Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie produkty, producenci audio


andrzejekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, bogus18 napisał:

Ja podpowiem  niech nasze  wypowiedzi dotyczą osobistego kontaktu z firmą i choć  by w czesci znajomosci produktów.  

Nie tylko nazwa i co ma w ofercie .

Audio to nie nazwa i produkty to powinny byc  nasz lepsze czy gorsze prywatne zdanie .

Polecamy wymieniamy ! 

Najlepszych rodzimych producentów. 

Bardzo proszę o nazwy wszystkich znanych polskich producentów, by w tym miejscu można było ich poszukac.

Natomiast jesli ktos ma i uzywa coś z "polskich" to oczywiscie może napisać w dalszej czesci swoje wrażenia z użytkowania.

I mimo wszystko proszę o utrzymanie formy graficznej typu

-żrodło-....

-DAC-....

-wzmacniacz-....

-kolumny-

-kable-

-inne.

By ktoś, kto szuka np. okablowania mogl szybko przelecieć te wątki i skupic sie tylko na tubryce -kable-, to ułatwi szukanie danej grupy produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, andrzejekk napisał:

Bardzo proszę o nazwy wszystkich znanych polskich producentów, by w tym miejscu można było ich poszukac.

Natomiast jesli ktos ma i uzywa coś z "polskich" to oczywiscie może napisać w dalszej czesci swoje wrażenia z użytkowania.

I mimo wszystko proszę o utrzymanie formy graficznej typu

-żrodło-....

-DAC-....

-wzmacniacz-....

-kolumny-

-kable-

-inne.

By ktoś, kto szuka np. okablowania mogl szybko przelecieć te wątki i skupic sie tylko na tubryce -kable-, to ułatwi szukanie danej grupy produktów.

Ok. Ty jesteś gospodarzem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi, kto gospodarzem, tylko żeby było bardziej przejrzyście dla przyszłych "czytaczy i szukaczy" a za kazdą "konstruktywną opinię" b. dziękuję, bo co kilka głów to nie jedna}}} i każdy głos rozsądku jest na miarę "dobrej muzyki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam kolumienki akkus redwine 71...przede wszystkim jest czysto i szybko.....pomiędzy cd a wzmakiem mam Albedo Metamorphosis MONOCRYSTAL - XLR....dźwięk się jakby otworzył w porównaniu z monolithem....również jest czysto i naturalnie.....do zasilania wzmaka używam kabelka arentum zdaje się model Su-2,5/3....dobry i tani, srebrny kabelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zeta Zero - kolumny glosnikowe, monobloki, pre.
Sonus Oliva  - szeroki asortyment produktow i uslug
 
 
Ale czy obie te firmy w ogóle istnieją jeszcze ?

Kable Sound Sphere, sam posiadam.
Wzmocnienie Circle Labs.
DAC RT Projekt, choć nie wiem,czy jeszcze działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2022 o 22:31, rochu napisał:

Po przeszło 40 latach zabawy w audio wiem jedno.

Krajowe produkty audio należy omijać z daleka a krajowych producentów należy gonić kijem.

i tu zdania są podzielone.

Polskie firmy takie jak: STX, Tonsil czy Pylon są znane jednym bardziej innym mniej. To co napisałeś powyżej to stwierdzenie bardzo ogólne. Zgodzę się z tym ale nie dotyczy to wszystkich producentów i produktów.

Pylon Audio od początku swojego istnienia bardzo się rozwinął i robi produkty na bardzo dobrym poziomie, gdzie np. Tonsil pozostał w latach ubiegłego stulecia. Wystarczy obejrzeć i posłuchać produktów obu marek aby zauważyć, która obecnie prezentuje więcej. Oczywiście tutaj też zdania będą podzielone bo ile głów tyle opinii. 

