Skocz do zawartości
IGNORED

Plany, zmiany-zmiana piecyka.


cob_ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Minęło jak już parę lat mam na stanie Tannoy r3(od kumpla Defola), stary poczciwy Nad C320. Bije się z myślami o zmianie piecyka. Ale z braku czasu średnio jest możliwość jeżdżenia na słuchanie. Zresztą salon mój i tak jest jaki jest i szału akustycznego tam nie ma i zawracanie głowy komuś mija się z celem.  Salon z kuchnią ma ok 30m2,

To czego słucham: rock, metal, jazz, jakaś trąbka, coś z klasyki, to co leci w radiu. Czyli uniwersalnie. 

Czego mi brakuje w zestawie? Mam wrażenie, że gra za ścianą, kotarą. Dźwięk nie wychodzi do mnie. Taki nijaki, chłodny, nudny..... Bawiłem się w przestawianie kolumn itp, ale ogranicza ściana z jednej, z drugiej akwarium 2m. Więc tu zmiany....lipa. 

Budżet jaki mam to 1000-1500zł. 
Chciałbym kupić coś, można powiedzieć w ciemno, coś co zagra lepiej niż obecnie. Mam pewne typy, ale może ktoś coś podsunie? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cob_ra napisał:

Witajcie,

Minęło jak już parę lat mam na stanie Tannoy r3(od kumpla Defola), stary poczciwy Nad C320. Bije się z myślami o zmianie piecyka. Ale z braku czasu średnio jest możliwość jeżdżenia na słuchanie. Zresztą salon mój i tak jest jaki jest i szału akustycznego tam nie ma i zawracanie głowy komuś mija się z celem.  Salon z kuchnią ma ok 30m2,

To czego słucham: rock, metal, jazz, jakaś trąbka, coś z klasyki, to co leci w radiu. Czyli uniwersalnie. 

Czego mi brakuje w zestawie? Mam wrażenie, że gra za ścianą, kotarą. Dźwięk nie wychodzi do mnie. Taki nijaki, chłodny, nudny..... Bawiłem się w przestawianie kolumn itp, ale ogranicza ściana z jednej, z drugiej akwarium 2m. Więc tu zmiany....lipa. 

Budżet jaki mam to 1000-1500zł. 
Chciałbym kupić coś, można powiedzieć w ciemno, coś co zagra lepiej niż obecnie. Mam pewne typy, ale może ktoś coś podsunie? 
 

w takim budzecie to ciezko ale pomyslalem o :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ktore podrzucil link kolega kiza w watku "znalezione na..."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, cob_ra napisał:

...w ciemno...

Ja z R3 przeszedłem na B&W606+608: dźwięk zdecydowanie wyszedł zza kotary. Nawet gdy słucham cicho to man wrażenie, kocertu w piwnicznej knajpce. Być może rozwiązaniem są jakieś podłogowe B&W, ale W CIEMNO TEGO NIE RÓB!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, cob_ra napisał:

Zresztą salon mój i tak jest jaki jest i szału akustycznego tam nie ma i zawracanie głowy komuś mija się z celem.

20 godzin temu, cob_ra napisał:

Czego mi brakuje w zestawie? Mam wrażenie, że gra za ścianą, kotarą. Dźwięk nie wychodzi do mnie. Taki nijaki, chłodny, nudny..... Bawiłem się w przestawianie kolumn itp, ale ogranicza ściana z jednej, z drugiej akwarium 2m. Więc tu zmiany....lipa. 

20 godzin temu, cob_ra napisał:

Chciałbym kupić coś, można powiedzieć w ciemno, coś co zagra lepiej niż obecnie.

raczej bez odsłuchu się nie obejdzie ( możesz wypożyczyć sprzęt do domu )

Ile głów tyle opinii. Te sam wzmacniacz dla wielu będzie brzmiał inaczej. 

Samą zabawę zacząłbym jednak od zmiany kolumn a nie wzmaka. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
32 minuty temu, GhostR1 napisał:

raczej bez odsłuchu się nie obejdzie ( możesz wypożyczyć sprzęt do domu )

Ile głów tyle opinii. Te sam wzmacniacz dla wielu będzie brzmiał inaczej. 

Samą zabawę zacząłbym jednak od zmiany kolumn a nie wzmaka. 

 

Dokładnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchem wiem, że tak najlepiej. Mnie się nie śpieszy bo temat ciągnie się już od dawna.

