Skocz do zawartości
IGNORED

Luxman 550A ii cena


Andrzejcdsfusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam opcje zakupu Luxmana 550 A ii za okolo 15000 zl. Nowe 550 AX ii to ok. 24 000. Jednak wersja 550A ii weszla do sprzedaży bodajże od 2009 roku, czyli trochę czasu upłynęło … . Czy cena za stary model, zadbany i w dobrej kondycji za 15 000 zł ma sens ? Dziękuję z góry Państwu za podpowiedzi. AP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co porównywać te dwa wzmaki wg kryterium ceny używki do ceny nowego? Chcąc wydać 15k porównuj do alternatywnych opcji za które tyle wołają. Chyba to ma większy sens?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w takim razie do czego by Pan próbował to porywnywać ? 

To tak troche jak ktoś lubi Mercedesa, to  czy  porywnywac z Bmw, czy obliczyc koszt utraty wartosci Mercedesa  i wyliczyc sobie cenę. I jedna i druga metoda ma sens. Ale dziękuję za pomysł. Tylko z czym takiego wzmaka porównać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andrzejcdsfusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według jakich kryteriów skierowałeś wzrok na te Luxmany? Bo marka, bo czyjaś opinia, bo słuchałeś, bo cena nie za niska bo co koledzy powiedza, nie za wysoka bo co druga połowa powie? Bo ładny, bo ma wycieraczki, bo klasa A? Bo trzymają cenę? Jakieś kryteria trzeba mieć przy wyborze żeby szukać alternatyw.. Nie biorąc pod uwagę żadnego kryterium tylko oszczędność 9k  na starszym modelu tej samej praktycznie linii  który nie będzie " o 30% gorszy", sygnaturą dość zbliżony, mocą tożsamy odpowiedź narzuca się sama - tak warto kupić starszy byle w bdb stanie a oszczędzone środki włożyć w dużo lepsze kolumny lub poprawę akustyki ( o ile pamiętam pisałeś w innym wątku że pomieszczenie masz  nie za duże?) bo to przełoży się na zdecydowanie większa poprawę niż wybranie kolejnej iteracji "tego samego" z kilkoma poprawkami i bajerami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki pomysł na Luxmana ? Miałem okazję odsłuchiwać ten sprzęt i spodobał mi się ten sposób, w jaki grał. Jak wszyscy wiemy, wybór sprzętów jest tak ogromny, że można by i 10 lat szukać rozwiązania. Obok bezpośrednich doświadczeń, czytam też opinie innych użytkowników oraz podoba mi się stylistyka tego sprzętu. Czy mogę coś więcej zrobić ? Jak pisałem wcześniej , mam 2 zestawy kolumn (w tym Sonus Faber Sonetto), które chyba już nie są sprzętem z dolnej półki. Czy wzmacniacz A klasy - jakie to rodzi zagrożenie ? Sprzęt który znalazłem wygląda porządnie, ale pewnie ma z 10 lat, bo nie wiem, czy po numerze seryjnym dojdę do daty produkcji. Czy 10 letni sprzęt w tej klasie  to już staroć ? 9K PLN to spora oszczędność, ale czy warta "kutwienia" kosztem nowego sprzętu ? Jak wspomniałem, wybór jest szeroki, ale znaleźć dobry używany sprzęt już nie jest łatwo (a często jest rozrzucony po całej Polsce i sprawdzenie jego jakości jest kosztowne i czasochłonne).  Niestety "gust muzyczny" to delikatna kwestia i większość z nas ma swoje preferencje, bardzo indywidualne i bardzo trudne do porównania. Przy tym wyborze staram się skupić na jakiś pragmatycznych parametrach, aby podjąć długofalowo dobra decyzję. Państwa podpowiedzi są dla mnie cenne i z uwagą odczytam Wasze sugestie. Z góry dziękuję za zaangażowanie i chęć podzielenia się Państwa doświadczeniami. Miłego weekendu.

Na finał - czy ktoś z Państwa widział może taki wzmacniacz w sprzedaży i czy cena 15 000 zł to cena uczciwa ?

