Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer vs komputer.


papasong

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam jedno proste pytanie. Czy streamer może wpłynąć na poprawę jakości dźwięku? 

Od kilku lat, kiedy pojawiły się serwisy streamingowe, wykorzystuje do tego celu komputer. Najpierw był to PC, ale wentylator, choć niezbyt głośny trochę mi przeszkadzał. Potem zdecydowałem się na laptopa. Kupiłem MacBooka i zainstalowałem player Audirvana. Korzystam z Tidala, ale przetestowałem również inne dostępne serwisy. Oczywiście podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą salonu audio, przekonywany byłem, że streamer to audiofilski dźwięk 🤔. Nie jestem nowicjuszem, więc nie tak łatwo mnie oczarować określeniami „audiofilski dźwięk”. Dźwięk z systemu, który złożyłem jest IMO dobry, poprawny, zadowalający. Do tej pory radziłem sobie sam przy wyborze sprzętu audio. Od jakiegoś czasu jednak rozmyślam, czy nie rozszerzyć go o streamer i tu potrzebuje porady. Może i ładnie wyglądałby nowy klocek wspólnie ze wzmacniaczem i przetwornikiem, ale jeśli ma tylko ładnie wyglądać, to chyba szkoda kasy. Jeszcze jedno. GAPLESS PLAYBAK. Czy to działa na streamerach, bo ta funkcja jeszcze mnie trochę przekonywała do ewentualnego kupna takiego odtwarzacza. Chodzi o muzykę LIVE bez przerw. Trochę to denerwujące, ale da się przeżyć, jeśli streamer tylko tym miałby się wyróżniać, a nie lepszą jakością dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wszystko zależy od jakości oraz parametrów jakie wychodzą z samego laptopa czy też pc. (karta dzwiękowa) 

A to że streamery są niby audiofilskie to tego nie wiem. 

Często okazuje się że najlepszym sposobem jest posłuchanie osobiście zestawu aby się przekonać. 

 

Tidal <- spoko dzwięk i jakość.

Spotify- nie jest źle ale zauważam róźnice. 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, urządzenie które jest źródłem sygnału cyfrowego może wpłynąć na brzmienie. Przewaga dedykowanego streamera ponad PC/laptopem to niski poziom szumów i precyzyjne zegary taktujące.  GAPLESS jest teraz w zasadzie standardem na rynku. Tutaj możesz poczytać o fajnym streamerze od iFi (sam używam prywatnie): 

 

Nie ma również problemu, żeby wypożyczyć takie urządzenie u nas :)

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, papasong napisał:

Cześć. 

Mam jedno proste pytanie. Czy streamer może wpłynąć na poprawę jakości dźwięku? 

Od kilku lat, kiedy pojawiły się serwisy streamingowe, wykorzystuje do tego celu komputer. Najpierw był to PC, ale wentylator, choć niezbyt głośny trochę mi przeszkadzał. Potem zdecydowałem się na laptopa. Kupiłem MacBooka i zainstalowałem player Audirvana. Korzystam z Tidala, ale przetestowałem również inne dostępne serwisy. Oczywiście podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą salonu audio, przekonywany byłem, że streamer to audiofilski dźwięk 🤔. Nie jestem nowicjuszem, więc nie tak łatwo mnie oczarować określeniami „audiofilski dźwięk”. Dźwięk z systemu, który złożyłem jest IMO dobry, poprawny, zadowalający. Do tej pory radziłem sobie sam przy wyborze sprzętu audio. Od jakiegoś czasu jednak rozmyślam, czy nie rozszerzyć go o streamer i tu potrzebuje porady. Może i ładnie wyglądałby nowy klocek wspólnie ze wzmacniaczem i przetwornikiem, ale jeśli ma tylko ładnie wyglądać, to chyba szkoda kasy. Jeszcze jedno. GAPLESS PLAYBAK. Czy to działa na streamerach, bo ta funkcja jeszcze mnie trochę przekonywała do ewentualnego kupna takiego odtwarzacza. Chodzi o muzykę LIVE bez przerw. Trochę to denerwujące, ale da się przeżyć, jeśli streamer tylko tym miałby się wyróżniać, a nie lepszą jakością dźwięku.

