Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB audio


greg1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, iro III napisał:

Lata mijają a Ty i podobni tego ni w ząb pojąć nie potrafią, wiecznie to samo-  "gul" wyskakuje i tony tekstow z żalami do reszty świata.

Bez high endu można żyć. Ty też możesz. Rozumiem, że szlag ciebie trafia, gdy czytasz tu o systemach za setki tysięcy i nie możesz tego zdzierżyć, zastanawiając się, skąd oni na to mają, ale zupełnie się tym nie zatruwaj. Jeśli czujesz misje, to zawitaj do salonu Mercedesa albo BMW i wyczekaj moment, gdy akurat ktoś konfiguruje zamówienie nowego samochodu. Mamy wolność słowa, to możesz mu powiedzieć, że jest kretynem, bo Opel albo Skoda, za 1/3 ceny S-klasy, czy 7-ki, też mają 4 koła, kierownice, and i nawet klime. Może ci ulży… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iro III napisał:

No i znowu GUL jak widać  🥱

Gul jest u ciebie, od lat. Dlaczego miałby być u mnie? Mnie niczego nie brakuje i nie odczuwam ani zazdrości ani zawiści wobec innych osób. Śmieszy mnie tylko to twoje marudzenie i wieczne narzekanie na high end i ceny. Takie jest życie. Nie można mieć wszystkiego. Gdy żal dupę ściska, to może jednak lepiej wyluzować? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie doczuwam zawiści. Tylko dziwię się jak można się czymś zajmować tak długo i dalej nie potrafić odróżnić fikcji od prawdy.

trzeba do tego specjalnych zdolności.

I zdaje mi si, że to ty i twoi szanowni koledzy, czując podświadomie swoje braki kompensujecie to bezpardonowymi atakami na każdego, kto próbuje pokazać wam jak głęboko się mylicie.

 

28 minutes ago, sly30 said:

Bez high endu można żyć. Ty też możesz. Rozumiem, że szlag ciebie trafia, gdy czytasz tu o systemach za setki tysięcy i nie możesz tego zdzierżyć, zastanawiając się, skąd oni na to mają, ale zupełnie się tym nie zatruwaj. Jeśli czujesz misje, to zawitaj do salonu Mercedesa albo BMW i wyczekaj moment, gdy akurat ktoś konfiguruje zamówienie nowego samochodu. Mamy wolność słowa, to możesz mu powiedzieć, że jest kretynem, bo Opel albo Skoda, za 1/3 ceny S-klasy, czy 7-ki, też mają 4 koła, kierownice, and i nawet klime. Może ci ulży… :-))

Typowy tekst pokazujący, że zupełnie nie rozumiesz o co tu chodzi. Twój portfel i twój stan posiadania dla mnie nic nie znaczy i zupełnie mnie nie interesuje. Widać masz jakiś kompleks na tym punkcie. I to poważny, bo takie teksty powtarzasz od lat. Musisz wiedzieć, że nie wszyscy są tacy sami, więc nie przykładaj swojej miary do innych.

Znam wiele majętnych osób i nikt nie zachowuje się podobnie do ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bum1234 napisał:

Znam wiele majętnych osób i nikt nie zachowuje się podobnie do ciebie.

Też znam ale oni nie muszą wysłuchiwać połajanek i pouczań, jak ma to miejsce tu na forum. Obśmiali by ciebie za te durne teksty i przytyki. Wiem co byś usłyszał od nich. Nie mogę zacytować, bo byłoby niecenzuralne.  Moja osoba i tak jest wyjątkowo tolerancyjna i przyjazna wobec hejterów takich jak ty czy ten iroiii. 

20 minut temu, bum1234 napisał:

Musisz wiedzieć, że nie wszyscy są tacy sami,

Wy hejterzy, jesteście wszyscy dokładnie tacy sami i do bólu przewidywalni. Te same nudne do zrzygania teksty od lat.  User założył temat o kablach usb i trolluje go 2 tych samych hejterów. I tak jest tu od lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać zatem, że obracasz się w kręgu podobnych sobie ignorantów.

Gdybyś zachowywał się normalnie, nie odpowiadałbyś na moje wpisy z prędkością karabinu maszynowego. Coś cię gryzie i nawet wiem co ale dajmy już temu spokój.

I tobie radzę to samo. Więcej luzu, dystansu wobec swojej osoby i jeśli tylko będziesz miał na to ochotę, poucz się trochę. Jeśli nie chcesz słuchać mądrzejszych od ciebie, to spróbuj sam. Może w koncu przejrzysz na oczy i zorietnujesz się o co chodzi. A niechodzi tu tylko o audio. Przemyś to sobie, zanim znowu zaczniesz stukać w klawiaturę bez sensu.

