Skocz do zawartości
IGNORED

Przewód zasilający DIY wypełnienie śrutem


rawracer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tyle jest w życiu ciekawszych doświadczeń, jak bezsensowne wsłuchiwanie się w nieistotne lub zgoła nie istniejące różnice brzmienia kabli, podstawek, czy innych audiogadżetów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, .:Gerard:. said:

Po pierwsze manipulujesz wypowiedz, po drugie domyśliłem się ze wypowiadasz się o czym czego nie miałeś, po trzecie to źle trafiłeś bo ja w każdej chwili mogę wziac udział w ślepym teście, po czwarte udostępniałem film gdzie słychać różnice

To, że możesz (wziąć udział w teście), to oczywiste.

Oczywistym jest także, że nie brałeś w takim teście udziału. Przecież dalej wierzysz w kable 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Ale wybrzmienia skróci, miałeś kies kabe ze srebra w reku ?

że co? kabel zasilający ze srebra skraca wybrzmienia?

19 minut temu, .:Gerard:. napisał:

...po trzecie to źle trafiłeś bo ja w każdej chwili mogę wziac udział w ślepym teście, po czwarte udostępniałem film gdzie słychać różnice

No i w końcu jest konkret od osoby która słyszy różnicę w kablach zasilających. Brawo za odwagę, nawet jeśli takiego testu nie przejdziesz, bo reszta słyszących to tylko gadać potrafi.

Tylko od razu zapytam jakie są Twoje warunki brzegowe zanim się poddasz takiemu testowi? Bo zaraz się okaże że są nierealizowalne i dlatego napisałeś że chętenie poddasz się takim testom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebasbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

bo ja w każdej chwili mogę wziac udział w ślepym teście

to ja chętnie wezmę udział w takowym teście.

jako obserwator:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 12:22, Daniel_68412 napisał:

Jestem inżynierem - dzięki fizyce i nauce zarabiam na chlebek. Jeśli kabel zasilający by mógł mieć wpływ nie istniała by cywilizacja.

Kiedys za parę lat jak się uda przejść na emeryturę będę proponował zakłady o grubsza kasę w ślepym teście. Póki co trochę szkoda mi na to życia. Piszę to głównie po to żeby osoby które zaczynają nie traciły bez sensu kasy. To że ktoś siedzi na gałęzi pt golimy naiwniaków to wiadomo że nie przekonam - szczególnie obecnie jak chude czasy idą dla kombinatorów. 

Jakby to powiedzieć. Różnica jest taka jak przy wymianie CD na model o półkę wyżej. Warunek - calu sprzęt powinien być w miarę OK. To znaczy, raczej lepszy niż gorszy. Jaki sens ma zakup kabla zasilającego za załóżmy 6000zł jak wzmacniacz jest za 10.000. To nie ma sensu, ale jeśli 2zmacniqcz jest z wyższej półeczki i kolumny i źródło to wtedy wszystko ma wpływ. A tak przy okazji z fizyki mam doktorat a od 1996 roku jestem członkiem Mensa, więc bardziej z tych mniej głupich i naiwnych jestem 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Art6900 napisał:

A tak przy okazji z fizyki mam doktorat a od 1996 roku jestem członkiem Mensa,

Skoro masz tak dobre przygotowanie teoretyczne to pewnie potrafisz naukowo wytłumaczyć dlaczego kable zasilające mają wpływ na brzmienie. Więc proszę zrób to, by uciąć tę dyskusję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, audiofan01 napisał:

Skoro masz tak dobre przygotowanie teoretyczne to pewnie potrafisz naukowo wytłumaczyć dlaczego kable zasilające mają wpływ na brzmienie. Więc proszę zrób to, by uciąć tę dyskusję.