Co do samego stwierdzenia o "gonieniu kijem" to nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora. Przecież nie każdy z nich wprowadza "chińszczyznę" do swojej oferty 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, może nieco nieskromnie, że jakieś tam doświadczenie i osłuchanie mam. Przez 10 lat w ramach cyklicznych Odsłuchów w Krakowie (jest osobny wątek na ten tema na tym forum) przewinęło się może 100 a może więcej krajowych urządzeń i akcesoriów audio. Sam także byłem właścicielem może 30-40 krajowych klocków.

Poznałem też osobiście większość ich "konstruktorów".

Mój ogląd na miejscową branżę i jej wytwory jest taki, że każdy chce zrobić petardę, "najlepsiejszą" na rynku, walącą po facjacie każdą konkurencję albo też mającą epatować najbardziej kosmicznymi elementami użytymi do budowy. A to wszystko okraszone bełkotem rodem z dwóch przodujących w wodolejstwie polskich portali recenzenckich.

I rzeczywiście czasem efekt bywa nawet spektakularny i oszałamiający. Tylko, że na spektakularnie grającym sprzęcie da się słuchać tylko wyselekcjonowanych samplerów. Sama muzyka już nie wchodzi.

I tu jest problem bo krajowi "konstruktorzy" mają spaczony gust, z reguły kiepski słuch a za to przerośnięte własne Ego.

A ludkom wydaje się, że krajowe to musi być dobre i tanie. A w tym kraju nawet przyzwoitych butów nikt nie potrafi zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny wpis

Taki wojujący szczególnie na tym forum. Ale ja się z tym zgadzam. 

Pylon bardzo się rozwinął i ma kolumny o skrajnie różnym brzmieniu. Tu da się coś wybrać. 

Ale faktycznie mam podobne zdanie że zwłaszcza polscy producenci kolumn bardzo mocno działają marketingowo na forach, grupach itp 

Co nie znaczy że nie ma udanych konstrukcji. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie tutaj nie zaglądam ale miło że poziom dyskusji jest miły w czytaniu , bez chamstwa i uszczypliwości .

Jak kiedyś założyłem podobny wątek to 3 strony czytałem że tytuł nie ten bo Narodowy .

Polecę firmę Vap i Jtl . Standy i stoliki audio .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze,przedwzmacniacze,cd-Ancient Audio-po prostu piękności w ofercie.Wg mnie cd tej firmy jest jednym z najpiękniejszych na świecie.

Pre,wzmacniacze słuchawkowe-Linnart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 17:10, szymon1977 napisał:

Kiedyś były takie kolumny QBA

A już nie ma? To, że na forum nie polecane to chyba nie oznacza, że nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rochu napisał:

Mój ogląd na miejscową branżę i jej wytwory jest taki, że każdy chce zrobić petardę, "najlepsiejszą" na rynku, walącą po facjacie każdą konkurencję albo też mającą epatować najbardziej kosmicznymi elementami użytymi do budowy. A to wszystko okraszone bełkotem rodem z dwóch przodujących w wodolejstwie polskich portali recenzenckich.

to logiczne bo bez tego producent pozostaje w tyle 🙂 Co do recenzji to myślę, że wiemy jak to wygląda w rzeczywistości 😉 

14 godzin temu, rochu napisał:

I rzeczywiście czasem efekt bywa nawet spektakularny i oszałamiający. Tylko, że na spektakularnie grającym sprzęcie da się słuchać tylko wyselekcjonowanych samplerów. Sama muzyka już nie wchodzi.

przy efekcie łał odbiorcy, który nie przykłada uwagi do jakości wejdzie wszystko.

14 godzin temu, rochu napisał:

I tu jest problem bo krajowi "konstruktorzy" mają spaczony gust, z reguły kiepski słuch a za to przerośnięte własne Ego.

jak większość, którzy mają wolną rękę

14 godzin temu, rochu napisał:

A ludkom wydaje się, że krajowe to musi być dobre i tanie. A w tym kraju nawet przyzwoitych butów nikt nie potrafi zrobić.

a to wszystko zależy od tego czego szukasz  😜

Zgadzam się z Tobą ale nie do końca. W każdej dziedzinie życia jest wyścig producentów, na różne sposoby...

