Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB audio


greg1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyny nie znam - inny bitrate ze streamera do daca? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Niby tak a jednak nie. Raz usłyszałem kabel USB jak mi się trafil jakiś wadliwy Klotz. Nie było trzasków i problemów z transmisją. Był całkowity brak dynamiki. 10 kocow na kolumnie ale jakoś to grało bez przerw i trzasków. Byłem zdziwiony ale przepinalem tego Klotza i 5 drukarkowych identycznie grających i za każdym razem była taka sama różnica.

Może akurat wysiadłeś z samolotu i uszy miałeś zatkane, a po chwili wszystko wróciło do normy i koce spadły. Też tak miewam czasami.😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

Może akurat wysiadłeś z samolotu i uszy miałeś zatkane, a po chwili wszystko wróciło do normy i koce spadły. Też tak miewam czasami.😃

Z 5 razy albo lepiej pod rząd? To w ogóle nie grało, muliło że się nie dało słuchać. A nastawienie miałem super, nie dość że firmowy to jeszcze krótki zamiast 3metrowych badziewi za kilkadziesiat centów sztuka

W sumie aż żal że go odesłałem 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Obecnie mam tani kabel USB za kilka złotych bo rotelowski był za krótki i nie słyszałem żadnych różnic w dźwięku, Pliki WAV zripowane z CD który pracuje jako transport i grało to wszystko tak samo. czyli DAC w Rotelu robił robotę nie dając by jaki kolwiek kabel USB czy Coaxial grzebał przy dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Z 5 razy albo lepiej pod rząd?

A to ciekawe, bo ja parę dni temu miałem tak samo na kablu LAN 0,5m. Tylko, że pozwoliłem mu pograć i po paru godzinach stopniowo to ustąpiło. Był koc, buła, wypchnięcie średnicy szczątkowe skraje pasma.... Kable łączyły NAS z routerem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MarcinStereo napisał:

czyli DAC w Rotelu robił robotę nie dając by jaki kolwiek kabel USB czy Coaxial grzebał przy dźwięku.

Lub jest zbyt niskiej jakości aby pokazać różnice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, piotrek7 napisał:

Lub jest zbyt niskiej jakości aby pokazać różnice

Nie może pokazać różnicy bo magistrala USB pilnuje by nie było różnic, różnica w dźwięku powstaje dopiero kiedy owa magistrala przekazuje odebrany i zatwierdzony sygnał do części analogowej gdzie już za dźwięk odpowiadają elementy i ich aplikacja 😉 teraz już jesteś świadom technicznej strony DAC ale jak nie wiesz czegoś o zasadzie działania USB to na pierwszych stronach jest artykuł, w razie czego miłej lektury życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przmor napisał:

Za to czy ktoś słyszy sprawne i poprawnie wykonane kable cyfrowe odpowiedzialny jest mózg. Byłem kiedyś na pokazie "żywej wody" czy jakoś tak. Blaszany, płaski pojemnik w którym znajdowała się "żywa woda". Na tym pojemniku stawiało się wodę z kranu i miała ona nabierać magicznych właściwości zdrowotnych. Oczywiście byli zachwyceni właściwościami "żywej wody" ludzie, którzy dużo lepiej się czuli kiedy pili wodę z kranu wzbogaconą właściwościami przekazanymi przez "żywą wodę". Mózg ludzki to bardzo skomplikowany wytwór i łatwo go oszukać (filmy 3D choćby).

Co to za porownanie? Przeciez to jest kompletnie inna sytuacja w ktorej idziesz w nowe miejsce z nastawieniem ze cos sie powinno wydarzyc.

Domowy system audio to zupelnie inne srodowisko. Doskonale znane w kazdym niuansie, sluchane z duzym skupieniem kazdego dnia przez lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Pliki WAV zripowane z CD

Zacznijmy od tego że plik WAV zripowany z CD nie zabrzmi tak jak oryginalny tylko z sprzętowego powodu ale zastosowanych algorytmów programu ripującego a później to już z górki i gorzej

Jak podasz receptę jak tego uniknąć to możemy dyskutować dalej bo nabiorę szacunku że masz adekwatną wiedzę co by w innych miejscach toru było po bożemu i co na wejściu to na wyjściu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ASURA napisał:

Zacznijmy od tego że plik WAV zripowany z CD nie zabrzmi tak jak oryginalny tylko z sprzętowego powodu ale zastosowanych algorytmów programu ripującego

To jest bzdura. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2022 o 06:53, xajas napisał:

Moj Media Player JRiver umozliwia zaladowanie np. calego pliku muzycznego z USB HD do pamieci/cache, zanim bedzie odtwarzany. Czyli w trakcie odtwarzania polaczenie z HD przez kabel USB jest zbedne.
No to jaki wplyw ma jakosc kabla USB na jakosc odtwarzania/dzwieku?

Jak jest to rozwiazywane w innych systemach ladujacych sygnal zrodlowy/pliki przez USB?

