Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB audio


greg1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ASURA napisał:

Wiesz to tak jak bym ja nie zajmując się na poważnie wędkowaniem wypowiadał się o błystkach, kołowrotkach i w którym miejscu na jeziorze o jakiej porze roku zakładać łowisko...

 

Pewnie nie zrozumiałeś ale ja nie piszę że są głupolami i kutrem rybackim i siecią można to zrobić szybciej i skuteczniej...

 

Przykro mi że nie czujesz co to jest hobby-pasja ale po co innym to psujesz a na dodatek najchętniej byś ich zamknął w miejscu odosobnionym

Powiedz mi skąd ta nietolerancja oraz uprzedzenie objawiająca się szufladkowaniem? Ktoś ci kiedyś w życiu zrobił coś złego i nie możesz z tego powodu dojść do siebie i zamykasz się w bezpiecznych tematach i miejscach z "Kowalskimi" gdzie nikt na Ciebie nie zwróci uwagi a Kowalscy za taki wybryk poklepią Cię po pleckach?

Jestem po porostu intelektualnie szczery. ZAWSZE szukam wyjaśnienia jakiegoś zjawiska, którego nie rozumiem. 

Owszem nie mam tolerancji jeśli chodzi o wiarę. Nic co opiera się na wierze do mnie nie przemawia. Ja stawiam na twarde dowody - naukę. Nie wypowiadam się ani nie krytykuję czegoś gdy nie jestem pewny. 

Jeśli wiem, że samochód na kwadratowych kołach nie pojedzie to mówię to głośno. 

Słuchanie muzyki to dla mnie pasja. Lubię gdy jest dobrze odtworzona. Ale to nie znaczy, że mam wierzyć i powielać bajki. Sprzęt audio to inżynieria, która podlega ściśle określonym prawom. Tu nie ma miejsca na stany pośrednie. 

Cyfrowe odtwarzanie muzyki to praktycznie działka informatyczna. Tu nie ma niejednoznaczności. Każdy dostaje te same dane choćby były powielane milion razy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bum1234 napisał:

Które znasz tylko z nazwy 😄

Jak na nie popatrzę to jest jak piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

34F32E44-EF94-474E-BB59-7EFB1F179A08.thumb.jpeg.b5f6ec7e7ee047320d1971419ecf46af.jpeg

 

ale w każdej chwili

 

677837B4-B842-41CF-9F0E-69498BA861EF.thumb.jpeg.df1013ba91e9ace1bda177e65b637940.jpeg

 

 

 

Czy wiesz że każda z tych dwóch przejściówek z dużego Jacka na mały  ma inne brzmienie?

 

Nie wiesz dla ciebie to mission imposibile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, rafa napisał:

Co to ma w ogole wspolnego z tematem? Temat jest o kablu a nie standardzie transmisji danych USB.

O kablu więc crwamio możemy uzgodnić?

Drogi/tani, ładny oplot i wtyczki/ brzydkie, sprawny(przewodzi)/niesprawny(nie przewodzi lub z przerwami).

O standardzie transmisji danych USB?

Nie wpływa na jakość sygnału (brzmienie audio) dostarczanego przezeń do wejścia cyfrowego DAC.

Nic więcej.

Koniec tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piopio napisał:

Jeśli wiem, że samochód na kwadratowych kołach nie pojedzie to mówię to głośno. 

Urwę temat, przy odpowiedniej drodze pojedzie to tak odnośnie Twojej "nauki"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ASURA napisał:

Urwę temat, przy odpowiedniej drodze pojedzie to tak odnośnie Twojej "nauki"

Oto cała filozofia fanatyka - totalne ignorowanie zdrowego rozsądku ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piopio napisał:

Słuchanie muzyki to dla mnie pasja. Lubię gdy jest dobrze odtworzona. Ale to nie znaczy, że mam wierzyć i powielać bajki. Sprzęt audio to inżynieria, która podlega ściśle określonym prawom. Tu nie ma miejsca na stany pośrednie

Używasz coś czego nie rozumiesz. Poczytaj sobie patenty Nikokolai Tesli o przekazywaniu sygnałów na odległość. Przy tych wszystkich połączeniach sprzętu audio cała współczesna nauka w audio zapomniała o starych odkryciach i poszła mocno naprzód..