W audio, świetne opisy o unoszącej się na falach dźwięków scenie, z głębokim jak Rów Mariański basem. Wysokie tony ulatują jak.......ble 🤮

I co najlepsze są tacy co twierdzą ,że to słyszą.

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Pylon bardzo się rozwinął i ma kolumny o skrajnie różnym brzmieniu. Tu da się coś wybrać. 

dlatego właśnie o Pylonie napisałem. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Każda konstrukcja jest inna, brzmi inaczej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, rochu napisał:

A w tym kraju nawet przyzwoitych butów nikt nie potrafi zrobić.

Dlaczego? W Polsce są robione fajne buty. Mówię tu o butach dla normalnych ludzi za max parę set złotych. Chyba że ty chodzisz tylko we włoskich za parę tysięcy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też trzeba przyznać że zdarzają im się konstrukcje mniej lub całkowicie nie udane. 

Łyżka dziegciu do tego miodku 🙂

Ale z drugiej strony właśnie nie róbmy a naszego kraju jakiegoś badziewnego zaplecza ! Z pod naszych rąk wychodziły i wychodzą wciąż produkty które świat docenia!

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr Sonido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale też trzeba przyznać że zdarzają im się konstrukcje mniej lub całkowicie nie udane. 

zgadza się. Najgorzej jak producent tkwi w przekonaniu, że to co robi jest dobre i ludziom się podoba. A znam takich co nie chcieli słuchać rynku 😝

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rochu napisał:

Pokaż mi dobrej jakości zwykłe, krajowe welury które angole nazywają "desert boots" na naturalnym kauczuku. 

Oryginalne Clarksy za sto funtów nosi się latami a krajowe często nie wytrzymują jednego sezonu.

tak dla przykładu: firma obuwnicza z Wadowic robi świetne obuwie dla kobiet. Prędzej wypadną z mody niż się rozlecą (używane od lat przez kilka znajomych) .  Mój syn korzysta z butów dwóch różnych polskich firm i powiem szczerze, że jestem w szoku jak są wytrzymałe.

Tak jak wspomniałem, wszystko zależy czego szukasz. 

BTW. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  sprawdzałeś?  Mam, używam, nie narzekam. Bardzo wygodne i wytrzymałe. 