AP

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchanie się w klase A, w wiekowe wzmaki to pchanie się w kłopoty. To cykająca bomba. Zapytaj jeszcze właściciela czy go w ogóle wyłączal? Bo jakis czas temu na forum więc namawiano żeby wzmacniacz był ciągle włączony. Oczywiście ciepły lepiej gra, ale to tak jakby zostawiać na noc samochód na jalowym, żeby odrazu można było wsiąść i cisnąć podłogę. Jakby te 15min póki się rozgrzeje miało taki ogromny wpływ. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasa A->wysoka temperatura pracy->szybsze starzenie komponentów

Luxmany ogólnie są trochę skomplikowane w serwisowaniu.

Kutwienie  - nie kutwienie - rzecz subiektywna, zależna od zasobności i percepcji. Czy kupowanie w ogole używanego sprzetu choćby miał 2 miesiące to już kutwienie czy jeszcze nie? Dla jednego tak dla innego nie. Niejeden audiofil z odpowiednią wiedzą złoży za 15tys system (tak cały system) który zagra dla niego lepiej niż ten Luxman..ale inny powie że sprzęty brzydkie, że kolorem czy gabarytami nie pasują...zbieranina...ble...Także nikt Ci nie powie czy warto, taką decyzję musisz wybracować sam. Ja osobiście bym w te luxmany nie szedł, masz paczki (te duże) które się nadają do fajnej "małej" lampki, czy Unison Research czy Primaluna czy inne które kupisz nawet nowe poniżej ceny używanego Luxmana 550aII po wymianie lampek na lepsze ze starej produkcji da Ci moim zdaniem większą satysfakcję. Takie jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airmike/Rafał/AudioB - dzięki. To się układa w całość. Airmike - wieczorem poczytam o Twoich pomysłach, bo te nazwy są dla mnie kompletną nowością. Niestety, moja wiedza jest bardzo podstawowa i dzięki Wam, możemy się wiele nauczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airmike - chętnie bym z Tobą porozmawiał bezpośrednio o rozwiązaniach lampowych (aby nie zaśmiecać forum), bo ten obszar jest dla mnie kompletnie obcy. Sprawdziłem na "szybko" ceny Unison Research czy Primaluna i to cię wyświetliło, to też kawał budżetu :)). Pzdr AP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andrzejcdsfusa napisał:

Airmike - chętnie bym z Tobą porozmawiał bezpośrednio o rozwiązaniach lampowych (aby nie zaśmiecać forum), bo ten obszar jest dla mnie kompletnie obcy. Sprawdziłem na "szybko" ceny Unison Research czy Primaluna i to cię wyświetliło, to też kawał budżetu :)). Pzdr AP

Tranzystory kontra lampy to odwieczna walka na rynku audio. Warto posłuchać obu możliwości przed podjęciem decyzji. Należy też pamiętać o kosztach eksploatacyjnych wzmacniacza lampowego. Generalnie jest to kwestia wymiany lamp raz na jakiś czas. Można też wpaść w pułapkę i zacząć żonglować lampami. Wtedy nerka ląduje na Allegro ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że trzeba posłuchać samemu i zdecydować. Często za różnicę w cenie można się  wyposażyć w zapas lamp aż do śmierci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Airmike napisał:

Po co porównywać te dwa wzmaki wg kryterium ceny używki do ceny nowego? Chcąc wydać 15k porównuj do alternatywnych opcji za które tyle wołają. Chyba to ma większy sens?  

Dokładnie.

Poza tym trzeba sprawdzić czy sprzęt jest rzeczywiście zadbany, bo 13-letni wzmacniacz może mieć obudowę w ładnym stanie i jednocześnie spęczniałe kondesatory czy nadpalone podzespoły. Generalnie trzeba podchodzić do kupna jak w przypadku zakupu kilkunastoletniego auta 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 14:28, Andrzejcdsfusa napisał:

Airmike - chętnie bym z Tobą porozmawiał bezpośrednio o rozwiązaniach lampowych (aby nie zaśmiecać forum), bo ten obszar jest dla mnie kompletnie obcy. Sprawdziłem na "szybko" ceny Unison Research czy Primaluna i to cię wyświetliło, to też kawał budżetu :)). Pzdr AP

A dla mnie ta Primaluna zagrała bardzo źle. I to nie chodzi nawet o preferencje brzmieniowe, tylko fakt że ten wzmacniacz miał jalowy, bułowaty, wielki bas i górę która jak bas, nie zmieniała całkowicie swojego charakteru. Ale co kto lubi... 