Nawet jakby tobie rozpisał całą litanie to i tak będziesz dalej walił głową w mur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, Art6900 said:

Jakby to powiedzieć. Różnica jest taka jak przy wymianie CD na model o półkę wyżej. Warunek - calu sprzęt powinien być w miarę OK. To znaczy, raczej lepszy niż gorszy. Jaki sens ma zakup kabla zasilającego za załóżmy 6000zł jak wzmacniacz jest za 10.000. To nie ma sensu, ale jeśli 2zmacniqcz jest z wyższej półeczki i kolumny i źródło to wtedy wszystko ma wpływ. A tak przy okazji z fizyki mam doktorat a od 1996 roku jestem członkiem Mensa, więc bardziej z tych mniej głupich i naiwnych jestem 😃

No cóż, w ten doktorat mogę uwerzyć, ale nie z fizyki tylko z z ezoteryki.

6 minutes ago, .:Gerard:. said:

Nawet jakby tobie rozpisał całą litanie to i tak będziesz dalej walił głową w mur

Nie sądżę. W ten mur to tu wali kto inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bum1234 napisał:

Nie sądzę. W ten mur to tu wali kto inny.

Ja nie sądzę ani nie hejtuje jak większość tutaj, wiem bo testuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli im droższy wzmacniacz tym potrzebuje droższych kabli?

Konstruktorzy na początku projektu zakładają jak drogi ma być kabel zasilający, żeby sprostał ich założeniom?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Art6900 napisał:

A tak przy okazji z fizyki mam doktorat a od 1996 roku jestem członkiem Mensa, więc bardziej z tych mniej głupich i naiwnych jestem

I dałeś się nabrać, że lepsze jest droższe i ma mieć tak do dupy zasilacz i całą infrastrukturę okablowania, że kabel zasilający gra...

Ale nie przejmuj się. 

Kiedyś na wiosce do której jeździłem na wakacje do Babci ktoś dojrzał na jednym z okien plebani Matkę Boską. Najpierw jakieś miejscowe baby wystawały pod nim i się modliły. Potem wieść się rozeszła. Wkrótce ktoś z góry przyjechał odprawić mszę pod oknem. Ściągnęli jakichś specjalistów z ówczesnej Politechniki z województwa...

Ja byłem mały i gówno widziałem bo wzrok jeszcze nie ten... ale widzieli ten cud w szybie nawet profesorowie tejże Politechniki. Sprawa była głośna i nawet gazety ogólnopolskie o tym pisały...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grzegorz7 napisał:

I dałeś się nabrać, że lepsze jest droższe i ma mieć tak do dupy zasilacz i całą infrastrukturę okablowania, że kabel zasilający gra...

Ale nie przejmuj się. 

Kiedyś na wiosce do której jeździłem na wakacje do Babci ktoś dojrzał na jednym z okien plebani Matkę Boską. Najpierw jakieś miejscowe baby wystawały pod nim i się modliły. Potem wieść się rozeszła. Wkrótce ktoś z góry przyjechał odprawić mszę pod oknem. Ściągnęli jakichś specjalistów z ówczesnej Politechniki z województwa...

Ja byłem mały i gówno widziałem bo wzrok jeszcze nie ten... ale widzieli ten cud w szybie nawet profesorowie tejże Politechniki. Sprawa była głośna i nawet gazety ogólnopolskie o tym pisały...

A słyszałeś ze np. lodówka czy piekarnik w tej samej sieci co system może zakłócić dzianie, to dopiero cuda, jak bumerang ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ajothe napisał:

Czyli im droższy wzmacniacz tym potrzebuje droższych kabli?

To działa tak, że to środowisko technicznych niemot ustaliło pewne bariery.

Tylko mający kasę stają się wtajemniczeni. 

Oni dostępują cudu słyszenia. 

 

Teraz, .:Gerard:. napisał:

A słyszałeś ze np. lodówka czy piekarnik w tej samej sieci co system może zakłócić dzianie, to dopiero cuda, jak bumerang ....

To słyszało nawet dziecko w podstawówce na lekcji prac ręcznych.

Wreszcie zrozumiałeś jaki jest Twój poziom rozumienia tych zjawisk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grzegorz7 napisał:

To słyszało nawet dziecko w podstawówce na lekcji prac ręcznych.

