Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam integry.


SuperNova
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! 

Chciałbym uzyskać wyczerpujące informacje:) Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Jestem w tej chwili w posiadaniu Naim Unity Nova i głośników Fyne Audio F502sp. Będę w najbliższym czasie upgrade'ować mój system. Głośniki mam już zamówione , napiszę coś o nich więcej: wysokość 130cm ,po 40cm wzdłuż i wszerz,80kg wagi (sztuka). 2x 25cm głośniki basowe, 1 średniotonowy, 1x wysokotonowy i superwysoki (wstęga) . Efektywność około 91db , pasmo przenoszenia 28- 22000hz , 8 omowe,moc nominalna 160w. Dźwięk z głośników będzie bardzo detaliczny , zdecydowanie nie będą to "ciepłe"kolumny.I teraz pytanie: będę szukać integry dla tych głośników ,mam na uwadze kilka podam przykłady: Technics SuR1000, Hegel h590, Rotel Michi x5, Musical fidelity M8xi , Pass Labs int-250, Macintosh ma9000 i ostatnie co biorę pod uwagę to Octave V80 se. Czy miał ktoś lub ma z tymi wzmacniaczami styczność? Czy wysoka cena zawsze idzie w parze z jakością? I czy powinienem się pozbyć Unity Novy i kupić streamer sieciowy np. Rose 150 do nowej integry ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Marcinus zmienił(a) tytuł na Szukam integry.

kolega dobrze radzi. A ja dodam od siebie ze obstawialbym passa. Calkiem niedawno mialem okazje sluchac wlasnie zestawu rotela michi (koncowka+pre) i passa. Niestety nie pamietam konkretnego modelu. Pass byl duzo lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SuperNova napisał:

Czołem! 

Chciałbym uzyskać wyczerpujące informacje:) Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Jestem w tej chwili w posiadaniu Naim Unity Nova i głośników Fyne Audio F502sp. Będę w najbliższym czasie upgrade'ować mój system. Głośniki mam już zamówione , napiszę coś o nich więcej: wysokość 130cm ,po 40cm wzdłuż i wszerz,80kg wagi (sztuka). 2x 25cm głośniki basowe, 1 średniotonowy, 1x wysokotonowy i superwysoki (wstęga) . Efektywność około 91db , pasmo przenoszenia 28- 22000hz , 8 omowe,moc nominalna 160w. Dźwięk z głośników będzie bardzo detaliczny , zdecydowanie nie będą to "ciepłe"kolumny.I teraz pytanie: będę szukać integry dla tych głośników ,mam na uwadze kilka podam przykłady: Technics SuR1000, Hegel h590, Rotel Michi x5, Musical fidelity M8xi , Pass Labs int-250, Macintosh ma9000 i ostatnie co biorę pod uwagę to Octave V80 se. Czy miał ktoś lub ma z tymi wzmacniaczami styczność? Czy wysoka cena zawsze idzie w parze z jakością? I czy powinienem się pozbyć Unity Novy i kupić streamer sieciowy np. Rose 150 do nowej integry ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same gołe cyferki nic nam nie mówią o kolumnach a jeśli będą grały tak jak napisałeś detalicznie to lepiej byłoby szukać cieplejszej barwy we wzmacniaczach, ale może się mylę i ktoś będzie miał inne zdanie na ten temat😉

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozstrzał spory w tych propozycjach, no ale fakt: nie wiadomo czego się do końca spodziewać po tych kolumnach. Na pewno w/w Pass to inna liga niż np w/w Rotel. Już pomijam kwestię wbudowanego dac, którego w Pass oczywiście nie ma. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny zamówiłeś? To jakoś znany producent? Słuchałeś ich przed zamówieniem?

Co cię skłoniło do wymiany z jakby nie patrzeć udanych 502sp?

Z czym słuchałeś tych kolumn przed zakupem? Bo rozumiem że to zestawienie wówczas bardzo ci spasowało?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To kolumny zamówiłeś? To jakoś znany producent? Słuchałeś ich przed zamówieniem?

Co cię skłoniło do wymiany z jakby nie patrzeć udanych 502sp?

Z czym słuchałeś tych kolumn przed zakupem? Bo rozumiem że to zestawienie wówczas bardzo ci spasowało?

Piotr 

Tak ,zamówiłem. Czy znany producent? Trudno mi powiedzieć. Na pewno znany w pewnych kręgach:) Jeśli Cię  interesuje to firma nazywa się "Wilk Audio Projekt" ze Swarzędza. Głośniki , które zamówiłem to Qseries 4.5

W f502 brakuje mi wielu rzeczy,przede wszystkim średnica ,wokale są bardzo nienaturalne i wycofane. 

Novę i 502sp kupiłem w ciemno ... 🙂

 

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

rozstrzał spory w tych propozycjach, no ale fakt: nie wiadomo czego się do końca spodziewać po tych kolumnach. Na pewno w/w Pass to inna liga niż np w/w Rotel. Już pomijam kwestię wbudowanego dac, którego w Pass oczywiście nie ma. 

Inna liga na korzyść Passa według Ciebie? A co do Daca ( jeśli pójdę w Passa ) to myślę o "Chord Dave" lub "Denafrips Terminator plus"...

Jest jeszcze opcja zakupu wzmacniacza lampowego marzeń od "ReduktoraSzumu" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SuperNova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś o nich słyszałem ale sam ich nie słuchałem.

Ok a z czym ich słuchałeś przez zakupem?

Co do DACa to denafrips oraz Chord to faktycznie obecnie topy wyborów w swojej cenie. 