21 godzin temu, iFi Audio napisał:

Tranzystory kontra lampy to odwieczna walka na rynku audio. 

Niedługo będzie bijatyka tranzystor czy D Klasa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 19:29, Tweeter2016 napisał:

Dokładnie.

Poza tym trzeba sprawdzić czy sprzęt jest rzeczywiście zadbany, bo 13-letni wzmacniacz może mieć obudowę w ładnym stanie i jednocześnie spęczniałe kondesatory czy nadpalone podzespoły. Generalnie trzeba podchodzić do kupna jak w przypadku zakupu kilkunastoletniego auta 🙂

 

 

Często obudowa w stanie perfekcyjnym, a w środku nadpalona stodoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 19:29, Tweeter2016 napisał:

Dokładnie.

Poza tym trzeba sprawdzić czy sprzęt jest rzeczywiście zadbany, bo 13-letni wzmacniacz może mieć obudowę w ładnym stanie i jednocześnie spęczniałe kondesatory czy nadpalone podzespoły. Generalnie trzeba podchodzić do kupna jak w przypadku zakupu kilkunastoletniego auta 🙂

 

 

Gorzej jak się okaże, że środek był grzebany. Mnie taka sytuacja spotkała i byłem 1,5k w plecy. Allegro w ogóle nie pomogło mi jako kupującemu (sprzedawca to osoba prywatna). 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy używanym można tylko liczyć na siebie i łut szczęścia oraz uczciwość sprzedającego. Ja już też okres eksperymentowania chcę zakończyć. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andrzejcdsfusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/25/2022 at 2:53 PM, rafal735r said:
On 6/24/2022 at 2:28 PM, Andrzejcdsfusa said:

Airmike - chętnie bym z Tobą porozmawiał bezpośrednio o rozwiązaniach lampowych (aby nie zaśmiecać forum), bo ten obszar jest dla mnie kompletnie obcy. Sprawdziłem na "szybko" ceny Unison Research czy Primaluna i to cię wyświetliło, to też kawał budżetu :)). Pzdr AP

Expand  

A dla mnie ta Primaluna zagrała bardzo źle

Która tak źle zagrała i w jakim towarzystwie i jak wyposażona? Jest bardzo wiele osób zadowolonych z Evo, a już na pewno po wywaleniu fabrycznych lamp na topowe nos-y. Ale do tego trzeba mieć dopracowany cały tor niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz, nawet taniej używanego Cambridge audio edge, bardzo lubiana przez mnie leema tucana II czy KARAN acoustic 180 mkII. 

Czy ten luxman tak bardzo spasował Ci dźwiękowo że to na pewno tą drogą będziesz szedł?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Za mało przesłuchiwałem innych sprzętów, aby mieć uczciwą bazę do oceny Luxmana, stąd prośba o Państwa podpowiedzi. Tym sposobem liczę, że ograniczę zakres analiz i skupię na 3-4 pomysłach do finalnej analizy. Dzięki Wam/Tobie Piotrze dowiaduję się o sprzętach, o których nie miałem pojęcia. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Luxmana, to może spróbuj L-505uxII? Mimo, że to luxmanowy "entry level", to mamy do czynienia z bardzo dobrze grającą integrą, o ile się spodoba oczywiście. Sprzęt, który może zostać z Tobą na długo i wokół którego możesz budować sobie powoli fajny system. Szczerze polecam. Nowa kosztowała ostatnio ponad 18tys.