Wreszcie zrozumiałeś jaki jest Twój poziom rozumienia tych zjawisk.

A jakim cudem jak coś obok w drugim pokoju z innego gniazda pociągnęło, co to ma wspólnego urządzeniem audio które nawet na niższym prądzie zadziała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, audiofan01 napisał:

Skoro masz tak dobre przygotowanie teoretyczne to pewnie potrafisz naukowo wytłumaczyć dlaczego kable zasilające mają wpływ na brzmienie.

Oni nic nie potrafią.

Podobnie jak na tej szybie żaden z badających na prośbę ważniaków Kościoła naukowców niczego nie stwierdził tak i oni nie rozumieją pętli mas i wszelkich innych problemów z systemem audio. Włączy się lodówka w kuchni to już biegają za kabelkami... Takie to mają lipne systemy. Ale drogie... czyli najlepsze...

4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

A jakim cudem jak coś obok w drugim pokoju z innego gniazda pociągnęło, co to ma wspólnego urządzeniem audio które nawet na niższym prądzie zadziała ?

Zmień instalację!

Powywalaj te urządzenia które tak sieją zakłóceniami.

Kup porządny sprzęt, właściwie ekranowany od takich zjawisk w sieci. 

Kup właściwe okablowania bez cudowania typu "ekran albo od wejścia albo od wyjścia podłączymy z masą...",... itd... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wytłumacz ...., tak się domagasz dowodów wiec czekam na co ciebie stać, jak dziecko wie to taki znawca jak ty na pewno mi wytłumaczy

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

No wytłumacz ...., tak się domagasz dowodów wiec czekam na co ciebie stać, jak dziecko wie to taki znawca jak ty na pewno mi wytłumaczy

Wielokrotnie tu opisywałem i tłumaczyłem naturę choćby zakłóceń symetrycznych i asymetrycznych w sieciach zasilających i ich wpływ na sprzęt audio. Rozprzestrzenianie się prądów zakłócających, zdających sobie kpić z prostych metod ekranowania w pospolitym audio. 

Nawet kiedyś sprawiłem wątek o zasadach ekranowania. 

Zjawiska nie są proste. To prawda. Ich eliminowanie wymaga specjalistycznych metod i oprzyrządowania. Np. widziałeś gdzieś w audio kable sygnałowe o podwójnym i potrójnym ekranowaniu a każdy z ekranów podłączony w ściśle ustalone miejsce? No, nie widziałeś . 

Ale to nie jest ważne. Nikt w 100% nie zredukuje, nazwijmy to zakłóceń. Jedni mają więcej szczęścia inni mniej. Tylko! Tylko na miłość boską Wy nawet nie odróżniacie zakłóceń od sygnału audio!!! Nie rozumiecie co to jest brzmienie! Dla Was to element muzyki. Dla Nas to zakłócający tę muzykę artefakt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Powywalaj te urządzenia które tak sieją zakłóceniami.

Kup porządny sprzęt, właściwie ekranowany od takich zjawisk w sieci. 

Kup właściwe okablowania bez cudowania typu "ekran albo od wejścia albo od wyjścia podłączymy z masą...",... itd... 

Nie ma powywalaj bo to nie jest wytłumaczenie

Jak zjawisko zakłóceniowe występuje to żadne "właściwie ekranowany" "podłączymy z masą." nie pomogą
Pytanie było dlaczego wraca i zakłóca inne urządzenia aż zmienia brzmienie, w końcu zawsze podpieracie się ze zasilanie od elektrowni do urządzenia nie wpływa na brzmienie urządzeń

 

6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Ale to nie jest ważne. Nikt w 100% nie zredukuje, nazwijmy to zakłóceń. Jedni mają więcej szczęścia inni mniej. Tylko! Tylko na miłość boską Wy nawet nie odróżniacie zakłóceń od sygnału audio!!! Nie rozumiecie co to jest brzmienie! Dla Was to element muzyki. Dla Nas to zakłócający tę muzykę artefakt...