P.S.

Trzeba potrafić odróżnić tzw. "hejt" (co za durne słowo)  od  zwracania uwagi na błędy. niektórzy tego bardzo nie lubią, a przecież wytknięcie błedów w rozumowaniu to przysługa, a nie atak.

I nie bierz wszystkiego tak serio - nie jesteś jakimś wyjątkiem. Gdyby zamiast ciebie bzdurzyła inna osoba, też bym jej to wytknął. Personalia nie mają tu żadnego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie interesuje twoje wytykanie niby błędów. Ja wiem, że kable mają duży wpływ na system audio, podobnie jak zasilanie. I nie interesuje mnie twoje zdanie na ten temat. I nie bierz tego do siebie. Innym hejterom też piszę to samo. Nie jesteś wyjątkiem. Nie wysilaj się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiesz lepiej jak prezes. Wiesz ktory. Pod tym względem niczym się od niego nie różnisz 😄

Do niego też nic rozsądnego nie trafia. A może chcesz zostać emerytowanym zbawcą audiofilskiej braci?

Idziesz w dobrym kierunku 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównać Sly do prezesa- hahahh: bum12334567 dużo ryzykujesz

2 godziny temu, sly30 napisał:

kable mają duży wpływ na system audio, podobnie jak zasilanie

Ja się przekonuję, że zasilanie ma wpływ decydujący. I mniej ważne jest, co to zasilanie zasila. Może nawet zasilać zera i jedynki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, absinth3 said:

Porównać Sly do prezesa- hahahh: bum12334567 dużo ryzykujesz

Znam jego poglądy. Dlatego zadziwia mnie ta niekonsekwencja 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

. Wiem co byś usłyszał od nich. Nie mogę zacytować, bo byłoby niecenzuralne.  

Żule i menele w gronie znajomych?

W sumie, każdemu w/g potrzeb.

3 godziny temu, sly30 napisał:

 Moja osoba

Tu, gratulacje. Osiągnąłeś właśnie level 747.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bum1234 napisał:

Widać zatem, że obracasz się w kręgu podobnych sobie ignorantów.

To dokładny opis ciebie i twoich koleżków 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie czy bit perfect zawsze musi brzmieć tak samo 😉

Ja osobiście cenię sobie ten kanał za dogłębne wytłumaczenie w temacie mqa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, sly30 said:

Jak zwykle nic nie zrozumiałeś. Po prostu poważni ludzie nie tracą czasu na jałowe dysputy z upierdliwymi mendami. A że mendy zbyt lotne zwykle nie są, to należy dostosować poziom języka do upierdliwca, tak by w miarę szybko zrozumiał. I wtedy są szanse by pozbyć się takiego namolnego typa.

Ostrożnie z tą lotnością. Bo sam wiesz, że to może się obrócić przeciw tobie. Jeśli nie wiesz czemu, to to jest pierwszy symptom 🙂

A język używany w stanie emocjonalnego pobudzenia często pokazuje prawdziwe oblicze oratora. Tak też jest w tym przypadku 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bum1234 napisał:

A język używany w stanie emocjonalnego pobudzenia często pokazuje prawdziwe oblicze oratora. Tak też jest w tym przypadku 😄

Bez zmian u osoby, gul narasta a tekstów na tony. Na jedno zacytowane zdanie, dziesieć niesionych gulem, niczym przypływ Księżycem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, iro III napisał:

Bez zmian u osoby, gul narasta a tekstów na tony. Na jedno zacytowane zdanie, dziesieć niesionych gulem, niczym przypływ Księżycem.

2 głównych dyskutantów w zakładce high end…z czego jeden high end widział co najwyżej na zdjęciu, drugi nawet nie ogląda, bo tematem audio nie jest zainteresowany. A audiofile mają z nich polewkę… :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, sly30 said:

2 głównych dyskutantów w zakładce high end…z czego jeden high end widział co najwyżej na zdjęciu, drugi nawet nie ogląda, bo tematem audio nie jest zainteresowany. A audiofile mają z nich polewkę… :-)))

Ciekawe co z ciebie mają ludzie, którzy normalnie myślą ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sly30 napisał:

Po prostu poważni ludzie nie tracą czasu na jałowe dysputy

Poważni ludzie nie tracą czasu na bajki o grających kablach usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, malikali napisał:

Poważni ludzie nie tracą czasu na bajki o grających kablach usb.

Ależ dawno Ciebie nie było. Już się martwiłem, że moja opozycja się wykrusza. 2-3 aspirujących, to nie jest dla mnie przeciwnik. Niehonorowo jest kopać leżącego, który dobre sprzęty zna ze zdjęć. Ale skoro zasiliłeś grupę wirtualnych high endowców, to szanse się trochę wyrównują…. :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zacząć jakiś temat o kablach. Zawsze to samo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie ma sensu. Widzialeś film Przemaka? O kablach USB? Nie?