Tutaj masz całkiem młodą sztukę z polskiej dystrybucji, w komplecie ze wszystkim i jeszcze na gwarancji (ogłoszenie nie jest moje): 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andrzejcdsfusa napisał:

Dziękuję za podpowiedź. Za mało przesłuchiwałem innych sprzętów, aby mieć uczciwą bazę do oceny Luxmana, stąd prośba o Państwa podpowiedzi. Tym sposobem liczę, że ograniczę zakres analiz i skupię na 3-4 pomysłach do finalnej analizy. Dzięki Wam/Tobie Piotrze dowiaduję się o sprzętach, o których nie miałem pojęcia. 

 

I o to właśnie chodzi.

W pewnym momencie wchodzisz w pułap gdzie pojawiają się firmy które robią takie wzmacniacze.

Mogą to być firmy niszowe mniej popularne przy tym po prostu trafne dla ciebie. 

Sam byłem kiedyś mocno nastawiony na luxmanna ale te wzmacniacze robią świetne wrażenie.

Mi spodobały się bardziej.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Andrzejcdsfusa napisał:

Dziękuję za podpowiedź. Za mało przesłuchiwałem innych sprzętów, aby mieć uczciwą bazę do oceny Luxmana, stąd prośba o Państwa podpowiedzi. Tym sposobem liczę, że ograniczę zakres analiz i skupię na 3-4 pomysłach do finalnej analizy. Dzięki Wam/Tobie Piotrze dowiaduję się o sprzętach, o których nie miałem pojęcia. 

 

Najlepiej jeżeli uda Ci się wypożyczyć ten sprzęt do siebie do domu i sprawdzić we własnych warunkach. 

Z innych wartych zainteresowania marek w tym segmencie proponuję Accuphase i Parasound :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki. Z tak miłą i profesjonalną grupą Przyjaciół na pewno coś wybiorę, choć Wasza kreatywność pozytywnie mnie przeraża :)). Ale powoli klaruje się grupa liderów do zakupu. Bardzo, bardzo Kolegom dziękuję za wsparcie.

Dostałem fajną ofertę na takiego nowego wzmaka z opcją wypożyczenia do odsłuchu (Airmike, dzięki za pomysł na lampowce). Ciekawe, czy ktoś miał opcje do testować/używać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widziałem to ogłoszenie - Luxman L505UXII Srebrny - nowy kosztuje 19 000 zł (może z 500-1000 zł by się wyrwalo w upuście), a tu 16 000 zł. 3000 zł to już dla mnie nie problem. Min. 500 zł stracę na paliwo, aby go odebrać. Czyli oferta mało konkurencyjna. Są fajne ceny na Ebayu z Japonii, ale tam jest inne zasilanie :((. Coś tam od Japończyków kupowałem. To niezwykle uczciwi ludzie, przynajmniej Ci, których poznałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój klient tez aktualnie ma na sprzedaż L-550A ii. Wydawało mi się, że jak zawołał 15 tys to sporo, ale to i tak jest niewysoka cena. Sprzęt w idealnej kondycji 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)). To trochę jak  zakupem auta. Inaczej się starzeje Skoda, inaczej BMW. 40 % różnicy między 15k, a 24K (za nowy) to dla jednych dużo, a dla innych mało. Ale pytanie, ile ten sprzęt ma lat ? Miałem ofertę 14 letniego Luxmana za 65 % obecnej ceny detalicznej, ale ryzyko, jak pisał jeden z Kolegów - duże. W autach 14 letni śmieć idzie na złom, ale niektóre auta trzymają cenę lub nawet są droższe - jeśli to unikaty. 

Czy ten Luxman za 15K to spod Łodzi (AK) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andrzejcdsfusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Andrzejcdsfusa napisał:

:)). To trochę jak  zakupem auta. Inaczej się starzeje Skoda, inaczej BMW. 40 % różnicy między 15k, a 24K (za nowy) to dla jednych dużo, a dla innych mało. Ale pytanie, ile ten sprzęt ma lat ? Miałem ofertę 14 letniego Luxmana za 65 % obecnej ceny detalicznej, ale ryzyko, jak pisał jeden z Kolegów - duże. W autach 14 letni śmieć idzie na złom, ale niektóre auta trzymają cenę lub nawet są droższe - jeśli to unikaty. 

Czy ten Luxman za 15K to spod Łodzi (AK) ?

Poznań

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.