Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha as 2100 i dac.


Golon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, w sierpniu spdziewam sie mieć na testach w domu wymienioną w tytule Yamahe i jesli okaże sie lepsza od hegla 70? to byc może zostanie. Pytanie szukam budżetowego daca, do tysiąca złotych, interesuje mnie topping 30, topping 50 czy jakiś smsl. Slucham dużo muzyki filmowej a kolumny to yb zephyr z kitu yb audio. Prosze o rady ale też wyraźnie zaznaczam że nie wiecej niż tysiak. Po jakimś czasie problem wróci ale z wiekszym budżetem 🙂 na razie zostajemy na taniźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagra lepiej i to dużo, co do dac rozejrzyj się może za używanym Audiolab M-DAC. Ma konstrukcję symetryczna jak Yamaha i to będzie słychać zdecydowanie ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś postawić na szczegółowość oraz dynamikę to polecałbym posłuchać Toppinga D50s. 

Większą muzykalność uzyskasz na Musical Fidelity V90 DAC. Jest to starszej daty urządzenie ale w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób szukających barwy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo powinien Ci podpasować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :) Jego cieplejszy charakter powinien ładnie się zgrać z bardziej rozrywkową Yamaszką. Ma też wyjście symetryczne, które pozwoli Ci skorzystać z wejść XLR w Twoim wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Golon napisał:

Witam Kolegów, w sierpniu spdziewam sie mieć na testach w domu wymienioną w tytule Yamahe i jesli okaże sie lepsza od hegla 70? to byc może zostanie. Pytanie szukam budżetowego daca, do tysiąca złotych, interesuje mnie topping 30, topping 50 czy jakiś smsl. Slucham dużo muzyki filmowej a kolumny to yb zephyr z kitu yb audio. Prosze o rady ale też wyraźnie zaznaczam że nie wiecej niż tysiak. Po jakimś czasie problem wróci ale z wiekszym budżetem 🙂 na razie zostajemy na taniźnie.

Zagra lepiej i to zdecydowanie . Potrzebujesz DAC  dodatkowo ?  Czy już coś masz ? Bo sama wymiana wzmacniacza zrobi duży progres i moze inny dac nie koniecznie ? 

Miłych poszukiwań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodać, źródło to pecet i tidal master a do tego radio internetowe z ieasta 30. Wiec fajnie by bylo mieć w dacu światełko i usbeka.

Prawdę mówiąc hebelek mi sie podoba, ale czuję że ta wieksza moc może lepiej wpłynąć na stosunkowo duże przetworniki basowe.

Jak sądzicie?

Jak sądzicie? A hebelek ma swój na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Golon napisał:

Zapomnialem dodać, źródło to pecet i tidal master a do tego radio internetowe z ieasta 30. Wiec fajnie by bylo mieć w dacu światełko i usbeka.

Prawdę mówiąc hebelek mi sie podoba, ale czuję że ta wieksza moc może lepiej wpłynąć na stosunkowo duże przetworniki basowe.

Jak sądzicie?

Jak sądzicie? A hebelek ma swój na pokładzie.

Troszkę  chaosu w wypowiedzi . 

W (prawdziwym) audio powinno się robić  krok po kroku . Zmieniamy, jeden element w torze . .Sprawdzamy czy nam się podoba  i dopiero wtedy idziemy dalej. 

Poczekaj na Yamahe zobacz czy to dobry kierunek dla Ciebie i... 

Na spokojne nie za dużo na raz. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bogus, posiadam jeszcze tylko cd radmor 5450 i mimo pokaźnej kolekcji płyt tego źródła slucham najrzadziej. Do yamy wymienionej w temacie nie podlacze sie laptopem a ieastem raczej też nie bo posiada z analogu tylko auxa, bez pary rca. Stąd moje pytanie, więc nie wszystko na raz a coś niedrogiego na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Golon napisał:

Kolego bogus, posiadam jeszcze tylko cd radmor 5450 i mimo pokaźnej kolekcji płyt tego źródła slucham najrzadziej. Do yamy wymienionej w temacie nie podlacze sie laptopem a ieastem raczej też nie bo posiada z analogu tylko auxa, bez pary rca. Stąd moje pytanie, więc nie wszystko na raz a coś niedrogiego na początek.