Zrób próbę i załaduj na JRiver przez kabel USB z HD a później zrób próbę i załaduj ten sam plik ale z Pendrivea z tym że najpierw z komputera zapisz na HD plik z pośrednictwem kabla USB a na Pendrivea bezpośrednio z komputera

Pendrivea daj takiego prostego starego najlepiej bez żadnych zewnętrznych widocznych elementów metalowych ot plastic fantastic i tyle....

9 minut temu, przemak napisał:

To jest bzdura. 

Dla Ciebie raczej rutyna zawodowa i automatyzm który Cię gubi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, ASURA napisał:

WAV zripowany z CD nie zabrzmi tak jak oryginalny

Jak WAV jest bezstratny, przy ripowaniu mam do wyboru FLAC i WAV używam programu EAC.

Pliki z kompresją bezstratną. Te pliki zawierają dokładnie taką samą informację jak pliki bez kompresji, ale dzięki inteligentnym technikom kodowania zajmują mniej miejsca na nośniku. Oszczędność jest inna w każdym przypadku i zależy ona od wielu czynników, ale w przybliżeniu możemy przyjąć, że zajmują one połowę miejsca potrzebnego dla plików bez kompresji. W tej grupie jest wiele formatów takich jak: FLAC, WMA Lossless, Apple Lossless, Monkeys Audio i inne. 

Żródło HiFi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum zawsze będzie kiepskim żartem, wątek na pięć stron, na temat może trzy wpisy. Co najmniej połowa reszty wpisy trolli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kaviter napisał:

To forum zawsze będzie kiepskim żartem, wątek na pięć stron, na temat może trzy wpisy. Co najmniej połowa reszty wpisy trolli.

Zgadzam się ! Więcej tu technicznych ignorantów i fantastów niż racjonalnych audiofili. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MarcinStereo napisał:

Jak WAV jest bezstratny, przy ripowaniu mam do wyboru FLAC i WAV używam programu EAC.

Pliki z kompresją bezstratną. Te pliki zawierają dokładnie taką samą informację jak pliki bez kompresji, ale dzięki inteligentnym technikom kodowania zajmują mniej miejsca na nośniku. Oszczędność jest inna w każdym przypadku i zależy ona od wielu czynników, ale w przybliżeniu możemy przyjąć, że zajmują one połowę miejsca potrzebnego dla plików bez kompresji. W tej grupie jest wiele formatów takich jak: FLAC, WMA Lossless, Apple Lossless, Monkeys Audio i inne. 

Żródło HiFi.pl

Weź się ogarnij i wyjdź z tego szamba i zacznij słuchać a nie czytać tych bredni choćby o EAC-u który jest jedynie dobry do wczytywania uszkodzonych mechanicznie plików a nie prawidłowego zapisywania muzyki.

Są inne programy do tego ale też partolą dźwięk jedne mniej niż EAC inne więcej ale partolą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

Weź się ogarnij i wyjdź z tego szamba i zacznij słuchać a nie czytać tych bredni choćby o EAC-u który jest jedynie dobry do wczytywania uszkodzonych mechanicznie plików a nie prawidłowego zapisywania muzyki.

Są inne programy do tego ale też partolą dźwięk jedne mniej niż EAC inne więcej ale partolą!

Ja słucham i nie słyszę różnicy. Teraz pytanie czy ja jestem głuchy czy Ty masz schizę ? Kto rozsądzi ten spór ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, ASURA napisał:

Weź się ogarnij i wyjdź z tego szamba i zacznij słuchać a nie czytać tych bredni choćby o EAC-u który jest jedynie dobry do wczytywania uszkodzonych mechanicznie plików a nie prawidłowego zapisywania muzyki.

Są inne programy do tego ale też partolą dźwięk jedne mniej niż EAC inne więcej ale partolą!

Jak mogą partolić? pliki po zripowaniu czyli zczytaniu zawierają taką samą ilość informacji co jest jeszcze na koniec weryfikowane. Jak by mi się zgodność z oryginałem nie zgadzała to bym nie ripował. A co do słuchania to rzecz jasna jak nie korzystam z PC to słucham z CD i różnic nie słyszę chyba że sobie bym wyobraził takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Ja słucham i nie słyszę różnicy. Teraz pytanie czy ja jestem głuchy czy Ty masz schizę ? Kto rozsądzi ten spór ?

Pamiętaj, że musisz użyć plastikowego pendrive'a, w takim z kawałkami metalu nic nie usłyszysz. 🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Piopio napisał:

Ja słucham i nie słyszę różnicy. Teraz pytanie czy ja jestem głuchy czy Ty masz schizę ? Kto rozsądzi ten spór ?

EAC ma funkcje podglądu każdej zczytywanej komórki pliku gdzie można zobaczyć poprawność ripowania w czasie rzeczywistym i w razie lipy przerwać i zacząć zabawę od nowa.

