Skocz do zawartości
IGNORED

Circle Labs M200 & P300


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
2 godziny temu, jozwa maryn napisał:

Prześliczny, ale ta cena...

Fakt, bardzo atrakcyjna 🙂 

Piszę to poważnie, w kontekście innych znanych mi sprzętów z tego pułapu cenowego, trzeba zapłacić dużó więcej o konkurencji, która mogłaby stanąć w szranki.

Zarówno jeśli chodzi o dźwięk jak i wykonanie. Bo  o ile pierwsza integra, A200 wypuszczona była przez startująca manufakturę to było nieco ryzykowny zakup. Jednak obecnie patrząc jak z dobrym odzewem  się marka przyjeła i jak solidne miejsce zagrzała na naszym i zagranicznym rynku to już nawet element ryzyka słabej marki przestaje mieć miejsce. Owszem długo jej jeszcze zajmie zdobycia pozycji legend takich jak chociażby Electrocompaniet (również swego czasu manufaktura, również namieszała na rynku, nawet design podobny) ale już teraz Circle jest produktem z realną wartością na rynku wtórnym.  A to był jedyny słaby punkt jaki mógłby tej marce zaszkodzić - moim zdaniem. Bo dźwiękowo i jakościowo się broniła. 

 

I teraz jeszcze dwie dygresje. Prototyp i pierwsza testowa partia integry A200 kosztowała startowo poniżej 20 tys. Wszyscy się zachwycali, że fajna, tylko drogo - jakby kosztowała pod 10 tys byłoby super... Bardzo szybko znalazł się dystrybutor, proces produkcyjny okrzepł i nowa cena wynosiła już trochę poniżej 30 tys. Wszyscy mówili, że fajna - tylko droga, bo jakby kosztowała pod 20 to byłoby super 😄 Pewnie i dzielonka wcześniej czy później będzie droższa i wtedy też będzie, że fajna tylko droga...

Kolejna dygresja, jakiś rok temu kupowałem zestaw preampa i monobloków Manley. Przed zakupem zaciągnąłem języka u starych wyjadaczy Manleyowych (ta konstrukcja na rynku jest od lat). Podali mocne i słabe strony konstrukcji, na co zwrócić uwagę, ale tez pytali "ile to teraz kosztuje?" Jak mówiłem ile, to kiwali głową z dezaprobatą, że przeceiż jeszcze 3-4 lata temu 20-30 tys mniej w katalogu to wychodziło... No ale kupiłem, nie widząc większych alternatyw i dziś nie żałuję, bo jak mówią znawcy: "dźwięk się obronił". Po roku sprawdziłem z ciekawości cennik dystrybutora, wzrost ceny rok do roku wyniósł jakieś 25 tys... Ostatnio oklepane, ale chyba powtórzę: "tanio już było".... 

 

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyglądający zestaw w kolorze czarnym, akurat ten kolor bardzo mi się podoba w audio. Całe piękno klocków psują dodatkowe elementy na froncie, na dokładkę nie w kolorze czarnym, bez tego klocki wyglądałyby jeszcze lepiej, można by napisać, wyglądałyby wręcz perfekcyjnie od frontu, czystość i minimalizm bez upiększania, nie można było jakoś inaczej rozwiązać guzików ?. 

 

       

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
31 minut temu, _Piotrek napisał:

Bardzo fajnie wyglądający zestaw w kolorze czarnym, akurat ten kolor bardzo mi się podoba w audio. Całe piękno klocków psują dodatkowe elementy na froncie, na dokładkę nie w kolorze czarnym, bez tego klocki wyglądałyby jeszcze lepiej, można by napisać, wyglądałyby wręcz perfekcyjnie od frontu, czystość i minimalizm bez upiększania, nie można było jakoś inaczej rozwiązać guzików ?. 

 

       

Tam jest tylko jeden przycisk (ukryty w mosiężnym elemencie ozdobnym z góry urządzenia). Na preampie dwie gałki, nie ma żadnych przycisków więcej i chyba dobrze, bo z własnych doświadczeń obcowania z czarnym i szklanym froncie Mcintosha, wiem jakim problem jest palcowanie jego frontu… 
 

Co do kwestii kolorystyki, to już sprawa bardzo indywidualna, wiodący kanon estetyki zaleca jednak złamanie dominującego koloru, ale oczywiście nie musi być to regułą i nie każdemu musi się to podobać. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Tam jest tylko jeden przycisk (ukryty w mosiężnym elemencie ozdobnym z góry urządzenia). Na preampie dwie gałki, nie ma żadnych przycisków więcej i chyba dobrze, bo z własnych doświadczeń obcowania z czarnym i szklanym froncie Mcintosha, wiem jakim problem jest palcowanie jego frontu… 
 

Co do kwestii kolorystyki, to już sprawa bardzo indywidualna, wiodący kanon estetyki zaleca jednak złamanie dominującego koloru, ale oczywiście nie musi być to regułą i nie każdemu musi się to podobać. 

Co do guzików. Guziki do włączania klocków mogłyby być pod dolną płytą, klocki zachowałyby czystość przedniej ścianki, sprzęt super by się prezentował, następnie wywalić ozdobne pierdoły które chyba na siłę dołożone, takie moje zdanie. Takie klocki przeważnie są na górnej półce, tak mi się wydaje ; ) raczej nie będą gdzieś wsuwane do wewnątrz półki. Taki normalny klocek z wyglądu bez jakichś szaleństw ozdobnych, dodatkowo cały w jednym kolorze jaki mi się podoba, to obecnie mój wzmacniacz : ) a na drugim miejscu Hegel H 590, który bardzo mi się podobał, nie tylko pod względem niesamowitej funkcjonalności i jednolitego koloru całego urządzenia bez udziwnień.                         

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.