O czym to świadczy?

Tak upraszczając polecieliśmy w kosmos ale na obecną chwilę nikt nie umie zawiązać wieczorowych męskich butów w których trzeba się udać na raut powitalny u prezydenta

3 minuty temu, Piopio napisał:

Oto cała filozofia fanatyka - totalne ignorowanie zdrowego rozsądku ...

Testy Ravena robiłem na 99centyli za tym Twój rozsądek mógłbym obejść dookoła i z każdego punktu napisać o nim inną notatkę

 

Miłego popołudnia idę kosić trawnik co by wyczyścić umysł z szumów tła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Piopio napisał:

To kontrolowane jest przez korekcję danych. Owszem wraz z danymi przedostają się zakłócenia. Jak je eliminujemy ? Znasz odpowiedź. 

Nawet jeśli korekcja się nie wyrobi, zakłócenia, o których perorują słyszący, jesli będą i zniekształcą sygnał zbyt mocno - bas się nie poluzuje,wysokie nie dostaną szorstkości, przzestrzeń 3D się nie zmieni - jedynymi słyszalnymi i to bardzo dobrze efektami będą:

Przerwy w muzyce, trzaski, przeskoki w czasie odtwarzanej muzyki w te i nazad, a w końcu CISZA..............😌

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, bum1234 napisał:

Bo lepsze są bajki. Pozwalają zapomnieć o realiach, czyli o brakach we własnej wiedzy.

Jak byśmy nie mieli braków we własnej wiedzy nie musieli byśmy się musieli uczyć. Codziennie się uczę czegoś nowego i innym polecam przynajmniej spróbować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, iro III napisał:

Koniec tematu.

Jesli w twoim mniemaniu wyczerpales temat swojej wiedzy w temacie to nie musisz wiecej nic pisac, serio 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ASURA said:

Nie wstawiaj filmików tylko posłuchaj tego grabowania na paru urządzeniach odczytujących różnych firm i różnymi programami zczytującymi

Pójdę za ciosem i jak masz okazję to spróbuj zgrabować płytkę na tym samym napędzie wstawionym do komputera i na tym samym napędzie wstawionym na zewnątrz komputera do zewnętrznej obudowy dla takich napędów

Tak z ciekawości, twierdzisz, że dane w plikach wynikowych będą różne, czy że dane będą te same, tylko z jakiegoś magicznego powodu będą brzmieć inaczej przy odtworzeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Nie wstawiaj filmików tylko posłuchaj tego grabowania na paru urządzeniach odczytujących różnych firm i różnymi programami zczytującymi

Pójdę za ciosem i jak masz okazję to spróbuj zgrabować płytkę na tym samym napędzie wstawionym do komputera i na tym samym napędzie wstawionym na zewnątrz komputera do zewnętrznej obudowy dla takich napędów

 

Byłbym zapomniał jakieś przynajmniej słuchawki studyjne typu Sony MDR 7509 sobie do odsłuchu skombinuj i do nich studyjny wzmacniacz klasy La ke People, Phonitor

Czyli dwa takie same pliki są różne w zależności od sposobu ich pozyskania? Ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wracając do tematu USB wrzucam ponownie lekturę https://www.ire.pw.edu.pl/~rois/dydaktyka/syko/usb Jak wiadomo z filmiku przemaka napęd też był podłączony poprzez ten interfejs i na końcu wszystko się zgadzało 😉

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

jak masz okazję to spróbuj

Od ćwierćwiecza to robię. Z tym, że nie podstawiam pod przedłużacz twojego wynalazku, więc może dlatego zawsze mi wychodzi 😉 W tym filmiku masz dwa w jednym - test grabowania bo ktoś zaczął i test kabelka USB zgodnie z wątkiem. Oba zaliczone w 100%. Widać, że nie bardzo rozumiesz, co do czego jest tam porównane, trudno. Inni rozumieją i chyba dlatego milczą 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, iro III napisał:

Nawet jeśli korekcja się nie wyrobi, zakłócenia, o których perorują słyszący, jesli będą i zniekształcą sygnał zbyt mocno - bas się nie poluzuje,wysokie nie dostaną szorstkości, przzestrzeń 3D się nie zmieni - jedynymi słyszalnymi i to bardzo dobrze efektami będą:

Przerwy w muzyce, trzaski, przeskoki w czasie odtwarzanej muzyki w te i nazad, a w końcu CISZA..............😌

Nie działa to chyba tak. Miałem wadliwy kabel USB między usbridge signature a Rme Adi i dźwięk stracił dynamikę, grał jak z nocnika coś na ksztalt mp3 64kB albo niżej. Ale nic nie trzeszczało ani nie przerywało... 

Nie wiem czy kwestia zegara czy czary mary 😁 ale ewidentnie to tak działało 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, ASURA said:

Jak byśmy nie mieli braków we własnej wiedzy nie musieli byśmy się musieli uczyć. Codziennie się uczę czegoś nowego i innym polecam przynajmniej spróbować...

A pamiętasz jak nie chcieli kupić od ciebie kabli  w PR, podając jako przyczynę braki w budżecie?

Nadal uważasz, że to była prawdziwa przyczyna?

A może jednak nie chcieli sprawić ci przykrości?

Myślę, że gdyby poczytali sobie to co tu wypisujesz, nie bawiliby się w dyplomację i uprzejmości, tylko z miejsca pokazaliby ci drzwi. A może nawet nie wpuściliby cię do środka 😄

Podobnie zapewne bylo z tą pracą w CERN. Gdzie jak gdzie, ale tam dba się o kompetencje, więc niuków i szamanów się tam nie zatrudnia.

31 minutes ago, przemak said:

Czyli dwa takie same pliki są różne w zależności od sposobu ich pozyskania? Ciekawe...

To nie pierwszy taki przypadek. Jest tu na forum osoba, specjalista od super transportów - pioneer PD coś tam i znacznie znacznie droższych, który potrafi odróżnić cztery pliki zgrane na CD nagrywarką, pomimo tego, że są one identyczne binarnie. Więc to może początek jakiejś epidemii, czy coś .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to tylko jeszcze jeden dowód no to, że na to forum należy wchodzić jedynie w celach rozrywkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

dźwięk stracił dynamikę, grał jak z nocnika coś na ksztalt mp3 64kB albo niżej. Ale nic nie trzeszczało ani nie przerywało... 

Jeżeli masz możliwość powrotu do tego kabla to przeprowadź test z filmiku przemaka , jestem ciekawy jak to co opisałeś wyglądało by w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję tym z was którzy napisali w temacie konkretnie i dali jakieś propozycje inni koledzy którzy piszą za przeproszeniem o swoich teoriach i mądrościach czyli nie na temat.I zaśmiecają wątek.I to nie pierwszy.Chcecie sobie popisać do siebie,załóżcie jakiś wątek i piszcie .Ja nie pytałem czy kabel USB ma wpływ na brzmienie bo dla mnie jest to oczywiste że ma.Jesli dla was nie to nie piszcie w tym temacie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bum1234 napisał:

To nie pierwszy taki przypadek. Jest tu na forum osoba, specjalista od super transportów - pioneer PD coś tam i znacznie znacznie droższych, który potrafi odróżnić cztery pliki zgrane na CD nagrywarką, pomimo tego, że są one identyczne binarnie. Więc to może początek jakiejś epidemii, czy coś .......

Jeżeli chodzi o nagrywane płyty to może być różnie - zwłaszcza te nowoczesne nagrywane trzy strefowo na gównianych surówkach. Nie sądzę żeby to było bezwzględnie słyszalne, ale sygnał analogowy może być różny, teoretycznie - błędy nagrania, błędy odczytu, błędy płyty... Kiedyś jak to było istotne to mastery przed wysłaniem do tłoczni testowało się pod kątem błędów (plextor i liteon miały odpowiednie programy) ale teraz na szczęście wszyscy pracują na plikach i nie ma problemów. Stąd mój filmik opiera się na porównaniu plików a nie ich brzmienia. 