zalety koledzy powyzej wymienili ale wszystko zalezy od implementacji wiec co do polecenia 

- dobrze slyszałem i czytalem o wspomnianym ifi stream jak wyzej mozesz przeczytać

- mialem (tzn zostaje w drugim systemie) i uzywałem dluższy czas Bluesound Node 2i z koniecznie liniowym zailaniem. zaskakująco dobra gra i model do dostania jako uzywany np. na olx. porownywalem go do paru znacznie drozszych urzadzen i zawsze wychodzil obronna ręką tzn np Gustard X26pro zagral trochę lepiej ale uznalem ze za troche lepiej nie dam TAKIEJ kasy. trafila sie okazja zakupu Lumin T2 i dopiero on go zastąpił na stałe. aha i jeszcze bardzo wazne - aplikacja do sterowania na telefon. czasem moze czlowieka do szalu doprowadzic a Bluesound node ma jedna z najlepszych jesli nie najlepsza . lepsza niz w T2 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie ma obecnie nic lepszego niż iFi Zen Stream. Jak dla mnie nie ma wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z branzy zasiał Ci ziarenko audiofilizmu, juz oczami wyobrazni ogladasz ten ladny klocek, a efekt placebo zadziała i dzwiek bedzie 2x lepszy, tylko nie rob czasem slepych testow porownujac z laptopem, bo sprzet bedzie do zwrotu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Iceman93 napisał:

Pan z branzy zasiał Ci ziarenko audiofilizmu, juz oczami wyobrazni ogladasz ten ladny klocek, a efekt placebo zadziała i dzwiek bedzie 2x lepszy, tylko nie rob czasem slepych testow porownujac z laptopem, bo sprzet bedzie do zwrotu

Akurat tutaj będzie różnica. Każdy PC jest strasznie zaszumiony w porównaniu do dedykowanego streamera. Jeśli zastosujemy izolację galwaniczną USB to nie będzie różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Marcin Wielgus said:

Bluesound node ma jedna z najlepszych jesli nie najlepsza . lepsza niz w T2 🙂

Ale warto dobrze przetestować ten Bluesound. Ja niestety musiałem go oddać do sklepu, bo zwyczajnie wciąż rozłączał się z moją siecią wifi, co było skrajnie upierdliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warto dobrze przetestować ten Bluesound. Ja niestety musiałem go oddać do sklepu, bo zwyczajnie wciąż rozłączał się z moją siecią wifi, co było skrajnie upierdliwe.

Może jakaś sztuka trefna ? Ja jadę po kablu więc nie mam doświadczenia z wifi. Komórka widzi go od strzału . Można słuchać przez Tidal direct lub własną appke. Gram też z plików z NAS domowego firmy QNap. Bez pudła
Aktualizacje min 1 raz rok a nawet chyba 2 . Tyle ode mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Marcin Wielgus said:

Może jakaś sztuka trefna ?

Tego nie wiem. Miałem długą korespondencję z serwisem i - z tego, co napisali - urządzenie nie radziło sobie z przełączaniem się między 2.4 vs. 5 ghz. Proponowali mi albo właśnie podłączenie kablem, albo rozdzielenie sieci na dwie (jedna 2.4, druga 5 ghz). Pierwsze odpada, bo router mam w innym pomieszczeniu, a drugie... no jednak nie będę rozwalał sobie sieci i tworzył kolejnych uciążliwości, żeby urządzenie za 2500 zł poprawnie mi działało 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie komentarze. Zaletą przede wszystkim jest cena tego urządzenia. Trochę wydałem na zestaw, który w końcu gra tak jak tego oczekiwałem. Pewnie można dużo więcej wyciągnąć, głównie z lepszych kolumn jak uważam, ale ceny jak za połowę średniej klasy samochodu są poza moim maksymalnym budżetem przeznaczonym na systemy audio. Niechciałbym więc ładować kolejnych tysiaków w streamer więcej niż 2-2,5K. Na forum Audirvany przeczytałem o czymś takim jak Tryb bezpośredni. Omijało to Applowski Core Audio czy coś w tym stylu, który i tak podobno integrował mniej w dźwięk z komputera niż Windowsowy mikser. Niestety w nowszych systemach ominięcie tego nie jest już możliwe. Opinie na temat iFi są dość przekonujące. Będę brał ten streamer pod uwagę, kiedy będę rozważał rozbudować system o taki odtwarzacz. Muszę jeszcze poczytać coś więcej na temat streamerów. Głównie chodzi o aktualizacje, możliwości streamowania z innych serwisów, radia internetowe itp. Komputer ma tę przewagę wg mnie, że można na nim instalować i aktualizować niemal wszystko. Tym bardziej, że jabłka są mniej marudne, jeśli chodzi o aktualizacje. PC, kiedy włączę od czasu do czasu, to zawsze pobiera i instaluje jakieś łatki, aktualizacje 😤 Choćby taki Qobuz. iFi chyba tego serwisu nie obsługuje. Narazie to nieistotne, bo w Polsce i tak ten serwis chyba bez jakichś dziwnych kombinowanych płatności jest niedostępny, ale gdyby już był, to znowu pewnie musiałbym korzystać z komputera, a zakup kolejnego streamera już byłby z pewnością problemem. Muszę to wszystko przemyśleć jeszcze, ale mam już jakiś punkt zaczepienia, czyli to o co chciałem zapytać. Poprawa jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, papasong napisał:

... który i tak podobno integrował mniej w dźwięk z komputera niż Windowsowy mikser

To są opowieści rodem z przeszłości kiedy jeszcze królował Windows 98.
Tzw. windowsowy mixer w ogóle nie bierze udziału w przesyle danych do fizycznego cyfrowego wyjścia karty dźwiękowej. Protokół WASAPI (w trybie exclusive) czy ASIO całkowicie pozwala na zachowanie transmisji bit-perfect bez jakiejkolwiek ingerencji w strumień danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje różnica w transportach. I to jest także udowodnione przez mierzenie parametrów. 

Ale niestety to nie koniec przygody. 

Wiele będzie zależało od twojego DACa.

PC czy laptop był zapewne transportem? O jakim streamerze mówisz? Także czystym transporcie jak ifi zen stream czy gotowym z wbudowanym dac?

Blusound node, Cambridge cxn?

Może warto z MacBooka wyjść USB i galwanicznie 'oczyscic' sygnał. Gotowy dac Chord Qutest albo zewnętrzny filtr ifi czy topping do innych daców?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Istnieje różnica w transportach. I to jest także udowodnione przez mierzenie parametrów. 

Po zastosowaniu izolacji galwanicznej nie ma żadnych różnic. Zakłócenia zostają w 100% wyeliminowane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piopio napisał:

Po zastosowaniu izolacji galwanicznej nie ma żadnych różnic. Zakłócenia zostają w 100% wyeliminowane. 

Dlatego mówię, jeśli koledze nie przeszkadza laptop jako źródło a może nawet jest wygodne to nie jest droga stracona.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piopio napisał:

Po zastosowaniu izolacji galwanicznej nie ma żadnych różnic. Zakłócenia zostają w 100% wyeliminowane. 

Ile razy się z tym jeszcze powtórzysz wszędzie w każdym temacie? Nikt jeszcze kto spróbówał izolazji z twojego polecenia nie zauważył żadnej różnicy, według pomiarów sprawdza się tylko przy zasilaniu daca po USB z zaszumionego PC-ta, a na dacach z izolacją galwaniczną jak choćby Qutest i tak słychać doskonale że każdy transport gra inaczej, jak bardzo byś tego nie zaklinał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Espectro napisał:

Wszystko zależy od jakości oraz parametrów jakie wychodzą z samego laptopa czy też pc. (karta dzwiękowa) 

Nie chcę w błąd wprowadzić, ale zanim strumień dojdzie do karty dźwiekoweh/DAC to jest pobierany z netu przez aplikację, a aikacje ciagną z nety strumienie różnej jakości. Nawet na jednym i tym samym PC inną jakosć może ciagnąć dedykowana apka Spotify, a inną Chrome na którym słuchać będziemy ze strony www.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, papasong napisał:

Mam jedno proste pytanie. Czy streamer może wpłynąć na poprawę jakości dźwięku? 

Proste pytanie to i prosta odpowiedź. Nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że streamery nie mają znaczenia?

