Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy sprzęt do Spotify/Projektora/Konsoli/Gramofonu


bialy_dh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muszę przyznać, że przeczytałem sporo tematów, ale im więcej czytałem tym bardziej odkryłem jak bardzo nie na czasie jestem, więc chyba najprościej będzie jak poproszę o konkretną poradę.

Od dłuższego czasu korzystałem z zestawu wzmacniacz Denon PMA-860+YAMAHA S2500 (CD+SACD)+kolumny TANNOY-Mercury M2. Jakiś czas temu YAMAHA S2500 się rozsypała i coraz częściej słuchałem muzyki z komputera przez AUDINST HUD-mini USB. Latka lecą i zorientowałem się że na chwilę obecną sprzętu używałem w zdecydowanej większości do słuchania muzyki ze Spotify, a w drugiej kolejności do oglądania filmów. Do wyświetlania używam projektora Benq W1070 i z dodatkowych sprzętów jest jeszcze konsola Xbox. Jakiś czas temu zaczęły się problemy z Denonem, dźwięk zaczyna zanikać lub przeskakiwać (brzmi jak włączanie/wyłączanie) i bardzo delikatne dotykanie/przekręcanie potencjometrów chwilowo rozwiązuje problem, ale prawdę mówić uznałem że może to jest dobry moment żeby się trochę unowocześnić i zmienić sprzęt na coś co będzie bardziej kompatybilne w tym co mam (do tej pory Xbox nie był podłączony do mojego stereo). Chciałbym wykorzystać kolumny które mam. Zależy mi przede wszystkim na:

- wygodzie (na chwilę obecną głównie używam Spotify do słuchania muzyki; ponadto używamy również platform streamingowych do filmów; chciałbym mieć możliwie wygodny i prosty dostęp do słuchania muzyki/oglądania filmów z użyciem mojego sprzętu, czyli bez ciągłego przełączania kabelków, podłączania komputera, jak do tej pory)

- możliwości połączenia sprzętów które mam (projektora i konsoli tak, żebym nie musiał za każdym razem podłączać komputera jak chcę coś obejrzeć lub posłuchać muzyki)

- możliwości podłączenia gramofonu (mam Pioneera PL-990 i lubię czasem posłuchać płyt; być może kiedyś najdzie mnie ochota na zakup czegoś lepszego).

Muzycznie wzmacniacz który miałem do tej pory z moimi kolumnami bardzo mi pasował. Słucham głównie jazzu, indie, klasyki, ale często leci też muzyka elektroniczna, rock, czy pop. Nie chcę inwestować w rozwiązania typowo kinowe (5.1, 7.1, itp.), chcę zostać przy stereo (mam na to coraz mniej czasu, ale wciąż lubię usiąść i delektować się muzyką).

Celowo nie piszę że chcę amplituner/wzmacniacz/coś innego ze względu na to że mam wrażenie iż trochę zostałem w tyle szczególnie jeśli chodzi o użycie internetu do słuchania muzyki/oglądania filmów, więc tak na prawdę nie wiem jaka konfiguracja będzie najlepsza dla moich potrzeb i liczę na Waszą pomoc (czytałem np. ostatnio coś o Google Chromecast + DAC i brzmiało to interesująco; nie mam pojęcia czy to dobra opcja dla mnie, więc jeszcze raz: proszę o konkretne propozycje).

Najważniejsze, budżet - powiedzmy że nie chcę wydać więcej niż 4000 zł, ale jeśli naprawdę przekonacie mnie że zdecydowanie warto to taki ostateczny max to 5000zł.