Sam chętnie przesiadł bym się na Dave. Ale brak funduszy.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Gdzieś o nich słyszałem ale sam ich nie słuchałem.

Ok a z czym ich słuchałeś przez zakupem?

Co do DACa to denafrips oraz Chord to faktycznie obecnie topy wyborów w swojej cenie. 

Sam chętnie przesiadł bym się na Dave. Ale brak funduszy.

Piotr 

Nie słuchałem ich... Podeślę Ci link z YouTube'a 

W mojej wersji wygląd pozostanie bez zmian. Z wyjątkiem koloru, będzie to piano black . Poza tym zwrotnica będzie na zewnątrz i na dużo lepszych podzespołach:) We wrześniu będą gotowe i na pewno będzie dodane video. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SuperNova napisał:

Inna liga na korzyść Passa według Ciebie? 

Jest jeszcze opcja zakupu wzmacniacza lampowego marzeń od "ReduktoraSzumu" 🙂

Zdecydowanie inna, ale i kasa inna. Co do wzmacniacza marzeń, hmm, posłuchaj chociaż wzmacniacz, na którym wzorował się twórca. Ja słuchałem i niczym szczególnym mnie nie ujął. No ale może to kwestia gustu?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zdecydowanie inna, ale i kasa inna. Co do wzmacniacza marzeń, hmm, posłuchaj chociaż wzmacniacz, na którym wzorował się twórca. Ja słuchałem i niczym szczególnym mnie nie ujął. No ale może to kwestia gustu?

Tak ,zgadzam się ...to nie tylko kwestia gustu ale też głośników, pomieszczenia osłuchowego, percepcji dźwięków... Nie ma w sferze audio niestety złotego środka...jest tyle kombinacji , prawdopodobnie więcej niż w Totolotku;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SuperNova napisał:

Nie słuchałem ich... Podeślę Ci link z YouTube'a 

W mojej wersji wygląd pozostanie bez zmian. Z wyjątkiem koloru, będzie to piano black . Poza tym zwrotnica będzie na zewnątrz i na dużo lepszych podzespołach:) We wrześniu będą gotowe i na pewno będzie dodane video. 

 

Ile dałeś za te kolumny w ciemno?

Jeśli to nie tajemnica oczywiście.

Nie no jeśli nie wiemy jak grają to nie ma jak wybierać do nich wzmacniacza. Nie ma szans. Myślałem że jakieś zestawienie , wstępne porównanie mamy. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ile dałeś za te kolumny w ciemno?

Jeśli to nie tajemnica oczywiście.

Nie no jeśli nie wiemy jak grają to nie ma jak wybierać do nich wzmacniacza. Nie ma szans. Myślałem że jakieś zestawienie , wstępne porównanie mamy. 

Piotr 

38tyś. przed podwyżką...

Co do wzmacniacza ,nie podjąłem jeszcze decyzji. Więc na spokojnie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 12:44, Piopio napisał:

MF NuVista 600 lub 800.

"Osiemsetka" może być bardzo ciekawym pomysłem. Wezmę ją pod uwagę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2022 o 20:23, tomek7776 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cześć , miałeś z do czynienia z tym wzmacniaczem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że poprzednie info nie dotarło 🙂

 

Az chce się odpowiedzieć na pytanie tytułem wątku.

- Szukam integry. 

- To sobie szukaj. 🙂

Kolega ma chyba dużo pieniędzy, ale mała wiedzę i nawet proponowane rozwiązania na talerzu nie dają rezultatu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle jest, bo nie widzę nawet żadnej nazwy? 

Dobra już widze.

Dać takie pieniądze jeszcze w ciemno za takie coś to trzeba mieć.... odwagę. W tej cenie to już na prawdę można mieć... 

Co to w ogóle za balszaki? W tej cenie to chyba trochę przesada? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiem ci że jak kupujesz kolumny w takiej cenie w ciemno to jesteś odważny. Podparty także sporą ilością zaplecza gotówki. 

Skoro masz takie luźne podejście do wyboru audio to moim zdaniem nie zostaje ci nic innego jak wybór w ciemno albo po prostu testowanie w domu.

Jeszcze raz gratuluję odwagi. Ja mając nie dał bym w ciemno. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

Oj powiem ci że jak kupujesz kolumny w takiej cenie w ciemno to jesteś odważny. Podparty także sporą ilością zaplecza gotówki. 

Skoro masz takie luźne podejście do wyboru audio to moim zdaniem nie zostaje ci nic innego jak wybór w ciemno albo po prostu testowanie w domu.

Jeszcze raz gratuluję odwagi. Ja mając nie dał bym w ciemno. 

Piotr 

Te... odwagi... to powinno być w "..." 

Ale podobno jeszcze podwyżka była 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może faktycznie trzeba było brać 😛

Ja teraz trochę żałuję że nie nakupilem moich ulubionych bułek wiejskich. Kosztowały 0.99 a teraz 1.5 !

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zanim wydawać taka kasę w ciemno warto było by zapytać wcześniej? Chyba że wolisz sam podejmować decyzje i myślisz że o wszystkim wiesz już wszystko więc po co ten temat? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, SuperNova napisał:

Nie rozumiem tych prześmiewczych komentarzy

Kolumny są zbudowane solidnie ale w tej cenie głośniki basowe to totalna taniocha i bieda, ta firma projektując i robiąc kolumny na takich głośnikach sama strzeliła sobie w stope. Jak masz możliwość to się z tego wycofaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.