Ale chodzi ci o transporty?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Misio38 napisał:

Proste pytanie to i prosta odpowiedź. Nie może.

Zbyt uproszczona, ale tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yayacek napisał:

To są opowieści rodem z przeszłości kiedy jeszcze królował Windows 98.
Tzw. windowsowy mixer w ogóle nie bierze udziału w przesyle danych do fizycznego cyfrowego wyjścia karty dźwiękowej. Protokół WASAPI (w trybie exclusive) czy ASIO całkowicie pozwala na zachowanie transmisji bit-perfect bez jakiejkolwiek ingerencji w strumień danych.

Bardzo prawdopodobne. Pamietam jak zaczynałem z PC Audio. Rożne poradniki, komentarze na forach internetowych trąbiły o bit-perfect, różnych protokołach, fidelizerach, playerach etc. Było wokół tego dużo szumu. Powstał nawet jakiś „audiofilski” Hi-Endowy Jplay 😳 Przetestowałem chyba wszystko o czym pisano. Nigdzie jednak nie doszukałem się jakichś rewelacji. Zakończyłem więc zabawę z tym wszystkim i zostawiłem to tak jak napisałeś. Foobar albo JRiver i WASAPI. Potem kupiłem taki mały DAC AMP który wspierał ASIO, bo DAC USB w jednym ze wzmacniaczy tego protokołu nie wspierał. 

Zostało to w tej postaci do czasu, kiedy zacząłem słuchać muzyki z serwisów streamingowych. Potem trochę pozmieniałem w sprzęcie audio i transporcie. Prawdę mówiąc MacBook jako transport ze swoją architekturą Core Audio może zbyt wiele nie wniósł, ale przynajmniej bez sterów rozpoznawał DAC z jego możliwym maksymalnym próbkowaniem z którego z resztą i tak nie korzystam. Dobre kolumny dopiero zaczęły robić robotę i najbardziej wpłynęły na jakoś dźwięku.

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Istnieje różnica w transportach. I to jest także udowodnione przez mierzenie parametrów. 

Ale niestety to nie koniec przygody. 

Wiele będzie zależało od twojego DACa.

PC czy laptop był zapewne transportem? O jakim streamerze mówisz? Także czystym transporcie jak ifi zen stream czy gotowym z wbudowanym dac?

Blusound node, Cambridge cxn?

Może warto z MacBooka wyjść USB i galwanicznie 'oczyscic' sygnał. Gotowy dac Chord Qutest albo zewnętrzny filtr ifi czy topping do innych daców?

Piotr 

Tylko o streamerze myślałem. Posiadam DAC z przedwzmacniaczem podpięty do końcówki mocy.

 

3 godziny temu, Misio38 napisał:

Proste pytanie to i prosta odpowiedź. Nie może.

Tego się obawiam. Właściwie nie obawiam, bo niczego jeszcze nie kupiłem. Z laptopa gra dobrze odnoszę takie wrażenie, a nawigacja z telefonu czy tabletu wygodna. Nie zaszkodziło jednak zapytać. Mam świadomość, że zdania w kwestii jakości dźwięku z przetworników lub streamerów są podzielone. Podobnie jak w przypadku gęstych formatów.

 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dlatego mówię, jeśli koledze nie przeszkadza laptop jako źródło a może nawet jest wygodne to nie jest droga stracona.

Piotr 

 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dlatego mówię, jeśli koledze nie przeszkadza laptop jako źródło a może nawet jest wygodne to nie jest droga stracona.

Piotr 

Nie przeszkadza w sumie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Audiomagic.pl napisał:

Tak, urządzenie które jest źródłem sygnału cyfrowego może wpłynąć na brzmienie. Przewaga dedykowanego streamera ponad PC/laptopem to niski poziom szumów i precyzyjne zegary taktujące. 

Jakie znowu szumy???

Przewagą komputera jest to, że gdy takie spotify, tidal czy cokolwiek innego zmieni soft to w dedykowanym stramerze najczęściej zostajemy z ręką w nocniku. Czy to duża Yamaha, czy to małe ifi. A w komputerze aktualizujesz soft lub instalujesz inny i działa dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie chcę w błąd wprowadzić, ale zanim strumień dojdzie do karty dźwiekoweh/DAC to jest pobierany z netu przez aplikację, a aikacje ciagną z nety strumienie różnej jakości. Nawet na jednym i tym samym PC inną jakosć może ciagnąć dedykowana apka Spotify, a inną Chrome na którym słuchać będziemy ze strony www.