O teraz jaśniej , to powiedz jeszcze jakiego" grania " czego po tym tanim dac u oczekujesz . Może Cambridge Magic ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiska lepiej odczuwalnego przy muzyce Zimmermana, Audiomaschine czy Two steps from hell itp 🙂 podejrzewam że mocniejszy piec u tak to zrobi ale ten piec nie ma daca.

Inna muza jak najbardziej mi odpowiada w moim aktualnym zestawie. Jest jak najbardziej ok, podoba mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Golon napisał:

Basiska lepiej odczuwalnego przy muzyce Zimmermana, Audiomaschine czy Two steps from hell itp 🙂 podejrzewam że mocniejszy piec u tak to zrobi ale ten piec nie ma daca.

Inna muza jak najbardziej mi odpowiada w moim aktualnym zestawie. Jest jak najbardziej ok, podoba mi się

 

Poczekaj na Yamahę i zobacz czy tak Ci psuje .

A jak możesz wypożycz coś odpowiadającym przedziale cenowym i posłuchaj z Heglem czy lepiej czy tak jak byś chciał .

Wzmacniacz wybierasz dobrej klasy a dac z nizszej półki .

Moze jakieś Fiio lub r dac Arcama  i będzie ok ?

Albo zabierz się na objazd salonów i posłuchaj innych zestawień i celuj w używane.

Powodzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Golon napisał:

Two steps from hell

uwielbiam ich, nawet byłem na koncercie w środę w Pradze. Niestety jakość realizacji muzyki pozostawia wiele do życzenia 😞

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac ma byc do puszczenia i sluchania muzyki, tani bo na taki mnie stać, Dzidzi jest w drodze. Yamka ze tak powiem brana kupowana po rodzinie takze inna bajka. Audiolab m dac mini, topping 50, smsl sanskrit, kambodża? Albo coś innego? Po prostu ktory uwazacie ze bedzie lepszy? Nie za tysiac pinset tylko do tysiaczka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Golon napisał:

Dac ma byc do puszczenia i sluchania muzyki, tani bo na taki mnie stać, Audiolab m dac mini, topping 50, smsl sanskrit, kambodża? Albo coś innego? Po prostu ktory uwazacie ze bedzie lepszy?  do tysiaczka. 

I wszystko na temat . Nie ma lepszy nie ma gorszy ??? 

Ten dac ma być dla ciebie . Ty będziesz słuchał na codzien . Wszystkie te dac ki są za te pieniądze dobre i powinieneś posłuchać w miarę możliwości choć kilku i osobiście zdecydować czego chcesz .

Każda sroczka swój ogonek chwali.

Każdemu coś innego się będzie podobać .

I nikt z nas nie powie który masz wybrać . (NAJLEPSZY )

Duży wybór i sprawdź sam .

Wszystkie grzechu warte .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AS2100 jest bardzo detaliczna, może wpadać w ostrość i technicznie że źle dobranymi kolumnami, dlatego doradzcie koledze ciepłego DACa i będzie fajnie. Ja mam AS2200 ( a to już łagodniejsze brzmienie) i z tej serii CD z wbudowanym DACiem, więc więcej nie pomogę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Audroc napisał:

Yamaha AS2100 jest bardzo detaliczna, może wpadać w ostrość i technicznie że źle dobranymi kolumnami, dlatego doradzcie koledze ciepłego DACa i będzie fajnie. Ja mam AS2200 ( a to już łagodniejsze brzmienie) i z tej serii CD z wbudowanym DACiem, więc więcej nie pomogę. 

Ma duży wybór sprzętu.

 Reszta to kwestia gustu .

Akustyki pomieszczenia .

Elementów  systemu .

A na poważnie to właściciel słucha i jemu ma na dzis się podobać , napisał że to tymczasowo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Golon napisał:

Ciepły dac, musical fidelity v90? Nie padła jeszcze ta propozycja.

Ok. I szukaj tylko sprawdź! Czy to dobry kierunek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogus18 napisał:

Ma duży wybór sprzętu.

 Reszta to kwestia gustu .

Akustyki pomieszczenia .

Elementów  systemu .