To obejrzyj i przestań żyć złudzeniami. Szkoda czasu. Zwłaszcza, że z innymi kablami jest tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sly30 napisał:

Ależ dawno Ciebie nie było. Już się martwiłem, że moja opozycja się wykrusza. 2-3 aspirujących, to nie jest dla mnie przeciwnik. Niehonorowo jest kopać leżącego, który dobre sprzęty zna ze zdjęć. Ale skoro zasiliłeś grupę wirtualnych high endowców, to szanse się trochę wyrównują…. :-))

Otarło się to o megalomanię trochę 🙂 

Godzinę temu, sly30 napisał:

Ale skoro zasiliłeś grupę wirtualnych high endowców

Szare komórki warto jest zasilić...lepsze od bezmyślnego przerzucania kabli USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Adasza said:

No i tu się z kolegą nie zgodzę. 

O ile USB, coax/transport trzeba byłoby sobie wmówić, że grają inaczej to w IC i głośnikowe słychać różnice. W głośnikowych, po wymianie polskiej miedzi 4mm na YTDY różnica była słyszalna natychmiast. Podobnie w IC, zmiana srebra na np Mogami czy żółte Cambridge Audio, które przycinają górę. Jakby mi ktoś zmienił na imprezie to pewnie nie usłyszał ale mam wpięte w DAC i zmieniając w locie słyszał różnicę. Moge sobie nieco (nieco, bo to nie są jakieś drastyczny różnice) zmienić brzmienie, w zależności od realizacji. 

Zasilający tak samo - po wymianie sznurówki na Beldena w DAC, zmianę stwierdził każdy, komu demonstrowałem. 

Zrob sobie prosty test różnicowy albo przynajmniej ślepy test.  Słuch przy takich rzeczach jak kable to nie jest  wiarygodny miernik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Adasza napisał:

Jak na sznurówce nie było basu a na normalnym jest to chyba słuch wystarczy 🙂

Słyszały to dwie siedzące obok osoby, obyte z audio. 

Nie, masz omamy, zwidy, a Twoi znajomi to równie zidiociali audiofile którzy wierzą swoim zmysłom a nie guru Amiru 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adasza napisał:

Nie mam. Zapraszam, zrobisz mi ślepy test, bo sam se nie zrobię 🙂 

Przecież żartuję z ślepych wyznawców ASR, a nie z Ciebie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bum1234 napisał:

Słuch przy takich rzeczach jak kable to nie jest  wiarygodny miernik.

Słuch w audio jedynie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, jar1 napisał:

Słuch w audio jedynie przeszkadza.

Tak, z zastrzeżeniem, że jest zasugerowany tym co widać i co wiadomo (co z czym właśnie zamieniono).

Trzeba przyznać jedno. Teoria raczej kiedyś musiała "wyjść" od producentów wszelkiej maści gadżetów audio, z kabelkami włącznie. 

Teoria, jakoby ich (gadżetów) "wpływ" na brzmienie zależy od systemu,jego konfiguracji ...

"W każdym systemie mogą zagrać lub tylko w granicach percepcji, baądz wcale"

Czyż nie jest to najlepsze alibi jakie wymyślono by wytłumaczyć adeptowi audio, wyjadaczowi też, że ewentualnie jest inaczej niż w opisach innych poszukiwaczy "oczekiwanych zmian"?

Zdaje się, że cwani producenci od początku zdawali sobie sprawę z tego, że ludzie mają jednak na różnych poziomach ustawioną granice sugestii i autosugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2022 o 22:19, danadam napisał:

Tylko po co, skoro prościej bezpośrednio zmierzyć wpływ na wyjćiu DACa, co parę razy zrobiono:

 

Ktoś kto wierzy w te bzdurne "testy" z ASR, który twierdzi że wszystko gra tak samo, w skrócie twierdzi że chiński DAC za 200USD gra jak tak samo albo lepiej (bo ma lepsze "pomiary") niż dowolny HiEndowy DAC za dziesiątki kEUR niech sobie go kupi i przestanie tu truć. Dyskusji o tym że te ich "pomiary" to w większości bzdura nawet nie będę zaczynał, bo mam przeczucie graniczące z pewnością że dyskusja z wami o metrologii będzie jak dyskusja z Kaczyńskim o kursach walut.

W dniu 30.06.2022 o 22:10, przemak napisał:

Pewnie dlatego "nie brzmi"

 

Metodologicznie ta "prezentacja" ma tyle wspólnego z "wpływem kabla USB na brzmienie", co twierdzenie że samochód jest niebieski bo ma 485cm długości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.