Co do samych r3, u kumpla co brałem je, grały pod musicalem e10 i było zdecydowanie lepiej niż na nadzie moim. Stąd taka propozycja zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nie, ale u kolegi. Chociaż on też swojego czasu planował stuningować je, ale on bardziej wymagający niż ja. W końcu dał sobie spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cob_ra napisał:

U siebie nie, ale u kolegi. Chociaż on też swojego czasu planował stuningować je, ale on bardziej wymagający niż ja. W końcu dał sobie spokój.

to musisz wziąć pod uwagę różnicę w akustyce, a ta może być spoooora. Tak jak wspomniałem wcześniej, zmień kolumny a usłyszysz sporą różnicę. (pod tym samym wzmakiem)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GhostR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w akustyce podejrzewam, że jest spora. Defol szykował salon pod stereo. U mnie jest dość surowo. To na pewno ma dużo do powiedzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie ciepłe kolumny ale aż tak?

W tej cenie kup dobra używana integre o jaśniejszym brzmieniu. 

Cambridge 651 czy starszy wydajny Yamaha ax900.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To faktycznie ciepłe kolumny ale aż tak?

Miałem R3 - mam B&W606: dzieli je przepaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale tannoya od bowersa zawsze dzieliła przepaść. Na przykład dla mnie bowersy są za jasne. 

Miałem podejście do serii cm, do serii 6 i tej nowej 7.

D8 bym przytulił nie powiem że nie. 

Ale R3 aż tak ciemne nie powinny być. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale R3 aż tak ciemne nie powinny być. 

R2 w porównaniu do B&W606 są ciemne, no i z opisu wynika, że dla autora mogą być zbyt ciemne.

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Na przykład dla mnie bowersy są za jasne. 

Zmiana była dla mnie szokiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i sam nad c320 jest też dla mnie mocno neutralny i chłodny. Za płytko w  tym siedzę...a może to już moje uszy i głowa siada....

Kilka lat temu kumpel myślał dać  r3 do forumowego McGyvera na tuning. Myślałem też się do niego zwrócić. Ktoś tuningował R3 już?

Jeśli miałaby być zmiana kolumn to na dany moment wykluczam wzmaka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cob_ra napisał:

...do forumowego McGyvera na tuning. Myślałem też się do niego zwrócić.

Odradzam: forsa przepadła, działalność zamknięta, user zniknął.

Godzinę temu, cob_ra napisał:

Jeśli miałaby być zmiana kolumn to na dany moment wykluczam wzmaka. 

Posłuchaj innego grania skoro to Ci nie pasuje. To, że mi zmiana z R3 na B&W podeszła nie znaczy, że Tobie też podejdzie. To raczej kierunek poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tannoy z serii R to dobre kolumny, oczywiście w swoim przedziale. Są w miarę uniwersalne po tej trochę mniej ostrej stronie brzmienia. Sam mam jeszcze stojące w kącie Tannoy R2. Grały u mnie z rotelem RA05 a poźniej z Exposure 2010. Zastąpiłem je AudioPhysicami Yara Clasic.

Róznica w brzmieniu jest taka, że Audiopyhisic grają nieco jaśniej i to jest najbardziej zauważalne.

Myślę, że tu jest problem wzmacniacza. Tego Nada nie znam, ale z moich obserwacji z kolumnami z serii R Tannoya mogę stwierdzić, że prezentują dobrą stereofonię, fajny dźwięk ale

być może są wrażliwe na kable głośnikowe.

Tak było w przypadku połączenia moich R2 z Exposure przewodami Qeda silwer coś tam.

Słaby dźwięk bez basu. Totalna lipa, ale kable głośnikowe VdH to już inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej zyskasz dokładając 1000 do kolumn niz do kabli. Nawet jeśli kable grają to wnoszą tak mało, że możesz tego nie usłyszeć - ja nie usłyszałem, a pomiedzy R3 a B&W... nie idź tą drogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dołożyć pewnie 1/3 tej sumy po przejrzeniu wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a przy kolumnach z bi-wiringiem można później poćwiczyć np. kable solid.

Góra pasma powinna lepiej zagrać - już bez kotary 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie w tanie urządzenia i to bez uprzedniego sprawdzenia u siebie w pokoju gdzie gra muzyka, to droga donikąd. Za jakiś czas znowu będziesz chciał to wszystko wymieniać. W pierwszej kolejności doradzam poprawę akustyki pomieszczenia. Również mam duży salon, dużo większy niż autora wątku. Pomieszczenie jest jednak dobrze wytłumione, a przy tym gustownie urządzone: dywany, kotary, skórzane kanapy, drewniane rzeźbione meble, sporo roślin, elementów wystroju itp., ale bez specjalistycznych ustrojów akustycznych. Zero pogłosu, czy niekorzystnych zjawisk akustycznych. Dźwięk pełny, przestrzenny, dla mnie miodzio, chociaż nie posiadam high-endu...

Ps. Ktoś doradzał koledze Yamahę ax-900. Do rocka i metalu mogłaby się sprawdzić. To dość mocny wzmak, tyle że gra dość jasno, dla niektórych zbyt jazgotliwie. Natomiast ma dobry, mocny bas. Ceny w budżecie. Miałem ax-700, ale się pozbyłem:)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

W pierwszej kolejności doradzam poprawę akustyki pomieszczenia.