Kiedyś na rynku były dostępne kolumny AudioCrystal (modele A2 i A4) Produkowane w małej firmie, z polskich komponentów. Już ich nie ma, a szkoda, bardzo udane konstrukcje jak na tamte lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie audio ma pod górę podobnie jak inne polskie produkty wobec których oczekiwania jakościowe są wysokie a oczekiwania cenowe szorują po podłodze. Dlatego schemat sukcesu jest na ogół taki że jakościowa  produkcja z Polski zdobywa najpierw uznanie na świecie za twardsze waluty, potem Polak się dowiaduje że w ogóle coś takiego powstaje i to w Polsce!? Potem jest zdziwienie że "ło matko jak drogo", potem wchodzi do gry mechanizm wyparcia: a niech "debile" z zagranicy to kupują za taką kasę.. bo tu jak osiągasz sukces to na pewno jesteś oszust- taki wypielęgnowany wypaczeniami systemowy stan umysłów. Z tym się nie da walczyć, dlatego o wszelkich Mytek-ach, Cube Audio dowiadujemy się po tym jak zostają docenione za granicą. A szkoda. I w ten sposób hasło "dobre bo polskie" zostaje zawłaszczone przez portugalskie Biedronki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam z powodzeniem i zadowoleniem produktów polskich firm z dziedziny audio. Obecnie mam przewody Black i Deneb z Sound Sphere oraz z Solid Core Audio sieciówki No. 1 Pro i No. 1 Premium oraz listwę. Ale moje doświadczenia oprócz tych pozytywnych są też zgoła z innej części skali zadowolenia. Chodzi o to że nie można zarzucić polskim producentom że produkują tandetę, byle jak czy niedbale. Tu z reguły wszystko jest na najwyższym poziomie często o wiele wyższym niż to co oferują popularne znane marki, których produkty są masowo i chętnie kupowane przez audiofil na całym świecie. Problem polskiej branży audio to małoseryjna produkcja a co się z tym wiąże niepowtarzalność brzmienia. Z racji tego że było nie było drogie bo i dla czego nie skoro są zmontowane z wysokiej kasy podzespołów komponenty nie brzmią tak samo. Sprzęt wyprodukowany np. w styczniu dźwiękowo może się różnic od tego samego modelu o tym samym symbolu i parametrach wyprodukowanego w sierpniu. Przyczyną tego jest brak odpowiednio dużych zapasów magazynowych podzespołów do montażu. Skutkuje to tym że często dokupowane są w małych ilościach komponenty z kolejnej partii produkcyjnej a nawet często innego producenta. Mimo że na papierze to te same elementy to po złożeniu w całość dają inne brzmienie. Nie chcę tu podawać marek ale branża wie że wzmacniacze czy głośniki takich małych wytwórców zawsze mogą zaskoczyć "nowym brzmieniem" 😄 przy kolejnej dostawie. Dla tego sugeruję zakup konkretnego odsłuchanego w salonie egzemplarza zamiast zamawiane czegoż z magazynu producenta bo możecie się zdziwić co kupiliście po wpięciu tego w system.☹️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 17:00, Prewwit napisał:

-inne- [listwy zasilające Taga Harmony, Gigawatt]

Przypomniałem jeszcze: Rogoz Audio - stoliki, Muzgaudio - zasilacze , Tomanek - zasilacze, Tatarek - zasilacze, Nostromo - zasilacze, konwertery

-wzmacniacze: Nostromo - wzmacniacze słuchawkowe, Khozmo Acoustics - przedwzmacniacze pasywne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać o wytworach takich tuzów polskiej myśli technicznej jak Miszcz Waldemar czy Andrzej Markow.
Nie można tez pominąć też pewnego geniusza ukrywającego się za nazwą Cambridge Accoustisc, autora pojęcia "S-HI-END" na określenie cudów swoich rąk.

Warto też zaznaczyć kategorie firm działających na zasadzie "pojawiam się i znikam" czego ostatnia egzemplifikacją była firma Valvencore vel Audio Surgery vel Protagonist vel McGyver a wcześniej Nadkonstruktor Darkul i kilku innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Nie można zapominać o wytworach takich tuzów polskiej myśli technicznej jak

Nadal trochę ogólnie piszesz o tych,którzy cię tak zirytowali.

Niedawno wybuchła afera z jednym z producentów krajowych.Może wreszcie napisz kto ci tak narozrabiał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, GhostR1 napisał:

zgadza się. Najgorzej jak producent tkwi w przekonaniu, że to co robi jest dobre i ludziom się podoba. A znam takich co nie chcieli słuchać rynku 😝

Akurat tu nie widzę w tym nic złego. 

Jeśli nie jest otwarty na rynek a zamknięty w swojej ideologi to albo znajdzie takich jak on albo przestanie znajdować odbiorców. 

Tak czy siak wtedy nie szkodzi innym. No chyba że po raz kolejny płaci za cud miód opisy, recenzję i piękne słowa. 

4 godziny temu, rochu napisał:

Nie można zapominać o wytworach takich tuzów polskiej myśli technicznej jak Miszcz Waldemar czy Andrzej Markow.
Nie można tez pominąć też pewnego geniusza ukrywającego się za nazwą Cambridge Accoustisc, autora pojęcia "S-HI-END" na określenie cudów swoich rąk.

