomnłem mialem q550 jak dla mnie to były najgorsze kolumny jakie mialem no może tylko tesi 561 były gorsze
a co to są te PSB zaciekawiły mnie nigdy nie słyszałem o nic . Jaki to charakter dżwięku jak się sprawują przy cichym graniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, metalowy napisał:

jak już wspomnłem mialem q550 jak dla mnie to były najgorsze kolumny jakie mialem no może tylko tesi 561 były gorsze
a co to są te PSB zaciekawiły mnie nigdy nie słyszałem o nic . Jaki to charakter dżwięku jak się sprawują przy cichym graniu ?

PSB (Kanada) to jest właściciel Nada, w Polsce to nie są jakieś bardzo rozpoznawalne kolumny. Patrząc globalnie to gigant. Model Imagine X1T dźwięk ma detaliczny (metalowa kopułka) jednak nie kłuje zbyt mocno, głęboki i z niezłym, miękkim basem. Jak na tak małe paczki dźwięk produkują pokaźny. No i bass reflex do przodu. Warto spróbować. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 20:34, Piotr Sonido napisał:

Jeśli kefy grały ci jak z pod koca to indiana line też będzie. Poza tym to jednak półka niżej. 

Indiana gra zupełnie inaczej niż kef ale racja co do góry nie jest zbytnio wyrazista. Psb z tego zestawienia będzie najbardziej otwarty w dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie inny. Indiana to nie ta liga co kef. To było dalekie określenie że ta część pasma też koledze może nie podejść. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest Monitor Audio Bronze 500 w pokoju 20m2 właśnie z r-n803d. Też słucham cicho, jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z brzmienia. Głównie rock, metal, ale też w spokojniejszej muzyce świetnie sobie radzą te kolumny, natomiast elektroniczna muzyka to już w ogóle petarda. I da się zrobić na tym domówkę wkurzającą pół osiedla 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

połączenie Audio Physic Classic 5 z Yamahą RN-803 jest bardzo udane, mam kilku klientów, którzy właśnie te koleumny wybrali do Yamaszki. Tym bardziej, że teraz można je nabyć w fajnej cenie, do 20mkw będą jak znalazł. Warto posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 14:14, Artur_z_Konina napisał:

U mnie jest Monitor Audio Bronze 500 w pokoju 20m2 właśnie z r-n803d. Też słucham cicho, jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z brzmienia. Głównie rock, metal, ale też w spokojniejszej muzyce świetnie sobie radzą te kolumny, natomiast elektroniczna muzyka to już w ogóle petarda. I da się zrobić na tym domówkę wkurzającą pół osiedla 😉

To tak na przyszłość tylko info że z tych kolumn możesz wyciągnąć jescze więcej 🙂

ale jak jesteś zadowolony to uciekaj z forum 😛

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chwilowo muszę się wstrzymać z odsluchami dopadł mnie covid i walczę z tym g. 

Zastanawiam się jak by te phisic 5 się sprawowaly przy cichym sluchaniu blluesa , czy by nie było za mało dołu a za dużo góry bo moglo by to męczyć myślę też nad obronami 5 bo dźwięk z trójek lubię 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli glosniki brzmia poprawnie przy „normalnym“ sluchaniu (i to nie tylko bluesa), to niezaleznie od marki, typu i wielkosci, przy „cichym“ sluchaniu beda mialy za malo, a przy „glosnym“ za duzo basu (i gory!), bo to jest efekt psychoakustyczny zwiazany z naszym sluchem a nie z glosnikami.
To jest „problem“ sluchu a nie glosnikow
Jedyne rozwiazanie tego problemu to uzycie funkcji „loudnes/contour“ (jesli takowa posiadasz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 803 ma jak większość gratów Yamahy płynny loudness, którym można

sobie dopasować równowagę tonalną do głośności.

Co do kolumn, to AP Classic 5 powinny lepiej tolerować bliskość ściany ze względu

na tunel BR położony na samej górze kolumny, a nie przy podłodze, jak w Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Akurat 803 ma jak większość gratów Yamahy płynny loudness, którym można
sobie dopasować równowagę tonalną do głośności.

No to zycze odwagi, by go uzyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, metalowy napisał:

Panowie chwilowo muszę się wstrzymać z odsluchami dopadł mnie covid i walczę z tym g. 

Zastanawiam się jak by te phisic 5 się sprawowaly przy cichym sluchaniu blluesa , czy by nie było za mało dołu a za dużo góry bo moglo by to męczyć myślę też nad obronami 5 bo dźwięk z trójek lubię 

 

Dużo zdrowia!

Moim zdaniem oberon 5 mimo że poprawiony względem zensor to wciąż najmniej udana kolumna z linii.

Z małych podłogowek AE grają ciekawiej. 

Żywiej.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To tak na przyszłość tylko info że z tych kolumn możesz wyciągnąć jescze więcej 🙂

ale jak jesteś zadowolony to uciekaj z forum 😛

Piotr 

W sensie, że mam zmienić wzmacniacz? Pomieszczenie? Kable? No cóż, najwidoczniej muszę uciekać z tego miejsca, bo nie daję się zwariować 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Artur_z_Konina napisał:

W sensie, że mam zmienić wzmacniacz? Pomieszczenie? Kable? No cóż, najwidoczniej muszę uciekać z tego miejsca, bo nie daję się zwariować 😛

W sensie że jak byś kiedyś zmienił wzmacniacz to te kolumny zagrają lepiej. 

Ale jak mówię jak jesteś zadowolony, bardzo zadowolony to zostaw ten mój komentarz gdzieś tam daleko w pamięci 😛

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie że jak byś kiedyś zmienił wzmacniacz to te kolumny zagrają lepiej. 

Ale jak mówię jak jesteś zadowolony, bardzo zadowolony to zostaw ten mój komentarz gdzieś tam daleko w pamięci 😛

Piotr 

Takie podejście szanuję 😉 Jak kiedyś wygram w totka to pomyślę o zmianie, tylko jeszcze muszę zacząć grać 😉

 

Pozdrawiam 🥃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.