Co do kabla USB to ma działać. Zwykle działa, czasem nie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, przemak said:

Jeżeli chodzi o nagrywane płyty to może być różnie - zwłaszcza te nowoczesne nagrywane trzy strefowo na gównianych surówkach. Nie sądzę żeby to było bezwzględnie słyszalne, ale sygnał analogowy może być różny, teoretycznie - błędy nagrania, błędy odczytu, błędy płyty... Kiedyś jak to było istotne to mastery przed wysłaniem do tłoczni testowało się pod kątem błędów (plextor i liteon miały odpowiednie programy) ale teraz na szczęście wszyscy pracują na plikach i nie ma problemów. Stąd mój filmik opiera się na porównaniu plików a nie ich brzmienia. 

Co do kabla USB to ma działać. Zwykle działa, czasem nie 😉

Z przypadkiem, o którym piszę miałem do czynienia osobiście. Miałem płytę z 4-krotnym nagraniem  tego samego utworu na jakiejś nagrywarce pioneera - modelu nie pamiętam. Było to kilka lat temu. Autor nagrania przesłał mi tę płytę. Utwór nagrany był z wykorzystaniem dwóch różnych transportów i, uwaga dwóch różnych sieciówek. Oczywiście cyfrowo, Kolega zaklinał się, że pliki brzmią różnie. Prawda niestety bywa brutalna. Po zgraniu plików przy pomocy EAD i eleminacji ciszy cyfrowej okazało się, że pliki są identyczne co do bitu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnice w brzmieniu wprowadzone przez kable SPDIF to najbardziej niezrozumiała rzecz jaką słyszałem w audio ( ślepy test, weryfikacja bit perfect ). Dlatego opinie osób którym wydaje się , że rozumieją technikę cyfrową w audio mam w głębokim poważaniu.  Co do wpływu kabla USB na brzmienie to się nie wypowiem, bo za mało miałem z nimi do czynienia w praktyce.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze osoby obeznane z techniką cyfrową mogą mieć w głębokim poważaniu to co Ty słyszysz lub co się Tobie wydaje że słyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, porlick napisał:

A skąd kabelek usb wie, czy lecące nim zera i jedynki, to muzyka, a nie np encyklopedia w pdf?

A co to za głupie pytanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bum1234 napisał:

Z przypadkiem, o którym piszę miałem do czynienia osobiście. Miałem płytę z 4-krotnym nagraniem  tego samego utworu na jakiejś nagrywarce pioneera - modelu nie pamiętam. Było to kilka lat temu. Autor nagrania przesłał mi tę płytę. Utwór nagrany był z wykorzystaniem dwóch różnych transportów i, uwaga dwóch różnych sieciówek. Oczywiście cyfrowo, Kolega zaklinał się, że pliki brzmią różnie. Prawda niestety bywa brutalna. Po zgraniu plików przy pomocy EAD i eleminacji ciszy cyfrowej okazało się, że pliki są identyczne co do bitu 🙂

Oczywiście, ale trzeba by to zgrać w czasie rzeczywistym przez spdif do pliku, wtedy mamy sytuację jak podczas odtwarzania. Grabowanie może być lepsze niż odtwarzanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, iro III napisał:

Będę pisał dopóty, dopóki będzie trzeba będzie prostować zabobony techniczne.

Odpuszczanie, tolerowanie rozkwitu zabobonu czyniłoby mnie współwinnym zaniechania.

a tam, też dam 😉

Czy to jakaś forma chorego misjonarstwa, świętej inkwizycji? Oni też wierzyli że to co robią jest słuszne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie poczekać na switche? Musicie gościowi zaśmiecać wątek?

To jest czysty trolling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie Kolego lajka i od

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.