Warto też zaznaczyć kategorie firm działających na zasadzie "pojawiam się i znikam" czego ostatnia egzemplifikacją była firma Valvencore vel Audio Surgery vel Protagonist vel McGyver a wcześniej Nadkonstruktor Darkul i kilku innych.

+ Harpia acoustic

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

+ Harpia acoustic

Porównywałem Harpia Amstaf( na lepszych niż standardowe podzespołach) z wieloma poduktami w tej cenie i nie znalazłem nic porządniej grającego. Stoją do dziś i nie czuję potrzeby wymiany.

Podobnie skończyło się u 2 kolegów.

 

A STX chyba jako jedyny robi wszysto sam, od a do z, a nie tylko buduje z zakupionych podzespołów.  Ale może są i inni. Już tego nie śledzę.

 

A o do polskich firm, to jeszcze w Łodzi jest manufaktura wzmakow lampowych JAG.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1siedem napisał:

A o do polskich firm, to jeszcze w Łodzi jest manufaktura wzmakow lampowych JAG.

Kilkanaście lat temu miałem ich DAC-a.

Płytki klejone do spodu obudowy klejem na gorąco, plątanina kabli w środku, dźwięku już nie pamiętam więc było raczej tak sobie. Długo szukałem amatora, który by to coś ode mnie przygarnął.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1siedem napisał:

Porównywałem Harpia Amstaf( na lepszych niż standardowe podzespołach) z wieloma poduktami w tej cenie i nie znalazłem nic porządniej grającego. Stoją do dziś i nie czuję potrzeby wymiany.

Przypomina mi to pewną historie sprzed lat.

W ramach krakowskich odsłuchów miał dać u mnie w domu popis Andrzej Markow ze swoim Absolutorem i Lorelai.

Poinformowałem go o posiadanych przeze mnie kolumnach i zaczął kręcić nosem na moje Tannoy DC i Zoller Temptation.

Wobec tego zorganizowałem u pana Herzyka monitory (nazwy modelu mnie pomnę - ładne duże monitory, 3-drożne w starym stylu).

Odsłuch się odbył a ja miałem te Harpie jeszcze ze dwa dni i słuchałem. Bardzo mi się podobały wtedy bo pasowały mi do pewnej koncepcji aranżacji wnętrza i starych mebli a sam dźwięk pozbawiony był agresji jaką znałem z innych kolumn pana Herzyka. Uznałem, że na jakiś czas kupie sobie te kolumny.

Gdy konstruktor przyjechał do mnie po zwrot kolumn miałem w kieszeni odliczoną kwotę na ich zakup. Cena katalogowa, bo nie lubię się targować.

Zagaiłem rozmowę, że podobają mi się te kolumny a w tym momencie konstruktor nieomal eksplodował i wpadł w słowotok, że coś spieprzył bo  jest z nimi coś nie teges i one nie powinny tak grać i że musi je jeszcze raz przestroić bo muszą grać z pazurem.

No to mi opadło wszystko i nie kupiłem tych Harpii.

Całe szczęście : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Akurat tu nie widzę w tym nic złego. 

Jeśli nie jest otwarty na rynek a zamknięty w swojej ideologi to albo znajdzie takich jak on albo przestanie znajdować odbiorców. 

Tak czy siak wtedy nie szkodzi innym. No chyba że po raz kolejny płaci za cud miód opisy, recenzję i piękne słowa. 

+ Harpia acoustic

Piotr 

Harpia świetne kolumny i coś poszło nie tak ,,,

I czemu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bogus18 napisał:

JAG  z Łodzi mała manufaktura ale oprócz wzmacniaczy lampowych kable IC to i zasilające i Inne 

A to także mała manufaktura:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obawiam się, że ma ma nawet co porównywać.

Miałem ich pre gramofonowe. Na prawdę warte zachodu by je sprowadzić do PL.

Znajomy ma ich DAC-a i jest warte każdego wydanego funta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.