Ale dlaczego zmienia sie dźwięk przez zakłócenia ? Przecież to jest tylko prąd

Dobra kończę, mógłbym was hejtować aż do białego rana, tak jak wy to robicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Art6900 said:

A tak przy okazji z fizyki mam doktorat a od 1996 roku jestem członkiem Mensa, więc bardziej z tych mniej głupich i naiwnych jestem 😃

W tym wątku powoływano się na znacznie większe autorytety a argumentow nadal nie widać.

Polecam ślepy test koledze skoro mensa to zapewne wiemy ile procent trzeba żeby eksperyment byl istotny statystycznie.

Ponawiam pytanie wcześniej - jaka jest fizyczna zasada działania skoro to tylko mały ułamek całego odcinka do trafa?

Jeszcze taka anegdota na koniec: tak do wieku 22-23lat działała na mnie magia stopnia naukowego aż dowiedziałem się że na polibudzie (mojej) są dwie duże frakcje w tym jedna bardzo wierząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, .:Gerard:. said:

Dobra kończę, mógłbym was hejtować aż do białego rana, tak jak wy to robicie

To nie hejt a zwykle proste pytania tylko kolega ma dysonans poznawczy bo nie zna na nie odpowiedzi. To normalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Przecież to jest tylko prąd

No właśnie.

Bo "dźwięk" w urządzeniach elektrycznych jest sygnałem elektrycznym. Jakimś zmieniającym się napięciem w takt muzyki mówiąc bardzo oględnie. I każde zakłócenie natury elektromagnetycznej zaindukuje w ścieżkach sygnału audio jakieś napięcia (a te zawsze wywołują przepływy jakichś prądów) nazwijmy je zakłóceń. Te dwa napięcia; właściwy sygnał audio i ten zakłóceń dodadzą się i zwyczajnie słyszymy je oba.

Słyszymy je oba jest również nieprecyzyjnym określeniem. Zachodzi tu chociażby zjawisko maskowania. Jeśli głośność jest np. mała to słyszymy brum i szumy. Jeśli głośność jest większa zaczynamy słyszeć muzykę bez zakłóceń. Bywa, że zakłócenia są tak nieswoiste, że modyfikują sygnał użyteczny w specyficzny sposób. Wówczas, rzeczywiście można mieć wrażenie zmian brzmienia. Ale do diabła, po to mamy praktykę aby wiedzieć kiedy gra czysto a kiedy "grają" np. kable. 

Niech te kable nie będą tymi smugami na szybie. A zakłócony dźwięk niech nie będzie Matką Boską i objawieniem. 

Zawsze powtarzam. Hi-End jest nudny. System po prostu gra. Gra tak jak wydawca stworzył rękoma artysty i realizatora konkretne wydawnictwo. Nic więcej. Jak coś zaczyna grać w systemie, np. kable to nie jest to nawet Hi-Fi niezależnie ile kasy to kosztuje.

Są oczywiście przypadki szczególne ale o nich porozmawiamy jutro. 

Dobranoc.

PS. Wszystko to jest marność wobec akustyki środowiska odsłuchowego. Ta to dopiero może wszystko zniweczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

System po prostu gra. Gra tak jak wydawca stworzył rękoma artysty i realizatora konkretne wydawnictwo.

Tylko wielu tego nierozumie 😉

8 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Wszystko to jest marność wobec akustyki środowiska odsłuchowego. Ta to dopiero może wszystko zniweczyć...

🖕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj... ☹️

Co teraz mają począć ci, co wzbudzenia basu likwidują sieciowką X, a zbyt duży poglos podstawkami pod przedłużacze firmy Y???

(Albo A, nieważne.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super i tak trzymać. 

Bo trudniejsza droga, czyli nauka zasad i zrozumienie, o co w tym hobby tak NAPRAWDĘ chodzi, to pewnie ponad ich siły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, porlick said:

Bo trudniejsza droga, czyli nauka zasad i zrozumienie, o co w tym hobby tak NAPRAWDĘ chodzi, to pewnie ponad ich siły.

no niestety krzywa Gaussa działa zawsze i wszędzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.