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najsensowniej będzie Ci wybrać jakiś amplituner kina domowego. Może coś od Denona, Onkyo ,czy Pioneera. Pozwolą Ci one łatwo zintegrować źródła audio i video. Większość z nich ma też wejście phono. Amplitunery stereo rzadko mają wejścia video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bialy_dh napisał:

Celowo nie piszę że chcę amplituner/wzmacniacz/coś innego ze względu na to że mam wrażenie iż trochę zostałem w tyle szczególnie jeśli chodzi o użycie internetu do słuchania muzyki/oglądania filmów, więc tak na prawdę nie wiem jaka konfiguracja będzie najlepsza dla moich potrzeb i liczę na Waszą pomoc (czytałem np. ostatnio coś o Google Chromecast + DAC i brzmiało to interesująco; nie mam pojęcia czy to dobra opcja dla mnie, więc jeszcze raz: proszę o konkretne propozycje).

Najważniejsze, budżet - powiedzmy że nie chcę wydać więcej niż 4000 zł, ale jeśli naprawdę przekonacie mnie że zdecydowanie warto to taki ostateczny max to 5000zł.

Jeśli chcesz zachować lepsze stereo to jedną z opcji jest amp stereo z płytą HDMI. Inną opcją jest klasyczny wzmacniacz podłączony do TV przewodem optycznym., w ten czas wszystkie źródła będą podpięte do płyty HDMI w TV. Jest to na pewno najlepsze rozwiązanie pod względem jakości dźwięku w stereo. Do klasycznego wzmacniacza zawsze możesz dokupić przystawkę sieciową typu iEast M30. Spójrz na CXA61, albo na Magnata MA900. Cambridge trochę bardziej szczegółowy, szybszy na basie, Magnat cieplejszy z nie co łagodniejszą górą.

13 godzin temu, bialy_dh napisał:

Nie chcę inwestować w rozwiązania typowo kinowe (5.1, 7.1, itp.), chcę zostać przy stereo (mam na to coraz mniej czasu, ale wciąż lubię usiąść i delektować się muzyką).

Kino odpada, no chyba że wyłożysz więcej kasy, to można kupić amp. AV + wzmacniacz z funkcją końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bialy_dh napisał:

Nie chcę inwestować w rozwiązania typowo kinowe (5.1, 7.1, itp.), chcę zostać przy stereo (mam na to coraz mniej czasu, ale wciąż lubię usiąść i delektować się muzyką).

Zazwyczaj wygląda to tak:

- kupujesz wzmacniacz z wbudowanym DAC i wejściami cyfrowymi (zazwyczaj są dwa optyk i coaxial i tyle powinno wystarczyć),

- wszystkie źródła wyświetlające obraz podłączas do TV kavlami hdmi, którymi przesyłasz obraz i dźwięk,

- z TV przesyłasz dźwięk optykiem do wzmacniacza,

- di Spotify kupujesz streamer z wyjściem coaxial i łączysz ze wzmacniaczem.

To wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym kupno wzmacniacza firmy Audiolab 6000A Play. To urządzenie wszechstronne na wyposażeniu, którego masz funkcjonalność sieciową (Spotify, Tidal itd.) wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy i wejścia cyfrowe za pomocą, których podłączysz TV. Brzmienie lepsze od tego co oferują dzisiaj produkowane amplitunery stereo, nie mówiąc o kinowych konstrukcjach. Zadzwoń i umów się na odsłuch sam ocenisz czy to ci będzie odpowiadało.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Obawiam się jednak że opis podłączenia nie do końca pasuje do mojej sytuacji. Moim źródłem obrazu nie jest standardowy TV tylko projektor Benq W1070, jak pisałem w pierwszym poście. Ten projektor ma niestety tylko jedno wyjście audio i jest to zwykły jack. Zastanawiam się jak to można najsensowniej połączyć. Z tego co rozumiem to używając któregokolwiek wzmacniacza z zaproponowanych powyżej powinienem zrobić to tak: Xbox obraz hdmi do projektora i dźwięk z Xboxa spdif do wzmacniacza. Problem pozostaje jeśli chcę używać google chromecast, który nie ma wyjścia audio. Teoretycznie mógłbym podłączyć chromecast do xboxa, z którego dźwięk byłby wysyłany do wzmaka (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Pytanie tylko czy w takiej konfiguracji jest w ogóle sens używać chromecasta, którego zaletą miał być szybki dostęp do smarttv, a tutaj muszę włączyć chromecasta, xboxa i projektor, a programy streamujące typu netflix mogę przecież odpalić bezpośrednio z Xboxa. A może można to zrobić lepiej?