A na poważnie to właściciel słucha i jemu ma na dzis się podobać , napisał że to tymczasowo.

 

To czy wzmacniacz jest ostry czy łagodny nie jest kwestią gustu.

A na poważnie- każdy sprzęt jest tymczasowy, wszyscy tak mamy...

Za każdym razem jednak staramy się podjąć mozliwie najlepszą decyzję. Nie wyobrażam sobie słuchania tymczasowo przez np. rok Yamahy AS2100 z kolumnami Bowersa, no może 705s2, ale to wyjątek potwierdzający regułę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te wzmacniacze i ostrość , suchość , bezbarwność i jeszcze wiele epitetów na temat Yamah y to źle dobrane elementy systemu.  I to tyle .  Ale to chyba wszyscy wiemy . A nasz gust  to inny i raczej  nie podlegajacy dyskusji temat .

Dajmy @Golonwybrać bez presji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy, może porzucić pomysł daca i kupić używke bluesounda node? Odsłuchiwaliscie? Jak sie ma kość w node do tych wymienionych wczesniej? Myślę że za 1500 zł znajde bluesounda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Golon napisał:

Tak mi przyszło do głowy, może porzucić pomysł daca i kupić używke bluesounda node? Odsłuchiwaliscie? Jak sie ma kość w node do tych wymienionych wczesniej? Myślę że za 1500 zł znajde bluesounda.

To jest świetne urządzenie, stabilność działania, apka, funkcjonalność i jakość dźwięku jak za takie pieniądze, jednak nie ma się co czarować nie jest to jakość dźwięku odpowiadająca w/w Yamasze. Nie ta liga. Bluesound można zakupić na początek, a za jakiś czas dokupić zewnętrzny DAC i wtedy Node wykorzystać jako transport. W tej roli sprawdza się świetnie, tym bardziej najnowszy model Node z wyjściem audio USB

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bogus18 napisał:

Znam te wzmacniacze i ostrość , suchość , bezbarwność i jeszcze wiele epitetów na temat Yamah y to źle dobrane elementy systemu.  I to tyle .  Ale to chyba wszyscy wiemy . A nasz gust  to inny i raczej  nie podlegajacy dyskusji temat .

Dajmy @Golonwybrać bez presji .

Ale nikt nie mówi że Yamaha jest sucha czy ostra, a już z pewnością nie ja, przecież napisałem że mam model AS2200. Chodzi o to żeby umiejętnie dobierać cały zestaw.

Tajemnica tkwi w tym że dobry, szczegółowy wzmacniacz można utperowac, natomiast z zamulacza  niczego nie wyciśniesz. 

Ja jestem zwolennikiem grania z płyt, dlatego zakupiłem odtwarzacz CD z wbudowanym DACiem. Owszem to kosztuje kilka razy tyle co chiński DAC ale jakościowo to przepaść. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Audroc napisał:

 

Ja jestem zwolennikiem grania z płyt, dlatego zakupiłem odtwarzacz CD z wbudowanym DACiem. Owszem to kosztuje kilka razy tyle co chiński DAC ale jakościowo to przepaść. 

Ja nie mówię  że wzmacniacze Yamaha z serii 2000 grają źle. Tylko że trzeba słuchać A nie powielać nie sprawdzone osobiście ploty.

I polecam koledze najpierw  posłuchać u siebie Yamahy czy takiego grania szuka.

Co do wysokiej jakości dźwięku z płyt Cd to w pełni się z Tobą zgadzam 👍 .Też mam dobry odtwarzacz CD z wysokiej klasy wbudowanym DACkiem  i to super gra.

Pozdrawiam  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, wiem co to dobre cd, Tatko ma sacd odtwarzacz marantza wiec osłuchanie jako takie mam, ale dziś są inne czasy, odpalam tidala i jest łatwiej. Nie mówię płytom nie, nawet powoli myślę o wymianie cedeka, radmorek swoje lata ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ja też polecam bym coś o cieplejszym brzmieniu. Cambridge dac 100 czy toppingi tym razem nie do końca ci spasują moim zdaniem. Możesz je odsłuchać jasne im więcej tym lepiej. 

W tym przypadku bardziej stawiam na pro-ject albo używanego rdaca od Arcam.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.