No też. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, papasong napisał:

Mam świadomość, że zdania w kwestii jakości dźwięku z przetworników lub streamerów są podzielone. Podobnie jak w przypadku gęstych formatów.

Tu nie ma podobieństwa: w dwóch różnych formatach są dwa różne strumienie - z dwóch różnych streamerów z identycznych danych wyjdzie identyczny strumień.

7 godzin temu, papasong napisał:

Z laptopa gra dobrze odnoszę takie wrażenie, a nawigacja z telefonu czy tabletu wygodna...

...ale na zmianę kusi. Samo przychodzi do głowy spróbować Daphile.

7 godzin temu, papasong napisał:

Pamietam jak zaczynałem z PC Audio. Rożne poradniki, komentarze na forach internetowych trąbiły o...

Też mam to już za sobą 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio38 napisał:

Jakie znowu szumy???

Szumy zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio38 napisał:

Jakie znowu szumy???

Przewagą komputera jest to, że gdy takie spotify, tidal czy cokolwiek innego zmieni soft to w dedykowanym stramerze najczęściej zostajemy z ręką w nocniku. Czy to duża Yamaha, czy to małe ifi. A w komputerze aktualizujesz soft lub instalujesz inny i działa dalej.

Wspomniałem o tym również. Aktualizacje softu nie zawsze mogą być wdrożone, jeśli zaszłaby taka konieczność. Z przyczyn technicznych lub zarobkowych tak przypuszczam. Producent częściej zdecyduje się na wypuszczenie nowego modelu niż go zaktualizuje. Interes przecież musi się kręcić i nie piszę o tym, żeby psuć opinię np. proponowanemu mi tu iFi, tylko tak to musi chyba działać. Gdybym miał swoją firmę z jakąś elektroniką też pewnie bym tak robił, bo interes padłby po sprzedaży kilkuset sztuk. Firmy muszą też podążać za nowinkami wdrażanymi przez inne firmy. Np. po wprowadzeniu MQA przez serwis TIDAL pojawiły się przetworniki MQA. Po drugie sami klienci chcą mieć dostęp do jak najszerszej oferty. 
A te szumy? Cóż, nie słyszę ich, ale nie chcę podważać zdania tych, którzy posiadają streamery i uważają inaczej, bo ja nigdy ze streamera nie korzystałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, papasong napisał:

A te szumy? Cóż, nie słyszę ich, ale nie chcę podważać zdania tych, którzy posiadają streamery i uważają inaczej, bo ja nigdy ze streamera nie korzystałem.

Jasne, że szumów zasilania nie słyszysz. Ale one wpływają na pracę DAC i pogarszają jakość dźwięku. Chyba, że Twoim priorytetem jest tylko odtwarzanie muzyki abstrahując od jakości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piopio napisał:

Jasne, że szumów zasilania nie słyszysz. Ale one wpływają na pracę DAC i pogarszają jakość dźwięku. Chyba, że Twoim priorytetem jest tylko odtwarzanie muzyki abstrahując od jakości. 

Oczywiście, że dąży się do jak najlepszej jakości dźwięku. W przeciwnym razie po co zadawałbym pytanie czy streamer poprawia jakość dźwięku. Pytanie czy zasilanie z komputera aż tak bardzo ingeruje w jakość dźwięku. Ja np. nie słyszę gorszej jakości dźwięku z plików FLAC z komputera w porównaniu z płytą CD z odtwarzacza CD. Być może mój zmysł słuchu ma jakiś defekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, papasong napisał:

Ja np. nie słyszę gorszej jakości dźwięku z plików FLAC z komputera

Jak wszystko leci przez jednego DAC to nie można usłyszeć różnicy. Co innego jakby CD leciał po analogu w tedy różnica pewno by była, u mnie po analogu CD gra gorzej bo też nie jest super hiper, dla tego korzystam z niego jako transportu i odtwarzacz i pc lecą po jednym DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.