Jeśli chodzi o zaproponowane wzmacniacze: Cambridge CXA61, Magnat M900 i Audiolab 6000 Play. Wszystkie są w niemal identycznej cenie, rozumiem że wszystkie mają również wbudowaną możliwość odtwarzania muzyki ze streamerów takich jak Spotify czy Tidal bez dodatkowej konieczności kupowania streamera audio, zgadza się? Istotne różnice na które zwróciłem uwagę to CXA61 ma dwa wyjścia głośnikowe a M900 i 6000 Play mają po jednym (ma to dla mnie pewne znaczenie, bo mam zamontowane głośniki w łazience i poprowadzone kable do wzmacniacza), oraz to że M900 jest lampowo-tranzystorowy. Czy oprócz wymienionych przeze mnie różnic i faktu, że każdy z tych wzmacniaczy brzmi nieco inaczej, są jeszcze jakieś inne różnice, które przemawiałyby na korzyść któregoś z nich? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bialy_dh napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Obawiam się jednak że opis podłączenia nie do końca pasuje do mojej sytuacji. Moim źródłem obrazu nie jest standardowy TV tylko projektor Benq W1070, jak pisałem w pierwszym poście. Ten projektor ma niestety tylko jedno wyjście audio i jest to zwykły jack. Zastanawiam się jak to można najsensowniej połączyć. Z tego co rozumiem to używając któregokolwiek wzmacniacza z zaproponowanych powyżej powinienem zrobić to tak: Xbox obraz hdmi do projektora i dźwięk z Xboxa spdif do wzmacniacza. Problem pozostaje jeśli chcę używać google chromecast, który nie ma wyjścia audio. Teoretycznie mógłbym podłączyć chromecast do xboxa, z którego dźwięk byłby wysyłany do wzmaka (https://fossbytes.com/how-to-connect-your-chromecast-to-xbox-one/). Pytanie tylko czy w takiej konfiguracji jest w ogóle sens używać chromecasta, którego zaletą miał być szybki dostęp do smarttv, a tutaj muszę włączyć chromecasta, xboxa i projektor, a programy streamujące typu netflix mogę przecież odpalić bezpośrednio z Xboxa. A może można to zrobić lepiej?

Jeśli chodzi o zaproponowane wzmacniacze: Cambridge CXA61, Magnat M900 i Audiolab 6000 Play. Wszystkie są w niemal identycznej cenie, rozumiem że wszystkie mają również wbudowaną możliwość odtwarzania muzyki ze streamerów takich jak Spotify czy Tidal bez dodatkowej konieczności kupowania streamera audio, zgadza się? Istotne różnice na które zwróciłem uwagę to CXA61 ma dwa wyjścia głośnikowe a M900 i 6000 Play mają po jednym (ma to dla mnie pewne znaczenie, bo mam zamontowane głośniki w łazience i poprowadzone kable do wzmacniacza), oraz to że M900 jest lampowo-tranzystorowy. Czy oprócz wymienionych przeze mnie różnic i faktu, że każdy z tych wzmacniaczy brzmi nieco inaczej, są jeszcze jakieś inne różnice, które przemawiałyby na korzyść któregoś z nich? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Z wymienionych tylko 6000A Play ma wbudowane strumieniowanie muzyki. W Twoim przypadku, potrzebne jest urządzenie z wejściami HDMI, co pozwoli Ci zarządzić wszystkimi źródłami video i wyciągnąć z nich dźwięk. Może to być albo amplituner stereo z wejsciami HDMI (Denon DRA-800H, Onkyo TX-8270), albo amplituner kinowy. Amplitunery kinowe i stereo mają wbudowany streaming wiec i ten temat Ci załatwiają.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.