Tak.

13 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

Inwestowanie w tanie urządzenia i to bez uprzedniego sprawdzenia u siebie w pokoju gdzie gra muzyka, to droga donikąd.

Niestety ale nia ma innej drogi do znalezienia swojego brzmienia niż szukanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora wątku.

R3 powinny mieć fabrycznie kolce. Jeśli nie stoją to postaw je na jakiś podstawach z kamienia.

W moim przypadku (R2), dźwięk po takim zabiegu znacznie sie poprawił, wyszedł do przodu, wszystko było bardziej namacalne.

Piszesz, że masz chłodny dźwięk. Wzmacniacze Nad kojarzą mi sie raczej z dźwiękiem nasyconym, na niezłej podbudowie basowej, a te kolumny też do zimnych, chłodnie grających nie należą.

Ale tak jak napisałem poprzednio przy złych kablach, a przypominam sobie również próbę zestawienia ich z CA Azur 640 ( a w swoim czasie wzmacniacz mający wielu zwolenników na forum) grało to fatalnie. Nie dało sie słuchać!!!. Suchy, nieprzyjemny dzwiek. Tragedia

Jak już wspomniano wyżej przeanalizuj swoje pomieszczenie pod kątem akustyki.

I na koniec wypożycz jednak kilka kabli głośnikowych i posłuchaj.

Nie wierz w to, że super kolumny zagrają na byle jakich kablach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie doradzanie koledze żadnych kabli na tym etapie. Budżet ma ograniczony, niech się najpierw zajmie akustyką, skompletuje sprzęt. Na zabawę z przewodami jeszcze przyjdzie czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne kable nie wyciągną z R3 brzmienia jak w B&W606 - R3 pozostaną R3 a "audiofil" będzie ekscytować się niesłyszalnymi dla reszty świata niuansami (o ile wogóle one istnieją).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą różnicę robią kolumny i dobieranie nowego wzmacniacza do zamulonych

zdaniem wielu kolumn niewiele wniesie. Może jednak rzecz nie w samym dźwięku,

ale chęć nowej inwestycji 😉 która może choć śladowo poprawić brzmienie - wspomniane

tu już wyżej "niuanse". Ale trzeba to sobie wyraźnie powiedzieć.

Albo zrobić przynajmniej krok we właściwym kierunku, bo wzmacniacz jest przyzwoity

i już np. z Dali Zensor ( w budżecie ) mogło by razem to zagrać lepiej.

Jednak mając czas i pewne zdolności manualne można R3 spokojnie poprawić.

Przy założeniu, że ich dół pasma spełnia oczekiwania ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pomieszczeniu nie bardzo to wszystko widzę. Duża powierzchnia, mnóstwo płaskich ścian, pewnie jest długi pogłos. Trzeba by najpierw popracować nad akustyką.

U mnie w salonie zestaw audio też stoi w podobnym miejscu, jest też spore akwarium, ale jak pisałem pomieszczenie jest mocno wytłumione, sporo rozmaitych rozpraszaczy.

W pierwszej kolejności radzę położyć gruby dywan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vampire_Lestat napisał:

W takim pomieszczeniu nie bardzo to wszystko widzę. Duża powierzchnia, mnóstwo płaskich ścian, pewnie jest długi pogłos. Trzeba by najpierw popracować nad akustyką.

U mnie w salonie zestaw audio też stoi w podobnym miejscu, jest też spore akwarium, ale jak pisałem pomieszczenie jest mocno wytłumione, sporo rozmaitych rozpraszaczy.

W pierwszej kolejności radzę położyć gruby dywan.

Wnętrze ze zdjęć jest trochę takie sterylne, jedynym elementem tłumiącym jest ta sofa. Trochę mało.

Trochę wątpię, że zmiana kolumn jak tu niektórzy sugerują tak wiele wniesie.

Uważam, że temu zestawowi, który posiada autor trzeba dać szansę i stworzyć bardziej sprzyjające warunki a jak to nie pomoże to dopiero szukać czegoś innego ze sprzętu.

8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Żadne kable nie wyciągną z R3 brzmienia jak w B&W606 - R3 pozostaną R3 a "audiofil" będzie ekscytować się niesłyszalnymi dla reszty świata niuansami (o ile wogóle one istnieją).

Kolego, masz całkowitą rację bo to są mocno różniące sie kolumny. Jednak zarówno jednym jak i drugim należy stworzyć odpowiednie warunki aby mogły sie wykazać, czyli sprzęt towarzyszący, jakaś adaptacja pomieszczenia no i okablowanie.

Nie jest moim celem udowadnianie wyższości jednych kolumn nad drugimi. Zwracam tylko uwagę na fakt, że same kolumny nie grają jakie by nie były. Jest jeszcze wiele elementów pośrednich po drodze. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.