Dodam jeszcze że źle zripowane pliki nie nadają się do odsłuchu ze względu na trzaski i przeskoki.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ASURA napisał:

Weź się ogarnij i wyjdź z tego szamba i zacznij słuchać a nie czytać tych bredni choćby o EAC-u który jest jedynie dobry do wczytywania uszkodzonych mechanicznie plików a nie prawidłowego zapisywania muzyki.

Są inne programy do tego ale też partolą dźwięk jedne mniej niż EAC inne więcej ale partolą!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Piopio napisał:

Ja słucham i nie słyszę różnicy. Teraz pytanie czy ja jestem głuchy czy Ty masz schizę ? Kto rozsądzi ten spór ?

Skoro nie słyszysz nie możesz być uczestnikiem sporu🤫 

 

Bardzo Koledze dziękujemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, przemak said:

To jest bzdura. 

To jest zbyt delikatne określenie 🙂

1 hour ago, Piopio said:

Ja słucham i nie słyszę różnicy. Teraz pytanie czy ja jestem głuchy czy Ty masz schizę ? Kto rozsądzi ten spór ?

Nie dziw się. Niektórzy robią testy porównawcze używając różnych nagrań, potem to pokazują na filmie i przekonują, że słychać różnicę ....

To jest właśnie taki przypadek osobliwej logiki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, ASURA napisał:

Skoro nie słyszysz nie możesz być uczestnikiem sporu🤫 

 

Bardzo Koledze dziękujemy

Rozumiem. To jest pokój zabaw dla wariatów. Zdrowy na umyśle człowiek nie jest tu mile widziany. Psuje dobrą zabawę 😉

A tak swoją drogą może skarpetki też mają wpływ na to co się słyszy ? Może są specjalne modele, które pozwalają więcej usłyszeć ? Audiofile często pokazuję swoje skarpetki więc może to jednak ma wpływ ?

Co sądzisz ? Warto wejść w temat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, przemak napisał:

 

Nie wstawiaj filmików tylko posłuchaj tego grabowania na paru urządzeniach odczytujących różnych firm i różnymi programami zczytującymi

Pójdę za ciosem i jak masz okazję to spróbuj zgrabować płytkę na tym samym napędzie wstawionym do komputera i na tym samym napędzie wstawionym na zewnątrz komputera do zewnętrznej obudowy dla takich napędów

 

Byłbym zapomniał jakieś przynajmniej słuchawki studyjne typu Sony MDR 7509 sobie do odsłuchu skombinuj i do nich studyjny wzmacniacz klasy La ke People, Phonitor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

pokój zabaw dla wariatów. Zdrowy na umyśle człowie

Kolego uważajcie na siebie, bo jest to atak personalny.

Rozwalacie kolejny wątek; na dodatek wasze enuncjacje i sofizmaty nikogo już nie interesują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, absinth3 napisał:

Kolego uważajcie na siebie, bo jest to atak personalny.

Rozwalacie kolejny wątek; na dodatek wasze enuncjacje i sofizmaty nikogo już nie interesują

Nie ja zacząłem. Ja tylko odpowiadam na agresję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piopio napisał:

Rozumiem. To jest pokój zabaw dla wariatów. Zdrowy na umyśle człowiek nie jest tu mile widziany. Psuje dobrą zabawę 😉

Wiesz to tak jak bym ja nie zajmując się na poważnie wędkowaniem wypowiadał się o błystkach, kołowrotkach i w którym miejscu na jeziorze o jakiej porze roku zakładać łowisko...

 

Pewnie nie zrozumiałeś ale ja nie piszę że są głupolami i kutrem rybackim i siecią można to zrobić szybciej i skuteczniej...

 

Przykro mi że nie czujesz co to jest hobby-pasja ale po co innym to psujesz a na dodatek najchętniej byś ich zamknął w miejscu odosobnionym

Powiedz mi skąd ta nietolerancja oraz uprzedzenie objawiająca się szufladkowaniem? Ktoś ci kiedyś w życiu zrobił coś złego i nie możesz z tego powodu dojść do siebie i zamykasz się w bezpiecznych tematach i miejscach z "Kowalskimi" gdzie nikt na Ciebie nie zwróci uwagi a Kowalscy za taki wybryk poklepią Cię po pleckach?

2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Jak mogą partolić? pliki po zripowaniu czyli zczytaniu zawierają taką samą ilość informacji co jest jeszcze na koniec weryfikowane. Jak by mi się zgodność z oryginałem nie zgadzała to bym nie ripował. A co do słuchania to rzecz jasna jak nie korzystam z PC to słucham z CD i różnic nie słyszę chyba że sobie bym wyobraził takowe.

Może skołuj sobie do komputera kartę dźwiękową od RME na początek jak słuchasz z komputera? Bardzo ceniona w studiach nagraniowych firma i może usłyszysz? nie wiem ile i gdzie masz wąskich gardeł w torze audio ale każdy system ma takowe i warto powalczyć co by usłyszeć jak najlepiej odtworzony materiał muzyczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.